V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

Ryuuhei

Trochu jsem měl obavy, jestli oslavování tohoto snímku opravdu dostojí skutečné kvalitě, ale nakonec musím říct, že ano. Hlavním rozdílem oproti jiným hrdinům z DC je právě dětský hrdina, který tím samým dítětem zůstává i ve své dospělé formě. Dává to příběhu takový ten naivnější dětský pohled na problematiku toho být adoptovaný a víceméně i zavržený. Kromě toho je to zábava - situace příjemně střídá i povedený humor. Čemu se snímek nevyhýbá, tak klasickým klišé - hrdina se nedostaví, když ho někdo potřebuje, atd. Ale jinak? Vřele doporučuju. ()

Dado

Síce ako vystrihnuté z návodu na natočenie Deadpoola pre decká (keby taký návod existoval), ale prečo nie? Shazam! má ohromné tempo, detských hercov, ktorí nie sú otravní a ani na počet naozaj zábavných scén nepripadá taký veľký počet "očiprevracajúcich" momentov, aké by som od podobného filmu očakával. Týmito kvalitami sa navyše tvorcom aspoň čiastočne darí ak už nie dobre maskovať, tak aspoň čiastočne kompenzovať viaceré neduhy na čele s totálne nezaujímavým zloduchom a jeho poskokmi, na ktorých vizuál si už právne nárokujú lacné fantasy filmy z minulého desaťročia. Môžem teda prehlásiť, že pri súčasnej nevyváženej produkcii DC u mňa tentoraz prevláda spokojnosť. (70%) ()

Lachtaan

Warneři se s nadějí na konečný úspěch vydali cestou Marvelu a po boku supertemných předchůdců BvS nebo Suicide Squad udělali první vyloženou komedii v rámci stále pochybného DC univerza. Spousta vtipů napříč filmem poměrně funguje, několikrát jsem se fakticky zasmál, ale mezi úhlavní obecenstvo tohoto typu snímků už nepatřím. Marka Stronga mám ohromně rád hlavně z Kingsmanů, tady mi ale nesmírně iritoval. A ta klišoidnost s téměř nepřemožitelným záporákem mi pekelně lezla na nervy. ()

Johnny.ARN

Akože konečne taká príjemná oddychovka od DC. Keďže to bol origin, muselo to mať nejaké svoje náležitosti. Zachary Levi ale nie je herec, ktorého budem vyhľadávať. Nepáčil sami, jeho drsňácky výraz bol otrasny a len som čakal, kedy sa rozosmeje. Dejevo to ale bolo v pohode. Charaktery fajn, všetky tie zvraty logické, finále správne pretiahnuté. Zase raz ale film, kde slovo "rodina" padlo viac krat ako brebt v priemernom prejave Andreja Danka. Musím ale uznať, že po Aquamanovi ďalší DC film, ktorý ma zaujal a miestami aj bavil. 3 z 5 ()

ivan_drago

svěží komiksový vítr do těch už pomalu bažinatých vod Marvelu... zábava od začátku do konce, trocha patosu, přiznávám, se tam sem tam vloudila... ale jinak to nadšení z nově nabytých schopností i děj zaměřený na partu dětí u mne vyvolal neskrývané nadšení.... Trefili se mi do vkusu maximálně a jeden z nejlepších fimových zážitků tohoto roku... ()

Mrkvič

Shazam je svěžím přínosem do světa komiksových filmů. Získání schopností a dětský život hrdinů jsou tím největším přínosem. Hodně se povedlo pár vtipů, ale na humoru měl Shazam stát v první řadě a tak bych čekal ještě víc zábavných scén. Co se filmu nedalo moc uvěřit bylo střídání dětských postav a superhrdinů. Stejně tak silný a slabý padouši. Střídalo se to jak na kolotoči a bez zjevných příčin. Rozhodně ale nadprůměr současné komiksové scény. ()

filmmovier

Shazam! je nejlepší DC komiksovka toho propojeného univerza, do kterého Joker nepatří. Jsem rád, že to docela jde, když se chce. Wonder Woman byla výborná, Aquaman taktéž a zadařilo se i do třetice. Každý film je jiný, ale každý se povedl. Shazam je čistokrevná akční komedie, která funguje na výbornou. Zachary Levi se pro tu roli snad narodil (a Michal Holán v české verzi taktéž), děj parádně odsýpá, doktor Sivana je zajímavý a charismatický záporák a na konci, po naprosto boží akce přijde i nějaké to překvapení. Humor je funkční na jedničku, akce je zábavná a nápaditá a vůbec mi nepřišlo, že ten film trvá přes dvě hodiny. 80%. ()

oveckaoa

Tohoto filmu jsem se hodně bál a potvrdilo se to. Cílovku si to určitě najde a věřím tomu, že puberťáci to budou milovat u těch ostatních to bude horší. Záporák je bídný a kdyby neměl ty příšery je slabý jak čaj přitom jeho origin není vůbec špatný a humorově to není též taková velká sranda jak se to prezentuje pokud to porovnám s Kick Assem je to slabší pokud například s oba Ant Many vtipnější. Po vynikajícím Aquamanovi krok zpátky. Spoiler Další díl pokud by byl dospělejší bych klidně bral zvláště kdyby tam byla ta housenka nebo co to bylo http://www.postavy.cz/mr-mind/. P.s. jako chápu, že Dc nemá už ve svých filmech žádnou návaznost a tohle se odehrává po konci Justice League (jde to poznat z těch novin kde se píše Superman Žije) , ale kde byla Liga hlavně, že si Superman zajde do školy na oběd , ale pomoct jim to ne. 60 procent za film a za to, že na konci v titulkách urážely Flashe jelikož tu postavu nemusím tak mě to potěšilo. Jo a abych nezapomněl ten Eminem tam ani nezazní. ()

terunka003

Veselé, superhrdinské, klučičí, rodinné, morální, odlehčené. Taková parádní vtipná oddychová dvouhodinovka našlapaná superhrdinskými kousky. Samozřejmě nechyběl nějaký ten morální podtext, padouch a záchrana lidstva. Občas to drhlo, občas to nemělo hlavu ani patu, ale důležitá byla zábava, a že vtipných momentů bylo dost. Herecká sestava fajnová, Zachary dost překvapil (doma by mi taky slušel). Proč ne, pohádky jsou fajn. "..chytni se hole a vyřkni mé jméno.." ()

ivan bohatyr

Nazval bych to dětská verze Deadpoola. Konec se mi moc nelíbil, to chtělo vymyslet lépe, jinak dobrá akce, některé scénky byly sranda, ale obecně to chtělo víc srandy. Hodně jsem se rozhodoval mezi 3 a 4*. ()

Phietros

Netradiční hrdina, coby dítě v těle super svalovce! Místy hodně vtipné, spíše rodinné pojetí a celkově pro teen obecenstvo. 65% ()

mickyreed

Neřikám, že jsem se první hodinu nebavil. Byla sranda zavzpomínat na prvního Spider-mana nebo trhlýho Kick-Asse ... jojo mám to rád. Hrdina jako takovej celkem sympaťák. Problém ale vidím v jinejch věcech - jednak plešatej Mark Strong je sice charismatickej, ale už celkem ohranej záporák, druhak mě už serou záporáci, co vytáhnou z vesmíru, z pekla nebo z kdovíodkud digitální bezcharakterní monstra, který pak válčí proti hlavním hrdinům. Těžko řict, jestli jsou tyhle digitální příšery doménou DC nebo je to jen osobní nezájem z mé strany, když jsem vyrůstal na animácích od Marvelu a prvních dodnes si myslím kvalitních hranejch marvelovkách, ale prostě mě tyhle DC fighty nebaví. ()

uiu

Možná kdyby mi bylo 14-15 let jako hlavnímu hrdinovi, bavil by mě Shazam mnohem víc, ale jelikož je mi už přes 30, tak celkem průměr co neurazí ale ani nepobaví. Jako vážně jsem se zasmála asi 2x během celýho filmu a to je na tento žánr špatně. Navíc to bylo tak nucené family friendly, že prostě ne - tak to v životě fakt nechodí. Nicméně 4 hvězdy napálím kvůli narážkám na DC universum. ()

ywo666

Priemer nad vsetky priemery. Proste jednoducha superhrdinovka, kde su deti ktorym hranie moc nejde (niekto sa tu snazi zreplikovat It a Stranger Things). Akcia je gycova komixova, s minimom napaditych momentov. Zachary Levi je obcas vtipny a spoznavanie schopnosti bola jedna z mala zaujimavych zloziek filmu. Mark Strong je v pohode zaporak, ale neocakavajte nejaku pridanu hodnotu. Jeho postava nedostane priestor mimo stereotypne veci. Ak chcete jednoduchu komixovku ktora obcas rozosmeje pozrite si to. Inak moc neodporucam. 3* ()

Yoshimitsu

Shazam! Když uslyším příště tenhlé název, tak si zapnu tuhle aplikaci na mobilu a objevím nějákou parádní muziku, kterou zapomenu na tuhle DC pohádku. Dávám 30% ()

elanius

(52/2019) / Síce Shazama tu máme od 1939, film mi ale prišiel ako DCčkárska verzia legendárneho Big (1988) s Tomom Hanksom. Po všetkých stránkach priemer, ale z toho námetu sa dá ťažiť tie dve hodinky s prehľadom. Stále ma ale udivuje ako málo stačí komiksovej mašinérii aby bola stále dostatočne finančne za vodou. (6/10) ()

majxik

Je to ok, ale je to komplikovany. Jelikoz hrdinske filmy potrebuji tak trosku aby se divak vtelil do hrdiny a prozival pribeh s nim, u Shazama je to obtizne ac skoro nemozne, pokud nejste dite kolem hrdinova veku. I kdyz se promenuje na "dospelou" osobu, chova se porad jako dite, takze nikdy jsem nemel pocit ze se vcituji do te postavy. Ale jinak vizual hezky, zapletka se zda opravdu sita na miru spise mladsim divakum (neni moc zapletena), takze tak no. ()

hroubek

Shazam! nám dává přesně to co sliboval v trailerech. Oddychový komiksový film, který se nebere tak úplně vážně, přesto stojí pevně na nohou a dokáže nám představit nového hrdinu se vším všudy. Jelikož, je to další komiksový origin, tak se musíme smířit s nějakým vysvětlováním a vším co k tomu patří. Chápu, že to někoho nebaví, ale zde je to alespoň prezentováno vtipnou a zábavnou formou. Jsem moc rád, že režisér David F. Sandberg našel tu správnou hranici mezi komedií a "vážnějším" pojetím. Sandberg s přehledem zvládá akci, dokáže krásně prodat vtipné scény, a když je potřeba tak dokáže zvážnět a prodat i lehce dramatické momenty. Dost se mi líbilo, jak film pracuje s postavy. Ty postavy nejsou jednorozměrné a nabízí toho mnohem více, než se na první pohled zdá. A samozřejmě za to může z velké části super obsazení. Zachary Levi je v této roli naprosto skvělý a hodně mě svým výkonem bavil. Mark Strong tento typ záporáků umí a krásně je dokáže zahrát. Asher Angel to zahrál hodně dobře, a krásně Billyho vystihl. Jack Dylan Grazer má hodně vděčnou roli a užívá si jí jak to jde, hlaškuje, odkazuje na superhrdinský žánr a je vidět, že mu tahle role sedla. I zbytek herců je moc dobře obsazený a parádně zahraný, a svými výkony podporují hlavní herecké trio. Tady měl Sandberg hodně šťastnou ruku na obsazení, a krásně si všichni sedli. Film má dobrou a zábavnou akci, která sice není velkolepá, ale svým způsobem má dost do sebe. Vtipy a odkazy mě udělaly velkou radost, totéž lze říci i poslední scéně, závěrečných titulkách nebo po titulkové scéně. Trochu mě nesedla délka filmu, protože byl přeci jenom o trochu delší, než je třeba. A totéž bych mohl říci o monstrech ve filmech, které bych tam nepotřeboval, a nebo mohli být mnohem lépe udělaný. Shazam! mě sedl a bavil, a z mého pohledu je to zábavný film a já se už teď těším na dvojku s Black Adamem. ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)