Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Rodriguez

Když k nám na obrazovky poprvé vstoupilo Californication byl to převrat ve slovní zvrácenosti. A nejen to...Celá léta si seriál udržoval velmi slušnou kvalitu a nemusím připomínat, že i tu perverzní :-D Bohužel pak vstoupila před světla dějin sedmá a zároveň poslední série, která ztratila tu správnou šťávu a směr určení. Zkáza seriálu byla dokonána a tak se nám David Duchovny opět ztratil z obrazovek televizi (jako tomu bylo u Akt X) do propadliště filmových dějin. 95% ()

ProNotor

Po shlédnutí celého seriálu musím konstatovat, že jsem si na tom ujížděl a přemýšlel, jak můj život by byl fajn být na jeho místě, avšak proplétat se takovými mnohdy "sračkami" bych opravdu nechtěl. I tak David Duchovny pro mě vydal to nejlepší ze sebe a jeho charismatický ksicht na tu roli seděl jak hrnec na prdel. Nespočet hlášek a mouder, každopádně dost lidí by to mohlo inspirovat, že i z totálně vyhořelého stavu v životě se dá odpíchnout a ten život si srovnat. A konečně zakončení seriálu o proti jiným výborné, prostě takovýhle konec byl dokonalý. ()

Vojťas

Sedmá a zároveň závěrečná řada konečně uzavřela osudy všech hlavních postav. Do 4. řady dokonalá, od 5. řady stále kvalitní (a čím dál sprostší) podívaná. Slušelo by se říct, že Hank prošel změnou osobnosti, ale co si budeme nalhávat - je to Hank. :-D Tím vůbec nespoileruji, seriál ukončen velmi důstojně. Za celé dílo dávám 90%. ()

exitak

Hodně kvalitní kousek, David Duchovny vstal z mrtvých a předvádí koncert před kamerou v dost originálním seriálu. Druhá série ještě lepší než první! EDIT: Klasicky, poslední série už jsou výrazně slabší. ()

cubajz

mega hustej týpek Hank Moody chlastá, hulí trávu, píchá všechno co před ním roztáhne nohy a přitom ještě stíhá vychovávat dceru, flirtovat se svou životní láskou a trousit naprosto zdrcující hlášky - bravo! První řada je sice v pohodě (doporučuji sehnat BEZ DABINGU, ten totiž kvalitu dost sráží), ale pořádně se seriál usadí až ve druhé sérii, kde s příchodem hudebního producenta Lew Ashbyho teprv začíná ten správný rock'n'rollový kolotoč. Podle mě životní role Davida Duchovnyho, v této roli se, narozdíl od uťáplého agenta Muldera, opravdu našel a tím přinesl neskutečně svěží velrybu do stojatých seriálových vod. ()

wohna

Po shlídnutí první řady jsem velice spokojen. Hank Moody. Chlap, jak má být. Někteří by chtěli být jako on. A proč taky ne že jo? Budu po shlédnutí druhé řady zvyšovat na *****? Doufám v to. ()

ifa

Prostince a sprostice o Hankovi a jeho sukních.Do baráku by mi asi nemohl, ale kouká se na něj hezky. ()

TomikZlesa

Jako postava seriálu Californication je Hank Moody snad jedna z nejlepších postav vůbec, jako chlap, otec a člověk celkově je to největší parchant, arogant, prase a člověk na presdržku. Pro mě jeden z nejsprostějších seriálů vůbec, ani si nedokážu že by mohlo být něco ještě víc sprostější, aniž by to bylo fekál porno. Upřímě řečeno takový člověk ba dokonce otec by v reálném životě snad ani fungovat nemohl. Největším lákadlem byl pro mě samozřejmě skvělý David Duchovny kterýho sem si oblíbil v X-Files, ale v Californication ze sebe dostal mnohem víc. Neskutečný dialogy, hlášky, postavy a některý scény jenž by zasloužily zarámovat, nemůžu se dočkat 4. serie, vlastně už teď mi stojí :-) ()

DruidKarel

913. hodnocený film: Po shlédnutí téměř celé série musím s jistotou konstatovat, že se jedná snad o nejlepší hraný americký seriál, který jsem kdy viděl, nebo na který jsem se kdy koukal. Snad dobrou konkurenci mu mohou dělat jen "Přátelé", který jsou ale zaměřeni na úplně jiný druh zábavy. Zde, David Duchovny, coby prcoidní muž a otec dcery, se snaží získat pozornost a taky srdce ženy, kterou miluje a ona jeho dříve také. Někdy se mu to daří, jindy už tak úspěšný není. Snad v každém díle mu skončí na nočním lóži 2 až 3 slečínky, které to s ním myslí více nebo méně vážně. Spusta vulgarit, nahá těla a brunátní humor. Tak by se dal charakterizovat tenhle skutečně vynikající seriál, který skutečně žeru. 5* ()

Kity162

Je to taková telenovala pro chlapy. Na povrchu se to snaží být drsné, aby v každym druhym záběru někdo souložil nebo šňupal, ale v jádru mi to přijde tak spletené jako bývaj telenovely. Aspoň bych mohla pochválit Jima Morrisona v úvodních titulcích :) a skvělá hudba. ()

Silverluv

Tak šestá série posílá tento seriál do sraček, takže jsem nucen snížit hodnocení. Tady už se začíná vařit jen gulášek z uchyláren. Už tomu chybí vtip a postupem času zjišťujeme, že každá série má jasně daný template, na který se jen nalepí noví herci. Pokud to skončí sedmou serií, tak si to své 4 hvězdy zaslouží. ()

Dannysek4U

No ovsem, damy a pani, tohle je fakt velky. Po ty lavine cim dal tim vic stejnejch sitcomu je to uplnej balzam. Duchovny rulezz, a to ze 4ever, lepsi serialovou postavu uz jsem nevidel ani nepamatuju. A 4 hvezdicky mam jen proto, ze jsem to zatim nedojel dokonce. Za par dnu asi pritvrdim. Z Hanka Moodyho se totiž stává můj favorit na postavu desetiletí.... po sedmym dilu pridavam 5. hvezdicku a tetelim se blahem!!! ()

plechi

skvělá pohádka pro dospěláky :o) báječně mi to spříjemnilo několik večerů... druhou polovičku serie jsem dokonce sledoval v kuse asi do 5 do rána... ()

lakikaki

1. séria: Aká postava vám príde na um keď sa povie "David Duchovny"? Fox kto? Nie, nie, to bude asi omyl. Odpoveď znie: Hank Moody. Že nie? Tak to ste ešte nevideli Californication a odporúčam vám to čo najskôr napraviť. Ide totiž o seriál, ktorého všetky ingrediencie sú síce iba "vysoko nadpriemerné" - herci (Duchovny!), scenár, humor, dramatickosť, dojemnosť, úprimnosť a tiež preháňanie v medziach reality - ale všetky tieto súčasti tvoria celok, ktorý by sa dal nazvať geniálnym či dokonalým. Jediné, čo by som Californication mohol vytknúť je pravdepodobná druhá séria, na ktorú sa síce ohromne teším, ale myslím, že dokonalým záverom seriálu by bol práve záver prvej série. 2. séria Holy fuck! Fakt som chcel aby druhá séria nevznikla? To by bola veľká, VEĽKÁ škoda. O znížení hodnotenia nemôže byť ani reči. ()

Redík

God Hates Us All ... Seriálová perla kabelové stanice Showtime. Hank Moody (David Duchovny) - opuštěný, požitkářský spisovatel s tvůrčí krizí se snaží získat dvě osudové ženy zpět do svého života. Seriál plný sakrasmu, cynismu, potřebné životní drzosti a sexu. Hank ze sebe sype jednu vtipnou hlášku za druhou a občas přihodí nějaké bohémské životní moudro a všichni chlapi si přejí být jako on. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 65. ročník (za rok) 2007 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - David Duchovny + nominace (5) - 65. ročník 2007 Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 66. ročník 2008 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - David Duchovny, 67. ročník 2009 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - David Duchovny, 69. ročník 2011 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - David Duchovny ()

Andre3000

Viděl jsem pouze jeden díl, ale rozhodně mě to zaujalo. Na druhou stranu to vypadá, že vše se tam točí jen okolo sexu...ale tak dobře to není zase kdoví jak veliká chyba. Tenhle seriál je hlavně vtipný a hodně realistický. David Duchovny mile překvapil, protože bych od něj nečekal takovouhle roli. Prostě seriál na oddych, který vás ale zase nedonutí zkouknout všechny další díly, holt droga to není. Druhá řada za první již trochu pokulhává. ()

Pajky3

Tenhle seriál se dostal do mody, protože frčí týpci, co jsou nekonvenční. Na mě je tenhle humor občas dost náročnej, myslím si, že je až zbytečně ujetej a perverzní. Vim, že se to líbí, ale můj největší favorit to není. Nechápu jaké kouzlo má Hank Moody, že mu každá vleze do postele. První série vypadala na slušných 80 %, jediný co mě vadilo bylo, že nepřišel žádný trest za tu ukradenou knížku. Druhá série mi už nepřišla taková a proto bych jí ohodnotil 70 %. Přišla mi nijaká, navíc mi chyběl nějakej pořádnej konec. Třetí série byla podle mě zatím to nejlepší, ale i tak bych jí ohodnotil 85%. Konečně finále, na tohle jsem čekal od první série, konečně satisfakce. Čtvrtá série je taková víc lidská, chytá jinej směr a je taková zvláštní, svým způsobem úplně jiná než předtím. Hank Moody má vkus, protože ta herečka Sasha Bingham. No a za to 80 % Pátá série jakoby opouštěla původní myšlenku Hanka coby neuvěřitelného prasáka, co ohne to co se hýbá. a začíná se soustředit na rodinnou linku. Runklovi lze závidět jedině Lizzie, protože jinak je to hrozně tragická postavička. To on ale byl vždycky. No a dělat takovéhle závěry je teď prostě v módě, tak uvidíme co na nás vykoukne v závěrečné šesté. 70 % Šestá série nakonec nebyla poslední, ještě se dočkáme pokračování. Vtipy nechybí, hlavně tragikomická postavička Charlieho boduje (GayAgent). Tentokrát vlastně mapujeme život jedný Rockstar a jedný můzy. Poprvé od Lost jsem zase někde viděl Maggie Grace, je pěkná, ale Addison Timlin případně Camilu Luddington nepřebila. 70 %. Závěrečná sedmá série byla pravděpodobně to nejslabší co nám Hank za dobu své existence nabídnul. Jeho nově nalezený syn Levon je postava, která by potřebovala pořádně nakopat, protože facka by mu jistě nestačila. Všechno jednou končí a i Californication, poslední zástupce Showtime z dob, kdy jsem ho objevil. Na Hanka si pravděpodobně občas vzpomenu, ale na tuhle sérii se budu snažit zapomenout. 60 % ()

necisty

Ono to tak nějak přesně odráží mou osobnost. Přestože je to v 5. sérii trošku slabší, tak je to pořád jeden z velice mála seriálů, který má krásný konec a v průběhu váš dokáže rozesmát i rozbrečet. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis