Linda

• Slovensko Linda
Maďarsko, (1984–2002), 20 h 56 min (Minutáž: 47–73 min)

Nóra Görbe, Béla Szerednyei, Gyula Bodrogi, Sándor Zákonyi, Irén Psota, Gábor Harsányi, Ildikó Pécsi, Teri Tordai, Tamás Vayer, Miklós Szurdi, Ferenc Bencze (více)

Série(4) / Epizody(22)

Príbehy z praxe mladej budapeštianskej kriminalistky Lindy Veszprémiovej, využívajúcej v boji proti zločinu aj svoje športové hobby: karate. (Addams-SK)

Arbogast

Veľmi dobre si spomínam na tento seriál. Podľa hlavnej hrdinky sme v škole nazvali našu učiteľku telocviku. Vlastne si už ani nepamätám, ako sa volala vlastným menom. U nás to bola jedine Linda. ()

vojo

Určite nadnesené. No v detstve to bol neuveriteľný zážitok a kult. Aj kvôli tomuto seriálu som bol hrdý jazdec na babette,žiaľ to karate som nikdy neskúsil:) ()

BOURQUE

Kultový seriál z Maďarska, v ktorom veľmi dobre miešali prvkoch karate a krimi. Všetko odpovedá k obdobiu osemdesiatych rokov – každým rokom sa zvyšuje nostalgický faktor. Len škoda za to, že kvalita medzi jednotlivými epizódami je občas dosť výrazná. Životná rola pre Nóra Görbe – jej výkrik sa nedá zameniť. Vo vedľajších rolách skvelý herci a herečky, ktorí už v tých časoch patrili medzi špičky. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

dalziel

Z tohoto serialu si naša rodina ukradla hlášku Lindinho otca v podaní Bodrogyi Gyula.Každý kto príšiel domov sa pýtal tak ako on "Felini nevolal?" :-) ()

st3f0o

Myslím, že moja vôbec prvá skúsenosť s krimi žánrom a samozrejme nostalgia robí svoje, ale to nemôže byť dôvod nadhodnocovať tento už aj tak dosť nadhodnotený počin našich južných susedov. ()

wito

opat jedna z detskych nostalgii. vtedy som veci vnimal inak ako dnes. bol som nenarocny, skromny, naivny divacik, ktory tuto zensku miloval, ktoreho ocarila a na kazdy diel som sa tesil ako maly chlapec. (tym som vtedy aj bol :)) ()

mikhail

Dnes 9.10.2008, som mal možnosť vydieť prvú časť tohto seriálu po takmer 20-tich rokoch. Musím povedať, že je rovnocenným partnerom komisárom rexom, kobrám a iným "volovinám", ktoré súčasnosti vysielajú komerčné televízie. Takže hodnotím 3-mi * + jedna z nostalgie ;-) ()

haffen

Ale tak prečo nie. Seriál vo svojej dobe zožal veľký úspech a taktiež som patril medzi tých, ktorí mu prepadli. Hodnotiť však nejdem. Neviem ako by dopadol postupom času. Dobre sa však spomína na Lindu preháňajúcu sa na žltej babette. ()

Peťko

Kto nezažil TV produkciu daných rokov, nikdy nepochopí. Lindino programovanie ovečiek, ktoré sa premávajú po obrazovke HI-TECH PC si budem pamätať do smrti. ()

brasek

Linda alias maďarský Jackie Chan. Kultový maďarský seriál, populárny aj u nás. Všetci sme chceli trénovať karate a kto nie, tak ten bol ako Bodrogi Gyula. ()

dzejnyka

Pripájam sa ku všetkým tridsiatnikom, ktorí si pri zmienke o maďarskej karatistke vybavia detstvo. V tej dobe to bol absolútny kult, kto v škole nevedel, koho Linda včera večer nakopala, bol nekonečne out, rovnako ako všetky dievčatá, ktoré von nechodili v "jej" drevákoch. U nás na juhu to bola priam povinná jazda - Klárika, Béla, Tomi, a policajný šéf, ktorému z milej Lindušky vstávali vlasy dupkom, jaj to boli časy :-))) Spolu so spomienkou na fakt, že to bola asi jedna z prvých vecí videných na novej farebnej telke je nostalgia dokonalá. Takže 5, aj keď môj divácky vkus je odvtedy už inde. PS: Tri patria Linde a dve TV JOJ plus, ktorá ma v roku 2009 neskutočne potešila reprízou tohto skvostu :-) ()

karnifex odpad!

Naprostá bezútěšnost pozdně socialistického maďarska (ještě umocněná slovenským dabingem). Atmosféra občas připomene filmy Bély Tarra, ale bez jakéhokoli přesahu, samozřejmě. ()

miko105

Chuck Norris v sukni mne moc nesedí. Trápne bojové scény, dej ma tiež príliš neohúril. Proste maďarská kinematografia nie je nič pre mňa. ()

Gareth_Jones

Linda, to bol prvý "akčný" seriál, ktorý som ako dieťa videl. Je to proste moja základná škola. Všetci v triede sme chceli vedieť karate ako Linda, mať takú babetu ako Linda.... Bola to pre nás proste vysnená akčná hrdinka. Keď som seriál videl už po revolúcii pred pár rokmi, ako dospelák, prišiel mi už trošku smiešny, trápny, spomalený, málo akčný, do dnešnej doby absolútne neaktuálny...... svet sa už posunul veľmi ďaleko. Hviezdičku naviac musím dať za slovenský dabing, ktorý bol výborný. ()