Doktor z hor

Německo, (1992–1999), 76 h 12 min (Minutáž: 45–90 min)

Gerhard Lippert, Anita Zagaria, Manuel Guggenberger, Enzi Fuchs, Walther Reyer, Carin C. Tietze, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Klaus Wildbolz (více)

Série(6) / Epizody(95)

Príbeh lekára, ktorý sa ožení s dcérou horského zverolekára, ale odmietne prax v alpskej dedine a ide za kariérou do Mníchova. Nešťastnou náhodou príde jeho manželka pri autonehode o život a svokor mu túto udalosť dáva za vinu. Dôjde k rozkolu, ktorý vyústi takmer zo strany svokra v nepriateľstve. Zmierenie tých dvoch zariadi gazdiná zverolekára a priláka zaťa lekára, aby začal prax u nich na horách. Vplyvom lavíny príde lekár o život a namiesto neho nastúpi nový mladý lekár a dedina tak konečne získala opäť svojho lekára, ktorý poskytuje všestranné služby obyvateľom hôr tak, ako je to bežné odjakživa u vidieckych lekárov. (RTVS)

Gimp odpad!

Davam jednu hvezdu za ty nemecky prsatice ve stejnokrojich. Ale pockat, vzdyt tam zadny nejsou... Tak odpad ()

Boogeyman

Je těžké takovýto seriál nějak hodnotit. Já, jako pětadvacetiletý fanoušek zběsilých akčních filmů nejsem cílová skupina na kterou je poklidný seriál a horském mesiášovi směřován, takže to, že mi padají vlasy jen co ho na obrazovce zahlédnu nemůžu brát jako jeho nedostatek a vytýkat to tvůrcům. Moje babička na něm naopak velmi ujížděla. ()

playboxguest odpad!

U nějakého uživatele jsem tuhle četla, že nemá rád, když dá někdo odpad seriálu, kterej svýho času pravidelně sledoval. No já si pamatuju, že v době, kdy byl zázrak naladit na naší bedně alespoň dva české kanály, tam Der Bergdoktor strašil víc, než by bylo zdrávo a přesto jsem nevydržela do konce jediný díl. Doktore, zůstaňte si tam někde v horách a nevracejte se, bitte schön! ()

Indiana

Ta * jen za to, že jsem si řekl, že nebudu filmům dávat odpad. Ale je to gigant mega ultra kravina a Němci jsou prasata, že na to čumí. ()

Rudovous odpad!

Vitejte ve svete uskali duchocovskych milostnych avantyr. Ne neni to lepsi nez soap opery je to stejne tak "dobre". ()

kingik odpad!

Doktore z hor, pálí mě nesnesitelně čurák. Ty kapky z Alpen Milch, které jste mně minule předepsal, vůbec nepomohly. Přes den se to dá, ale večer je to peklo, až z toho začínám jódlovat. Zabíralo, když jsem si péro máčel po večerech v květináčích, do kterých jsem předtím nachcal. Ale vysral jsem se na Vaši neúčinnou léčbu. Následně jsem kontaktoval doktora House, ten mě párkrát přetáhl po péru holí a je po svědění. Ale co s Vámi?! Co s mrzkým seriálem, který nelze ani pořádně nadabovat, respektive ho nechce nikdo dabovat, a tak se k tomu uvolilo vynikající dabing studio Brno. Co uděláte, když na vás echt němčour promluví s brněnským přízvukem. Zdrhnete od tv obrazovky. Co je, prosím pěkně, dobrého na tom, když nesympatičtí herci přecházejí z jednoho nudně, úděsně natočeného obrazu do druhého a pronášejí fatální repliky typu "Gerdy, zajdi za doktorem..." To má tomu ryšavému pičusovi jít vylízat prdel, vymlaskat koule, nebo co?! Protože fakt z toho nejsem moudrý. Dialogy šílenost, zápletky šílenost, režie nemožná, a tak se ptám, co se na tom divákům mohlo líbit?! Jediným smítkem normálu je díl, ve kterém doktor zakalí v lavině. Mohl jsem oslavovat, že seriál navždy zmizel, ale jen do roku 2008, kdy se vrátil doktor v přetransformované sérii a s novými příběhy. Klidně si pustím celou Esmeraldu, Ordinaci v sadu od prvního dílu a napíši Nově, jestli by mohli reprízovat Ulici, ale nikdy, opravdu nikdy po mně nechtějte, abych absolvoval, byť jen jediný díl s Brk doktorem. To kurva, ani omylem! 0% ()

Legas odpad!

Proč mě moje matka tak trápí, když musím v kuchyni při jídle trávit (jinak chutné) jídlo u takového blábolu? ()

stilgar1 odpad!

Tenhle doktůrek měl zůstat zahrabaný hluboko ve svých horách a neměl spatřit světlo civilizovaného světa (byť o jeho civilizovanosti často pochybuji, když si uvědomím, jaké DÍLA plodí :(). ()

Crocuta odpad!

Kilián, Florián, Horác a Bonifác si navlíkli kraťasy s laclem a vyrazili do hor. Ať tam na ně spadne lavina! ()

MM11

Já tyhle Doktory "odevšad" (většinou zapadákovů) prostě nemusím. Většinou jede štáb podle suché šablony, kde je místo akorát pro prázdné řeči a několik obecných pravd (řečených tak, že jim pomalu nevěříte). Slizoidně vlezlý hlavní hrdina měl dostat metál za strkání nosu do cizích věcí a zázračné schopnosti uzdravovat bez lékařské zručnosti. Hold šmejd (ten seriál). ()

duklak2

Tento seriál jsem sledoval v mém dospívání a trochu mě šokuje nízké hodnocení na CSFD. To jsem fakt s hodnocením tak úplně mimo? Mám za sebou hodně dílů. Nehleděl jsem až tak na herecké výkony, ale hlavně promyšlenost děje každého dílu. Bavilo mě to. Sledoval jsem to vždy, když jsem byl nemocný a dávali to ve všední dny dopoledne. Hodnotím horšími třemi hvězdami. ()