Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Jaxx84

Nedokázal jsem si představit, že by mě v dnešní době nějaký sarkastický pesimista, zhýralec, zamrzlý puberťák a totální lidská troska v kontrastu s inteligentním, citlivým a milujícím člověkem dokázal ještě zaujmout, přeci jenom Dr. House je jen jeden. O to větší byl můj údiv, když to Duchovny dokázal a permanentně vyměnil nálepku Máldra za Hanka Moodyho (to moody opravdu sedí), který spí s každou, kterou potká, ale miluje jen jednu, který by mohl vydělávat milióny, ale peníze vlastně neuznává, který by mohl žít v luxusu, ale své Porsche si zatvrzelé odmítá umýt. Nevěřím vlastním slovům, když napíšu: originální (ano, vážně!), vtipné a neskutečně zábavné! 8/10. ()

degster

Californication a Dexter, dva skvelé seriály, ktoré Showtime zničila. Odporúčam ti prvú a veľmi depresívne série 4. a 5. Zvyšok je vata, urobená kvôli prachom z ratingov. Okrem šiestej. 6. séria je hriech na divákovi, na kolene napísaný deň pred natáčaním. Ešte uvidíme, čo príde na koniec. ()

Mistr.Proupr

And I think it's gonna be a long long time, till touch down brings me round again to find... Skvělý seriál, jehož kvalita nabrala po 4. sérii sestupnou tendenci a Hank Moody pomalu přestával být ten správný motherfucker. Ale závěrečný díl jsem si užil. Možná i proto, že když jsem si ho pouštěl, nevěděl jsem, že je poslední. A Rocket Man mi v hlavě zní už týden. ()

Polnoch odpad!

Najstupídnejší seriál po slnkom. Nič viac len povrchné neslušné scénky a nadávky, úprimne je mi z toho na grc. ()

wiix

Celá irónia a všetky fóriky nadľahčujúce zložité fiktívne životné situácie californskej smotánky boli kruto utopené v bahne a úbohosti vtipu poslednej série. Takto dokaziť to, čo 6. sérii pekne budovali, ach... ()

marko66

▐ {1. séria} » (85%)▐ ▐ {2. séria} » (90%)▐▐ {3. séria} » (80%)▐▐ {4. séria} » (85%)▐▐ {5. séria} » (75%)▐▐ {6. séria} » (75%)▐▐ {7. séria} » (60%)▐▐▐ Po zhliadnutí 7.série som mal chuť znížiť hodnotenie ale chcem byť objektívny tak to nechávam pri 4*. Predošlé série boli vcelku fajn. ()

salinka

Californication je skvělý skvělý skvělý! Hank je skoro pořád výbornej a vtipnej, Runkle s Marcy mě bavili až do konce... jen ta poslední série s přihlouplým a nesympatickým Levonem se neměla nikdy natočit. U předchozích dílů jsem nemohla se sledováním přestat, díky Levonovi jsem se naopak do posledních dílů musela nutit. Kdyby nevymysleli tak debilní dějovou linku (ok, spíš šlo o výběr konkrétního herce), udělali by líp. ()

Luxocculta

Ženy, dívky a gay skupina populace mají Sex ve městě. Muži se spíš podívají na Californication. Bohužel, kvalita skvělých prvních tří sérií začala tou čtvrtou pomalu klesat a pátá byla svou příšerností pro mě ta poslední. ()

danny_21

Mimořádně povedená sexistická podívaná pro nás už dávno ne-náctileté, která díky tomu, že Hank je Duchovnyho nejlepší postavou od dob cynického agenta z mocné FBI, dokáže mou bránici hezky rozvibrovat a musím říct, že i přes dávku nadsázky ta sexuální dobrodružství i lapálie Hankovi žeru. Puritáni ať se nedívají, po třetí sérii - 85 % ()

Bane

Hank Moody je sympaťák a Natasha McElhone zase příjemně přitažlivá. David Duchovny se mi potvrdil jako charakterní herec s dobrým čichem na zajímavé projekty. Californication je skutečně svěží vánek mezi již trochu ohranými koncepty, jeho struktura, která se postupně z tragikomické roviny přelévá do regulérního dramatu - to se jen tak nevidí. Ne v televizi a ne na takové úrovni. Těšme se na léto, na které je ohlášena druhá sezóna. ()

melipa

Pokud bychom vystrihli sceny, kde je sex, kde se mluvi o sexu, a kde se narazi na sex, tak by z filmu zbyly vice mene jen uvodni a zaverecne titulky. Serial, kde jedno zivotni moudro strida druhe, cerny humor strida sex, okoreneny roztresenou a neustale zaostrujici akcni kamerou a do toho vseho nam hraji remakey starsich hitu - pro nekoho vrchol serialove tvorby, pro me ale ne. ()

keane

8/10 Bavil jsem se naprosto skvěle (hodnotím díly 1-12); doufám, že to tvůrci nezkazí další řadou. Duchovny hraje jako bůh a jeho cynický kecy nemají chybu. Se seriálem jsem měl jen jeden problém - sliboval totiž něco, co nesplnil; z Hanka se totiž cca. od třetího dílu začíná stávat "jiný" člověk, zodpovědnější, lepší (cynismu naštěstí neubývá)...bleeee. Pořád je to vynikající, ale kdyby tvůrci udrželi tuhle drsnější linii celou dobu, byl by ten seriál bezkonkurenční. ()

Bounded

Další svěží vzduch v seriálovém Karibiku posledních let. Nezajímá mě, jestli David Duchovny hraje sám sebe nebo ne. Dělá to totiž zatraceně vtipně a zábavně. Jeho hlášky a postava ožívá podobně jako třeba Gregory House. Už dlouho jsem se nesmál takhle nahlas. Californication je přesně tím seriálem, kdy budete s nedočkavostí čekat na další díl a nebo si ho (při jeho celém vlastnění) budete muset pustit hned dál. Castingu bych něměl opravdu co vytknout a navíc bych vyzdvihnul soundtrack a z něj nejvíce Hank's Theme od Tree Adamse. ()

fojtas

fantasticke, realne genialni.clovek uz po prvnim dile ma chut vbehnout na prvni smetiste a vytahnout stare jeansy, naskocit do rozbiteho porsche a vyrazit do viru kundicek okolo ()

CerKar

Skvělý humor, trocha té romanŤiky a naprosto odzbrojující (do teď nenáviděný) Duchovny s Natashou McElhone... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis