Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

liskam

Tak nám Iron Man snad konečně dospěl, že přátelé. A jak se dalo čekat, tak jeho dospívání probíhalo s opravdovým humbukem. No aby né, když ho stále někdo s něčím otravuje. A teď, když má nadupanou přítelkyni, může si konečně trochu vorazit a bejt jen "obyčejným" Tony Starkem kterej se bude pomalu vyrovnávat se svou minulostí a přemýšlet o budoucnosti. Za mě 90% ()

mzss1

Shlédnuto v kině ve 2D s českým dabingem. No, opět jsem neměl chuť jít na 3D verzi, páč by to zřejmě a jak jsem si během filmu všimnul moc 3D efektů nebylo. Dabing byl výborný, takže velká pochvala. No, a nyní k filmu. Jsem teda překvapen, ne nějak moc, očekával jsem velkou pecku a dostal jsem tu největší ! Hodnotím vždy podle svého, takže kolikrát přechválené filmy mě moc nenadchnou, nebo podhodnocené filmy mě z mého pohledu baví. Takže opravdu nejlepší MARVELOVKA, tak jsem zvědavý, či se jí nějaký budoucí film vyrovná. Filmy s Iron Manem mě opravdu baví, už jen nejhlavnějším důvodem je filmová osobnost Tonyho Starka a hlavně jeho osobitý způsob jednání (ironie, impulzivnost, mocná osobnost). Takže velkou pochvalu si opět ode mě zasluhuje herec Tonyho Starka, kterého hraje Robert Downey Jr. Ten herec to má prostě v sobě, role Tonyho Straka v Iron Manech mu neskutečně sedí, vidět Roberta v jiných filmech je zvláštní. Třeba ve filmu Šerifové, kde působil dost nevýrazně a ještě mladě. Takže oproti předchozím Iron Manů určitý pokles nahoru, jako je to téměř na stejné úrovni. Předchozí filmy byly rovněž perfektní, kde chybělo možná pár detailů jen, nějaká ta akcička navíc atd. Takže oba předchozí vyfasovali ode mě plný počet hvězd s 96%. Trailer k tomuto snímku mě oprvadu navnadil, těšil jsem se na to. Zprvu jsem měl trošku obavy, že toto bude trochu jiný film, jiný Iron Man, jiný Tony Stark - čekal jsem vářnější polohu, kde ubydou skvělé Tonyho hlášky a to se NAŠTĚSTÍ nestalo ! Film přes svoje, místy vážné situace je nadlehčen. A má neuvěřitelné množství vtipných momentů. Můj oblíbený Tony Stark hláškuje ještě více než jak jsem byl zvyklý. Takže tento základ byl zachován, Změna režiséra se vůbec negativně neprojevila, naopak - akční scény byly perfektně natočeny a byly velkolepé, dlouhé a měly plno skvělých nápadů. Příběh ? Ano, mělo to velmi slušný příběh, který byl nakonec velice jednoduchý a dobře fungoval po celý čas filmu. Úvod byl zvláštní, pořádně jsem ho ocenil až na konci filmu, kde jsem ho pochopil nejvíc. Takže mírný úvod, a asi po 20 minutách se šlo na věc a byla samá akce. Jako po útoku Starkova sídla se tempo trochu zvolnilo, ale bylo skvělé a zase to byla změna pozorovat Tonyho Starka jak je opuštění bez své pracovny a techniky a musí si poradit sám s téměř holýma rukama a dočasně nefunkčním zařízením. Přesto se tu najde velké množství vtipných momentů a Tony se jen tak nevzdá. Takže tato část se mi líbila také hodně. Samozřejmě, až když se film blíží ke konci, asi tak slabší čtyřicetiminutovka, tak tu máme zase známou Starkovskou techniku a zajímavé, moderní vybavení. takže poslední dvacetiminutovka je opravdu velkolepé finále. Co se týče hudby od Briana Tylera, musím ho opět vynachválit. Jeho hudební motiv Iron Mana, který nenápadně převzal z prvního dílů a milionkrát teda vylepšil (v prvním díle byl velmi nevýrazný ten hudební motiv). Takže po celý čas filmu perfektní a i místy emotivní hudba. Herecké obsazení je na tom výborně. Roberta Downeye není třeba rozebírat - byl skvělý jako vždy, zde dokonce exceloval. Gwyneth Paltrov byla opět příjemná, sehrála svůj standart - byla zde velmi potřebná. Ben Kingsley docela bavil. Paul Bettany jako záporák hrál přesvědčivě, takže ani s ním jsem neměl skutečně žádný problém. Don Cheadle - slušný výkon jako v předchozím dílu. Jon Favreau v menší roli rozhodně potěšil. Zbytek herců v bez problému. Takže abych to shrnul jsem nadšen a rozhodně překvapen. Funguje zde i trocha nostalgie, film má prostě vše, vůbec žádné zápory nemá ! I v neakčních scénách jsem si Starka užíval nejvíc. Abych to zhodnotil po Marvelovských filmech o superhrdinech, které jsem viděl, tak je tento nejlepší. Takže udělám takový menší přehled. Na prvním místě, na druhém atd. Na prvním místě rozhodně vede film Iron Man 3 (100%). O druhé místo se dělí filmy Iron Man a Iron Man 2 (oba za 96%). O třetí místo se dělí Captain Amerika: První avengers a Avengers (oba za 95%). Na čtvrtém místě je Thor (90%) - zde už malinko slabší, kdy jsem rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdou, ale furt úžasná záležitost. A na pátém místo Neuvěřitelný Hulk z roku 2008 (75%) - zatím nejslabší marvelovka, ale furt dobrý film. Takže asi takhle. Ještě zmíním konec filmu Iron Man 3. Nechci nic prozrazovat, ale podle mého názoru to vypadá na ukonečení Iron Mana, takže jsem zvědavý či skutečně vznikne druhý Avengers, ale oni si tvůrci asi poradí nějak. Takže to je asi vše co jsem chtěl stručně vylíčit. Takže moc, moc a ještě jednou MOC velká spokojenost. Hodnotím na perfektních a určitě zasloužených 100% = ***** () (méně) (více)

kingik

K tomuhle filmu je nutné přistupovat s nervy ze železa a kýžený efekt vydařené "komiksárny" se dostaví. Hned zkraje je důležité napsat, že změna režiséra sérii jen prospěla. Shane Black je preciznější v akčních sekvencích, umí dodat příběhu spád a nebojí se překvapit. Zkrátka tak nějak ví, co divákovi naservírovat k jeho spokojenosti. Jon Favreau však na sérii nemusí zanevřít ve špatném, protože si střihl roličku šéfa bezpečnosti. A ve filmu toho není rozhodně málo k vidění. Nějakou chviličku to trvá, než přijde na první výbuchy, a tedy akci jako takovou, ale postupné představování nových postav, jako je zloduch Aldrich Killian (Guy Pearce) nebo roztomile terorismem posedlý Mandarin (Ben Kingsley) probíhá zajímavou formou a už se divák těší, až se všechny postavy na té rozehrané comicsové šachovnici sjednotí v jeden propracovaný obraz. A tak se i ve druhé polovině filmu stane. Zpočátku nelze přes překombinovaný děj úplně všechno zdárně pobrat, ale právě vyčkávající metodu, kterou Shane Black důmyslně pro třetí díl zvolil, jsem si pochvaloval. Trailer vypadal propáleně, ale ve filmu samotném je řada vychytávek, sem tam nějaká obstojná hláška a solidní porce kvalitní akce vrcholící v ohlušující finále. Robert Downey překvapivě netrčí z filmu a je to jen dobře, protože i jeho kolegové jsou dobří. U Gwyneth Paltrow si scénář neodpustil ukázat jí v sexy outfitu na finále, kdy se tam chudák po čtyřicítce, a já nevím po kolika dětech, potí v akčních scénách a je hubená jako tyčka. Guy Pearce je solidní záporák, Rebecca Hall možná trochu nastrčená navíc, Ben Kingsley taky ušel a Don Cheadle mně do série nepasoval ani předtím, ani tentokrát to nebylo o moc lepší. Vynechal bych pár překecaných scén, zbytečnou a rozvleklou sekvenci s malým chlapcem a zpřehlednil bych úvodní půlhodinku. A každý fanoušek by měl do kina zavítat po "ironmanovsku". Tedy s helmou a brněním. Podle mě nejlepší a nejnonšalatnější díl z celé série. 80% ()

Legas

Nekonzistejní scénkovitá slátanina. Recept "musí zde být všechno" zahrnuje jak více či méně veselé momenty, přebujelou akci, která si libuje v množství (železné obleky v akci), místo práce s detaily (z těch všech marků má divák kulový), rádoby vážnou notu, která naprosto nefunguje (Tony Stark zhluboka dýchá - asi 5x za celý film) a samozřejmě je tu ta nutná a bolestná návaznost na Avengers (zmínky o mimozemské invazi asi 10x během filmu). Takže se musí navázat na Iron Mana 2 a Avengers současně a ještě adaptovat asi 5 Iron Man komiksů dohromady. Blbci žerou popkorn a je jim u prdele, že si Tony půl filmu opravuje rozbitý Mark24, aby si jen tak najednou pro závěrečnou scénu přivolal zbylých 40 kámošů (předtím to nešlo??). Jediné, co jsem opravdu ocenil, byly opakované hrátky s postupně přilétavajícím oblekem a choreografie soubojů s částečnou výstrojí. ()

InJo

Z hlediska příběhu rozhodně "nejplnější" IRON MAN, což je patrné především při srovnání s velmi prázdnou a v podstatě zbytečnou dvojkou. Film dost zjevně lavíruje mezi vážností (narážky na terorismus, psychické problémy titulní postavy) a nadsázkou (charakteristickou pro předchozí díly) a proto je poněkud nekonzistentní (určitě se však jedná o nejtemnější díl série, přestože vyhrocenosti a osudovosti Nolanových Batmanů stále nedosahuje). Blackův a Pearceův scénář není (na rozdíl od předešlých částí) pouze Starkovou one-man-show, ale komplexním vyprávěním, v němž má každá (skvěle obsazená) postava svoje opodstatnění a patřičný prostor. MÍRNÉ SPOILERY: Přestože mám rád polidšťování (super)hrdinů prostřednictvím různých specifických vlastností, slabostí, obsesí či traumat, ty Tonyho záchvaty úzkosti mi přišly vcelku zbytečné a hlavně nedotažené - tohle Black dříve zvládal přeci jen lépe (Riggs v první SMRTONOSNÉ ZBRANI zvažuje sebevraždu kvůli smrti manželky a stejně jako Joe Hallenbeck v POSLEDNÍM SKAUTOVI utápí svoje problémy v alkoholu). Na druhou stranu bylo příjemné po tolika letech spatřit v nějakém filmu tolik Blackových oblíbených motivů, podle nichž ho bezpečně poznáte - pobíhání mezi vánočními stromky během akční scény (SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 1), vrtulníkový útok na sídlo hlavního hrdiny a finále odehrávající se v docích (oboje viz SZ 2) a pochopitelně nechybí ani "černo-bílá" buddy movie chemie (tenhle prvek dovedl právě Shane Black v SZ a PS k naprosté dokonalosti). 80 % ()

Šakal

11 září 2013… do mého obýváku právě (předčasně resp. se zpožděním) napochodoval ježíšek……S. Black a přesvědčil, že komiks (pro mě) není mrtev. Jen se to musí umět vzít za správný (čti notně odlehčený, popř. pokud je vám milejší, sebeironický) konec resp. pohled, přesněji řečeno nadhled aneb návrat ke kořenům. To nejen Tonyho Starka resp. Iron mana, ale i samotného S. Blacka. Bez jakýchkoliv pochyb, …nejhravější, nejnápaditější, infantilností prostý, (příběhově) nejsevřenější, nejucelenější a (charakterově) nejpropracovanější z dosavadních dílů. Ok, těch NEJ už bylo víc než dost….popojedeme dál. Pouze s poznámkou, že divák (alespoň tedy já) si po celou dobu klade neodbytnou otázku, zda-li je Shane lepší scénárista nebo režisér. Je obdivuhodné, s jakou lehkostí se za režisérskou stoličkou pohybuje a tak si člověk pouze povzdechne, že se tak neděje mnohem častěji. Shane si je moc dobře vědom, že největší síla spočívá v „živých“ scénách a tak (Tony) odkládá superoblek kde se dá, navíc postavu Iron mana coby superhrdiny neikonizuje, naopak demýtizuje a přitom mu (s notným přispěním R. Downey Jr.) vdechuje punc jisté uvěřitelnosti (čti zranitelnosti). Nezapomíná ani na „povinné“ hlášky a cílí i k mladšímu divákovi popř. tomu malému klukovi uvnitř nás dospěláků. Akce, ať už SPOILER (ne)pozvaná návštěva u Tonyho doma, záchranná akce ve vzduchu (btw, slovní spojení „team work“ zde dostává další rozměr), či závěrečné finále, bez nejmenších námitek. Stejně tak však moc dobře ví, že příběh je tak silný resp. chatrný jako jeho ústřední postavy a tak navrací zpět na první kolej nejen postavu Tonyho Starka resp. Iron mana, ale i jeho chráněnku nebo ochránkyni :-), Pepper resp.G. Paltrow a zejména pak oba záporáky- olé olé olé mandarina sira B. Kingsleyho (btw, neviděl jsem v závěrečných titulcích jméno slovenského beka ve službách Liverpoolských reds Martina Škrtela :-), resp. G. Pearce(ho) coby nepochopeného génia Aldricha Killiana. Takhle bych mohl v superlativech pokračovat do (ne)omrzení, tak toho raději hned nechám a pouze dám za souhlas POMO-vi, že třetí díl Iron mana je inteligentní blockbusterovou podívanou party zapálených nadšenců a perfekcionistů, co točí z radosti (své), pro radost nás ostatních (diváků). Že to ve výsledku nese (nemalé) money, jdoucí ruku v ruce se slávou, je příjemný to bonus, který jim nikdo z nás, když už né přímo nezávidí, tak nezazlívá zcela určitě :-) „Well done and Merry Christmas and happy new year“…. Shane resp. Tony :-) P.S. málem bych zapomněl. Velký dík za stylové závěrečné 80´s titulky a naopak výtka směrem k pánům od Casia....tuhle limitovanou edici (i) já, už pěknou řádku let, postrádám :-) ()

IQ Tiqe

Ani trojka nedělá sérii ostudu. Navíc přináší něco nového. Ale musím si ji dát znovu, měl jsem nějak divnou náladu a nedokázal si ji něplno vychutnat. # [viděno: kino] ()

Jordan

Logika môjho hodnotenia je veľmi prozaická a jasná: jednotke som dal 5, dvojke 3, teda trojke prislúchajú 4. Efektovo, akciovo, humorovo, režijne, štýlovo, žánrovo ani inak sa to oproti predošlým dielom neposunulo, je to slušný štandard, zaručená, nenáročná zábava technicky dobrej kvality - za najlepšie a najväčšie highlighty treba považovať herecké obsadenie s dokonale presným Downeym Jr., nestarnúco krásnou Gwyneth a gule tomu dáva sir Kingsley; Pearce je slizký, Favreau tučný, Cheadle iba nemotorne sekunduje, ale je to ok; krátka scénka po titulkoch je cliffhanger na avengersov 2? ()

HoneyBunny

Ze všech marveláckých filmů mi Iron Man 3 připadal nejvíc komiksový - od stylu vyprávění, dialogů, po záporáky. Často byste mohli zapauzovat děj a obrázek by opravdu vypadal jako z komiksu. Asi nejpříjemnějším překvapením (kromě toho, o kolik je lepší než Iron Man 2) je fakt, že trojka má opravdu hutný děj. Za jeden dvouhodinový film se tu toho stane opravdu hodně a ani na chvilku se tak nenudíte. Navíc vám tenhle film znovu ukáže, že Tony Stark není jen milionářský playbojský floutek v cool mechanickém obleku. Po většinu filmu Tony vlastně nemá ironmanovský oblek k dispozici, takže si musí poradit sám - jen s pomocí malého (neotrávného!) klučíka a vlastního IQ. Popravdě, zklamalo mě jen posledních pět minut (spoiler!), kdy Tony nechá všechny své obleky vybuchnout (nemohla jsem si pomoc a myslela na všechen ten čas a peníze, které do nich vložil) a během dvou minut stihne vyléčit Pepper, nechat si vyoperovat ten šrapnel, které ho předchozí dva filmy ohrožoval, a říct nám, že Iron Man je i bez svého obleku... I tak ale velký palec nahoru. 80% ()

Carol Pifková

Pre mňa určite najlepší Iron man. Egocentrického Tonyho Starka proste zbožňujem. Bez jeho sarkazmu by to bola proste obyčajná Marvelovka. A ten jeho oblek. Resp. všetky tie jeho obleky sú proste peckové. Serie ma, že som nevyužila možnosť, a keď som robila v New Yorkeri nekúpila som si tričko s Iron manon za polovicu. Škoda preveliká, nosila by som ho s istou dávkou hrdosti. A oceňujem i to, že nasmiala som sa viac ako pri niektorých komédiách. A naopak, čo ma mrzí je to, že nevidela som to v kine. Čo je škoda, pretože verím tomu, že by som dala i vyššie hodnotenie, pretože kino ma vždy akosi trošku ovplyvní zvýšiť o jednu. Hlavne, keď to tam riadne vrieska. Lepšie 4* Jo a ešte tá Tonyho, žena. No to je krava ja by som bola rada, že vôbec mám dáku superschopnosť a ona ňou bude pohŕdať! ()

Anderton

Iron man three ma potešil tým, že vo svetle napríklad tohtoročného Man of steel sa stále drží, čo sa týka množstva mega akcie, pri zemi a po filme si viac budete spomínať na niektoré hlášky a čo je hlavné, postavy s charaktermi a ich vzájomné vzťahy. Čiže dalo by sa povedať, že v rámci série nič nové pod slnkom, lenže to je iba začiatok. Množstvo irónie (ale aj miernej vážnosti) v spojitosti so súčasnou politickou klímou, cynizmu, nadhľadu a samozrejme chlapčenskej radosti z veľkej zábavy. Mne už síce táto séria pripadá trochu obohraná, ale objektívne je tento diel jej najlepším zástupcom. Že za to môže hlavne Shane Black, o tom niet pochýb. Vidieť to v kine, bol by som spokojnejší. Vekom najstarším komixákom je síce Hellboy, najdospelejším ale Iron man. Batman mi prepáči, ale on potrebuje na rozhýbanie sa ešte rady od starších poradcov. ()

Frajer42

Gwyneth Paltrow zřejmě začala brát drogy nebo tak něco. Jinak si nedovedu vysvětlit, že od předchozích dílů tolik zošklivěla. Dívat se na ni bylo čiré utrpení. Vážně nechápu, na co si ji Iron Man stále udržuje. Respektive chápu, ale nevěřím, že by v tom mohla být až tak dobrá. Veškeré efekty a závěrečná akční scénka jsou po technické stránce naprosto úžasné a oku lahodící. Plecháčci působí naprosto přirozeně, různé deformace a výbuchy mi příjdou naprosto věrohodné. Bohužel, celkový děj není nikterak úžasný a určitě by mu slušela o 20 minut kratší stopáž. Několikrát jsem se přistihl, že se mírně nudím, což se mi u podobných filmů stává zřídka. Nudu nezachránil ani nějaký ten vydařený vtípek, kterých se snažili tvůrci dát do filmu požehnaně. Celkově se tedy nejedná až o takový zázrak, jaký jsem očekával, ale film jistě nikoho neurazí. Za sebe mu napálím pěkné 3*. ()

boshke

Už úvodní loga studií mi díky Blue od Eiffel 65 udělala radost. A bylo to také naposledy, kdy jsem (vyloženě) radost měl. Nelze se snažit o temnější příběh (démoni, záchvaty úzkosti, noční běsy) a zároveň se snažit z každé scén(k)y vytřískat co nejvíc hlášek. Obecně se v trojce dost tlačí na pilu. Audi si za svoje prachy řeklo o celou řadu detailních záběrů na jejich vozítka (a to dokonce i v případech, kdy se řítí do zpěněných vod Ohře Louny). Vždyť i to auto, co Tony ukradl, bylo "shodou náhod" Audi. Pompézní hudební motiv dává vzpomenout na týmový nářez z minulého roku, ale k tomu je potřeba více než jeden Avenger. A vůbec - máme tu (snahu o) ukřižování amerického prezidenta v přímém přenosu (do jehož role mi tedy Sadler vůbec neseděl), opět zbytečné 3D, jedno vybuchující a asi deset minut se rozpadající sídlo a samozřejmě přepálené finále s nesčetnými Iron Many, nesčetnými hláškami, ještě nesčetnějšími výbuchy a spoustou do oranžova rozpálených človíčků v čele s Pearcem, kteří jsou parodií na záporáky. Iron Man je tak pozoruhodnou trilogií s úplnou absencí jakékoli protiváhy Tonymu Starkovi, který tak filmy táhne vždy sám. Nepočítaje tedy do země zadupaný, avšak z počátku slibně vypadající potenciál Mandarina a Mickeyho Rourkea s nedostatkem prostoru. S 86% před cestou do kina jsem doufal, ale marně... 50% ()

Kothy

Rozhodně nejlepší díl celé série. Shane Black to docela zvládl. Iron Man se zase posunul na další level. Tentokrát má proti sobě opravdu silného protivníka. Dá mu hodně zabrat. Po drtivé porážce musel povstat z popela a postavit se na vlastní nohy, aby se utkal se světovým teroristou. Jenže ono to není tak jednoduché... Samozřejmě potřebuje pomoc svých přátel. Zase představí nový oblek a ne jeden. Dokonce i Pepper si ho na chvíli obleče. Je fakt vychytaný. To ale není nic, proti jeho armádě, která mu na konci pomůže. Závěrečná bitva je opravdu úžasná. Prostě nepopsatelné. Akorát mohli jednotlivým modelům dát víc prostoru. Samozřejmě nechybí velká dávka fórů. "You never see me coming." ()

MikeCool

Už to není ono! S přiděláváním nových dílů u mě rapidně roste čím větší neoblíbenost tohoto železného muže a třetí díl je u mě tím nejhorším z ironmanovské trilogie. Tyto man-ovské filmy si zřejmě nikdy neoblíbím, výjimku ovšem tvoří první díl Iron Mana, Avengers a hlavně můj oblíbenec Spider Man, jinak jdou tyto mainstreamy zcela mimo mě! Přijde mi to vše na jedno brdo. Hrdina s neuvěřitelnými schopnostmi vs. Zlý padouch. A to je v každém takovém americkém akčním filmu podle komiksu a to se mi moc nelíbí, protože závěr si můžete domyslet sami. ()

AllShallFall

Iron Man 3 se liší od předchozích dílů v mnoha směrech. Zde bylo hodně humoru, bezvadných hlášek. Bylo zde hodně napětí a záhady. V podstatě Tony Star toho jako Iron Man moc nenabojoval, ale zato finální souboje byli vydařené. Armáda Iron Manů, malých i velkých, byla bezvadná. Troufám si zde napsat, že tento díl, předčil oba své předchůdce. Podle hodnocení je to vidět.. V drtivé většině se stává, že pokračování úspěšných filmů se za čas dokurví. Málokterá serie je dobrá a málokteré pokračovaní je lepší než předešlý díl. No, Iron Man spadá do toho malého procenta těch vybroušenějších pokračování. Jsou to klenoty a ja jsem rád, že jsem se s dalším seznámil. ()

swamp

Konečně! Shane Black oživil svou režií a scénářem celou železnou sérii a s přehledem nahradil Favreaua. Nevím, kde začít.. Downey Jr. ve své roli naprosto exceluje, jeho ego naoko stoupá k vrcholu, ale zároveň ho dohánějí záchvaty úzkosti - obě tyto roviny zvládá herecky dokonale. Připojte si k tomu jeho charisma a spoustu "badass" narážek a máte na světě středobod tohoto universa. Kolem něj se pak točí usměrňující polovička Paltrow a spolubojovník 'WarMachine' Cheadle. Tolik ke kladné skvadře. Co se záporáků týče - Guy Pearce je výborný, to ano.. ale Ben 'Mandarin' Kingsley je Satanáš! Víc netřeba dodávat - nechci spoilerovat. :) Shrnuto, podtrženo - Iron man 3 je zatím nejlepší díl série, peprné dialogy střídá akce a všechno to hrozně dobře pádí kupředu. "Don't shoot! Seriously, I don't even wanna work for them. They are so weird!" ()

Okara

Nejsem velký fanda Iron Mana. Naopak, když bych se měl přiklonit k některé straně, tak by to bylo spíše k té negativní. A trailer mě navíc nezaujal už vůbec. Na promítání jsem šel tedy s přesvědčením, že si to tam odtrpím a pak napálím jednu, možná dvě hvězdy. Parádní nevědomý tah. Nečekal jsem nic a dostal jsem dost. Iron Man 3 je sice zdánlivě nesourodou kombinací akce, sci-fi, komedie a bůh ví, čeho ještě, ale dohromady to funguje perfektně. Subžánry se střídají v ideálním poměru a celkový dojem byl tak neuvěřitelný. Samotný klišovitý plot o pomstě je upozaděn, aby se režisér mohl vyřádit na maličkostech, které zapříčiňují ten celkový pocit impozantnosti. Bylo by zbytečné se tu rozepisovat o Downeym, který se pro tuto roli evidentně narodil, ten co táhne celou dobu nahoru. Nakonec tomu tedy ubližuje pouze příliš dlouhá stopáž a pár nereálných scén, ale na ty jsme si už asi z USA zvykli. Nejlepší soundtrack z filmu 80% ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu