Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

Rettry

Zábavná CGI blbina. Akce v hezkých barvách, kde se i zasmějete. Vypněte světlo, vypněte mozek a nechte se 2 hodiny bavit. Nepřemýšlejte nad tím, na ten film stejně za dva dny zapomenete a nebudete vědět o čem byl. ()

Daiker

Digi pohádka pokračuje.... Přibylo všelijakých potvor, což je dobře.... Příběh průměrný, triky opět přehnané.... James Wan by měl zase točit ty svoje filmy ala Malignant... ()

papaguy

DC se skutečně vrací zpět ke kořenů. A místo komiksárny pro 12leté diváky vyprodukovalo komiksárnu pro diváctvo 10leté. Vzhledem k cílovce je dvouhodinová stopáž naprosto brutálně přestřelená. Závěrečný fight je nehorázně odfláknutý. Ale chápu, že dalších 20 min. podmořské epické bitky, jakou by si ovšem ďábelský (a naprosto nevyužitý) eko-ultra-záporák určitě zasloužil, by už děcka prospala nebo začala tvořit selfíčka a tanečky na tiktok s Momoem na plátně za zády. ()

Hashirama

Aquaman se drží svého kopyta a stále potěší otevřeně komiksovým vizuálem - výraznými barvičkami, roztodivnou výpravou ve stylu Star Wars - a Wanovým nejsilnějším stylistických příspěvkem, a sice kreativní kamerou, která dává akčním scénám šťávu a leckdy správně zvoleným záběrem navodí tu správnou atmosféru (lehce karikaturní či hororovou ve stylu Evil Dead). Nicméně… dvojka přichází s tříletým zpožděním a navíc v nejhorší možný moment, kdy už je DCEU na kousky a nadobro přestalo kohokoliv zajímat, a především se začal zajídat celý komiksový žánr, nebo přinejmenším jeho nynější podoba. Takže tahle ošuntělá pseudozápletka, nadbytek digitálních zvratků a viditelná nemoc z postprodukce a střihových hokus-pokusů už vážně nemá divákovi co nabídnout. Marvel možná usnul na vavřínech, ale DCEU usnulo na kusu kartonu za popelnicema u Lidlu a zaspalo všechny příležitosti chytit se nějakého stébla. Pojďme už, prosím, dále. 6/10 ()

John80

2.časť dobrodružného príbehu o Aquamanovi, ktorý tentokrát musí bojovať spolu s bratom proti zloduchovi a zachrániť tak statené kráľovstvo ale aj svojho vlastného malého syna 2* ()

Likan7

Zoufale málo Amber Heard. Že je to asi pěkná mrcha, to je možný, je mi to ale jedno. Je tak zatraceně sexy, že jsem jí ve dvojce prostě chtěl co nejvíc. A místo toho tu má jen pár scének, aby to nenaštvalo Deppovy fanoušky. Ve výsledku dobře vám tak, protože druhý Aquaman je podprůměrný nudný průšvih, který vypadá sice pěkně, ale zfotrovatělému a trochu vypapanýmu Momoovi tu furt někdo močí do pusy, všichni se tomu smějí a já si jen říkám "co to kua je". Wan nejen, že nedosáhl úrovně skvělý jedničky, ale vyloženě občas vytírá dno trapnosti a průměrnosti. ()

kukkik odpad!

Ne, tohle je.. to se nedá. Logika absolutně nulová, kostýmy jak z ochotnického divadla, silně nesympatické a netalentované herecké obsazení, neskutečně cringe dialogy.. a navrch Amber Heard. Je vidět, že spravedlnost opustila zemi západu, jelikož zatímco křivě obviněný Johnny Depp přišel o několik let kariéry (a především my o všechny filmy, ve kterých mohl zářit), ze lži osvědčená nesympatická prkenná kráva Amber si hraje dál bez následků jakoby se nechumelilo, paráda. Na tomhle filmu upřímně není absolutně nic, co by se mi alespoň trochu líbilo, akorát mě nasral a znudil. Škoda peněz na tvorbu takové hovadiny a škoda divákova času. odpad! ()

Ceberus

Standardní komiksovka jako obvykle s nejlepšími vizuálními efekty současnosti (včetně obligátních NPC armád), ale příběhově žádná čerstvá myšlenka, pěkně podle šablon, aby se náhodou nesáhlo vedle. Jméno Abdul-Mateen se pokusím do příště zapamatovat, záporák má tady náboj. Čekal jsem zda Amber Heard bude nebo nebude součástí příběhu po eskapádě s Johnnym Deppem - nakonec součástí je, ale nedivil bych se, kdyby byla dodatečně sestříhaná na minimum. ()

pistik

Necudujem sa ze ludia uz na taketo filmy nechcu chodit. Uplna blbost, zbytocnost. Ten film nema zmysel, ziadne odovodnenie jeho existencie asi ako Peter Pellegrini ()

rublik05

Na prvním Aquamanovi jsem oceňoval především sympatické prostředí a výkon Jasona Momoi, který celý film krásně táhl. Aquaman a ztracené království je na tom v tomto ohledu podobně, neboť celý film opět stojí a padá na Jasonu Momoovi. Podmořské prostředí je vcelku fajn, nicméně především v těch akčnějších pasážích mi přišel vizuál až moc umělý a nepěkný. Příběh mi nepřišel nijak zvlášť zajímavý, často ani moc nedává smysl, chybělo mi více humoru, akce je naopak vcelku dost, byť je taková průměrná a nestrhne. Záporák mi přišel extrémně nudný a nezajímavý, ostatní vedlejší postavy se nijak zásadně neprojeví. Není to vyloženě propadák, ale filmu zoufale chybí nějaká zapamatovatelná scéna. Takhle je to spíše jen takový ten standardní, ničím výjimečná komiksovka, která nenadchne ani neurazí. 4/10. ()

LordMysti

Opravdu začínám být čím dál víc alergický na digitální bordel, který je ovšem alfou a omegou příběhu. Pochopím pokud se digitálními efekty dokreslí atmosféra, ale ne to na nich postavit. ()

bearmeedek

Už to není ta milá a dobrodružná pohádka. Je to pakárna, směsice všemožných akcí, které ani nebaví. A ten humor je taky degradující. ()

Psycho.R

Jak jsem již někde četl, tato éra mohla být zakončena mnohem hůř. Bohužel i mnohem lepe, je tu az moc znát, ze ten film nemá kam směřovat, protože přijde restart i proto jsem měl pocit, ze se tvůrci příliš nesnažili. Ps. Upozadění Mery je dost rušivé, protože je do očí bijící, že party Kidman a Lundgrena byly původně její a davalo by to víc smyslu. ()

Kingjiri

Zdárně se pokračuje v intencích povedený jedničky, ale jak už to u pokračování bývá, nejde o tak suverénní krasojízdu. Stále však jde o solidní komixovej biják, ve kterym neni o akci žádná nouze a vizuál je opět hodně povedenej. Výprava se navíc z podvodního světa rozšířila na Antarktidu nebo tajemnej svět u ztracený sopky. Jediný výtky bych směřoval na hlavního záporaka, kterej je recyklací toho minulýho, rychlý zúčtování s novym "nekro" záporákem (kterej navíc nedostal pořádně prostor) a určit momenty příběhu, kdy se z Aquamanovýho bratra nakonec stával dobrák od kosti, kterym díky tomu nebylo uplně lehký uvěřit. Ale jinak velká spokojenost, po delší době zase zajímavej komixovej biják. Za vizuál, akci, atmosféru a hudbu čtvrtá silnější hvězda. ()

Marty7CZ

Nebylo to úplně špatný, ale je to už průměr, co prostě fakt vidět nemusím.... Miliarda z jedničky je ultra říše fantazie! Jo a na premiéru nás bylo v kině asi 10☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️. 50% ()

Clark_Kent

🌊🌊🌊🔱🐙Všechny ty námořnické báchorky, mluvily pravdivně. Vskutku svižně aktivní podmořská akce s dobrodružným příběhem navíc. Jěště do teď ve mě doznívá báječně znějící hudba, která parádně roztáhla moje žábry😚😆  Kdybyste nevěděli jak zaplnit  předvánoční čas, tak vemte nohy na ramena a upalujte vstříc bájné Atlantidě. 🎬🐚 ()

HERGImanCZ

Správná žánrovka bez něčeho víc, ale vadí to vůbec? Superhrdinské filmy v poslední době dostávají jednu facku za druhou. Ať už se jedná o fiaska herců ztvárňující tyto kompisové postavy (Ezra Miller, Amber Heard či Jonathan Majors) nebo diskutabilní až velmi pochybnou kvalitu některých snímků (Thor: Láska jako hrom, Ant-Man a Wasp či letní Blue Beetle), nemá to tento žánr lehké. Přihoďme k tomu také chybějící vizi hlavounů studií či na sílu tlačená camea a provázanost se zbytkem filmů, anižby člověk zároveň viděl smysl či jakýkoliv směr, a nikdo se nemůže divit, že mnozí diváci začínají být z celé situace otrávení. Druhý Aquaman je i díky velmi nízce nasazené laťce jako zázrak z čistého nebe. Nedosahuje sice kvalit jako druhý Spiderverse či třetí Strážci, je ale vidět, že James Wan má zkrátka jasnou kreativní vizi a drží tím film pohromadě. Přestože scénář není mistrovské dílo a klacky, které filmu studio vrhalo pod nohy, tu místy jsou cítit, nepůsobí to v rámci žánru hloupě. Je to klišovité, je to místy hodně zkratkovité, ale hloupé ne. Ona klišé tu naopak fungují velmi příjemě a přenesou vás časem o pár dekád zpátky, kdy při zpětném ohlédnutí obsahovalo podobné věci poměrně velké mnosžtví filmů. Díky koketování s dalšími žánry (jako je dobrodružný úlet na ostrově či celá buddy cop linka) to naopak tvoří old school guilty pleasure záležitost, která mě neskutečně bavila. Přidejte k tomu funkční hudbu a stylový vizuál (kde sice efekty nejsou žádnou špičkou, ale jsou šikovně schované za všechnu tu digitální vodu) a máte povedenou žánrovku, která dnes nemůže urazit žádného fanouška superhrdinů. Pokud bych měl zmínit něco, co filmu znatelně podráží nohy, je to hlavně velký počet falešných smrtí či záchran na poslední chvíli. Diváka to připraví o strach o postavy. Několikrát je to navíc vyloženě promarněný potenciál, jak doručit perfektní emotivní scénu a dodat postavám ještě silnější motivaci. A samozřejmě by se našly i další menší či větší mouchy. Ale víte co? Mně je to asi u takhle zmrzačeného žánru, jakou jsou superhrdinské filmy, vlastně i jedno. Druhý Aquaman je rozhodně to lepší, co jsme letos s touto tématikou mohli vidět. Pro fanoušky je to tak povinnost, pro ostatní doporučení na příjemný oddechový film. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)