Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

phamphi

Dvě ** za police station confetti fight scene, a třetí * za pet hyenu ve vaně. Škoda nevhodného hudebního doprovodu k finální bojové scéně v Amusement Mile. ()

Grizzly odpad!

Snazi se to o spoustu veci. Snazi se to o Ritchiho, ale bohuzel reziserka je absolutne neschopna patlalka. Snazi  se to o cool komiksovou tymovku, ale bohuzel ten casting je tak nehorazne otresnej, ze mi bylo neustale az trapny na to koukat. Snazi se to o akcni jizdu, ale je to bohuzel ultradebilni mega super nudna monstrpicovina, kterou jsem musel dokoukavat na trikrat. Shit. ()

Kolssteyn

Na konci titulků nám Harley chtěla říct tajemství o Batmanovi :o ...ale Cinestar vypnul produkci a zatáhl záclony. Tak nevím, jestli to byla součást filmu, nebo se na ten dovětek budu muset podívat někdy až doma... :/ A pak si na to choď do kina. ()

Gediman

Nečekal jsem moc, takže mě to i trochu potěšilo. Bojové scény jsou po stránce choreografie zvládnuté pěkně, Ewan McGregor je skvělý padouch. Humor tu je, ale nic přehnaného. Film není ani tak šílený, jak se zpočátku prezentoval. Stylově je to takový Deadpool. Nicméně mohlo to být lepší... Více v mé audiorecenzi zde: https://www.youtube.com/watch?v=lE11OwzeXo8 ()

Folky

Průměr. Stylem je to něco mezi Sebevraždným oddílem a Deadpoolem a i když se to netopí v tolika klišé a nelogičnostech jako první jmenovaný, nedokáže to být tolik zábavné a svěží jako druhý jmenovaný. Birds of prey mají dobré akční scény, stylový vizuál a výborného záporáka, ale je to prostě hrozně snadno zapomenutelný film. Dva dny od projekce si skoro nedokážu vybavit, co se ve filmu dělo a z onoho večera si víc pamatuji z cesty domů. I přes všechny klady je to chvílemi nudné, nezabávné a i přes velkou snahu dost nevtipné. Nikdo z ženských hrdinek pořádně nezaujme (kromě Mary Elizabeth Winstead, která má minimum prostoru) a Harley je tu mnohem méně sympatická, než v Sebevraždném oddílu. Je to škoda, potenciál tu totiž byl, ale nakonec jsem už skoro teď zapomněl, že jsem film viděl. ()

Trener83

Už opravdu hodně dlouho se mi v sále nestalo, že bych koukal na hodinky. U Harley fucking Quinn...Zeeeeeeeeeeeeeeeeel...fucking....fuck...jsem na ně koukal asi 4x. Dokonce mě ta sračka donutila napsat po sto letech komentář...fuck my ass you fuck! FUCK! ()

B.Wilde

Nemůžu si pomoct, ale možná by se mi film líbil víc, kdyby tam byl i Joker. Neříkám, že ho Leto zahrál kdo ví jak, ale nějak mi k sobě sedli a i kdyby tam byl ten rozchod, tak by to mohlo být pojato i trochu jinak. Vzhledem k událostem v SS mi to přišlo takový absurdní, že ji vyhodil na ulici jak pytel smetí, když se jí předtím snažil všemožně zachraňovat... ale dobrá. K příběhu BOP - hm, bylo to poměrně slabé a jelikož si na akční scény zase tak moc nepotrpím, tak tomu dávám 3* asi jen kvůli tomu, že Margot Robbie mě v roli Harley baví, každopádně bych si uměla představit i mnohem lepší film s ní. ()

KHkomiks

Hrozná sračka bohužel.Znáte to,když o hlavní hrdiny nemáte strach? Čekal jsem ,že to bude lepší než Suicide Squad( Což není stejně žádné terno). Nulový příběh, u kterého se sem tam zasmějete. Jediné plusy jsou Ewan McGregor, kterého absolutně nevyužili a celý film působí spíš jako agresivní záporák břídil, kterému se vše postupně sype na hlavu. O hrdinky tedy divák vůbec strach nemá. Z celého filmu je cítit až moc velký feminismus a některé akční scénky působí extrémně nerealisticky až trapně. Některé se ale zase vážně povedly. Třeba na policejní stanici nebo honička. Margot Robbie role sedí a očividně jí hodně baví, akorát to dobrý film neudělá. Vyprávět by jí mohl Johnny Depp o posledních třech pirátech z Karibiku. ()

zelda82

Komentar pisu par dni po shlednuti a tak nejak mi dochazi, ze si z toho barevneho mismse vlastne nic nepamatuju - jen takovej vzdalenej pocit, ze akcni sceny byly dobry a napadity. Ale to je trochu malo. ()

Hapretor

Místy trochu vtipné ... sem tam ujetě roztomilé ... nebýt Margot, nestojí to za nic ... ta ženská se fakt snažila ... dějově hrůza ... výplach mozku a ztráta času ... ()

Rathalos

Po paradnom Suicide Squad z roku 2016 prichadza Harley Quinn a s nou aj velke sklamanie,herecka Margot Robbie sice bola fest dobra a zjavne si to uzivala,ale samotny film bol taky nemastny,neslany,bez chuti,vobec som si ho neuzival,prave naopak,modlil som sa,aby uz skoncil,jednoducho nebol podla mojej chuti a predstav,dve hviezdicky by mali stacit...:-) ()

gaggu

Achjo, co s vámi děvčata? Je to první film po Outsiderovi, takže chápu, že laťka je vysoko, taky nic nečekám. ALE tam, kde jsem v Out. nedýchala napětím a nemohla od toho odtrhnout oči, tak tady přesně naopak nemohu udržet pozornost ani 15 min. Nějak mi to celý nefunguje... Margotku přitom mám ráda, ale ani to nestačí. Vedlejší postavy jsou totálně zbytečný, protože nikdo s nimi nepracuje. Stejně tak Ewanovi nevěříte záporáka ani náhodou. Chápu, že to mělo být odlehčený haha, ale evidentně to ne vždy vyjde. ()

anatheman

I když je to v podstatě blbost, ty 4 hvězdičky nakonec uděluji. Já se zkrátka bavil. Margot mám rád a ona si tuto roli evidentně užívá a sedí ji. Totéž mohu tvrdit o McGregorovi, který hraje přeci jen něco jiného, než jsme u něj zvyklí. Čistě kvůli tomuto duu stojí zato tento film zhlédnout. Zároveň je třeba ocenit, že se Birds of Prey přece jen snaží být něčím jiným. A to nejen obsahem, ale i formou. ()

BOURQUE

Po úspešnom debute R. Margota vo filme „Suicide Squad“ bola len otázkou času, že kedy dostane jej postava Harley Quinn samostatný celovečerný film. Uplynuli štyri roky a film dorazil v roku 2020. A výsledok? Taký, aký je Harley Quinn: chaotický, mnohokrát nevyspytateľný, bláznivý a len miestami „seriózny“. Samotný príbeh, aj keď sa to snažia s preskakovaním v čase komplikovať, je jednoduchý a bez fantázii. Herečky/herci – (skvelá) M. Robbie dominuje vo filme, ostatní členovia „female“ skupiny napriek snahe sa jej nedokážu dopracovať. E. McGregor ako psychicky narušený zloduch? Podľa mňa sú herci, pre ktorých rola hlboko negatívnych charakterov nesedí úplne – McGregor je jedným z nich. Záver, ako príbeh, jednoduchý a trošku zbagatelizovaný – to, že po likvidácii zloducha ostaný „z ničoho nič“ dobehnú, mi na tejto „úrovni“ príde strašne veľké klišé. „Superhero“ film to nie je, ale to ani nebolo cieľom. Aspoň to je dobré... Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Raziel_cz

"It's not a fucking bow and arrow! It's a crossbow. I'm not twelve." Volné pokračování Suicide Squad, které je přesně tím, čím Suicide Squad být měla – stylizovaným R-rated akčňákem ve stylu Útěku z New Yorku, jenž se nebere příliš vážně, ve kterém jsou antihrdinové skutečně antihrdiny, co se místo zachraňování světa ženou za ukradeným diamantem, a kde i ikoničtí záporáci z komiksů mohou umírat při fantabulózních přesdržkách. A jo, sice to místy (hlavně tedy v první polovině) trochu moc tlačí na pilu, aby to mohlo být DCčkovským Deadpoolem, a toho voiceoveru je tolik, až jsem z toho byl ještě dvacet minut před koncem nervózní, že to snad ani není film – ale v těch dvaceti minutách před koncem se něco seplo, všechno do sebe zapadlo, zúročilo to všechno, co si to do té doby připravilo, a v grande finale se tak z toho stal víc uspokojivý film, než mnoho jiných filmů. Jediný výraznější problém díky tomu mám s Rosie Perez a Jurnee Smollett-Bell, což prostě nejsou herečky, které by dokázaly obstát vedle kádrů jako Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead (Huntress je opravdový klenot) a Ewana McGregora. Opravdu doufám, že se Birds of Prey (oukej, dva problémy, mělo se to jmenovat Harley Quinn) dočkají comebacku na streamovacích službách, protože tohle je jediná část DCEU, co si zaslouží legitimní sequel. ()

P.J.2

Namyšlená pipka přišla o chlapa a tak zjistila že ji vlastně všichni nesnášejí, o tom to celé je, chaotické převyprávění jen zakrývá nudnou vatu a výsledné ghetto je drsný jak hladká mouka. Závěrečná bitka na TRAMPOLÍNÁCH připomíná bitku v Batman navždy a to už samo o sobě něco vypovídá. Z Margot v Suicide squat, kde byla světlým momentem, zbyla jen vychlastaná schizofrenní troska, která není ani vtipná ani zábavná. Ewan McGregor přehrává tak až to vypadá teple a na M.E.Winstead by se dobře divalo, kdyby měla aspoň prsa. Rozhodne se DC zase ukázalo a ať mi už nikdo netvrdí že je lepší než Marvel. To je na úrovni porušení omerty.... Jedna hvězda za scénu na policejní stanici, která jako jediná splňuje stylizaci ale bohužel jakoby vypadla z jiného filmu. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020