Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

Imrwere

Že komiksy nečtu, to je celkem známá a často omílaná věc. Ovšem, nutno podotknout, že komiksové filmy se u mě těší čím dál větší oblíbenosti a jak v těchto vodách brouzdám víc a víc, narážím na super díla a ještě jsem se nesetkal se špatným přenesením komiksu na filmové plátno, ba naopak. A Wonder Woman mohu řadit mezi absolutní špičku. Záměrně jsem se svým komentářem čekal až na druhý den, kdy se trochu vycukám a abych nebyl opilý tou skvělou atmosférou, jenomže žádné ovlivnění názoru se nedostavilo a tak to mohu říct na plnou hubu. Nebudu rozebírat to, co jsme mohli vidět, ale nedostalo se nám to nebo to bylo v menší míře, ale zhodnotím pouze to, s čím na nás tvůrci vyrukovali ... Dlouho jsem se těšil na to, co krásná Gal Gadot předvede a jak se uvede v roli amazonské princezny, potažmo válečné bohyně. Je pravdou, že jsem čekal trochu více akce, ale ono důležité představení hrdinky si svou daň vybrat musí, načež si myslím, že se ještě rozhodně máme na co těšit. Velice dobrý výkon předvedl i Chris Pine v pozici druhé hlavní postavy na což navázali i ostatní herci, čili obsazení a výkony hodnotím za velice sympatické. Zde jsem shledal vlastně jen jeden vroubek a tím byl Ares, respektive jeho představitel David Thewlis, jenž nebyl pro tuto roli nejvhodnějším výběrem. Tím samozřejmě tohoto britského dobráka nechci shazovat, ale zřejmě ono dobro bude právě tím důvodem. Jednak se, alespoň dle mého názoru, do role Boha války nehodil vizuálně, hlavně jej má každý divák zarytého v paměti spíše jako kladnou postavu z potterovek. A to mohu posoudit i já, nevelký fanoušek těchto děl. Film jako celek na mě ale zapůsobil výtečně, stále jsem nadšen a rozhodně jej budu chtít v dohlednu vidět znovu a velice se těším na další snímky s Wonder Woman na scéně. Nemohu hodnotit jinak, než plnou palbou. ()

Ollie235

Za poslední roky jsem se naučil od DC moc neočekávat, přesto jsem byl po prvních recenzích na Wonder Woman poměrně zvědavý. Nutno říct, že oproti BvS či Suicide Squad je to o třídu, ne-li o dvě lepší film, ale k ideálu to má pořád daleko. Začátek je fajn - klasické seznámení s původem hlavní hrdinky funguje bez problémů a i když mohlo být o kousek kratší, byl jsem spokojen. Po přesunu do Evropy potěší pár komických situací i dobré vedlejší postavy. Problém ale nastává s příjezdem na frontu. Několik do očí bijících nesmyslů i této komiksovce klasicky odpustím, špatné CGI ale nikoliv. Veškeré bojové scény, skoky a přestřelky na plátně vypadají strašně uměle, což je v porovnání s konkurenty snad největším nedostatkem. Poměrně směšně vypadá bohužel i Ares. Celé poselství o tom, že válku porazíte jedině láskou nijak nezaujalo, ale ani neurazilo. Gal Gadot zaslouží určitě pochvalu a velmi jsem si ji za poslední dobu oblíbil, tyhle dvě a půl hodiny mě s ní ale příliš nebavily. ()

H4ku11

Všetko dobré z tohto filmu zahŕňa Chris Pine a Ewen Bremner. Z Gal Gadot nie som namäkko a herecky ma príliš neohúrila. Rovnako ani hlavný, či vedľajší záporák. Ani dej, ani hudba, ani strih. ()

Mikino00

Když pominu kýčovitý a fádní úvod na ostrově amazonek i poněkud nezajímavého záporáka a přihlouplé finále, tak děj, který tyto dva úseky vyplňuje byl docela zábavný, nápaditý a akční, což je na DC malý zázrak. I tak to má však do nejlepších komiksových filmů hodně daleko. Gal Gadot působí velice sympaticky a přirozeně, Pine také potěšil. ()

Movie Gourmet

Podstatně lepší než "Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti". Postava Wonder Woman ztvárněná Gal Gadot je založená na tom, že to je v podstatě "super sexy hot chick", co jiného taky, že. Opět jako téměř všude je i zde nevyhnutelně patetické milostné téma na pozadí hlavní linie... Vizuální efekty působí místy dost levně, bohužel. Od filmu nečekejte nic hlubokého..., i když se začínám cítit na filmy tohoto typu už trošku starý..., tak i přes to mě tento film v podstatě mile překvapil a potěšil i svým humorem. Tepr až zde začínám cítit, že Marvelu roste nadějná konkurence..., což člověka docela i potěší. Milým překvapením filmu byl herecký um v dané roli v podání David(a) Thewlis(e). Verdikt: 3* a 70 %. ()

Marys

Všetky tie reči o tom, že WonderWoman zachraňuje štúdiu kožu a drží DC na striebornom plátne sú podľa mňa veľmi prehnané. Nebola o nič lepšia než Batman vs. Superman, či Suicide Squad, už vôbec nie Man of Steel. Veľmi pekné zábery sa naskytajú v úvode na ostrove Amazoniek, pár vtipných momentov nastane keď príde Diana do Londína, potom ale ide film dolu vodou. Obzvlášť to vykresľuje hrozné CGI, ktoré všetko kazilo aj pri predtým spomenutých filmoch. Neviem, prečo všetky pády a skoky vyznievajú u DC odfláknuto a amatérsky, nehovoriac o hlavných záporákoch, ktorí napr. v Marvel filmoch pôsobia elegantne a majú svoju určitú charizmu, pri DC sa ich vždy snažia spraviť prehnane temných, nechutných, odpudivých. Na tomto by už mali zapracovať, toto je podľa mňa najväčšia slabina. Pri Wonder Women ma ale ani príbeh veľmi nechytil. ()

Mimomisu

Mozna za to muze zaver, kterej narozdil od Marty, funguje po emocionalni strance; a vlastne to, ze to po dvou strasnejch filmech je najednou pomerne koukatelnej film od DC. Uvod, no co uvod ale prvnich 40 minut naprosto cheesy a ne tim idealnim zpusobem, srandicky v Londyne mi tolik nevadily, ale skoncit to na podlaze strizny by urcite taky nevadilo. Ten balanc mezi zanrama se ale nakonec rerlativne dari. Takze za to hvezda navic, ale porad slabe ctyri ()

Phorbo

Chápu, že každá hrdina DC/Marvel bude mít nějaký příběh, kterého se musí držet i ve filmovém zpracování. Proti tomu já nic nemám, ale ta podobnost s Captain America je tady až moc viditelná. Chvílemi jsem čekal že se z Chrise Pinea stane Chris Evans, vyroste o dalších deset čísel, narostou mu delší svaly a potom konečně bude pořádně nadprůměrným pozemšťanem. Každopádně samotný Pine jakožto představitel Američana s hranatým ksichtem a blond vláskama... ne, to mi tam prostě absolutně nesedí. Někde jsem slyšel že Wonder Woman vychvalovali do výšin srovnatelných s Loganem. Já ani v jednom z filmů nevidím nic tak pozoruhodného, abych si z toho prostě sedl na zadek a deset minut přemýšlel jak je to možné. Mě celý film vrtalo naopak hlavou to, jak se tam ten Pine s tím letadlem, potažmo němci s bitevní lodí dostali na ostrov Amazonek. Respektive do reality, kde Amazonky žijí... to opravdu všichni prošli portálem? Nemluvě o tom, že amíka v letadle honí němci na pramičkách? Rly? ()

geimz

3 je málo, 4 je veľa. Wonder Woman je príbehovo konzistentná komiksovka, ktorej dobové zasadenie do prvej svetovej vojny ma potešilo (lebo tá sa príliš v podobných mainstreamových filmoch neobjavuje). No zároveň je to ďalší z tuctových filmov DC/Marvel univerza, ktorý má formulaický príbeh a nevýrazného záporáka s predigitalizovaným záverom, hodným Snyderovho mena v kolónke "story by". ()

Ricky_CZ

Dokonale standardní (a tedy i trochu sterilní, co se invencí týče) komixovka. V té záplavě asi časem zapadne, byť v rámci nějaké budoucí kolekce si místo najde. Zachraňuje to Gal, na kterou se tady opravdu hezky kouká, a kvalitní hudba. EDIT: Až teď jsem postřehnul, že nejlepší hudební part má na svědomí Hans. To sedí. ()

Zombi

Docela solidní komiksovka, která má slušné první 2/3 a dobré obsazení, ale přepálenou stopáž s pár hluchejma místama a nudnej digitální bordel na závěr. Gadot to sluší, Pine je sympaťák. Edit: po nějaké době měním na 3 hvězdy, především kvůli tomu absolutně hroznému konci. ()

Milky.

Jen telegraficky: hrozně špatné cgi. židovka, co neumí hrát. multikulturní amazonky různé barvy pleti s vyholeným podpažím. znají stovky jazyků s aktuálním přízvukem i přes absolutní izolaci od světa. ale neznají slovo "sex". po dobytí vesnice všichni večer v pohodě tančují, elektřina funguje, nic se nestalo. multikulturně vyvážený tým složený z bělocha, araba, skota, indiána (wtf?) a amazonky. hlavně ke konci stupidní dialogy. naivní, hloupé, digitální a hlavně odbyté finále. již nikdy více, další z DC sraček, navíc strašně sluníčková. ()

bobstock

Gal Gadot v roli amazonky z feministického ostrova mi přes dvě dloouuuhéé hodiny ukazovala hollywoodskou rutinu ala DC Comics. Každý hezký herec si v současnosti může vybrat svůj komiksový charakter a příjem penízků z nové ságy je stoprocentně zaručen, ať to dopadne jakkoliv. Standartně prvním klišé je záchrana hezounkého pilota, který amazonku okamžitě informuje o hrůze 1. světové války, kdo je ten zlý, a že děti se neplácají z hlíny. Vzápětí nastupují dvě jediné pózy, které bruneta předvádí celý film. První bojová póza s vykroucenými rameny kamsi do nelidských úhlů. Druhá, zmatená, budoucí občanka britského království po lobotomii. Němci mluví anglicky a akční scény tradičně hnědé, až mi to páchlo skrz televizi. Bezpečně víte, co je ještě hrané, a co je už jen grafický program. Nevím jestli se tvůrci rozhodnou na další sólo Wonder Woman, mě zde ale Gadot bohužel přesvědčila, že by jí to více slušelo po boku dalších supr hrdinů jako přívěšek a obávám se, že k tomu samozřejmě brzo dojde. 50% ()

Magika82

Dějová linie na Velmi dobrou. Na exteriérech a kostýmech se nešetřilo, a ač vysoký rozpočet automaticky neznamená záruku dobrého filmového zpracování se všemi atributy, zde se tento krok ukázal být správným... Na rozdíl od tolik očekávaného snímku v ČR, Liga Spravedlnosti, která dostává jeden políček za druhým nejen od kritiků, ale především od diváků již za Atlantikem. A jak známo, obyvatelé USA nebývají nároční... Na druhou stranu, i zde se najdou jisté přešlapy: Opět obvyklé klišé v podobě polonahé hlavní hrdinky. Dále animované a vizuální efekty, jenž až příliš často přibržďují běžící děj za límec, místy až velkofantastické scény.... Přesto, celkově snímek a herecké výkony náročnějšího diváka nenadchnou, ale ani neurazí.... 60% a tedy 3 hvězdy.... ()

mira007

Kombinace komiksové superhrdinky , řecké mytologie a první světová pár pozitiv měla: 1) je fajn, že ten film si nehraje na nic temného, syrového, ale snaží se být prostě pohádkou 2) občas hezký holky. Aby se mi film podle komiksu líbil, musel by být opravdu špičkový a tenhle měl dost věcí, který mi vadily 1) story krom toho, že se mi zdála hloupá, mne úplně nevtáhla do děje 2) spousta digitálního světa, jakoby člověk místy nekoukal na hraný film, ale počítačovou hru. Tohle nebyl film pro mne. ()

WayDott

Velmi příjemná komiksová postava. Gal Gadot je krásná žena a Wonder women je díky tomu o trochu víc koukatelná :-D Trénink na ostrově amazonek mě přestal po chvíli bavit, naštěstí se děj přesunul rychle dál, do 2. světové války. Aby nakonec zjistila, že bojuje proti svému bratrovi :-) Mám ráda ženské hrdinky a za mě jedno z lepších komiksových sci-fi. ()

Jaro_slav

To bylo hodně těžký dokoukat. Jediný pozitivum jsou asi ty komediální scény, tj. jedna rudá. Cokoliv se v tomhle filmu bere vážně, neni k smíchu, ale spíš k pláči. Ne, vlastně jde dát i druhou rudou: za tu zábavně pošahanou výpravu, která náhodně míchá prvky 1. a 2. světový války. Jinak je to klasická DC Comics sračka zacílená na víkendový shoppingmallový publikum. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)