Doktor z hor

Německo, (1992–1999), 76 h 12 min (Minutáž: 45–90 min)

Gerhard Lippert, Anita Zagaria, Manuel Guggenberger, Enzi Fuchs, Walther Reyer, Carin C. Tietze, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Klaus Wildbolz (více)

Série(6) / Epizody(95)

Príbeh lekára, ktorý sa ožení s dcérou horského zverolekára, ale odmietne prax v alpskej dedine a ide za kariérou do Mníchova. Nešťastnou náhodou príde jeho manželka pri autonehode o život a svokor mu túto udalosť dáva za vinu. Dôjde k rozkolu, ktorý vyústi takmer zo strany svokra v nepriateľstve. Zmierenie tých dvoch zariadi gazdiná zverolekára a priláka zaťa lekára, aby začal prax u nich na horách. Vplyvom lavíny príde lekár o život a namiesto neho nastúpi nový mladý lekár a dedina tak konečne získala opäť svojho lekára, ktorý poskytuje všestranné služby obyvateľom hôr tak, ako je to bežné odjakživa u vidieckych lekárov. (RTVS)

MI-380

Moje maminka se na to ráda dívala. Jednou se rozplývala nad krásou alpské přírody, ale najednou jí ztvrdly rysy: "hajzlové, chtěli by naši Šumavu". Pro tuto, pro mě humornou, vzpomínku hodnotím 15%. A souhlasím s Johankou, cituji podruhé: "telenovely jsou mnohem stupidnější". 15%. ()

Ravi

Velmi nudný seriál, který může zabavit u žehlení. Ale krásnou krajinu zprznil němec s bandou prdelatých počestných bab. Oceňuji koukatelnost na 10% = 1-/5 Zajímavý koment: Pedestrian, phoebus a mnoho dalších ()

P1tr

Již německý původ značí neplechu. Ta se bez diskuzí dostavila, přesto se na postu Doktora z hor vystřídalo několik charakterů, které původnímu doktůrkovy nesahali ani po kotníky. ()

manonfire

Alpy rozkvetly kvítky dobrácké naivity, ty spásaly kravky a daly v mléko venkovanům. Lidská dramata tak hluboká, že činí z Mariánského příkopu záhyb prdelní. Na druhou stranu, soap opery, které se, byť často neobratně, snaží o srandu, by přece jen měly být, oproti těm "fatálně" vážným (Tak jde čas, Esmeralda apod.) bonifikovány nějakou tou hvězdou navíc. 30% ()

Jello Biafra odpad!

Čistokrvné televízne zlo, ktoré dlhé roky vysielala TV Prima a navyše s príšerným brnenským dabingom. Obraz idylickej bavorskej dedinky, kde ordinuje spravodlivý felčar a kde sa majú všetci radi, len rúžoví jednorožci im tam chýbajú. Keby mňa niekto dnes nechal sledovať 5 dielov za sebou, tak by som si asi od núdze podrezal žily kuchyňským nožom. ()

Braddy odpad!

Německé a rakouské seriály si můžou podat ruku. Jihoamerické telenovely mají slušnou konkurenci! A ten doktor mě vždycky vytáčel, stejně jako ta "nemetzka selka". ()

Wilston odpad!

Od tohoto doktora bych se nenechal léčit ani za nic. Stačí se podívat na poster a mám husí kůži. Radši smrt...:-D ()