kingik

Aquaman a neutopený doktor Wan. James Wan vstoupil do služeb comicsu a hned složil doktorát z režie. Ukázalo se, že vodní živel mu prověřil jeho řemeslné schopnosti a cit pro převýšení se nad scénářem, který zrovna dospělostí a vyzrálostí neoplývá. Bezbřehý ráz tak sice úplně nepotlačil, ovšem činil se nadmíru akčně, technicky barvitě a sexappeal ze stěžejních představitelů doloval na maximum. Amber Heard je krasavice, která pánskému publiku způsobí mdloby, dámskému mindráky, Nicole Kidman dokonce předvádí něco na způsob hereckého výkonu a Jason Momoa bude mít na svědomí několik rozchodů, přinejmenším partnerky své protějšky vyženou do posilovny, aby alespoň z nastalých vodních hrátek něco měly. Technické a výtvarné provedení je pěkné, sice samé CGI, pomalu zde není nic z reálného prostředí, ale je to provedené s bravurou. Suchozemské scény už mně připomněly transformers nadělení z režijního péra Michaela Baye, i vzhledem k pronásledovatelům dobrodružné dvojky Momoa/Heard. Příšerný dojem neodboural jen Patrick Wilson, který brojil za čtyřprocentní komunitu, do role se vůbec nehodil, ale je jasné, že po předchozí úspěšné spolupráci s Wanem, nemohl na něj režisér ani tentokrát zapomenout. Raritou je pak obsazení Dolpha Lundgrena, kterému se po mnoha letech dostalo satisfakce v áčkové produkci. Dialogových pasáží je jen nezbytné minimum, Wan nešetří akcí a svým umem, vtiskl filmu i nezanedbatelný pohádkový ráz, a dokonce mám pocit, že mu nebylo jedno, jakému publiku je to celé určeno. Na své si tak přijdou všechny kategorie, tedy důchodci 60+ by přece jen měli zůstat doma, neb vzhledem k dynamickému pojetí a účasti latexových mořských panen hrozí výjezdy sanitních vozů k srdečním příhodám, ale není ani vyloučeno, že se mnozí diváci budou dožadovat okamžitého pokračování, tudíž bude nucen i docent Chocholoušek postarat se o bezpečný převoz svých budoucích pacientů. 7/10 ()

Snorlax

Kungfu podvodní Sandokan nepostrádá vtip a prohání se v ŕíši barev a světla a spolu s podvodní Xenou si hraje na Indiana Jonese. Poměrně dlouho je to celkem příjemná pohádka, pak se objeví zlatý trojzubec a je na hodně dlouho jen strašně přetrikováno. Následuje komická vložka po druhém souboji bratří. A závěr na molu už je opravdu neskutečně skadkobolný. ()

InJo

Aquaman je nejlepší blockbusterová eko agitka od Avatara a hlavně nejlepší film z kategorie "ve dvanácti bych z toho umřel blahem" od prvních Transformers a G. I. Joea. Prvních 20 minut za 10/10 (bezvadný prolog a šťavnatá ponorková sekvence), ohromné měřítko, parádní kamera a choreografie v soubojových akčních scénách, super casting (Nicole Kidman, Willem Dafoe a Dolph Lundgren s červenými vlasy!), romanticko-putovací linka je takřka čistá "indianajonesovka", fajn záporáci, žraloci s laserovejma dělama a spousta dalšího. Mohla to být naprostá katastrofa, ale je to náramně konzistentní mix velké fantasy, výpravného dobrodružného filmu a cheesy superhero komiksu, kde skvěle funguje jak (hrdinský) patos, tak humor a nadhled. James Wan tímto počinem definitivně stvrzuje status výborného režiséra (dokáže podávat konstantně nadprůměrné výkony u žánrovek (velmi) rozdílných typů i měřítek), který dokázal skoro nemožné - po nedomrlém BvS, slátaném prvním Sebevražedném oddílu a příšerné Justice League (znovu)vzkřísit DCEU... 80 % ()

Sobis87

Wanova režie a vymazlený design podvodního světa to táhne hodně nahoru... příběhově to je ale zase ta stará známá marvelácká šeď...jen tentokrát s DC-čkovou postavou. Po druhým podívání ale musím uznat, že natočený to je fakt parádně a užil jsem si to víc než napoprvý...takže +1 ()

HoneyBunny

Kostrbatý začátek (asi se hodně krátilo) mě trochu znervóznil, ale od scény s přílivovou vlnou a bitevní lodí film nabral spád a bez větších zádrhelů se přes krásné lokace dostal až k epickému finále, které je barevné, epické a efektní. Aquaman je v podstatě další varianta na artušovskou legendu (ztracený dědic, který vlastně nechce vládnout + magický artefakt, který hrdina musí získat: aka Excalibur, zde trojzubec + komplikované rodinné vztahy). Wan ji naštěstí okořenil o charisma Jasona Momoy, výraznou hrdinku v podobě arielovské princezny Mery a kopu ujetých podmořských nápadů. Oceňuji i fakt, že záporák Orm je o dost fikanější než Aquaman, a sexy sicilskou lokalitu (hodně počítačově upravená Taormina, pokud se nepletu). Mínusem pak je předvídatelnost, přehnaná délka a zbytečný vedlejší záporák Black Manta. 75 % ()

Anderton

Aquaman je doteraz najlepší flák z DC univerza. Mám aj argument. V JL mi Momoa ako Aquaman totálne liezol svojou vážnosťou na nervy a vlastne všetci okolo. Nikto z týchto ligistov sa tu neproducíruje, čo je veľké plus a Aquaman si ide svoje. Na prvý pohľad by malo byť všetko zle. Dolph na morskom koníkovi s ružovou kečkou, Nicole ako morská kráľovná x-rokov po získaní Oscara, Wilem v najgay úlohe kariéry a tak podobne. Určite to nie je dokonalá rozprávka, ale je to viac rozprávka, pri ktorej som nostalgicky spomínal na svoje detstvo v osemdesiatych rokoch ako na súčasný komiksový teror a to si fakt cením. Možno si už tento film nikdy nepustím, nemal na mňa taký efekt, že sa stane evergreenom v mojom domácom kine, ale potešila ma občas elektronická hudba a vďaka depešáckej It´s no good to zaokrúhlim na štyri medúzy z piatich. ()

Socrates

Místy přemrštěně světélkující a přímo upalující natřískaným dějem, ale... Dafoe klaďasem, strejcovní Lundgren, bubnující chobotnice, vodní muž Momoa (i proti mým většinou prozíravým předsudkům) sympatickej, fóry byly vtipný - tolik překvapení! A největší překvápko ze všech bylo, že DC po letech marnosti dokázali vytvořit něco koukatelnýho. ()

Frajer42

Pojem "digitální bordel" nabírá s příchodem tohoto snímku zcela nových rozměrů. Při tvorbě tohoto snímku nejspíš nikdo z aktérů nespatřil denní světlo. Všichni zalezli někam do nory, kde celý film vznikal. Je to na filmu bohužel silně znát. Každý záběr působí neskutečně uměle. Kluci z DC Comics zřejmě nedisponují takovými finančními prostředky jako třeba Marvel. Zřejmě proto, že každý jejich film je ještě větší propadák, než byl ten poslední, a tak se to podepisuje úplně všude. Efekty jsou těžce nepřirozené. Když vezmete v potaz, že právě vizuální efekty jsou tím největším lákadlem tohoto filmu (zřejmě nikdo se na něj nedívá z intelektuálních či jiných důvodů), tak je tato skutečnost nanejvýš smutná. Děj je krajně žalostný a Aquaman není z mého odborného pohledu dostatečně zajímavá postava, aby se kolem ní postavil film (stejně jako tomu bylo třeba u nudné Wonder Woman). Ve výsledku jsem teda nedostal nic víc než přehlídku několika fajn herců a sem tam jako bonus nějakou cool hlášku. Neodpustím si ani konstatování toho, že Jason Mamoa není dostatečně talentovaný herec pro hlavní roli, což zde opravdu viditelně ukázal. Velké zklamání. Slabší dva kusy. ()

Dzeyna

Za mě až příliš futuristické a počítačové. Jason tam byl mezi tím vším jako VHS mezi DVD. Hudba většinou naprosto otřesná a zesměšňovala děj. No, ale jinak svaly Jasona a krása Amber to všechno zachránili. ()

Kothy

DC jede! James Wan byl pro tento film rozhodně skvělou volbou. Když nepřemýšlíme nad jednoduchostí a děje a odmyslíme si herecké "umění" Jasona Momoy a Amber Heard, dostaneme super film. Efekty byly famózní. Moc se to nesnaží navazovat na JL u ubírá se to spíš sólovým směrem. Příběh moc nemá cenu řešit, prostě klasická pomsta a honba za mocí. Je tam zajímavých postav a zvratů. Nicole Kidman je super a Amber Heard to tu náramně sluší. Nemohu opomenout ani Patricka Wilsona nebo Willema Dafoe. Zajímavá je i postava Black Manty a všechny ostatní podvodní národy a jejich mytologie. Film má i potitulkuvou scénu, takže možná bude 2. Toto je ten směr, kterým by se DC mělo ubírat. V kinech se filmu taky náramně daří. "Stačilo to jen počůrat." :D " Recenze ()

boshke

Je to jednoduché, vtipné a barevné, takže se nabízí marvelovské, ale přeci jen to marvelovské není. Na Marvel je to asi až moc prosté (ne že by si Marvel s komplikovanými scénáři lámal hlavu) a moc výpravné (ne že by Marvel na tricích šetřil). Aquamanovi silně pomáhá neotřelé (pod)vodní prostředí. Vesmír už začíná být pomalu nuda a hlavně je v něm akorát tma a hvězdy, tam se toho moc nevymyslí. Směřuji k tomu, že Aquaman má dle mého od Avatara nejpůsobivější vizuál. Arthur je v podstatě takový lidový prosťáček á la Hloupý Honza, takže sympatie publika má zajištěné. Obsazení i postavy super, jen Black Manta mne moc nebavil. Určitě palec nahoru, konečně se DC / WB něco povedlo... 80% ()

AppleCore

James Wan věděl, jak velkou kokotinu točí, narval tam proto úplně všechno a ve výsledku dodal jeden z nejzábavnějších super hrdinských filmů vůbec! Parádní nápaditá akce, přestřelenej vizuál, super soundtrack, bezva humor a překvapivě dobrej Momoa. ()

Geralt z Rivie

Už jsem to řekl a řeknu to znovu Aquamen je trubka, ale s Jamesem Wanem je to dobrá trubka. Poprvé u DC vidíme, co je u Marvelu standardem, bohužel pro DC, JW asi nebude režírovat všechny filmy od DC. Někteří Jasona zatracují, ale dle mého soudu je to dobrý Aquamen a hodí se na tuto roli. No a Amber, ta se ještě nenaučila hrát, ale za to se na ní dobře dívá. Ostatní herci odvedli svůj standard Wilson, Kidman, Defoe (palec nahoru), nutno podotknou, že obsazení je fakt skvělé. A ten Doplh toho jsem vážně nepoznal. ()

Eawy

Zábavná vecička, ktorá sa hrá z exteriérmi a vlasmi. Príbehovo síce nič nové neprinesie, ale pre mňa celkom pekne využije niekoľko všeobecne známych príbehov a vyšťaví ich o niečo viac. To krásne prepojenie kráľa Artuša, exkalibru - trojzubca, je iba čerešnička na torte. Scenár je na niektorých miestach veľmi príjemný, vtipný a prirodzený, ale niekedy (najmä pri tom voiceoveri na začiatku a na konci) je taký zlý, že sa človeku chce uši si krásne zapchať susedovým pukancom. Veľkým plusom je však obsadenie Jasona Momou, ktorý pôsobí ako sympatický badass a všetko čo urobí vás baví. Film ubehne naozaj rýchlo, ale veľkým nedostatkom je OST, ktoré je veľmi zlé. Jeden z najhorších soundtrackov, čo som počula. Ale zabavíte sa, oplatí sa vidieť. 75% ()

Zodd

CGI kulisami mnohem méně pohádkové než MCU, schématem příběhu spíš naopak. Ovšem humorných scén oproti BvS přibylo, emoce fungují na výbornou, ale i tak je v tom vidět ta stejná písnička. V devadesátkách by šlo o něco neuvěřitelného. ()

Ratemus

Konečně DCEU přišlo na tu správnou notu a doufám, že se jí budou držet. Jak byl Aquaman v Lize absolutně nezajímavý, k ničemu a navíc, zde předvádí zcela něco jiného a je to rozhodně režisérem, kterému by měli ve Warneru líbat ruce a držet si ho zuby nehty. Aquaman je maximálně záživná dobrodružná svěží pozitivní akční jízda od začátku do konce a i přes klasická klišé, který prostě tento žánr vyžaduje a rozhodně se jim nevyhne, nastavil laťku hodně vysoko a bude těžké tohle překonat. Je to film, který si dosyta užije i nefanoušek DC i fanoušek Marvelu, je to hlavně dobrodružný fantasy film. Black Manta měl prostoru dostatek a rozhodně neměl nějaké cameo, působil jako takový pseudo zlý Iron man a místy z něj šel i strach, jeho motivace byla uvěřitelná. Orm je konečně pořádný padouch, nejspíš nebyl lepší než Zod a svou na oko ušlechtilou motivací jen zakrýval to, co známe od 90% padouchů, ale byl skvělý, Patrick dal postavě skutečnou podobu, nepůsobil jako jen další tuctový zlosin, ani jako další zaměnitelný panák, který by se ztratil mezi Steppenwolfem, Zodem nebo Aresem, to vůbec ne. Co se týká akce, tak ta byla neuvěřitelná, vizuální orgie byly snad v každém podmořském záběru, a když už si myslíte, že jste viděli hodně, tak to vše podtrhne a ještě několikrát vynásobí bitva armád v temných hlubinách oceánu. Absolutní vizuální onanie, která nemá obdoby a akce prakticky od začátku do konce. Samozřejmě je tam plno klišé věcí a je to místy průhledné, ale tomu se prostě tento typ žánru nevyhne. Aquaman je klasický superhero film se vším co dělá tento žánr tímto žánrem a i přes neduhy jsem si to maximálně užil. Jednoznačně nejlepší dosavadní DCEU film a jeden z nejlepší filmů superhero žánru. Atlantida je takový mix Wakandy, Avatara pod vodou, akorát je vše několikrát větší a monstróznější. Podvodní svět takovéto velikosti ještě představen nebyl, a tak zatím není s čím pořádně porovnat, ale barvami a vizuálem to hodně připomíná Avatara, Strážce galaxie a například podzemní část Wakandy. Pokud by Warner dělal od začátku takové filmy jako je Aquaman, nebojím se, že by se jim konečně jejich univerzum rozjelo na plné obrátky a měli by úspěch od začátku a konkurenci by skutečně dohnali během několika filmů jak kriticky tak po stránce tržeb. Chci více Wana v DCEU, chci, aby natočil Ligu Spravedlnosti 2 a doufám, že takovou laťku jako nastavil Aquaman, si DCEU bude i nadále udržovat. ()

silentname

"Aquaman" je ďalším DC pokusom udržať nažive ich univezum. Osobne neviem ako to bude pokračovať s nimi ďalej. Majú obrovské množstvo avizovaných filmov a ťažko povedať, ktoré reálne aj vzniknú. No teraz sa nebudeme sústrediť na ich univerzum, budeme sa venovať len Arthurovi... alias Aquamanovi. A musím povedať, že film ma skutočne veľmi príjemne potešil, užil som si ho, má v sebe skvelé momentky a rozhodne to je film, ktorý by som odporúčal vidieť. Dokonca si myslím, že zo všetkých DC filmov má v sebe aj najlepšiu dávku humoru. A väčšina fórov skutočne funguje. Nemôžem povedať, že by som sa na tom vyslovene rehotal, ale svoj účel splnili dobre. Jason Momoa je veľmi dobrým Aquamanom a musím priznať, že podáva svoju rolu kvalitne. Užíva si to a rovnako aj my ako diváci si to môžeme užívať s ním. Amber Heard je celkom okey. Červená jej pristane, nebojí sa bojovať, no asi som od jej postavy čakal niečo viac. Niečo zaujímavejšie. Patrick Wilson je solídny zloduch, no jedno je treba povedať hneď na úvod. V momente ako sa s ním stretneme vieme, že to bude padouch. Nepotrebujeme čas na to, aby sme videli jeho činy. Akosi to z neho ide samo. Každopádne jeho akčné momentky, kde bojuje s Aquamanom sú super a možno v budúcnosti túto postavu uvidíme viac. Kto ma však najviac dostal je Willem Dafoe. Jeho postava je veľmi zaujímavá, veľmi mysteriózna a rozhodne vie viac než sa v ňom skrývalo. Každá scénka s ním ma bavila. Problémy s filmom? Osobne poviem, že v mnohom mi tento film pripomína "Thor" filmy. Dokonca aj vzťah medzi Arthurom a Ormom, keď nad tým pouvažujete je veľmi podobný vzťahu Thora s Lokim. Dokonca aj s tým záverom. Môže to expandovať ďalej a som zvedavý čo sa ešte udeje. Môj druhý väčší problém je, že 4x počas filmu skočíme do akcie počas scénky, ktorá by mala ešte pokračovať, no zrazu je prerušená akciou. Nemám to rád a filmu to nepomáha. Efekty sú relatívne rozoznateľné, no už som videl aj horšie. Ale zase som rád, že príbeh a postavy je spracovaný dobre a Momoa tomu dodal trošku dobrého humoru. Myslím si, že film za pozornosť stojí. Na veľkom plátne to skvele vyzerá, má to dobré akčné momentky, dobrá mytológia a konečne som mohol vidieť niečo z Atlantídy. Hodnotenie: A- ()

Arsenal83

Khal Drogo sa z blondýnky preorientoval na červenovlásku, ako by nevedel, že je to mrcha, čo Jacka Sparrowa pripravila o fúru majetku. Vizuál ale inak dosahuje najvyššiu úroveň, veď je to vlastne takmer animák, no a sem tam je to aj vtipné. Na Marvel to nebola až taká hanba, hoci dej a dialógy sú strašne amatérske a neoriginálne. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů