Reklama

Reklama

Temný případ

(seriál)
Trailer 5
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Hrají:

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(31)

Obsahy(1)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

(více)

Videa (70)

Trailer 5

Recenze (1 519)

akisha 

všechny recenze uživatele

Hodnotím pouze sérii 1. Atmosféra byla opravdu hypnotická, super temná a super psycho, o tom žádná. Nečekala jsem ale takový NEdůraz na vyšetřování, potažmo celé to sériové vraždění (např. téměř žádné detaily o zločinu, osekané návštěvy místa činu, málo detektivní práce atd.) a naopak absolutní důraz na psychologii hlavních postav a jejich vzájemné vykecávání. To mě sice taky baví, ale zase se tím člověk dost snadno předávkuje. Takže to celé bylo stylem - krátký posun ve vyšetřování, člověk začne zase vnímat, ale děj se zastaví na existenciálním tlachání, teoriích u univerzu a nesmrtelnosti brouka atd., takže člověk zase rychle upadá do otupění. Tím, jak se střídají časové linie, linie vyšetřování a osobní linie detektivů, tak je to jako celek dost obtížné na orientaci v ději, člověk se fakt musí plně soustředit každou sekundu a není to žádná kriminální oddechovka. Na druhou stranu ty herecký výkony... přesný Woody a už mnohokrát zmiňovaný NESKUTEČNÝ Matthew, a to i s vizáží kníratého úchyla, to stojí za to vidět. Poslední díl byl fakt bomba, škoda, že se to v podobném duchu neneslo celou dobu. Bavilo, ale na opakování to nevidím. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pilot: Pesimistickému McConaugheymu s IQ 200 a rozvážnému rodinnému typu Harrelsonovi kdosi se zálibou v okultismu nasadil parohy. A to se ústřední detektivské dvojce ani zbla nelíbí! Jak ale chcete vyřešit jeden z nejtemnějších seriálových případů, jste-li ve skrytu vlastní prohnilé duše přesvědčeni o tom, že by měla být po celém světě zakázána reprodukce, a lidi by měli co nejdřív prostě "vymřít"? Ufff. Jdu si pustit 60. epizodu Teletubbies (to je ta, jak v ní malé děti krmí labutě a hrozně se u toho smějou), jinak neusnu. 1 sezóna: Za ten zážitek, za ty teorie, za internetové diskuze... plná palba. Žeru temnou filosofii. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Masterpiece. Opravdu jsem přesvědčenej, že tohle je naprostý mistrovský dílo. Inspirace Sedm a všechna akademické scenáristické poučky jsou převedeny v mistrovsky rozepsanou látku, kdy je radost sledovat nejen vytrvalou konfrontaci dvou protichůdných charakterů, ale i to, jak je jejich rozdílné posedlosti vedou po téže dráze vstříc zatracení i rozhřešení. Dokonale využité kulisy Louisiany, jíž po téhle sérii asi nestoupne turistický ruch, a samozřejmě oba urputně hrající tahouni. Hlavně je tu ale cítit geniální ruka režiséra, jenž dokonale ví, kdy nasadit zpomalovačku, kdy dlouhý záběr, kdy boží oko a kdy intimní pohled přes záda - s každou scénou pracuje precizně, během pár vteřin dokáže vtisknout dané pasáži kýžené vyznění, náladu, další významy. Fakt masterpiece. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

V současné době, kdy končí seriály, které jsem v uplynulých letech (od roku 2004, kdy vznikli Ztraceni), sledoval, se snažím dívat se okolo na nové trendy a i přes svůj omezený volný čas zůstat v obraze - jako zde. Byly doby, kdy HBO nemělo ve výrobě seriálů konkurenci, po nástupu Showtimeu ustoupilo do pozadí (hlavně díky svému stále omílanému stylu "kozy a krev") a teď to vypadá, že se zase vrací.... Tenhle seriál je vysoce nadprůměrný, ale já se k superlativům přidat nemůžu, protože to, co zobrazuje, už tady bylo mnohokrát (sériový vrah, temnota, typizovaní vyšetřovatelé, specifický americký stát). Musím zkrátka přihlédnout minimálně k tomu, že všechna tato témata obsahuje mnohokrát lepší DEXTER a já prostě nemůžu jinak. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem od toho vzhledem k 92% hodnocení mnohem víc. Je to kvalitní krimi podívaná s výtečným hereckým duem, nicméně příběhově to není žádná sláva. První tři díly jsou takové nudnější, na rozjezd, čtvrtý díl to výborně nakopne, nicméně závěr mi přišel takový uspěchaný a mohl být určitě propracovanější. Možná by to chtělo druhý zhlédnutí, aby si člověk udělal jasno ve všech těch spojitostech a postavách, nicméně k tomu se vzhledem k tomu, že mě to napoprvý nijak zvlášť nedostalo, zřejmě nedostanu. 75% ()

Galerie (693)

Zajímavosti (65)

  • První série se natáčela na filmový materiál, aby obraz získal patřičnou patinu a nostalgickou atmosféru. (jerry12)

Související novinky

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Zima nám stále ještě nekončí, a tak pokud hledáte nápady, jak si zpříjemnit chladné večery strávené u televizních obrazovek v pohodlí a teple domova, máme pro vás opět pár zajímavých i netradičních… (více)

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Skvělé zprávy pro fanoušky kyberpunku či sci-fi žánru obecně. Hra Cyberpunk 2077 se totiž oficiálně dočká hrané adaptace. Po úspěšném anime seriálu Cyberpunk: Edgerunners se tak bude jednat o další… (více)

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)

Reklama

Reklama