Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Jeremiah

A-ha, tak už vím proč si tak málo užiju se ženskýma. Všechno za mě "odšuká" Hank Moody ... . Jinak velice neortodoxní seriál, kde se vše točí jen a pouze okolo sexu. Zpočátku jsem se božsky bavil, ale teď už si pomalu říkám, že by se mohlo začít něco dít. Na tomto dílku hodnotím velice kladně výborné dialogy, skvěle hrajícího D.Duchovnyho, kterému jeho roli strašně závidím, a nepřeberné množství krásných a oduševnělých žen. Jednu hvězdičku u mne seriál ztrácí za děj. H o w g . ()

Heui

Výborný seriál, který si mě získal už první scénou. David Duchovny jako Hank Moody má hrozné charisma a jeho sprostý sarkastický humor mi na něj sedí a dialogy s agentem Chariem Runklem naprosto geniální! Dopravdy zábavné, i když nemusí sedět každému.. ()

Fifer

Většina seriálů vzbuzuje onu otázku? Proč se na to kurva dívám?Proč marním čas? Ani u C. tomu není jinak. Výborný námět se rozmělní. Škoda, je to vtipné, má to zajímavé postavy, ale co dělat, když 70 procent seriálu je o sexu? Opravdu to nešlo jinak? Zabrousit i do jiných témat? Takže se v seriálu v podstatě střídají dvě roviny: Rodina, kde se všichni mají rádi a hrozně se milují a do kontrastu sex. Dost plytké. Škoda. Jo a BTW, Hank je neuvěřitelně vykradená postava z Posledního skauta. Dokonce i tu hlášku před zrcadlem, kdy mluví sám se sebou, vykradli. No jo, klasika, Hollywood požírá sám sebe, převařuje, omílá a zase to znova konzumuje, vykadí a znovu servíruje. Bon Apetit. P.s: I přes veškerou plytkost, musím přiznat, že mě to vtáhlo. P.s.2: Spousta diváků tu mluví o rezervaném hrdinovi nové doby a nového století. Blbost? V čem je Hank jinej než Bukowski a další hrdinové 60 a 70.let? Chlastání, drogy, souložení, to vše tu už dávno bylo, není tam nic, co by referovalo k 21.století. ()

melloun

Chlastání a šukání, neboli telenovela pro chlapy. Z počátku jsem byl skeptický, zda-li tento jednoduchý námět bude stačit na plnohodnotnou zábavu, ale druhá série mě přesvědčila že ano. Hank Moody je prostě ten správný mizera, kterému život protéká mezi prsty a vůbec mu to nevadí, naopak si to užívá. ()

RickyFitts

...trochu mě sere ten (ne)děj, Karen, Mia i Becca a - ano - to LA, ale dialogy jsou napsaný bravurně a Duchovny je sexy, šťastná volba - bez něj by tenhle seriál zapadl do průměru... ()

Mr. Sandman

Hank Moody je muž, který dostal příliš mnoho posledních šancí. Hlavní postava je vynikající a mám rád také jeho manažera Charlieho Runkla. Ale nic to nemění na tom, že seriál se s rostoucím počtem dílů neustále drží zavedeného dějového schématu, který se neustále opakuje a jediné co se obměňuje jsou ženský, který Duchovny přefikl a průsery do kterých vletěl. Seriál je to však ve svém námětu originální, plný velmi dobré hudby, kulturních referencí, kvalitního (především cynického) humoru a upřímnosti. ()

Móó

Seriál plný sexu, sarkasmu, humoru, ale také pravdy. Ve skutečnosti bych Hanka nejradši kopla do zadku (při nejmenším), ale v seriálu mu člověk prostě fandí. Hodnocení bez poslední řady, která mě zatím spíše zklamala. ()

frolish

1. seria - 90% 2. seria - 95% 3. seria - 85 % 4. seria - 75% 5. seria - 80% 6. seria - 65%. Podla jednotlivych hodnoteni to tak mozno nevyzera, ale celkovo je to na jasnych 5. Aj ked serial tazi v podstate stale z toho isteho a niekedy sa za kazdu cenu snazi byt az prilis extravagantny dokazal ma 5 serii vyborne bavit. A dokonca priniest neuveritelne autenticke emocie a zblizenie sa s postavami, ktore vyvrcholili niekde na prelome tretej a stvrtej serie. Do konca piatej to bola potom uz "len" velmi dobra zabava, ktora bohuzial v siestej totalne prestala fungovat. Pribudli nove charaktery, ktore neboli sympaticke ani vtipne, niektore dokonca otravne (Ophelia, vdova, cela ta gay linia na zaciatku... cest vynimke Faith), no aspon poslednych par epizod to ako-tak zachranilo. Dufam ze siedma seria zabudne na tu predoslu a ukonci serial tak ako si Hank a parta okolo neho zasluzi. ()

nessbeal

Ako by som to vyjadril, hm: tento serial je taka sleha, ze si ani nemusim nic davat nato, aby som zazil nieco extremne. Californication asi najlepsi serial vsetkych cias. 100% ()

MAJkLSON

6 Things to Learn From Hank Moody: 1. Being a Child is Always More Fun, 2. Just Don’t Give a Fuck, 3. No One Wants to Hear That Depressive Shit, 4. Funny People are Fun, 5. Assholes Prosper, 6. Genuinely Love and Respect Women. ()

ElManiacus

Tento seriál mě nevím proč náramně přitahuje, možná protože Duchovny ztvárnil roli Hanka Moodyho tak přesvědčivě jak by to dokázalo jen málo lidí, možná pro úvodní píseň, možná protože je tento seriál vrcholem ironie a vtipnosti a taky kvůli tomu jak je chvílemi tak neumělý a pravdivý že se mu musíte poddat . Pilot je taková dvaceti minutová definice toho co od Californication můžete čekat, tím nechci říkat že by byl seriál pořád stejný a neoriginální, chci tím říct že seriál není pro každého . V podstatě by ho někdo mohl považovat za "nudnější" Dva a půl chlapa, ale tak to rozhodně není . Jak jsem už zmiňoval není to bezduchý komický pohled do života movitého děvkaře, je to příběh z velmi charakterními postavami, který se jen tak neoukouká a každý si ho musí zažít sám - 93%. ()

AndreyCSFD

Heh, Duchovny se vrací ke kořenům své herecké kariéry a zase ukazuje to, co má zůstat v jeho věku už radši skryto. Zkrátka při hodnocení tohoto seriálu nelze opomenout podstatný fakt, že tenhle týpek už by v reálu nesbalil ani Máňu z Horní Dolní, a to ani kdyby do té Horní Dolní přijel v nablýskaném Ferrari. Jedná se o přitroublý seriál plný čuňačin, zbytečných sprostých slov, jakéhosi sarkazmu plynoucímu z bezmoci hlavní postavy, zpupného cynismu a neustálé sebelítosti. Hank má prostě moc času a málo práce, takže dělá blbosti. Vede nezřízený zahálčivý život a přitom neustále žvatlá o tom, jak se mu stýská po Karen, kterou vědomě svými eskapádmi ničí. Hankovi prostě nefandím a vlastně mi není ani odporný, je mi ukradený. A ono asi není dobře, když je vám hlavní postava seriálu úplně jedno. ()

Aere

Jedním slovem paráda! Duchovny je ve své roli naprosto fenomenální a omotá si vás kolem prstu během chvilky. Jeho humor je ironický, narcistický, suchý, sprostý , ale přitom z něj ale cítite, že to není zlý člověk, ale vlastně docela romantik. Seriál si určitě nezamiluje každý, protože některé pasáže jsou opravdu celkem drsné, nicméně jedinci s trochu ujetějším smyslem pro humor (jako třeba já) budou řvát blahem! Nutno vyzdvihnout i výkony ostatních postav, které byly neméně skvělé, nicméně Duchovny kraluje. Je hrozná legrace ho vidět, jakožto zažitou postavu FBI agenta Maldera, v této roli sarkastického, promiskuitního losangelského spisovatele Hanka Moodyho, kterému žádná neodolá. Rozhodně bych chtěl vyzdvihnout vytříbené dialogy a soundtrack, který seriál poponáší o další stupínek výš. Nějaká ta slabá místa se v průběhu pěti sérií samozřejmě najdou, ale ty jsou zase bohatě vyrovnána hvězdnými momenty. Po dokončení páté série je mi hrozně smutno, protože čekání na šestou je tááááák dlouhé. Nicméně jsem rád, že vůbec nějaká série ještě bude, a těším se! ()

Saur.us

Carrie Bradshawová ví hodně o sexu a nebojí se zeptat. A Hank Moody toho taky ví dost a nebojí se to praktikovat. Jasná odpověd chromozomu XY ze západního pobřeží na chromozomy XX z toho východního. A velmi sarkastická, sexistická, zábavná a přešukaná odpověď. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis