Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

PainM8

Vtipy jsou povedené, děj má smysl a je progresivní. Český dabing mi přijde maximálně v pohodě. Kromě poslední série, to jsem musel přejít na angličtinu. ()

O´Hara

Nejvíc posraně hustej seriál co znám. Hank Moody je prostě kurevsky hustej týpek, co vopíchá i lesní včelu, co má humor k posrání drzej a je nekopromisně svůj...Je to šmejd, co má styl!! A ten českej dabing ať si ti sráži z televize pichnou do prdele! Nedá se na to koukat! Na závěr bych se rád omluvil za svou sprostou mluvu,ale to k tomuto seriálu prostě neodmyslitelně patří :-) ()

BoXBe

Právě jsme dokoukali "damn fucking good" 12 epizod plných brilantních dialogů s výbornými herci a vypilovaným scénářem. Jeden špek za druhým, trapnější situace umocněné na pátou, pěkné ženské, pivo a rock´n´roll. A vynikající David alias Hank. Doufám, že to připravovaná druhá série nezakope do hrobu za živa, ta první je hodně vtipnou třešničkou na dortu seriálů posledních let. Durhá série předčila všechna má očekávání, několikrát mě hodně hlasitě rozesmála, jinak jsem se pochechtával pořád a obdivoval nekončící tok hlášek a gagů. Velmi povedená série a jakž takž i naděje, že se v budoucnu nebude seriál sám vykrádat, protože má hodně prostoru. Scénaristi nicméně ve druhé sérii rozehráli docela hodně linií a na některé se nakonec trochu pozapomnělo. Třetí série trochu ztratila dech a chvílemi jsem měl pocit, že sleduju něco jako Zoufalé manželky, ale ta marná snaha stát se spořádaným otcem, ta to stále ještě živí. Kathleen Turner každopádně šokuje... Na mé škále získává první série stejně jako druhá něco mezi 95 a 100%, třetí asi míň, je to však stále masakrální šovinistická továrna na hlášky a vulgarismy všeho druhu, která senestydí a nezastaví před ničím....:) Nové série už nekriticky předem soudím jako legendární šovinistické odpočinutí od korektnosti všedního dne. A po shlédnutí šesté série tvrdím, že Hank Moody stále nemá konkurenci v překonávání sebe sama a exploataci sexu, drog a rock´n´rollu. A při závěrečné sérii už jen potvrzení, že to akorát stačilo a díky! :-) ()

c.tucker

Určitě je to nejlepší seriálový výtvor roku 2007, ne-li i jiných roků. Postava Hanka Moodyho v podání Davida Duchovnyho je naprosto neortodoxní a nespoutaná. ()

fars

Po Dexterovi dalsi serial ze staje Showtimes. Absolutni top to sice neni, ale i tak Caliornication vykukuje pomerne vysoko nad prumerem. Davida Duchovnyho aka spisovatele Hanka Moodyho, kteremu dosla inspirace si velice rychle zamilujete a po par dilech budete chcit byt jako on. S nicim se nepare, vzdy vi co odpovedet a jak nekoho rychle odpalkovat, proste je to borec... i kdyz co se tyce sexu, tak serial mozna trochu moc tlaci na pilu. Hank se vyspi doslova s kazdou zenskou ktera kolem nej jen projde a uz je toho trochu moc. Zezacatku je to fajn, ale po par dilech me to trosku zacalo nudit. ()

Demon.N

Když se zjevila postava Hanka Moodyho, bylo to něco jako když slitej zajíček Azurit začne s cigárem v hubě balit všecky panenky v hračkárně, zatímco v bedně běží Dr. House. Neotřelý cynik, který nejde daleko pro nějaké to ostřejší slovo (např. jak poslat někoho na sto možných způsobů do prdele a zachovat si americký úsměv). Ochlasta se srdcem kurevníka, který zvládá všechny nevšední techniky jak se dostat "in" a nebýt "out" (pokud teda zrovna není po vasektomii a nehledá ledovej pytlík na svůj pytlik). Pisálek, co zakopal pod drn metafory a bere svět tak nějak normálně (nazývejme věci pravými jmény, když Vám dojde chlast a všecko se tak nějak sere). Životní příběh našeho Hanka by však byl prázdný bez přítomnosti múz (když není doma sličná žena, je třeba otevřít surfařce), rostoucího uzlíčku neštěstí (rozuměj chvílemi nesnesitelně otravnou dceru), potřeštěného párečku (koksující trpaslice a úchylný masturbant s lesknoucí se pleší) & hvězdně volnomyšlenkářský Lou Ashby (sex, drugs and rock'n'roll). Proti těmto pak zákon scénáristické přírody staví suchara (co s někým, kdo vám vyfoukl ženu a je to doslova "chochot"?), boxující puberťačku s rádoby literárními sklony (co se sfiní, která vás vydírá a krade?Pozvěte ji minimálně na painball!) a pár dalších podivných postav, které jsou přímou satirou na americkou společnost. První série byla neskutečným zjevením (chytila a nepustila, byť končila pravda příliš melodramaticky - jenže kdo by Hankovi odolal, když střízliví pomalu měsíc:-D), druhá pak měla třešničku v podobě Lou Ashbyho a jeho osudu (dějové linky byly nadále neotřelé, scénáristické nápady stále působivé, režie svižná). Úplně mimo bych postavil třetí sérii - jedná se o naprostý průser, za který by zasloužili vykastrovat jak producenti, tak scénáristi s režisérem - herci bohužel vše zachránit nemohou, i když své party zvládají stále více než dobře; třetí série působí jako drahá telenovela s prvky frašky (scénáristé patrně byli na odvykačce od chlastu a drog a v průběhu terapie jim vymývali mozky Esmeraldou). Shrnutí - pět bezkonkurenčních hvězd dávám za první dvě série, třetí sérii považuji za naprosto sračkoidní vývrh, který není hoden titulu Californication a měl by být narván tvůrcům díl po dílu do jejich arogantních prdelí!!!...Každopádně doporučuji dát si první i druhou sérii na jeden zátah a omlouvám se za Hankovitou hrubost;)...Hurá, scénáristi omezili přísun cracku a čtverka má opět tah, jako když Hank saje z plné láhve nějaký ten lahodný alkohol...!!! ()

KajusaK

Já jsem natom bohužel vůbec nic pozitivního neviděla..Jeden z nejhorších seriálů, který je prakticky o ničem..!! 1* za Davida Duchovneho a druhá za hudbu která byla vcelku dobrá .. Děj byl pro mě prostě otřesný..Shlédla jsem jen prvních pár dílů, dál se dívat nehodlám, ztracené hodiny.. ()

papaJA21

Velké nadšení z první a druhé řady, vystřídalo absolutní okouzlení třetí a čtvrtou sérií. A jak už to tak bývá následovalo absolutní zklamání v podobě páté a další řady, kde kvalita klesla o 99%. Jak má potom člověk hodnotit. ()

animaxis

Od začátku do konce seriálu mi přišlo, že Californication vezme nějakou situaci, která by mohla v reálném životě dopadnout skoro až katastrofálně, a potom jí přepracuje tak, aby to bylo podané co nejvtipnější formou. Už to si zaslouží můj obdiv, protože to vydrželo celých sedm sérií. Už od prvního dílu první série mě seriál zaujal, ale to nebylo nic v porovnání s mým nadšením z nadcházejících sérií. Původně jsem tu chtěl okomentovat každou sérii zvlášt', ale radši nějak shrnu moje hodnocení všech sérií. První série je skvělá a dobře nastíny vlastnosti všech postav, které se v ní objeví. Humor v ní mi okamžitě sedl a to platí i o dalších sériích. To, že se v seriálu všechny těžké životní situace řeší "vtipně" vlastně v pár případech není tak úplně pravda. Nějaké díly jsou i dost vážné, ale seriálu to nijak neublížilo a mě se tak seriál nakonec líbil ještě víc. Všechny postavy v seriálu mi přišly sympatické kromě těch, které by mi neměly připadat sympatické. Skvělé je ale to, že každá postava má svoje kouzlo a do děje nějakým způsobem zasáhne a nezáleží na tom, jestli je v seriálu jen pár dílu nebo po většinu sérií. Rád bych tu napsal, co se mi na jaké postavě líbilo a co ne, ale to už bych o tom rovnou mohl napsat spíš esej než komentář. Hudba tu má říz a jak by ne, když je jejím tvůrcem kytarista a skladatel Tyler Bates. Nakonec takový obsáhlejší verdikt. Na Californication se mi asi nejvíc líbí to, že to není jen pitomá sexystická komedie, ale že má i svoje kouzlo a že tu občas dojde i na rodinné drama. David Duchovny tu podle mě zahrál svojí NEJLEPŠÍ roli, protože po tomhle seriálu už se na něj nejspíš nikdy nebudu dívat jako na Davida Duchovnyho jako spíš na Hanka Moodyho. Jeho humor je tady prostě skvělý. Moje oblíbená postava je určitě Becca a každý kdo mě zná se mi určitě divit nebude. Kdybych si měl vybrat nějakou oblíbenou sérii, tak by to byla šestá. Připadalo mi, že každou sérii je seriál lepší, ale šestá nastavila lat'ku moc vysoko a sedmá jí pro mě nedokázala překonat. U šesté a tak trochu i "přemansonované" série jsem se nejvíc bavil a její každá chvíle v ní mi přišla skvělá, prostě dokonalost (a v žádném případě za to nemůže jen Manson, zase tak často tu nebyl ani náhodou). Pět hvězdiček seriálu dávám rád, ale klidně bych mu jich dal víc, kdybych mohl. ()

WolfR

Ale jo, je to koukatelné, ale po pár dílech už jsem nějak neměl motivaci se dívat dál. Je to pořád o tom samé. Duchovny s cigárem v hubě, s flaškou v ruce a kozy. Bez příběhu, 3 hvězdy. ()

Larushka

Byla to dlouhá cesta, před poslední sérií jsem si dala dvouroční pauzu, protože jsem byla přesycená, Hank mě prostě už sral. Shledání bylo ale sladké, musím uznat, že mi chlapík chyběl. Vtípky ušly, linka s novou rodinou dobrý, konec ano ano, slzička ukápla. Jo, je mi líto Stua, takový konec si nezasloužil a vlastně i Karen je mi líto :). Sbohem Marcy, Charlie, Karen & Hanku. Mám vás ráda. ()

wendelin9

Neviděla jsem sympatičtějšího člověka, kterej by byl schopnej se zamotat do tolika sra*ek... Geniální seriál s hromadou skvělých postav a nesmrtelných gagů. ()

3n3my

Skvelý seriál, v ktorom si to David Duchovny užíva - a to doslova. Koniec prvej série je podľa môjho názoru ešte lepší ako jej začiatok, uvidíme čo prinesie druhá séria. No prvej nemôžem dať viac ako 4*, predsa len v polovici série akoby seriálu na chvíľu došiel dych a taktiež za to, že to niekedy medzi postavami nefunguje ako má a že postava Hanka je niekedy až moc americko-idealistická. ()

Radiq

Tady není co dodat. Vtipné, sexuální, inteligentní a pěkně naznačující muřskej přístup ke světu. Ani tri série mě nedonutili k nudě a furt je čemu se chlámat. Duchovnymu role naprosto sedí a plešatej penisman taky nemá chybu. Většina postav nemá chybu. Marcy se svým nakřáplým hlasem, Becca jako borka s pubertálníma manýrama, Karen jako všepřetrpící žena atd. atd. Prostě si tento seriál nenechte ujít za žádnou cenu, ale dejte bacha, aby na to nekoukaly aji vaše malé děti, protože by z toho mohly mít trauma a vést pak stejně zhýralej život jako Hank (ae kdo by nechtěl, že, chch) ()

reky

"Pussy never lies!" ... Může fungovat seriál, jehož hlavním hrdinou je spisovatel Hank Moody - v podstatě hovado střídající ženský jak fusekle, hulící a chlastající; autor 3 knih, jež mají stejný název jako alba americké thrashmetalové sypačky Slayer? Po první sérii zhlednuté konečně v originále říkám: Ano, může, a to skvěle.////////// Platí i pro druhou sérii, přibyla navíc výborná postava Lew Ashbyho a ubylo mně nesympatické Mii. Třetí série taktéž na výbornou, tady pro změnu válí jako guest Kathleen Turner :)////////// Čtvrtá řada drží vysokou úroveň, sice podle mě trošku ubylo humoru, ale naopak obsahově, příběhem to šlo nahoru, závěr za doprovodu Rolling Stones vynikající. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis