Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Streeper

Poprvé za svůj život jsem byla na hororu v kině a přísahám, že to bylo naposledy. Ze začátku to nevypadalo nijak moc extra strašidelně, ale do toho strašidelného bodu se to teprve dostávalo, upřímně, ta jeptiška mě doháněla k šílenství. Několikrát jsem se lekla, vykřikla jsem a opravdu jsem se bála. Ale ke konci mi démon nepřišel tak strašidelný jako předtím, co mě trošku zklamalo. Ovšem zase se to vyrovnalo skvělými titulky, kde zněla děsivá hudba a navíc tam pustili originální nahrávku a promítali fotografie z té skutečné události, o které je tenhle film. ()

Nach

"Vážení démoni vítejte na dnešní schůzi, která má za cíl vyřešit naši zoufalou situaci. Lidé prostě na nás vyzráli. Říkáme jim svá jména jako na běžícím páse a oni nás pak hnedka pošlou zpět domu. Tak by to dál nešlo. Takže Belzebube.... teď jsem člověk, co se tě ptá: 'Řekni mi své jméno démone!' Co uděláš? ... Ne! Neříkej své jméno. Lži... mlč... proč ho říkáš? Protože se ho bojíš? Ty se člověka nemáš bát, on se má bát tebe, sakra! To jsi démon? A vy? to jste démoni? Sakra jak byste se zachovali vy ostatní? .... Ne! To není možný!!!! Já se z vás... co to má být? Že nechcete lhát? Jste démoni sakra!!!! D-E-M-O-N-I. Ani nechápu proč jsme vám ta jména dávali, vždyť je tady ani nepotřebujete. Ty vypadáš jako nevěsta, ty jako jepiška a ty jako fakan kterému přejeli ksicht válcem. Já na to nemám! Končím! Jdu raději zase přemlouvat Boha, aby udělal černou duhu." V zajetí démonů 2 je jako přes kopírák kvalita prvního filmu. Je to v současné kino tvorbě ten nejkvalitnější horor, který se může dostat do kin. Minulý rok ani Purpurový vrh neměl takovou správnou hororovou atmosféru. Wan prostě ví jak na to. Nevýhoda toho je, že to dělá stejně. Výhoda... zase jistota kvality. A tady se ji dařilo udržet i po celou dlouhou a na horor nezvyklou stopáž dvou a čtvrt hodiny. Prostě palec nahoru a těším se na tvé další i nehororové kousky Wane! 90% ()

Rodriguez

Ono se vyplatilo čekat! Druhý díl celkem přijemně překvapil :-) Sice jsem si cestou do kina říkal, že u tý stopáže budu asi nadávat, ale ejhle, uteklo to jako voda a já šel zase domu s naplněným pocitem blaha, že se zase dobře urodilo. 75% ()

Daji

To jsem si zas po dlouhé době pustila HOROR. Ne, že bych je přestala sledovat, ale ty "hustokrutopřísné" horory během posledních min. 2 let, byly naprosté odvárky hororového mága Wana. Již ze startu se vám začnou stahovat půlky a potit kulky, máte-li nějaké. Překvapivě nenechává odpočinout ani v druhé půl hodince. Gradace je hodně slušná a jakmile se začnete dostávat prvnímu démonovi na kloub, začnete litovat, že jste si nedali před filmíkem trochu do trumpety a sluchátka v tu chvíli proklínáte. Korunu tomu nasadí koupelnový větrák, SÁM OD SEBE se zapnoucí. Perlička č. 2 - jste doma sami! Že já si to pouštěla. Prostě a jednoduše jsem tu druhou hodinu nedala. Jo, jsem posera, nechám si to třeba na teď, dokud je ještě světlo. Držte mi palce, splašené spotřebiče už se na mě třesou.. (no jo, ještě jsem nezmínila tu pitomou hifi věž a její romantický šum v obýváku, jako při lazení rádia, kuš!). ()

Rocky88

Opět výborná a hutná atmosféra, spousta scén vás donutí nedýchat, jenže tentokrát je to využívání všech možných klišé nudnější, ještě méně originálnější a zamrzí i nadužívání CGI (ten panák je k smíchu). Ale pokud se chcete jeden večer bát, není to špatná volba. ()

O´Neill

Wan to dokázal - opět jsem byl posraný strachy. Alespoň tedy v první polovině filmu...Prvních 7 minut je se sluchátkami na uších, v prázdné místnosti, v prázdném domě, v 11 večer opravdu šílený zážitek. A celkově první hodina je vyloženě geniální. Nečekané lekačky vyloženě zabíjejí, ty čekané překvapivě pěkně dostanou taky a celkově se atmosféra dá krájet. Druhá polovina filmu bohužel to napětí neudržela a je o poznání slabší. Přesto však, jednoznačně plný počet. Insidious zůstává však nepřekonaný. ()

bourec

Nebudu tady tvrdit, že jsem znovu neměl takový příjemný mrazení. A jak jeptiška-démon Walak, tak třeba ten paňáca z toho hrajícího koltoče byli fakt skvěle hnusný postavičky. A přišlo mi to takový hodně dospělý, sice dost dlouhý, ale fakt perfektně natočený. Je vidět ,že Wan už toho má dost za sebou. Jedno je ale jasný, v tomhle hororovým subžánru už toho asi moc nevymyslí. Jamesi, vhni se už na něco jinýho. 80%. ()

cariada

Přiznám se že jsem většinu filmu dělal něco jiného tak že jsem to moc nevnímal. Ducharina slušná, lekacky taky, ale na druhou stranu nic co by už jinde nebylo. Přesto to hodnotím pozitivně ten retro Styl konce 70.let v Londýně mě docela seděl. Jaká změna oproti americké mentalitě. ()

dubinak

Ve Wana jsem vkládala naprostou důvěru až do posledního konce a uklidňovala se tím, že když pro něj mám takovou slabost určitě budu spokojenější, než zdejší hodnotitelé. No, nakonec to mám tak nastejno. Hned zezačátku jsem trochu zaváhala, protože to, na co jsem se dívala, mi velice připomínalo Insidious snad ve všech směrech, střih, forma strašení, různé snové sekvence. Říkala jsem si, že Wan už asi trošičku čerpá ze svých osvědčených zdrojů, protože Conjuring 2 si vyžadovalo stejnou vlnu jako jednička, a ta bohužel ve stoprocentech nepřišla. V každém případě se Wan pořád drží svých zvyků, řemeslo mu v podstatě nepolevuje, jen je z jeho díla cítít jakási únava a hraje na city jinak, než hrál všude jinde. V podstatě to nebyl takový ten jeho typický nářez, že bych si po každé strašidelné scéně mnula v křesle ruce a chtěla víc a víc. V tomhle vidím rozdíl mezi jedničkou a dvojkou, tady z nějakého důvodu chce, abych měla klidný spánek. Ten jsem třeba po Insidious neměla. Když opomenu to, že si vypůjčil prvky z Insidious, další věc, nad kterou jsem se nemile pozastavila, bylo to CGI s Crooked manem, tady už jsem neměla moc radost. Ale abych neházela na Wana jen pomluvy, pořád mu musím uznat, že je to mistr svého oboru, atmosféra je celou tu mega dlouhou stopáž napnutá k prasknutí, vlastně mě to ani minutu nenudilo. Wan si opět neodpustil své vedlejší vtipné postavy, sice v menším měřítku, než doposud, ale přece. Nechyběly skvělé herecké výkony a děsivá hudba, jež mi pokaždé způsobila husí kůži. Škoda finále, které se mohlo vyhrotit trošičku lépe a mít delší trvání. Navzdory mé kritice, která ale nedokazuje mojí nespokojenost, Wanovi méně jak čtyři hvězdy dát nemůžu. To bych byla sama proti sobě. On je pořád král hororu, a pokud bych to měla srovnávat s jinými vyhypovanými horory, které chodí do kina, musela bych dát pět. Když to ale srovnám s jeho předešlou tvorbou, je to o stupínek zženštělejší dílo. ()

C0r0ner

Jako obvykle slušně posrávací záležitost, kterou, že jsem si ji pustil, jsem si vyčítal od samého začátku. Samozřejmě ta skutečná událost je vyloženě k smíchu, ale ani ta dlouhá stopáž nevadila a Wan je prostě mistr oboru. Akorát mě to oproti jedničce tolik nebavilo a pokud bude další pokračování, tak už ho asi vidět nemusím. 70% ()

Martrix

I když je to obsahově vyčpělý žánr, jsem vděčný za tu snahu dostat do kin duchařský horor s áčkovou produkcí, herci a režisérem. To vše bylo využito na 100% a není důvod hledat mouchy. Tzn. srovnatelná kvalita, jako V zajetí démonů (2013). A přesto nemám ani pidinutkání dát víc, než 4*. Vše co jsme viděli, tady už bylo v jiných duchařinách. Sice v horší kvalitě, ale přesto dostatečně zapamatovatelné, aby vás to připravilo na většinu z toho co James Wan předkládá. Takže pokud vás něco vyděsí, jsou to lekačky...a to považuju za fórek na úrovni bouchacích kuliček. Chybí mi špinavá a tísnivá atmosféra, jako byla třeba v Chraň nás od zlého (2014) a stopáž je nesmyslně přepálená. Navíc bylo docela těžké s některou z postav sympatizovat, takže pod kůži, se mi tento film rozhodně nedostal. 4* ...prostě proto, že nejde o průměrnou záležitost. *** Po druhém shlédnutí je to ještě delší a nezáživnější...ubírám. ()

PavelVanekArt

,,Když znáš jméno démona, můžeš ho tak porazit bla bla bla..." První film V zajetí démonů nám ukázal, že i na poli komerčního hororu se může objevit pořádný, dobře natočený a originální film. Druhý díl nám zase ukázal, jak celé to kouzlo doslova a do písmene posrat. Už v úvodní scéně sám sebe režisér Wan vykrádá. I v druhé, desáté, stopatnácté... on se vlastně vykrádá půlku filmu. Vykrádá první díl a své druhé hororové dítko Insidiouse. Vykrádá to sice na plnou hubu, nedá se mu však upřít fakt, že to doplňuje vynikajícím zvukem, vizuálem a sem tam originální dvouvteřinovou scénou. To všechno kolem je bohužel hodně řídká máčka. Nikterak převratné herecké výkony (tajemno kolem postav Warrenových je fuč-jedou dle zajetých postav z jedničky), doprovodná hudba na Wanovku hodně slabá a hlavní bubu... teď kašlem na technický kraviny. Námět Poltergeistu je tu tak nehorázně blbě uchopenej až to není možný. Poltergeist je hlučný duch, pohybuje předměty a realizuje se hlavně v domácnostech, ve kterých jsou psychicky nestabilní teenageři. Toť k ,,faktů". Hollywoodská prasata udělali z německého bubenbachena starýho dedka, kterej chce jen svůj dům pro sebe. Nooooo, ok, to se dá pochopit a překousnout. Nepřekousnu ale tu ujetou jeptišku, která je vlastně starej démon. A ten starej démon ovládá ducha starého muže. Ovládá ho proto, aby oba manžele Warrenovi dostal tam, kam chce. Do baráku v Anglii. Protože ho před lety přichytily při činu, když posednul člena rodiny v domě v Amytiville a povraždil svou rodinu. Ztrácíte se v tom? To je ale škoda, protože o tohle ve filmu jde. O hovno. Když se zastavím u hlavního german ghosta. Proč démon z hlubin pekel vypadá jako jeptiška na tripu proboha? I ten děd byl skoro větší hrozba. A co je horší... Pamatujete, jak po prvním díle natočili film Annabelle? To s tou panenkou, víte určitě. Ta sračka film přece (a nikdo nemá pádnej argument aby mi to vymluvil, nikdo). Tak nečekaně bude film o té jeptišce. Já dnešní filmovej průmysl nechápu. Něco mě baví, něco mě fascinuje, něco mrzí a nad zbytkem už jen mávnout rukou. Dokud budou existovat lidé (třeba jako Vy), kterým stačí pár lekaček a hodně řídká filmová náplň tak věřte, že takovým kravinám rozhodně neodzvonilo. Naopak. Serte teda na Conjuring 2 a palte do kina na Smrt ve tmě. Každej to chválí. Protože to má koule, atmosféru a hmatatelný strach. V zajetí démonů 2 mě hodně zklamalo. Doufal jsem alespoň v to kouzlo prvního dílu. Bohužel, nemůžu dostat to samé v bledě modrém. Dostal jsem to ve vyblité žluté. 2*-3* a.k.a 40% ()

fugazi

James Wan nás už po čtvrtý ubytoval do baráku plnýho zasranýho démonismu. Člověk by normálně řek, že to znovu fungovat nemůže a že všechny lekačky už zná. Jenže Wan je mistr načasování a má najetý úplně všechny druhy hororovýho klišé. Díky tomu bubáci vždycky vylezou naprosto odjinud, než je divák čeká. Co ale nejvíc člověka drží v neustálym napětí, jsou záběry na obyčejné předměty, kdy čekáte, že se něco stane a trnete pod dekou a vržete zuby. Jenže ono vůbec nic nepřijde a Wan si jen tak s váma hraje a prostě straší koženým křeslem, kuchyňským stolem nebo obyčejným oknem. Díky tomu vytváří tak hustou atmosféru, která v novodobym hororu nemá obdoby. Prvních padesát minut se intenzita děsu skoro nedá vydržet a vy neustále poskakujete po sedačce s polštářem na obličeji a strachy skoro brečíte. Jenže je to tak dokonale natočený, že se toho zároveň nemůžete nabažit. Kamerové průlety skrz dům a lámání obrazu širokoúhlými objektivy způsobují skoro závratě, hudba je silně nepříjemná a zvuk vám roztřese vitríny po celym bytě. No a pak teprve začne film. Intro totiž trvá skoro hodinu a vy si myslíte, že všechny běsy máte za sebou. Režisér ale pouze připravil zázemí pro ultimátní finále, který trvá další hodinu. Diváka má už zaháčkovanýho a tak si může dovolit úplně všechno. Třeba animovanýho strašáka pomocí stop motion, kterej vypadá jak z Mrtvý nevěsty Tima Burtona a leze po skříních, nábytku a deštníkem mlátí hlavní hrdiny po hlavě! Celej děj je z části docela přesná rekonstrukce toho, co se v sedmdesátých letech v Enfieldu opravdu stalo. Spousta věcí je ale také vymyšlena. Warrenovi například v tom domě byli pouze jeden den a vymýtit ho, se povedlo až jednomu anglickému knězi o několik týdnů později. Je o tom halda článků, stačí zadat Enfield. Každopádně pokračování Conjuring je nejintenzivnější hororovej nářez od Vymítače ďábla. Po zkouknutí se radši přivažte k posteli, ať se náhodou neprobudíte na stropě … 9/10 ()

Gaaron

Hororovou režii by mohl Wan přednášet a zážitek umí zprostředkovat parádní. Jen kdyby od něj neustále neodtrhával nesmyslně přeplácaný scénář, míchající dohromady minimálně tři různé hororové příběhy pospojované chatrnými obezličkami. Každý z nich sám o sobě by nepochybně dopadl lépe. ()

campix

James Wan se opět spustil na stezku hrůzy a tentokrát s Warrenovými zavítáme do do zachmuřeného Londýna. Celkově se opět jedná o jedno z toho nejlepšího, co nám hororový žánr každoročně nabízí, ale oproti jedničce Conjuring 2 lehce ztrácí. Dlouho se chodí kolem horké kaše a některé dějové linky rozhodně nejsou kvalitně vystavěné a určitě vám během sledování v hlavě vyvstane několik otázek. Suma sumárum. Když horor, tak od Jamese Wana. Snad nás potěší ještě dalším pokračováním. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)