Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Murphy722

Se svým velkým nadhledem a nekončícím trpkým humorem je Hank Moody na top vrcholu všech seriálových borců. Neřku-li, že předběhl i Dr. House. Je to jen můj pohled berte to zlehka a neposílejte za to na mě ostrý hochy!! Průběh celého seriálu s Hankovou láskou Karen mi trochu připomíná i jeden můj vztah co jsem prožil čili proto se k tomuto dílku tolik hlásím!! A věřte či ne GPSka v zadku je celkem věc!! :-D ()

chalp

Seriál, ktorý sa na nič nehrá, nemoralizuje, nesnaží sa byť za každú cenu vtipný, všetko čo chce povie na rovinu bez prikrašľovania či cenzúry, nepotrebuje žiadnu cool zvučku, hviezdne camea, či sitcomacký umelo vymasturbovaný humor...pretože má Hanka! ()

newt17

Je obdivouhodné, jak snadno se lze s postavou Hanka ztotožnit a zároveň těžké s ním sympatizovat. Smutný, ale zážitek. ()

JK-Stinger

Hank Moody je ten typ hlavního hrdiny, kterého by měli všichni za jeho chování ukamenovat, ale stejně ho všichni milují. Ono to ale jinak fakt nejde, ON je prostě super a my mu musíme fandit právě proto, že to vždycky tak dokonale posere, když už se zdá, že se vše obrátí k lepšímu. Navíc hází do placu jednu lepší hlášku za druhou a skoro každou z nich právě probíhající situaci dokonale rozštípne. ()

Nekgro

Chlap ve středních letech, alkoholik, kuřák, milovník žen (rozuměj děfkař), který životem proplouvá na vlně sarkasmu, ironie a natvrdo řekne, jakej má na koho názor. Konečně i parchant je skvělej hlavní hrdina.... Jak by nejspíš řekl Hank Moody: " It's a fucking funny." P.S: Originál je nepopsatelně lepší než dabing. Dabing ...(domyslete si) ()

Strike

Seriál , kterej začíná a končí songem od Rolling Stones prostě nemůže být špatný. Po první řadě(90%) jsem totálně nadšenej a těšim se na další. David Duchovny jak Hank Moody je něco mezi Dr. Housem a Charliem Harperem z Two and a half men - prostě borec s totálníma hláškama. 2.serie je stejně super (možná i lepší) (93%) jako první hlavně díky tomu, že Hank dostal partáka Lew Ashbyho. 3.serie (85%) má výtečných prvních 5 dílů. potom úrověň klesá, naštěstí vše zachrání geniální poslední 4 minuty...4.serie(85%) Stále velmi vysoká úrověň. Doufejme, že to vydrží, i když já bych zvládnul i kdyby to teď skončilo.Carla Gugino je bohyně...5.serie.(60%) Nejslabší. Od počátku se plácá v nezajímavém příběhu, kde s nic moc neděje. Vrcholem zmaru je díl, který se vrací do minulosti. Naštěstí cca poslední 4 díly jdou zase nahoru a poslední díl je výtečný návrat ke kvalitě těch nejlepších dílů. I když ten konec...7. série (60%) Je vidět, že se příběh hodně nastavuje a jede se na půl plynu. Osvěžení byla hlavně Heather Graham, několik scén a potěšující finále. Každopádně pro fandy Hanka Moodyho stále koukatelné a velmi pohodové. ()

Jacek

Herecky a dialogově nadprůměrný seriál, který nelze dabovat bez bez nevratných škod. Velmi funkční je kontrast "vulgarity" a pečlivě, poněkud nenápadně budované emocionální linie - takhle má vypadat seriálový emocionální realismus... ()

Greg25

Trochu perverzní, trochu vtipné, trochu drama, trochu dobré, trochu americké, občas o ničem, občas o něčem, někdy dobrý scénář, někdy poněkud moc do očí bijící a nezáživné klišé a vždy výborný David Duchovny aneb Californication v kostce. Upřímně řečeno Californication je na Ameriku až dost perverzní, pro Evropu normální, stojí na Davidovi Duchovnym, který je natolik dobrý herec, že to dokáže ustát a jeho postava napsána dostatečně přitažlivě, aby padla divákům do oka. Ve své podstatě je tenhle seriál dobrý, stojí na stejných bytelných pilířích jako většina současných seriálů, jen já s ním mám trochu problém - vím, že je zajímavý a vcelku dobrý, jen mě šíleně nebaví a to je u tohoto typu seriálu sakra velký problém. 60% ()

waits

Líbil se mi první díl, druhý a třetí méně, několik dalších jsem protrpěl, přišly mi hrozně nudné. Mnoho postřehů je jistě jako ze života, ale potřeboval bych být asi mladší, abych si pro sebe překvapeně říkal: "Ano, vždyt takhle to vlastně je!" David Duchovny ovšem vypadá bez debaty výborně! ()

wampire23

Do polovice druhej série je to za 5*. Avšak odvtedy kvalita klesá. Škoda. Väčšina hlášok je kultových. ,,Ty bys vyšukal i kočku, co tancuje na youtube." EDIT: Po štvrtom dieli štvrtej série idem na plných 5*, pretože to sa len tak nevidí:D:D:D. ()

Kratoc

Fox Mulder je definitivně mrtev! David Duchovny se tak dlouho hledal, až se našel. Konečně se mu podařilo vymanit ze zažitého typu herce, který hraje jenom ve filmech, kde je tajemno, případně ufounovo :) V Califonication hraje sexistického, obhroublého, ale sakra vtipného chlapíka - hodně mi připomíná Dr. House. Jenom kdyby Dr. House byl neúspěšný spisovatel a letěl více na ženský :) ()

sedlo03

V tomhle seriálu se prostě Showtime nezapře. Skvělej David, který přímo srším charismem a ostatní ho skvělej doplnují. Nebaví mě to sice tak, jako Třeba L Word, nebo sitcomy HIMYM a BBT, ale po druhé sérii musím říct, že své kouzlo to má. ()

LaGomme

Bezkonkurenčně jeden z nejlepších seriálů nového tisíciletí, kde žádný díl ani série není slabá. David se pro tuhle roli narodil a hraje ji s takovou lehkostí a elegancí, že snad nemůže být vhodnější herec na tuto roli než on. Ostatní herci skvěle doplňují, pouze "Bekka" mi občas leze krkem. Nová, 4. série, se zatím těžce vyrovnává té první, je možná ještě lepší. Bohužel 5. série poněkud zklamání, ale dám tomu ještě čas. ()

M1k9

Nějak nemám ty dokonale vtipné slova, které by mohly vyjádřit co si myslím o Californication. Respektive nechci mluvit sprostě. Laťka je vysoko. Základní vzorec je Hank + Sex vs Hank + Rodina, s tím, že sexem se nešetří (někdy zbytečně plýtvá), naštěstí hlášky jsou extrémně vtipné, situace jsou promyšlené a docela každodenní, takže se není kam ztratit. Hank - životní styl, který je v dnešní době kde komu blízký. Život bez řetězu rodiny, za*ukat si kdy je třeba, ožrat se kdy je třeba, flegmatický přístup k budoucnosti, nezvládnutí role rodiče a vlastně i role člověka ve společnosti. *Neříkám, že to je jediná interpretace.* Co nám vlastně chybí? Hank ukazuje, že mu nechybí prakticky nic. Pro cizí ženy navíc představuje naprosto neodolatelnou kombinaci testosteronu a charisma. Většina dnešních chlapů pro Hanka nadsamce nepředstavuje žádnou konkurenci. Seriálové postavy už vůbec ne a to mě štve. Najít někoho bez vady je takřka nemožné. Hank prostě bije do očí. Načančaná figurka. Kult jedné postavy. Buď seš dokonalej - Hank, nebo seš ti ostatní. S přepisem reality to nemá sakra nic společného. Je to kýč!. Od první do poslední série Californication zatajuje to, že tam někde existuje spousta dalších a lepších týpků než je Hank, s vyspělejšími povahovými rysy, s heterosexuální orientací a hlavně s úctou ke své ženě. (Jo fakt.) /// Zábava to chvilkami je, ale proč mám pocit, že Californication jsou jen zvratky po nějaké kalbě v L.A. První série: 9/10. Ten zbytek... Odfláknutý hnus. Od páté série doslova nekoukatelná záležitost. Taková degradace se jen tak nevidí. A to tak nějak vystihuje celý seriál. 4/10 ()

Pitrsss

Tenhle seriál si mě chytnu a nepustil. Californication je vtipný, drzý, nechutný, sexy, dojemný a zároveň citlivý. Je to jedna velká oslava alkoholismu, SEXU, mařeny, kokainu a promarněného života. Hodně se tam nadává a taky koz a hezkých prdelek tam není pomálu. Geniální hudba. Skvělá hra s barevnými filtry. Duchovny je bůh, ale zamiloval jsem si v podstatě všechny postavy, které se tam objevily. Zvláště Charlieho Runkla - přerostlé plešaté dítě s malým pérem, který to v životě prostě nemá jednoduché. První série nadpozemská, druhá snad ještě lepší, třetí nadprůměrná, čtvrtá taky urdžela standard. Čekám na pátou sérii jako na smilování. Tak honem. 100% ()

Raimok

Další seriál, u kteryho bych si přál, aby mě bavil, ale prostě to nejde. A když mě něco nebaví, tak se na to nechci dívat. A když se na něco nechci dívat, tak tomu nedám víc než 2 hvězdy. 31 % ()

radekgfx

Jeden z početné skupiny seriálů, u kterých si člověk říká: „Chci více!" a v okamžiku, kdy tento přídavek dostane zjišťuje, že mu velmi trpkne v ústech. Bezpochyby originální, hrubé, ironické, reálné, sarkastické, upřímné, cynické a v první sérii naprosto dokonalé. David Duchovny, který dříve mimozemšťany honil, zde působí jako sám mimozemšťan a tato role mu sedne zatraceně dobře. Kdyby tento seriál skončil po první řadě, mohli si oba s Útěkem z vězení podávat ruce na předních místech osobních žebříčcích mnoha seriálových a filmových diváků. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis