Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Joe321

Nooo, mám za sebou první sérii a jsem nadšenej. Sedí mi charakter Duchovnyho postavy. Takový dojem byl i po druhé sérii, ale pak si člověk začně uvědomovat další věci. Všichni si stěžují, jak je život těžký, přitom mají libový auto, barák atd. Vychovávají zlatou mládež, která po ukradnutí a nabourání auto dostane obětí a hotovo. To je asi jediný negativní dojem. Postupem člověk taky kápne na to, že Hank Moody je vlastně největší sobeckej parchant na současné televizi. Tam kde postavy v Its Always Sunny in Philadelphia vyrovnávají odporný chování svojí stupiditou, Hank vytáhne jen svoje vysoké ego. Nejdřív pro mě bylo tahákem Moodyho rošťáctví, teď je to jeho hnusný chování. Šou je to zábavná pořád. ()

(mOnkey)

Hank Moody je vážně sympaťák. Jeho každodenní starosti jsou natolik specifické, ale přesto tak všední a lidské, že se v něm leckdo může zhlédnout. Osobně mu v jeho "milostných" i životních pletkách fandím a jsem jen a jen zvědav, kam a jak se bude jeho život nadále ubírat. ()

Meridius

Toto je nejlepší seriál jaký znám. Hankie je správný prase - líbí se mi, že to není jen chodící péro, ale má i duši. Skvělá je taky postava Lew Ashbyho. "Vyhlašuju džihád tvý kundě!" ()

Caminzind odpad!

Prcičkovská zábava pro přizdisráče, kteří jsou rádi za šukačku alespoň na obrazovce. Prostě takový pánský Sex ve městě. Holky mají Carrie se Samantou a hoši svého Hanka. No jo, když má divák nudný život, najde si i podobné cool hrdiny. ()

Jonash87

Vtipný, úchylný, plný nadsázky, sexu a nesmírně charismatického Hanka Moodyho v podání Davida Duchovnyho, kterého jsem do té doby znal pouze jako agenta z Akty X - to je seriál Californication! Navzdory tomu, že je poslední (4.) série dost přehnaná a děj nedůvěryhodný, tak mě to neskutečně bavilo a těšil jsem se na každou další půlhodinku. A možná právě tou svojí přehnanou úchylností je seriál tím, čím je - nezaměnitelným. ()

Lischai

Kromě nějakého zásadnějšího zastřešujícího příběhu a má tenhle seriál všechno. Moc se mi líbí, jak volně přechází mezi prasárničkami, láskou a snahou žít rozumný život. ()

Gee.Rocks

Dávám čtyři hvězdy za první tři série, následující již odmítám sledovat neboť z mého pohledu ten čistě chlapský animální sexualitou postižený humor šel do kytek. Což mě mrzí. Snad k Hankovi a spol. ještě najdu cestu, možná díky Marilynu Mansonovi v šesté sérii?! Hahaha! ()

Figu

Hank Moody, to je kurva pojem! Jak říkám, každej zapikanej chlap, kor s tou pantoflí na palici a věčně sedící doma na prdeli, mu musí kurva závidět! O co vlastně jde? Chlast, fet, mrdání a krásnej kurva svobodnej život starýho mládence! Navíc je zde spousta hlášek na rozdávání a takovejch chlapskejch mouder... "Z mých cenných tělních tekutin už dostala dost." nebo "Schovám se pod klitoris, tam mě nenajde." či "Ta ženská je zvláštní. Rád bych jí vojel, ale taky bych jí dal přes hubu." Nemá cenu dál rozebírat! 90% ()

shyster

Nová vlna seriálu, která přišla kolem roku 2004, pomalu ztrácí punc neodolatelnosti. Každý nový seriál chce být taky tak cool jako Lost, Prison Break, Heroes či Dexter. Jenže většině se to nepodaří a jsou jen ubohé kopie. Proto jsem rád, že v té záplavě průměru jsem našel nadprůměrný seriál. Hank Moody je největší sukničkář od dob Joeyho a většina z nás chlapů prožívají jeho postelové zážitky jako vlastní. Škoda jen závěru 1.řady. ()

marcek

Co k tomuhle seriálu napsat?? :-D Je to prostě bomba. Davida Duchovnyho jsem do dnes znal jen z Evoluce a Akty X, ale tady byl nepřekonatelný. Seriál u kterého jsem se nenudil ani minutu. Asi nebudu jediný, kdo napíše: CHCI DALŠÍ SÉRII !!!!!! ()

Jino

Sprosté, nechutné a vulgární, ale kure*vsky zábavné a vtipné. David Duchovny je v této roli vynikající a ačkoliv jsem si myslel, že navždy zůstane tím paranormálním strašákem Mulderem, tohle moje představy úplně obrátilo naruby a donutilo popřemýšlet, kterou postavu mám radši. Hank Moody proplouvá životem po svém a vstříc následkům svých činů (většinou ojetí ženského protějšku), osobitě zvládá prozatimní epizody na výbornou. Samozřejmě i díky scénáři, který dokáže uplést z hovna bič a neméně trefným vedlejším postavám. Prostě a jednoduše, vše nádherně přihrává Duchovnyho one man show.... motherfuckeeeer ()

MCZ

Seriál, který není těžké odsoudit; stačí vidět jednu epizodu nebo i pouhých pár scén mimo správný kontext a už si jej jeden zařazuje mezi prvoplánovou a lacinou zábavu. A přitom, ačkoli (drsný) vtip mnohé situace nepostrádají a skoro až pornografických scén zde také není málo, hraje Californication hlavně na vážnější notu a daří se mu to po většinu času překvapivě dobře. Kvalita jednotlivých dílů sice občas kolýsá (zvláště v případě momentálně poslední - čtvrté - série jsem měl u pár epizod pocit, že jsou tu vyloženě jen pro zaplnění místa), bohatě to však vynahrazuje ten drive, jaký dokáže seriál nabrat a to nejen v závěrech jednotlivých sezón, ale i v rámci samostatných dílů, kdy hrdinové zažívají až neskutečně - nicméně stále uvěřitelně - vyhrocené situace. Nemám odvahu hádat, nakolik je příběh ve vztahu s nějakou realitou satira, čistá fikce nebo zrcadlo, ale obraz, který o svém světě Californication vytváří, je velmi poutavý, velmi živelný až zběsilý, velmi otevřený a upřímný a v neposlední řadě také velmi romantický, i když možná trochu pokřiveným způsobem - "fucked up" řečeno ve slangu jeho hrdinů. A už dlouho jsem mimochodem neměl hlavní i některé vedlejší charaktery tak rád, jako právě tady. Na "líbivý a přístupný" mainstream je Californication náramně vydařená záležitost. The Apartment, Dogtown, And Justice for All. 9/10 (K velice špatné páté sezóně se komentář ani hodnocení nevztahují.) ()

Attta

Duchovny tu hraje postavu, která žije ve svém vlastním světě a svým chováním je mi hodně sympatická a humorná. Seriál je obecně sexistický a vtipný a skvěle se u něj odreagovávám. Rozhodně žádná nuda diváka nečeká a i přes to, že ze začátku vypadá seriál jednoduchý, tak teda určitě není. V první epizodě určitě není obsažena ani desetina potenciálu seriálu, protože se seriál postupně hluboce vyvýjí v čím dál větší nářez, ano nářez !!!!!! -> proto doporučuju zhlédnout alespoň první tři epizody. Škoda, že je pití tak drahé, protože pokaždé, když sleduju tenhle seriál, tak to ze mě dělá šíleného bohéma a mám šílené nutkání pít whiskey! Seriál se netočí pořád kolem jednoho a toho samého a člověk v tom může vidět i něco více, než jen hlavní postavu jako "sexy stroj" pokud je dost všímavý. Dokonce se mi i postupem času začalo líbit jak přehnaně atraktivní v tomto seriálu Hank je a jak snadno mu všechno to balení ženských vychází a došlo mi že tvůrci seriálu dokázali udělat ze seriálového klišé totálně kultovní věc. Plných 100% a 6 hvězdiček si tento seriál zaslouží bez mrknutí oka!!! + prostředí "Hell.A" je k tomu všemu dokonalým obrazem pro splnění si tajného snu- "být sousedem Ozzyho a popíjet u bazénu" :D. PS: Kytarové znělky jsou standardem většiny dobrých seriálu a zde je to důkazem. Mimochodem Natascha McElhone je tady neskutečně sexy. Dodatk: Se začátkem 6. série začala pozvolna, ale třetí díl to teda pěkně kurevsky rozbalil a jsem opět ve "hře"! :) Jen tak dál!!! EDIT: 6. řada už bohužel není tak silná jako ty předešlé, ale za to má velice silný závěrečný díl. ()

Abes

Tento komentář jsem chtěl vždycky nějak propojit s plakátem, kde Hank kouří pod vodou a vy ho vyměníte. Přesně tak na mě totiž působí celý svět Californication. Jedinečnost v podání HM, kdy si jen on může bezproblémů pokouřit v místě kde cígo prostě nehoří. Seriál nefunguje díky příběhu, páč tolik nelogických kroků z řad jednotlivých charakterů jsem jinde neviděl. Funguje díky hromadě sexu, hromadnému sexu, sexu na hromádce s tím související hromadě koz a jiných animalistických elementů. Další hromada na pozorovatele čeká v podobě hlášek, dvojsmyslů a vulgarit. ()

O´Neill

Seriál si mě získal už od prvního dílů, a mohou za to dvě osoby - neskutečný borec David Duchovny jako Hank Moody, a jeho BFF Evan Handler jako machr Charlie Runkle. CALIFORNICATION je taková bomba právě díky těmto dvěma machrům, kteří jednoduše ví, jak na to! Úžasná oddechová záležitost, ve které neexistují slabší díly - pouze ty skvělé! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis