Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

agentmiky

Trochu jsem se obával, aby se Wan nezasekl a nesázel ve druhém díle jen na to osvědčené z jedničky. Ale nový případ nabídl i nové možnosti pro tohoto tvůrce, takže i dvojka v tomto ohledu funguje překvapivě výborně. Zasazení do anglického prostředí za mě příjemná změna, toho opuštěného baráku z jedničky jsem se rád zbavil :D Ale vězte, že Conjuring 2 v žánru hororu má co nabídnout. Ono si projít reálnými nahrávkami a přečíst si něco o celém tomto případě je dost děsivé, nic pro slabší nátury. A Wanovi se to povedlo převést na plátno na jedničku, mrazivá atmosféra vás opět přiková do sedačky, všechny herecké výkony patří do áčkové kategorie, zejména ta malá holčička Janet si se svou rolí poradila jako profesionálka největšího kalibru. Jasně, ten akčnější závěr malinko přitažený za vlasy, ale rozumím, že z hlediska dramatizace samotného zakončení to mělo své opodstatnění. Půl bodíku dolů oproti jedničce, ale na druhou stranu....V zásadě žádné horory posledních deseti let se na to kvalitativně nechytají :) 8/10 ()

SaNcHeZ_cz

James Wan umí děsit, to už jsme se přesvědčili několikrát a ani V zajetí démonů 2 na tom nic nemění. Stejně tak jeho řemeslná stránka a cit pro styl jednoduše funguje. Jenže, když navazuje na jeden ze svých nejlepších filmů, očekávání i ona pomyslná laťka jsou vysoko a těm se tentokrát nepodařilo ani přiblížit. Tohle pokračování sice umí vyděsit své diváky, většinu času je nepříjemně mrazivé a temné, nicméně v momentech kdy se vás přímo nesnaží vystrašit příliš nefunguje a tak na ploše více jak dvou hodin hned několikrát nudí. Příběh pozbývá nějakou gradaci nad rámec čím dál děsivějších lekaček a samotný závěr nenapraví téměř dvě hodiny podivně fragmentovaného příběhu. Pokud jdete jen za atmoférou a děsivostí, zklamání vás v kině nečeká. Čekáte-li k tomu ale také nějaký celistvý a všeobjímavý příběh, který vás donutí sympatizovat s hrdiny, budete mít po shlédnutí filmu rozporuplné pocity. [65%] ()

Davered

Zpocatku slibne kino atrakci, ktere se ovsem ve vysledku stava jen mechanickym sledem lekacek. Jejich intenzita, ale do vetsi miry hlavne jejich stereotypnost, postupne vede k doslova anestetizujicim ucinkum. Problem ale vezi i v tom, co tyto neefektivni momenty hruzy poji - nedomrle naznaky socialniho realismu, romanticke selanky, ci situacni komedie. Snimek je tak ve vysledku nepekne nabobtnaly, neunosne dlouhy, unavny. O to vetsi skoda vzhledem k tomu, ze Wan je zjevne schopny remeslnik. Bez dramaturga a vetsi miry soudnosti ale svuj talent jen tezko uplatni. ()

Praxis

Opticky slabší než pro mě geniální jednička. Naštěstí ne až o tolik. Bubákování začíná, přesně jak jste od Wana zvyklí, hezky pěkně od začátku, a to v kolejích prosím přesně vyšlapanými jedničkou. Některé lekačky na úrovni: "No do prdele to sem se lek." + si připočítejte opravdu odpornou jeptišku, kterou v klášterech rozhodně nenajdete. Farmiga (jak stárne, sluší jí to víc a víc - milfka) i Wilson moc fajn pár (počky počky - horor + romanťárna?). Možná bych se nebál trochu ořezat tu šílenou 130minutovou stopáž, některé pasáže totiž Wan zbytečně vyplňuje vatou. Za mě první Conjuring považuji za moderní hororovou modlu, tohle je "jen" solidní řemeslo, které jsem ale v hororech už taky párkrát viděl. 80% SHLÉDNUTO NA ČSFD PREMIÉŘE V KINĚ LUCERNA ()

MICHAEL73

Wan opět dokazuje, že je králem hororu. Rozhodně lepší než první díl. Napřed vžívání do hororu, poté lekačky, poté už jde do tuhého a jako třešnička na závěr nějaké nečekané rozluštění. Démona si opět zahrál Joseph Bishara stejně jako v Insidiousu. Do filmu byly investovány velký prachy a stálo to za to. Pokud hledáte horor k vyděšení tak rozhodně doporučuji tento. ()

Laxik

Docela slušný příběh, prvotřídní design a zajímavé postavy, které mě baví, vs. nijak zvlášť děsivá a zbytečně dlouhá duchařina. Nejsem hororový fanda (ne, že bych se u tohoto žánru bál až příliš nebo naopak vůbec, jen k tomu nemám vztah), takže beru klady a jsem ochotný přimhouřit oko nad negativy. SPOILEROVÉ PS: Jen už v této sérii konečně pár lidí (dětí) zabijte, jinak nemám důvod se o někoho bát. ()

PKD

Tohle opět natočil Wan? TEN Wan? Nevěřím. První hodina v podstatě zbytečná (nebýt největší star tohoto filmu,jeptišky se vzhledem Marilyn Mansona) a fakt,že z tohoto pokr.je nejlepší posledních 20min.,mi dává částečně za pravdu. Zbytečně dlouhé. Já to říkám pořád,že horory kolem 2 hodin téměř nikdo neumí. Též mě velmi pobavil fakt,že šlo vlastně o nejpohodovější film,který jsem v posl.době viděl. Tohle by měla nova dávat pravidelně na vánoce,místo Sám Doma. Fakt.:) Téměř zde nejde o horor,ale spíše o krásný pocit rodiny,přátelství,sounáležitosti apod. Na závěr se musím ještě jednou zmínit o té jeptišce,díky které jsem to vlastně celé vydržel. I když jsem to nevěděl,pustil jsem si tento film,hned po Annabelle creation a udělal jsem sakra dobře. Neb je zde první zmínka+scéna s (pro mě,čím dál víc fascinující) řádovou sestrou z Rumunska. A už se nemůžu dočkat,jejího solo filmu. P.s.viděno již vícekrát a tento komentář už z 90% neplatí. ()

GodComplex

V primem porovnani s The Haunting of Hill House, ktery jsem sjel tesne pred tim je tohle mnohem standardnejsi horror, v dobrem i ve zlem. Kdyz Wan zatlaci na pilu, tak jsou z toho pomerne solidni hororove facky a lekacky, ale na ukor toho, ze to muze hranicit s lehkym prepalenim. To ale zase vyrovnava autenticka dobova Britanie a pribeh podle skutecne udalosti. Vymitaci druha pulka mi lehce pripomela Exorcismus Emily Rose, coz je pecka zanru, takze jedine dobre a ta jeptiska to solidne diktuje. 7/10 ()

Makky

Wan je už dostatočne skúsený a vedomí si svojich kvalít. Pokračoval presne v tej istej práci, ktorá ho katapultovala na vrchol súčasnej hororovej tvorby a urobil dobre. Pokračovanie jedného z najlepších hororov tejto doby sa nesie v duchu jednotky a už od začiatku si nedáva servítky pred ústa. Dvojke som pomohol kinom a napriek tomu musím tvrdiť, že neprekonala kvalitatívne prvú časť. Scenár bol trošku kostrbatý a niektoré veci by som si vedel predstaviť inak. Tak či onak, je to svižné, atmosférické a desivé. Wan je hororový majster a ja len dúfam, že ho tento žáner nikdy neomrzí. ()

kaylin

Konečně jsem si zase zašel do kina na horor a vůbec toho nelituji. James Wan opět ukázal, že má řemeslo zvládnuté a že je schopen natočit výborný hororový film, který bude mít i více jak dvě hodiny a stejně vás bude většinu doby tížit svou atmosférou. Krásná ukázka toho, že když jsou peníze a schopnosti, jde všechno. Tady jsou ty peníze naštěstí docela vidět. ()

Kaluž

James Wan tu husinu umí, to se mu musí nechat. Skvělá práce s kamerou i se zvukem, přesné načasování a pohlcující gradace některých scén vyloženě zaráží do sedačky. Za toho Paskřivce bych tam snad narval i plný počet. Vskutku výborný horor. ()

movieband

Film, který mě bude už do smrti děsit. Někdo říká, že dvojka už je slabší a první strašení bylo mnohem děsivější. Asi to má každý jinak, mě teda děsily oba filmy, ale u dvojky si nemůžu pomoct, ta mě vyděsila natolik, že si rozsvěcuju úplně všude, když někde v noci jdu a i tak se radši dívám do země a do zrcadla se v ten moment nedívám pro sichr vůbec, když kolem něj v noci procházím přes chodbu. Viděl jsem jednou a už nikdy víc. Neupírám tomu kvality. Atmosféru má film brilantní, výkony herců perfektní a zpracování taky na výbornou. Ale (možná se podceňuju) tu hrůzu už by mi napodruhé ten můj budík nemusel ustát a taky bych mohl dostat infarkt. Wan je kvalitní režisér a horory mu jdou. FaF sice nebylo nejhorší, líbilo se mi víc, než předešlý díl, ale i tak bylo dost utahané a přepálené. The Conjuring 2 má prakticky ten samý problém. Jako horor sice funguje výborně, ale i tak se místy nevyhne utahanému tempu. Tak nebo tak, hororovým fanouškům doporučuju. 80% ()

Gorehound

Wau. Wan dokázal skoro nemožné, nakrútil film pre najširšiu verejnosť a uspokojil aj fanúšikov prahnúcich po vymazlenom režisérskom štýle. Okrem toho, že film veľa vysvetlil, neutopil sa v v tom a nechal miesto aj na fantáziu, čo mám rád. Mrazivá atmosféra, dokonalý štýl (tie farby! kamera! výprava, kostýmy, hudba a všetko ostatné), strašidelnosť, nemám čo vytknúť. Podrobnosti o skutočných udalostiach si na nete pozriem až zajtra, počas dňa... ()

Helo

A lidi se diví, že se bojím jeptišek... oproti jedničce mi to přišlo lepší a příběhově funkčnější. Jistě, některý lekačky už byly (jak je v poslední době u takovýhle hororů zvykem) viděný i jinde, v ostatních pak ale Wan zase ukázal, že je zkrátka pán a že umí. Atmosféra Anglie tomu taky docela přidala. ()

stration

Opravdu neexistuje lepší současný režisér, který dokáže takto zfilmovat strach, tajemno a hrůzu jako James Wan. Ač v podstatě stejné jako první díl, neustále mrazivé a dokonalé. ()

AlistairMir

James Wan opět nezklamal. Neskutečně atmosférická pecka během které mě mrazilo jako už dlouho ne. Jeptiška byla creepy jak máloco, starý pán jí zdatně sekundoval a Madison Wolfe dokázala , že malá holčička dokáže být děsivá víc než dvoumetrovej poděs se sekerou. Masky opět bomba, žádné směšné digi bubu, ale nádherně namaskovaní herci. Dvě a čtvrt hodiny utekly strašně rychle a co se mi hodně líbilo byla atmosféra v kině. Dorazila hromada puberťáků (cca 80% sálu) co nezavřela kušnu a pořád se všemu tlemili...cca prvních dvacet minut. Pak nastalo ticho , které prolomilo jen ječení většího počtu jedinců u různých scén. Po filmu jsem se kochal přehlídkou na smrt bledých puberťáků, kteří v hloučcích urychleně opouštěli kino jako by tam byla bomba (nutno podotknout, že během finále to několik jedinců na férovku nedalo a potmě prchali z kina, svítíc si mobilem na cestu). Takže co dodat? Snad jen - Milí puberťáci, příště si rozmyslete jestli opravdu chcete jít na horor od Jamese Wana. On totiž točí HORORY a ne "horory". A na konec klobouk dolů před Asia_Power. Takhle mistrně maskovat asi tři infarkty to jen tak někdo neumí :-D ()

dom156

Je vidět, že James Wan se pro natáčení hororů narodil. Co film od něho tak to pecka či slušný horůrek. Film bych rozřadil do třech sekvencí a každá mě uspokojila jinak. První třetina to byla záplava lekaček a děsivých scén, poté přišla klidnější část, kde jsem se i zasmál. A pak přišla finální část, kde mi občas běhal mráz po zádech. Jen pomyšlení na to, že tento film je dle skutečných událostí je docela nechutné, jelikož kdyby se mi dělo něco podobného, tak bych vzal flintu a zastřelil se. Rozhodně bych toto nesnášel dny, natož měsíce nebo dokonce roky. Celý film splňuje ty nejpřísnější parametry hororu a jednoznačně doporučuji. ()

dawe04

Na první zhlédnutí se Jamesi Wanovi bez debat povedlo navázat na superúspěšnou jedničku. Yep, trochu se příběhově sebevykrádá, ale Warrenovi vás vtáhnou do neustálého dvouhodinového strašení, které opravdu zvedá husí kůži a udržuje v permanentním napětí. Milé překvapení je, že většina bubu scén je nesmírně originální a vynalézává, zejména hra s obrazem jeptišky, dětský stan a rozhovor otočeného Eda s Janet (Billem). K tomu skvělé obsazení a Wanův jedinečný smysl pro detail a načasování... Podruhé se film zaryje do kůže snad ještě dravěji. Strach se dostaví i podruhé, objevují se milé chytáky na diváka (jméno démona lze zahlédnout skrytě rozmístěné v domě Warrenových), vyplývá na povrch skutečná podstata filmu a to je nesmírná láska mezi oběma hrdiny, boj za rodinu... A jeptiška je pořád hnusná mrcha. Kdyby to nebylo příběhové podobné jako jednička, tak plná palba. Lepší horor tu už dlouho nebyl a v některých ohledech překonává i originál. Neskutečná pecka. ()

Hamaradža

Režijne samozrejme kvalita (tých pekných dlhých tracking shotov sme sa nabažili už v jednotke), ale kvôli takto divácky nenáročným, gýčovým a predvídateľným filmom, držiacim sa bezpečných a vyšlapaných cestičiek (pretože to dnes tínedžeri chcú) a vyše dve hodiny idúcich otrepaným štýlom ticho-ľakačka-odpočinok-ticho-ľakačka, tak trpia mladí nezávislí talentovaní režiséri. Milujem horory - preto sa mi druhí démoni nelúbili. Úpadok diváckeho vnímania. 2,5* ()

JohnMiller

James Wan je asi naozaj ten posledný tvorca na planéte ktorý dokáže tvoriť kvalitné duchárske horrori. Behom pár rokov nešliapol ani raz vedľa. Čo o jeho kolegoch v tejto brandži povedať nemôžem. Tím sa nepodaril dobrý film už pekne dlho. The Conjuring 2 síce svojho predchodcu neprekonáva ale ide o veľmi obstojné pokračovanie ktoré sa za seba nemusí hanbiť. Keby boli všetky pokračovania takto kvalitné, nenadával by som toľko na ne. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)