Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

figliar

Ako je zvykom u DC, poslednú dobu sa snažia viac priblížiť úspešnejším filmom od Marvelu. Birds of Prey má konečne viac farieb, viac vtipu a výborný soundtrack. Veľkú podobu je vidieť aj vo filme Kill Bill ( tréning, pátranie, odplata ). Margot zopakovala svoj vysoký štandard zo Suicide Squad, Ewan ako záporák ma naopak moc nenadchol. Jared Leto nemal možnosť ukázať to, načo nebol v prvom diely priestor, Justice League postavy úplne vynechalo, preto Birds of Prey beriem iba ako jednorázovú sólovku, ktorá nenadchne, ale zase ani neurazí. ()

CaptainCzech

Upřímně řečeno, tenhle film nebyl až taková tragická tlačenka feminismu, LGBT a všech podobných záležitostí jak jsem očekával, ba naopak jsem to pociťoval jen v ojedinělých případech. Začátek mě bavil brutálně (cca 30 minut) tam to byla slušně šílená jízda za podpory skvělého vizuálu (využití barev), pak už to šlo bohužel dost dolů a ustálilo se to na průměru. Komu za to poděkovat? Extrémně nudným vedlejším postavám v podobě René Montoya, Cassandra Cain a Dinah Lance (tyhle herečky mě vůbec nebavili a navíc první dvě z nich jmenované mi byly těžce nesympatický hned na první pohled). Super vedlejší postava byla Huntress, které to tam společně s Harley potahala. Black Mask a Zsasz byli totálně zapomenutelní průměrňáci, což je škoda. Tohle duo mohlo ukázat mnohem víc. Co bych pochválil tak bitky byli z padesáti procent uvěřitelný (Harley využívala kinetickou energii k sundání větších soupeřů, kopanci do rozkroku rozhodně nešetřila a bassebolkou do kolena taky moc lidí neustojí. Huntress má pořádnou muskulaturu a trénink od dětství a v pěstních soubojích jsem věřil, že by většího chlapa v klidu sundala.) Ostatní snad zbytečný mluvit trpaslická padesátiletá policistka Montoya, která by dostala jeden kick a už by se nezvedla z proraženým hrudníkem a to samý B.Canary která krom zakřičení by byla taky zbytečná. Celkově to hodnotím jako takovou fajn jednohubku, která neohromí ani neurazí. Super vizuál, nápaditost ve scénách, dvě skvělí postavy a zbytek průměr či odpad!? Tři hvězdy tomu ale sluší. ()

Azurovydrak

Pokud byla Suicide Squad levná variace Strážců Galaxie, tak Birds of Prey jsou marný pokus DC vytvořit si vlastní verzi Deadpoola, čemuž napovídá i, z hlediska nepřiměřené surovosti filmu zbytečný, rating R-15. A dopadlo to stejně trapně jak jsem očekával. Harleyin tým je asi tak výrazný jako trpaslíci z Hobita a z enormního množství make-upu ve filmu se mi chtělo zvracet, vrcholem bylo ale udělat z borce Ewana McGregora takového ubožáka. DC se naprosto zaslouženě topí ve výkalech, protože vyjma nečekaně dobrého Úsvitu spravedlnosti nedokázali od Nolanovy trilogie vyprodukovat vůbec nic, co by stálo za můj čas. 25% ()

char_t

Předcházející Suicide Squad se do historie nezapsala. Příběh byl klišoidní, záporáci ještě víc, ale nad vodou ji držela hot&cool Harley, a pár dalších členů týmu taky pobavilo. V Birds of Prey je Harley slaboučká, a zbytek nestojí za řeč. Tým nulový, záporák nulový, příběh neexistuje, je tu jen sekvence scén kde může Harley něco/někoho (ro)zmlátit. Jedna hvězda za hyenu. 25 % ()

strikeman odpad!

Feministická sračka symbolizující křížové "mee-too" tažení proti mužům. Režisérku a scénáristku evidentně nevybrali dle schopností a kvalit, ale proto, že se jednalo o upištěné zamindrákované pseudolesby, nesoucí se na vlně nových hollywoodských trendů (po zaměstnaneckých kvótách na černochy, Číňany nebo Araby přichází kvóty na sexuální menšiny a "neženské" ženy). Spolu s novými Charlieho andílky nebo třeba Problémisskami (ty jsem po prostudování obsahu raději neviděl a ani to nehodlám zkoušet) toto dílo tvoří novou ingredienci hollywoodského bahna poplatného dnešní zvrácené době. V sebevražedném oddílu byla Margot Robbie sexy, tady se mění v odpudivou asexuální hrdinku, které prostě nemůžete fandit. No snad to z její strany bude jen úlet, protože bych byl nerad, aby se zařadila po bok pomatených hysterek typu Keira Knightley či Kristen Stewart a snad v Hollywoodu po pár finančních propadácích výše zmíněného typu pochopí, že tohle diváci nechtějí. Ani ženy (ty normální) ... 5% ()

Olík

Sexyšílená Harley Quinn zřejmě nemá patřičné koule, aby sama utáhla komplet celovečerák. Epileptický záchvat po požití extrémně pálivých chilli papriček na polorozpadlé horské dráze je sice fajn, ale co dál? Pestré, zběsilé, ale zároveň odhalující fakt, že co stačí jedné z řady, aby byla milována může být málo, pokud ji z té řady vystrčíte. ()

montongery

McGregor jako vůdce party misogynistů, kteří prohání opačné pohlaví, co se snaží prosadit v čistě mužském světě komiksového Gothamu. Zajímavý je zde hlavně přístup, kdy je příběh natočen čistě z ženské perspektivy (režisérka žena, scenáristka žena a hlavní postavy ženy..), kdy tomuto složení odpovídá i samotný příběh a to dává snímků naprosto nový rozměr. Je super vidět, že i klasická komiksárna může odrážet situaci ve světě a hlavně v Hollywoodu, kde se tento dlouhodobý problém androcentrismu konečně stává podobně diskutovaný. Také je zajímavé si uvědomit, že Roman Sionis aka Černá maska tady není jediným záporákem, ale že k němu patří i třeba policajt, co si připisuje zásluhy své kolegynně a ostatní, co mají tendenci se k ženám chovat nadřazeně. Což je ukázáno jak v hlavním příběhu, tak i v různých vedlejších scénách a dialozích snímku. Takže za mě originální počin, který kromě svého přístupu může ještě nabídnout nádhernou vizuální stránku, pěknou choreografii bojů, super kameru a povedenej soundtrack. Ale kterému bohužel trochu chybí lepší příběh a překvapivě i lepší herecké výkony. Proto za mě 65%. ()

helloween93

První komiksovka roku 2020 a zase je to průser pro DC. Člověk by čekal, že po solidních filmech Wonder Woman, Aquaman a Shazam se DC universe začne zvedat a pak zase přijdou femdom omalovánky s Harley Quinn. Ta fungovala jako postava v Suicide Squad, ale ruku na srdce, na samostatný film nemá. Není to chyba Margotky, ta jí hraje dobře, ale Harley jako postava funguje v efektních nástupech, ale v celovečerním filmu se ukazuje plochost této postavy. Story je docela upachtěná týmovka o ženských antihrdinkách čelící záporákovi Black Mask. Toho ztvárnil Ewan McGregor, jemuž ta role taky extra nesedla a moc sem mu tu roli nevěřil. Režisérce Cathy Yan film moc nevyšel a opět z toho byl trpký pohled pro účetní Warner Bros. 2* ()

Swannie

Náhodou to nebol taký zlý film, ak človek nemá veľké očakávania. Radím ho k mojim girlboss guilty pleasures. Pobavila som sa a vychutnala si Margot Robbie, ktorá je dokonalou Harley a nesmierne jej výkon oceňujem. ()

Wallis3 odpad!

To jako vážně si rejža, scénárista, producent a všichni ti, co maj tohle utrpení na svědomí, po natáčení sednou, otevřou si pivo a s pocitem dobře vykonané práce tohle s klidným svědomím vypustí? A vážně si to najde publikum? ()

geek.ondra

Hravá, zábavná a zručně natočená jednohubka s božským Ewanem McGregorem a kouzelnou Margot Robbie. Pohodová oddechovka. 7/10 ()

bararich8

Hodně dobrá jízda, která si nebere servítky. Margot si tohle musela fakt užít. Akce je neskutečně moc a navíc je bláznivě křiklavá (stejně jako vizuál), ale o to lépe do celého filmu sedí. A ta choreografie, to je slast. Další postavy jsou taky dost zajímavé a celé je více než dobře nahláškované. Pak si k tomu připočítejte absenci hluchých míst, hodně svižné tempo, občas chutné Rko a máte tu jednu z nejlepších věcí od DC. 4,5* ()

milan1322

Od Birds of Prey "Podivuhodná proměna Harley Quinn" jsem neměl po zhlédnutí traileru moc velká očekávání a do kina jsem šel spíše s pocitem že to ve srovnání s novějšími filmy od DC nedopadne dobře. Nicméně mě film celkem překvapil. Po vizuální stránce a taky díky Margot Robbie jako Harley Quinn se na film strašně dobře koukalo. Škoda jen toho slabšího příběhu ... ()

Johny M.

Suicide Squad byl docela fajn snímek, ale u týhle multikulti-femi-týmovky nějak nevim; místama je akce fakt libová a je to poměrně zábava, na druhou stranu je to celý tak přepálený, přehnaně barevný, divně obsazený (jediná za zmínku stojící M.E.Winstead hraje asi tak pátý housle), narvaný otravnejma flashbackama a voicoverem..... 3,5* ()

tomik99

Film, od kterého jsem naprosto nic nečekal po tak šílené marketingové kampani, mě ve finále až tak moc nemohl zklamat. Ta kampaň byla šílená, ta emancipace, kterou nám tloukli tvůrci do hlavy v každém traileru, spotu a plakátu byla příšerná. A vlastně to ve finále film ani nezvládl v kinech (co se týče tržeb). Snímek se chtěl soustředit na ženy, které ale do kinosálu nedorazily. Jaká škoda. Jaký je výsledek? Nic jsem od toho nečekal, takže hranice očekávání byla velice nízká. Kupodivu jsem byl poměrně příjemně překvapen, že to nakonec nebylo tak hrozný. Nějaký (přihlouplý) děj to má, celkem fajn akční scény. Ano, komiksovky už se začínají poměrně zajídat a ty ohrané kecy, že nyní je potřeba mezi hrdiny spolupracovat, už se mi zajídají. Když už nic, tak aspoň Ewan McGregor zářil a kupodivu je nejvýraznější postavou v jinak ženském filmu. Margot Robbie už není taková kočka a její Harley, po kterém jsem slintal v minulém díle, je již pryč. Kus filmu si pro sebe ukradla Black Canary, zbytek hereček je další velký průser, kdy sice tvůrci měli k dispozici super komiksové postavy, ale casting vše pohřbil. Jak už jsem ale napsal, ve finále se nejednalo až o tak hroznou podívanou. Bylo to koukatelné a obstálo to jako úctyhodné béčko. Nutno dodat, že nechápu, jak toho Snydera mohli vyhodit. Vždyť pod novým vedením zatím nevzniklo nic kloudného. ()

FanKalEl

Takým ľudom ktorí dali tomuto filmu viac než 3* asi nikdy nebudem rozumieť. Tajomstvo na konci..Vedeli ste že Batman šuká netopiere? (vtip z komiksu ktorý interpretovala Harley). (30%) ()

Kingjiri

Hodně se mi líbila nápaditá akce na policejní stanici (barevný patrony), jenže kromě těhlech pár minut mě biják vlastně vůbec nezajímal, takže mi bylo uplně jedno, jak to celý skončí. Akce celkově příliš nebylo (finále mi přišlo v tomhle směru hodně odfláknutý), McGregorův teplej záporák zustal bez jakýhokoliv charismatu (ono je to taky těžký, když neni co hrát) a z hlavních hrdinek občas jakž tak zafungovala hláškující Harley Quinn. Občas se teda dostavil lehkej úsměv, ale do dobrý zábavy bylo stále hodně daleko. Vyprávění příběhu za pomocí flashbacků, voice-overů nebo vracení v čase bylo hodně otravný. Vizuálně fajn záležitost, ale to kýčovitě přebarvičkovaný prostředí interiérů i exteriérů mi nesedělo. Stylovější akce, pořádně vytěženej Rkovej rating, ženská týmovka s propacovanějšíma postavama nebo přímočařejší způsob vyprávění. Jen pár námětů, jak by se dal tenhle biják udělat atraktivnější. Možná by ale nakonec bohatě stačilo, kdyby se film nesnažil být za každou cenu cool a ženskou variací nedostižnýho Deadpoola, dvě silnější hvězdy. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020