Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

.baris. odpad!

To byla ale blbost. Nevkusné, na sílu rádobyvtipné, nudné, o ničem... Margot Robbie tady ani neměla co táhnout, ten scénář je naprosto šílenej. Od půlky jsem se modlila, ať už je konec. Takhle fakt ne, milé DC. ()

Prochy38

Po delší době mé očekávání silně nenaplněno. I když je M. Robbie ve svém živlu, jde asi o jedinou pozitivní stránku věci. Nebo ne jedinou, ale jedinou, o které stojí za to mluvit. Jinak těžký podprůměr, feminismus v praxi a když pominu solidní hudbu a dobře natočenou akci, vše padá do podprůměru. Už jsme si u komiksů zvykli, že v poslední době střílí epizodky jednotlivých postav, ale tady jsem asi čekal více o minulosti postavy. Nedostal jsem nic, krom hromady hlášek. ()

Renfield

Mám pocit, že skutečná "sólovka" by Harley sedla mnohem více! Celá první polovina je totiž velmi slušná extrémně barevná copatá jízda, kterou Margot Robbie táhne a to i jako vypravěčka. Neustálé flashbackování navíc dokonale zamotává jinak jednoduchý komiksový děj a přidává na nápadech. Těch je tu vcelku hodně, nezapomenutelné jsou parádní klipové části věnující se tomu, komu co Harley provedla. Velmi slušné jsou také akční scény, díky střihu a častým ale dobře vloženým zpomaleným záběrům dokonale přehledné a prakticky v rámci komiksu nepřehnané, což těší dvojnásob. Právě v nich předvádí své umění také Matthew Libatique, kamera je parádní, vůbec ve spojení se zase trefně zvolenou hudbou! A Black Mask? No, po čase zase normální záporák, co mu nejde "jen" o zkázu světa, ale čistě osobní prospěch. Co také čekat, od někoho s tak narcistickou povahou. Tu mám ten pocit si Ewan McGregor opravdu užil, scény s ním jsou perfektní. Tedy snad až na závěr, tam už je plně zapojeno nezajímavé ženské komando, které tu prostě je navíc. Proto ze závěru prakticky jen ty brusle, na kterých už se vlastně jelo sólo (téměř). Ale dobře, je fakt, že i díky členkám ženského komanda dochází k několika zajímavým scénám, zase především co se flashbacků v první části týče. Ta druhá je prostě až příliš jednoduchá, jede si za očekávaným, čímž se stává nezajímavou. Celkově ale slušná jízda, s parádní úvodní animovanou částí a především hyenou a bobrem, nesměli chybět. 70% ()

Marys

Niekde som sa určite nechal počuť, že svet ženskú superhrdinskú tímovku nepotrebuje. A stále si za tým stojím. Napriek tomu bolo Birds of Prey na DC pomery veľmi pozerateľné, záporák v podobe Ewana McGregora konečne obstojný a keby sa podarilo eliminovať detaily typu, že si armáda žoldnierov nevie ani len udrieť do štyroch báb, z ktorých len jedna má aké-také superľudské schopnosti, bolo by to možno niekde na úrovni priemerných súčasných Marveloviek (ktoré sú aj tak skvelé). ()

Henry007

Birds of Prey se hrozně těžko hodnotí. Na jednom břehu jde poznat, že sami tvůrci vědí, že je to přepálená blbina s karikaturními postavami. Jenže na tom druhém břehu této podivně barevné řeky stojí emancipační kecy ve stylu "muži sklízejí uznání za naši práci" a objeví se tu spousta "you go girl" situací, které vyznívají poměrně vážně míněné. Stejně jako u "Krotitelek duchů" se musím ptát, proč se musí za každou cenu hloupě navážet do můžu a neudělat jen dobrej film se silnýma ženskýma postavama? No a když se podívám do té divoké řeky, tak najdu pár vtipných momentů, cool vizuální stránku, Margor hrající jako v animáku a spoustu hloupé akce, kdy přesila ozbrojená střelnými zbraněmi nedokáže zabít holky s baseballkou. Založit to více na dívčím přátelství, nahodilých vtipech a trošku rozumněji vystavené akci, byl bych spokojenější. ()

aLPaC

No já už začínám mít pomalu té girlpower, multikuti postav a politické korektnosti v dnešních holywoodských a zvlášť komiksových blockbusterech plné zuby. Jo skupina pěti holek (z nichž jedna je asijské dítě, druhá 55 letá, 160cm vysoká hispánka, třetí černoška a pak dvě bělošky tzn. tak, jak to dnes musí být) zmlátí v závěrečném souboji asi tak 50 nabušených chlapů. Tady někdo zapomněl na žánr sci-fi. Vypadá to, že režisérka (která mimochodem do té doby nic nenatočila) a scénáristka (která napsala jen samé sračky) asi mají problém s muži. Já bych těm feministickým děvkám pustil Komando! Kdyby nebylo skvěle hrající a sympatické Margot Robbie, která je jediným pozitivem filmu, dal bych snad odpad. Kdo tomuhle dá pět hvězdiček, nemá všech pět pohromadě a nerozumí filmu. ()

Klajnik odpad!

Jedinou dobrou herečkou je tam Margot Robbie, mimicky to dává, ale hraje afektovanou píču, pro kterou nic není výzvou a tak si napochoduje do policejní stanice a vystřílí ji celou třpytkama, barvou a gumovými projektily. Vtipné to neni. Scénáricticky je to vyloženě otřesné. Emancipace vycucaná z prstu. Akce je průměrná a působí spíš jako atrakce a bojovej tanec. Ve skutečnosti žádný eRko. McGregor tam hrál nějakýho teplouše. ()

Oralfabet

Není to taková katastrofa jako Suicide Squad, akce občas zábavná a vizuální stránka mě z větší části dost bavila, ale nejděsivějším zločincem pro DC zůstávají scénáristé. V tomhle případě teda scénáristka, abych byl přesný (a u tohohle filmu radši přesný budu) 4/10 ()

Daqvid77

Marrgot je sice roztomilá drsňačka. Ale DC zbytek kolem je po všech stránkách jen barevná bída a bída prostě to jede v špatně nastavených kolejích ()

TwoFace

Komiksový kánon dostává pořádně na frak. Tým Birds of Prey bez nejdůležitější členky Barbary Gordon prostě není Birds of Prey. Film spíše působí jako divná kombinace Birds of Prey a (nyní už nejspíš zaniklého projektu) Gotham City Sirens. Nějak si nedokážu představit, že by tým, který nám byl ve filmu představen, měl někdy v budoucnu spolupracovat s Temným rytířem. Absence Affleckova Batmana a Letova Jokera zamrzí. Moc rád bych viděl tyhle dva v jedné scéně s Black Maskem, kterého Ewan McGregor ztvárnil skvěle, i když možná až moc šíleně. Co v komiksových filmech naprosto nesnáším je, když je hlavní záporák s potenciálem budoucích příběhů zabit, aniž by jeho smrt měla nějaký větší smysl pro vývoj postav či příběhu. Film se místy až moc snaží být „edgy a cool“, jenže Harley zkrátka není Deadpool a nikdy nebude, nehledě na to, jak moc se DC snaží ho z ní udělat. Nejsem zrovna fanouškem směru, kterým se v posledních letech Harley Quinn v komiksech ubírá. Přesto ale v téhle roli miluji jako vždy úžasnou Margot Robbie, na které je vidět, že roli Harley naprosto zbožňuje a je to ona, kdo táhne celý film. I když bych nejspíš dokázal na filmu najít víc záporů než kladů, stejně jsem si ho užil. Stopáž je tak akorát, film si drží slušné tempo, a co se velmi povedlo je vizuál, hudební doprovod a choreografie akčních scén. ()

mosnak

Neskutečně slabý film... čekal jsem silný příběh, čekal jsem šílený příběh, čekal jsem... a to je právě ten problém... něco jsem od tohoto filmu čekal a právě proto mě tak zklamal. Na druhou stranu chápu holky,že se jim to musí líbit - 18% ()

Jaro_slav

Ukázka, jak se nemá tlačit na pilu. Margot Robbie si za honorář snad koupila něco fakt hezkýho, protože tohle byl pokus ji kariérně popravit. A nejen ji. ()

Greg25

Ženské hrdinky v čele s Margot Robbie jsou skvělé a do jedné jim to všechno věříte. Super jsou i ryze holčičí problémy uprostřed boje (viz scéna s gumičkou do vlasů, atd.), které muž nemůže pochopit. Nastavení filmu do pólu ženské drsné hrdinky, které jsou ale pořád ženy a ne jen v podstatě mužská hrdinka, kterou sice hraje krásná herečka, ale vše ostatní ve scénáři zůstalo ryze mužské, je opravdu dobře udělané a je to ve své komplexnosti v podstatě první takový akční film (který není ryzí komedií). Je tam i spousta super nápadů, jedinečná barevná atmosféra a cool akční scény. Jenže cool akčních scén tam je přehršle na úkor děje. A to je vlastně největší kámen úrazu Birds of Prey, absence děje. Takřka dvouhodinový film má zápletku vedlejší dějové linky z epizody seriálu. Velká škoda. A pro mě překvapivě je ve filmu poměrně málo hlášek, na to že jede takovou tu pohodovou atmosféru, vychází většina humoru ze situačních pohybových scén a neskutečné mimiky Margot Robbie. Co se rozhodně tvůrcům také povedlo jsou charaktery, typické charakterové klišé drsných filmů je zde jako přes kopírák převedeno na ženské hrdinky, napůl skvěle zparodováno poukázáním hrdinek na vlastní klišé napůl skvěle převedeno do ženského protipólu. Bohužel Birds of Prey je skvělé v detailech, ale v celku trochu pokulhává, kromě absence děje, bych čekala i trochu větší nekorektnost. Hrdinky na to totiž potenciál mají. 65% ()

maty39

Birds of Pray má jednu výbornou akční scénu na policejní stanici. Problém je, že za ní stojí tým který má na svědomí Johna Wicka, který je dodatečně dotáčel. Zbytek filmu je režijně bordel. Třeba když se snaží prodat klasickou scénu, kdy jedna z hrdinek zlikviduje jednoho pohůnka a pořád do něj řeže. Ostatní se na ní podívají s WTF výrazem a to by mělo vyvolat reakci diváka. Bohužel to nefunguje. A tato neschopnost prodat vtip, hlášku se táhne celý film.K tomu je tady závěrečná akční část, která je podivná. Občas v ní problikne nějaký dobrý nápad, dobrá kombinace, ale celé je to zabité bizarností porostředí ve které se odehrává. Samotné postavy jsou naprosto nezajímavé. Tvůrci se očividně snaží kopírovat Deadpoola. Ať už jenom nelineární strukturou vyprávění, nebo voiceoverem Harley Quinn, ale rozdíl je, že Deadpool je sympaťák a ve skutečnosti není záporák, ale superhrdina, který ve skutečnosti pomáhá lidem, jen trochu násilnějším způsobem. Harley Quinn je záporák s neskutečně otravným akcentem a šarmem německého ovčáka po lobotomii mozku. I vedlejší postavy v Deadpoolovi mají víc charizmatu než Harley. Popravdě se raději znova podívám na Suicide squad, než na tohle. ()

Flopik

Ženská týmovka od DC a ja som sa celkom bavil. Harley je skvelá šialená postava avšak postaviť na nej celý film nie je úplne najlepší nápad minimálne z hľadiska tržieb. Čo sa ostatných členiek týka tak Black Cannary sexi a pohode, Huntress málo priestoru a Mary sa mi na tú úlohu veľmi nehodila, policajtka bola super drsňáčka no a Casidy nesympatická . Príbeh je úplne jednoduchý, Ewan hrá skvelo avšak jeho záporák je podaný nezaujímavo tak isto ako Victor. Po komediálnej stránke je to málo vtipné ale niekedy to fakt zabili ako hyena Bruce.... Margotka v Suicide sexi tunak skoro vôbec. Bitky sú natočené pekne palec hore tak isto aj hudba vo filme. 4* určite ale druhý krát si to už asi nedám. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020