Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Lennie

Nadmíru návykové, ale k ideálnímu seriálu tomu něco chybí. Je tu sice příjemný herec, skvělý (místy sice tupý) děj, fajn hudba, hezky zpracovaná znělka...ale nic z toho není, podle mého názoru, dokonalé. ()

Pagliacci

O tom, že šukání nemá s láskou nic společného, o tom, že ti nejlepší jsou zmrdi a o tom, že na konci dne je to vždycky jenom o té jedné. Beatníci ještě žijou mezi námi. ()

MyrnaAlec

První série mi přišla jako takové to chvástání o klácení . Druhá byla už naprosto přesná - paradoxy věrnost / chtíč, nevylučující se Láska k jedné jediné ženě s chutí vyzkoušet všechny zbývající. Pro pány srozumitelné, pro dámy méně. Ale jak známo to je prý dáno geneticky, jak vysvětlují naši přední sexuologové/muži. Dokonalé obsazení Nataschy McElhone. ()

Uninstall

Aneb jak jakýkoliv životní styl dokáže člověku pěkně po*rat život a je hodně těžké být zcela spokojen. Vyzdvihl bych první a čtvrtou sérii ()

transbeskyd

Někdy mě hodně pobaví a někdy naopak vyděsí, to když v tom najednou najdu nějakou podobnost se mnou nebo mým životem.. Taková chvála bohémství a životním ztroskotancům nahlížená "sexisticky přízemním a pudově primitivním" pohledem promiskuitního flákače a stárnoucího hejska, který ovšem stále a opravdu miluje jen tu svou jedinou - osudovou..:) ()

yaqwsx

Californicaton zbožňuju. I velká část mého okolí ho zbožnuje, zbylá ho zatracuje. Tento seriál není pro každého. Je to neskutečně propracovaná sbírka všech špatných i dobrých vlastností na světě. Na první pohled mě omámila "komediální vrstva" plného černého a sexuálního humoru. Jenže pod ní se skrývá ještě něco mnohem lepšího - perfektně napsané postavy a vztahy mezi nimi. Tak krásné vyjádření lásky k ženě jsem už dlouho neviděl. A to ani nemluvím o vztahu otce a dcery - ten je zde doveden k dokonalosti. Každá scéna je vyšperkována, u některých scén jsem byl tak plný emocí, že jsem nevěděl, jestli se smát nebo brečet. Navíc scénaristé ani po 3 sezónách neztrácí na dechu, ba naopak. Stále se rozjíždějí a díly se zlepšují a zlepšují. Doufám, že tato tendence nepřestane. A pokud bych měl vypíchnout nejlepší moment z celého seriálu, tak je to jednoznačně epizoda In Utero - ta nemá chybu. "Ano, chci aby moje dcera byla lesbička"_ "You smell like a pussy" ()

Eilem

David Duchovny sa hodí na úlohu Hanka Moodyho ako riť na šerbel. Pred tým som tohoto herca moc rád nemal a mal som ho zafixovaného len ako agenta z Akty X. Seriál hrá na dobrú strunu (nahé scény, život na vysokej nohe , rebelizmus, apod.) a tým si udržiava vysokú sledovanosť a oblúbenosť. Ja dúfam ,že im to vydrží ešte zopár rokov. ()

otilrak

"Ty jsi analogovej chlápek v digitální době." Tahle hláška skvěle vystihuje hlavního hrdinu v tomhle undergroundovém seriálu. Hankův styl života a jeho názor na něj mě doslova dostal. Spisovatel bez múzy donucený blogovat, chlast, drogy, ženy a skvělá hudba. Co víc chtít v dobrém seriálu... ()

Stories

Snad nejvůlgarnější seriál co jsem kdy viděl:-) ale taky jeden z nejlepších! David Duchovny se do role Moodyho opravdu vžil. Bez tohoto herce by tento seriál byl jen podprůměrný. 90% ()

rob_troy

Překvapivá role Davida Duchovnyho pro mě vznika v srdci jako necitelný, sexem naplněný a především vtipný Hank. Hold život spisovatele, který uprácí prachy za Whisku a neškerý čas tráví v ložnici se mi zaryl pod tváří Duchovnyho do duše a tenhle seriál mě nadchnul nanejvýš to šlo. Už po prvním díle sem si Hanka Moody zamiloval a dostal se u mě na vysokou příčku akorát škoda, že zatím nejsou další díly .. ()

Ernie_13

No predral som sa štyrmi sériami a moje pocity sú trocha rozpačité. Prvé dve série som sa skoro vôbec nezasmial a akokoľvek mi David Duchovny pripadal v postave Hanka Moodyho dokonalý a presvedčivý, tak som bol veľmi sklamaný lebo mi seriál vôbec nepripadal vtipný a dokonca ani zaujimavý. Po druhej sérii nabral scenár troška nové smerovanie po tom ako sa to už všetko len opakovalo a prišlo aj troška oživenie po humornej stránke. Po štvrtej sérii môžem povedať, že som sa síce celkom namotal na zvláštny príbeh života Hanka Moodyho v LA, ale skoro vôbec som sa nebavil (rozumej nezabával). Californication je určite niečim originálny a určite ho z 90% ťahá David Duchovny, ale nazval by som to skôr pozeraním z nudy, lebo ozaj poznám tonu seriálov pri ktorých sa aj dneska oveľa viac zabavím. ()

FezDog

David Duchovny alias Hank Moody nemá chybu. Vtipný, ironický a hlavně pravdivý a to zejména 1. série. Další důkaz, že Duchovny ještě nepatří do starého železa.. 5* ()

Tom5821

Chlípné, zvrácené, sexistické, sarkastické, chvílemi nechutné! Avšak také velmi působivé, vtipné a zároveň citlivé. Tento seriál mi přišel jakoby by ho napsal sám Charles Bukowski, jen zasazený do dnešní doby. Tento vulgární počin se mi zalibíl, nikoliv svou hrubostí, ale svou poetikou života. ()

J0man

skvelý seriál, ale slovenský dabing, to je ten najväčší odpad, aký som videl/počul za posledné roky, jedine v originále, alebo po česky, inak sa to neoplatí ani pozerať...a ten dodatok v slovenskom názve /Orgie v Kalifornii/, nemám slov...seriál 90% ()

HEED

Od první až po čtvrtou řadu se na to dá dívat. I když mnohdy se zavřítým okem. Vždycky pak ale přijde další díl který prostě potěší. Právě koukám na pátů řadu, musím ale říct že zatím nic moc. Dá se to srovnávat snad s druhou sérií která byla ale mnohem zábavnější. Snad to měli tvůrci ukončit u čtvrté řady, jak bylo plánováno. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis