Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvůrci:

Scott Buck

Předloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (více)

Série(2) / Epizody(23)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

gefr

Každý seriál z Defenderů měl něco. Parádní origin story, skvělého záporáka, super atmosféru, bohužel Iron Fist má jen uplakánka co celou dobu jede tak na 50% a zjistíme že vlastně ještě nic neumí. Většina seriálu jsou dialogy jak z Arrowa a Faramir je asi nejvíc lame záporák co jsem kdy viděl..... Velké jarní zklamání ze strany Marvelu a jdu se vyléčit Legionem. ()

Jadro

Prečo niektorí tupci hodnotia už po druhej časti atď... ? Veď aj Vikingovia sú do cca 4 časti oničom a potom je to jeden z najlepších historických seriálov. Iron Fist je stvárnená dokonalo, veľmi detailný rozbeh Vás nakoniec dostane do víru dosť nepredvídaných udalostí - čo "stajňa" MARVELL vie dokonalo, ešte NETFLIX obohatil a vzniklo toto veľmi sympatické, na nič hrajúce sa dielo... Min 90% za prvých 6 dielov :-P ()

shaacul

Přetrpěno pro udržení přehledu seriálového světu Marvelu. U Iron Fista jsou vedlejší postavy mnohem zajímavější než hlavní postava a hlavní linie. Škoda že nebylo ukázáno víc z tréninku nebo K´un Lun, "výlet" do "Číny" byl vrchol směšnosti. Místy na mě seriál působil extrémně podfinancovaně. Doufejme že teamovka opět pozvedne laťku. ()

Martin45

Seriál je oproti svojím predchodcom rozhodne o triedu nižšie. Chápem prečo ho niektorý pokladajú za miestami nudný, mňa však celkom bavil. Dozvedeli sme sa viac o The Hand a madam Gao a bojové scény tiež neboli zlé (nebol to však žiadny Daredevil). Hlavná postava je miestami otravná a skoro vždy pôsobí ufňukane, čo na dieťa, ktoré bolo vychované mníchmi celkom nesedí (aj keď nešlo o typických mníchov). Pohľad na Iron Fista ako takého mi to dosť pokazilo, ale čo ja viem, možno časom uvidíme vývoj tejto postavy a môj pohľad sa zmení. ()

blondboss

Pre mňa jednoznačne jedno z marvelovských prekvapení seriálovej sezóny. Keď som sa odhodlával na jednotlivé seriály hrdinov Defenders, práve Iron Fist bol pre mňa ten najmenej zaujímavý a dával som mu slabé šance. Po zhliadnutí všetkých sérií musím povedať, že Daredevilovi slušne šliape na päty a pre tých fanúšikov, ktorí majú radi veľa zvratov, je tento seriál ako stvorený. Sympatické postavy, zaujímavá dejová linka a príprava na príchod spoločného seriálu. Fanúšik Marvelu toto určite musí vidieť. 80 % ()

yazik

Rozjezd vážně slibný, zápletky tam nechybí, ale co mi neskutečně vadí je, že ačkoliv je to veliký bojovník, největší z chrámu, tak kdekdo mu tam dost často dává na zadek. Chápu, že se to snaží děla napínavý, ale tohle je prostě kravina. A těch nesmyslů tam je tam bohužel více. :( ()

TR4XY_CZ

Iron Fist je dost dobrej seriál, ale rozhodně nepatří mezi ty nejlepší. Vizuál a hudba jsou naprosto fenomenální a něco na co jen tak nezapomenu. Bohužel akce a příběh to trochu tahají dolů. V první sérii není akce nějak skvělá. Například oproti Daredevilovi je to velký krok zpět. To samé platí i pro příběh a celkový scénář. Hlavní hrdina na mě ze začátku moc nezapůsobil, ale aspoň se jeho charakter hodně vyvinul skrz obě 2 série. A právě druhá série ten příběh a hlavně akci dost vylepšila, protože už jsem měl fakt pocit, že tohle je ten Iron Fist, nejlepší kung-fu bojovník. Druhé série i více prohloubila postavy, a i někdo, kdo v první sérii působil jako dobrák, je tady vlastně zápornou postavou, a to se mi líbí. U tohoto seriálu mě na rozdíl od Luka Cage mrzí, že skončil. U konce druhé série to vypadalo na skvělý potenciál pro třetí sérii. Bohužel asi nic nebude. 7/10 ()

BaronMartin

Čtvrtým Marvel seriálem z Netflixovské produkce je Iron Fist a asi se téměř všichni shodneme na tom, že se jedná i o nejhorší kousek z celé této Defenders ságy. Hlavně tedy mluvím o první sérii, která se opravdu moc nepovedla a i když není hrozná, je přinejlepším průměrná, obsahuje celkem dost velkých chyb a přešlapů a nemyslím si, že je nějak extra kvalitní. Druhá řada naštěstí spoustu z toho vylepšila a obecně je mnohem kvalitnější, na to už je ale trošku pozdě a vzhledem ke zrušení seriálu právě po 2. sérii si Iron Fist ani nestihl pořádně spravit reputaci. Každopádně, obě dvě série tohoto seriálu jsou kvalitativně celkem odlišné, takže bych je chtěl rozebrat zvlášť. Začněme tedy první sérii a jak jsem již načrtnul, ta opravdu není nijak extra výjimečná a vlastně ani dobrá. Prvně se chci vyjádřit konkrétně k akci, jelikož Iron Fist má být jeden z nejlepších kung-fu bojovníků světa a akční pasáže jsou pro tento seriál celkem dost důležité. A netuším, jak se to stalo, když hned vedle máme Daredevila s perfektními akčními momenty, ale první Iron Fist akci vůbec nezvládá. Choreografie je mizerná, je zde hromada střihů, krátkých a nenavazujících záběrů, klasická roztřesená kamera a k tomu i hodně nudné lokace, špatná kamera a ne moc příjemné osvětlení. Někde jsem slyšel zvěsti, že akce musela být kvůli nedostatku času na přípravy improvizována přímo na setu, a pokud je to pravda, tak je to celkem dost smutný a akorát to ukazuje zájem tvůrců, když se akci v seriálu, který má být hlavně o ní, takhle málo věnovali. Každopádně, dobře, akce je špatná, co ten zbytek? Bohužel, ten na tom není o moc lépe. Postavy jsou většinu času příšerně otravné, hlavní hrdina, Danny Rand, je arogantní a nesympatický blbec, který akorát na všechny řve a chová se jako totální ťulpas. Navíc, jeho schopnost, samotný Iron Fist, není pořádně vysvětlen a občas nastanou momenty, kdy by bylo naprosto logické tuto svítící ruku použít, ale Danny ji prostě z neznámého důvodu nepoužívá. Další postavy na tom nejsou o moc lépe, je zde Dannyho love interest Colleen, což je hrozně napsaná postava a s Dannym má nulovou chemii, je zde Dannyho kámoš Davos, který není moc výrazný a nemá pořádnou linku a je zde celá organizace the Hand, která je sice zpracovaná líp než v Daredevilovi, k Iron Fistovi se určitě hodí líp, ale celkově je to prostě jenom zlá organizace, co chce ovládnout svět. Příběh taky není moc dobrý, je hrozně nelogický, když už se objeví nějaké zajímavé téma, do pár epizod je zase vyřešeno a taky má celý seriál hrozný problém s tím, že se zde perou dvě hlavní příběhové kostry, které spolu navzájem moc nesouvisí a akorát jedna druhou kazí. Máme tady samotnou the Hand, madam Gao, Bakuta a podobné mystické věci, které jak říkám, mě moc nebavili. Na druhou stranu, celá linka s rodinou Meachumů, s Haroldem a Wardem, to mě hodně bavilo a proto mě mrzí, že hlavně v druhé půlce série má tato část děje hrozně málo prostoru. Každopádně, když jsem je nakousl, Meachumovi jsou hrozně fajn. Záporák celé série, Harold, je takový klasický zloun, ale má dost velké charisma a jeho postava a jeho vývoj se mi líbil. Ward, hraný Tomem Pelphreyem, je celkově jedna z nejlepších postav celého seriálu, hlavně díky jeho hereckému výkonu, který je fakt příjemný. Celá první série má taky hrozně velký problém s tempem, je zde tuna patosu a zbytečné vaty, hrozně se to táhne a některé díly mají přehnaně dlouhou stopáž (jsou tu i hodinové epizody). Abych zmínil ještě nějaká pozitiva, hudba je opravdu boží a taky se mi líbily CGI efekty, hlavně samotný Fist, který prostě vypadá dobře. Podtrženo, sečteno, první sérka fakt není moc dobrá. Nesympatické hlavní postavy, celý děj s Rukou není moc dobrý, je takový hloupý a ne extra zajímavý, akce je tragická. Jsou zde fajn Meachumovi, ale ti to nezachrání. Na první sérii se úplně nedoporučuji koukat, jelikož se prostě moc nepovedla. Abych tak nějak přešel k sérii druhé, ta je upřímně hrozně fajn a hned na začátek musím pochválit nové tvůrce, kteří seriál převzali, že se pokusili napravit všechny chyby řady první. Jenomže, problémem prostě je, že jaký smysl má dívat se na seriál, jehož první řada stojí za prd, jenom proto, že jeho druhá, kratší série je fajn a potom byl stejně seriál zrušen. To je celkem k zamyšlení. Druhá série určitě není žádný skvělý počin, ale už je aspoň koukatelná. Většina postav jsou velmi dobře napsané, Danny je zde mnohem sympatičtější a zajímavější postavou a i vedlejší charaktery jsou lépe napsané, jsou více sympatické a celkově je scénář mnohem lepší. Děj není tak rozházený, je zde jenom jedna hlavní příběhová linka, která je celkem povedená a které se seriál drží a neskáče od tématu k tématu. Hlavní záporák Davos je dost fajnový, není úplně nejhorší a minimálně jeho přítomnost nijak nevyrušuje, na rozdíl od Ruky v první řadě. Největšího zlepšení se dočkala akce, která je zde upřímně fakt dobrá, má mnohem lepší choreografii, je lépe natočená a i když to pořád není Daredevil style, akční pasáže konečně vypadají dobře. Druhá série má taky mnohem lepší tempo, jelikož má oproti první sérii o 3 díly méně, tudíž je zde mnohem méně hluchých a prázdných míst. Celkově, druhá série je prostě fajn, je příjemná, je taková pohodová a celkem i spraví chuť po té první pokažené řadě. Akorát vás zamrzí ten otevřený konec, jehož pokračování se již nedočkáme, ale co už. Pokud bych měl na závěr říct, zda se vyplatí na Iron Fista dívat, bohužel musím asi říct, že ne. První série tohoto seriálu fakt není nijak extra dobrá a prakticky jakýkoliv jiný Marvel Defender je na tom líp. Tam, kde Daredevil byl kvalitní filmařina s božím příběhem, kde Jessica Jones měla skvělý detektivní příběh s mrazivou atmosférou, kde Luke Cage měl výborné prostředí Harlemu s fajn jazzovou hudbou a kde Punisher měl skvělou hlavní postavu a celý lore kolem ní, první Iron Fist prostě tohle vůbec nemá. Druhá série je fajn, to určitě a já si vážím každého tvůrce, který na ní pracoval, protože muselo být hrozně těžký vzít ten seriál a vrátit ho tak nějak zpátky k důstojnosti. Ale vyplatí se rozkoukávat seriál, když víc než půlka Iron Fista není moc dobrá a ta druhá půlka stejně končí s tunou nezodpovězených otázek? Nemyslím si. První série má mizernou akci, ne moc dobrý příběh a nesympatické postavy. Druhá řada toto naštěstí opravuje a dává seriálu nový a příjemný kabátek, na to už je ale trochu pozdě... Hodnocení: 60% () (méně) (více)

Aiwcz

Ze všech Defenders druhý nejlepší. Má to sice pomalejší rozjezd, ale dál to stojí za to. Souboje lahodí oku, kamera a hudba perfektní a obsazení taktéž. Není to další Arrow a rozhodně to není takové, jak psaly zahraniční recenzenti. 9/10 ()

mr.twizta

Kdyz v ramci dila patri hlavni hrdina mezi nejvice ubijejici elementy, neco je evidentne spatne. Iron Fist je z meho uhlu pohledu suverenne nejhorsi prispevek do marvel/netflix univerza. Priserny scenar, ve kterem postavy jednaji a mluvi zcela bizarne, hnusne sestrihane akcni sceny a hlavne zcela chybejici ksicht. Zhruba od poloviny jsem pochopil, ze se nedivam na ambiciozni zanrovku (zdravim Daredevila pres ulici), ale na rychle uplacane becko, ktere me donutilo zpetne ocenit Jessicu Jones za osobitou atmosferu a zretelny umysl. A trinact epizod i tady totalni prepal. ()

hufnagel

Veľmi detské a s martial arts to ani zďaleka nemá nič spoločné.Prostoduchý scenár,kopa nezáživných dialógov,biedne choreografie súbojov,čudesné finále,proste bieda. ()

Fuksinka

Z Iron Fista neskáču nadšením jako z Daredevila a Jessicy, ale ani jsem si znechuceně neodplivla jako nad Lukem Cagem. ---- Líbí se mi myšlenka naivního mladíka, který se vrací do našeho světa, z něhož byl vytržen jako dítě. Postavy nejsou špatné, Ward a Colleen jednoznačně nejlepší z těch vedlejších. Hlavní záporák se taky celkem povedl. Obsadit Wenhama byla skvělá volba, stejně jako Finna Jonese. Děj je dost předvídatelný a to nemůžou zachránit ani herci, ani efektní souboje, kterých je tu ale buhužel pomálu. ---- Seriál, který nedělá Netflixu ani Marvelu ostudu, ale wow efekt se nekoná. Těším se na celý tým. :) 60% ()

Tomko87

Celá séria je pekelne nevyvážená. Zatiaľ čo polka seriálu je vlastne rozbeh, predstavovanie a kvázi právnicka dráma, druhá polka je samá akcia. Ale za to perfektne natočená. Choreografia je ozaj vydarená. Paradoxne mi tam vadila hlavná postava. Celý čas mal tak ublížený pohľad, až ma to už rozčulovalo. To už lepší bol v Hrách o trónoch, kde fajčil kokot. Ženské zoskupenie na tom lepšie. .. Už len čakať na Nteflixovský Defenders. Kde sa stretne Daredevil, Jessica Jonec, Luke Cage (toho som ani nedopozeral) a Iron Fist. ()

Scaevola

Přípravy na završení první fáze vrcholí, a proto přichází tématicky zaměřený Iron Fist se svým bojem o identitu a místo ve světě, v němž se střetává východní smysl pro odpovědnost se západním vnímáním individuality. To s sebou sice nutně nese přemnoženou asijskou havěť (míněno nindžy, opilé mnichy, roniny a krčící se draky), ale stylizace naštěstí směřuje spíše k čínským nežli japonským reáliím, takže je možné vše bez problémů přežít a nechat se jednoduše bavit. Tvůrcům jsem vděčen, že v maximální možné míře odsunuli stranou psychycké lavírování hlavního hrdiny a i vize minulosti pokrátili na minimum, aby se mohli soustředit na aktuální vývoj střetu mezi hrdinou a jeho protivníky. Jako v každém jiném komiksovém příběhu je totiž hlavní postava definována především svým antihrdinou, což v tomto případě (madam Gao a zavilý Meachum) vyšlo téměř na sto procent. Jedinou vadou příběhu je tak pouze okatá příprava na nadcházející týmovou akci, pro niž série působí jako předlouhý úvod. ()

Dacsus

Tak z tohoto som mal zaújimavým spôsobom zmiešané pocity - podaktoré dialógy boli fajn, ale väčšinu ako by písal nejaký retardovaný dement, - ale to isté sa týka charakterov samotných, tiež hereckých výkonov (v tomto prípade skôr pre Netflix netradične nehereckých), proste značne schizochrénna skúsenosť. Samozrejme, najväčší debil je tam hlavný hrdina - ak totiž dakto kto 15 rokov žil v v spoločnosti s tým, že mal vynikajúce zázemie, ovšem po návrate sa permanentne chová ako totálne naivný blb (a naozaj to neospravedlňuje ani ďalších 15 rokov mimo našu krásnu, prachmi poháňanú, a čím ďalej tým viac emócii zbavovanú societu, najmä ak nebol tú dobu niekde medzi idiotmi), minimálne debilom určite je. Ale ako vravím, ako idioti sa tam občas chovajú všetci - príklad - madam Gao je držaná, a je preberané či ju vydať polícii - na čo ona reaguje "a myslíte si že na tej polícii ostanem?". Do prdele, hádam ak mám vo vačku políciu (čo evidentne The Hand vo vačku má), je v mojom záujme sa tam dostať, a nie to vešať na nos mojím väzniteľom. Grcial som z toho občas, ale zase, občas to bolo v poho. Samozrejme, je to len comics, ale comicsy už dnes (aspoň tie od Netflixu) dokážu mať predsaj len trošku inú úroveň. Modlím sa aby Zaklínač dopadol podobne, alebo lepšie ako Marco Polo (alebo nebodaj lepšie ako House of Cards) , a nie ako toto. Imo zhruba za 45%. A súboje samotné, ktoré by mali byť pre tento seriál nosné? Pche... Ovšem jedna vec by ma naozaj zaujímala - ako sa asi cítila pri natáčaní Rosario Dawson, keď mala po boku tie neherecké drevá. To musela byť vskutku desuplná skúsenosť. ()

MadyDollar

První díl mě neskutečně dostal hlavně kvůli tomu, že souboje vypadaly trošku odlišně od klasických komixových mlátiček. S postupem času se ale zbytek vytrácí právě ta elegance, která se mi iron fistovi tolik líbila. Všechno parádní od hudby, přes scénář až po herecký výkony a obsazení. Úžasnej příběh i s výbornejma plot twistama. Mě osobně zaujala ale spíš dramatická než komiksová stránka seriálu. Fista řadím hned po Daredevilovi jako nejlepší seriál z Defenders.;) ()

DenisR

Vzhledem k horšímu hodnocení zde na ČSFD, jsem byl vůči seriálu lehce skeptický. Na konec jsem byl velmi mile překvapen a za mě je Iron Fist silně podhodnocený a troufám si říct, že je téměř srovnatelný s Daredevilem. Samozřejmě, Ďábel z Hell's Kitchen v mnoha ohledech vede, ale nebýt u Iron Fista slabších částí v podobě horších soubojů, pokulhávající kamery či sebemenších nedostatků, zasloužil by si i pět hvězd. Rozhodně patří k těm lepším Marvel seriálům na Netflixu. ()

silvusaak

Tak takhle teda ne. Krome Daredevila a Defenders Marvel s temito serialy slapnul pekne vedle. Namety to ma, ale obsazeni hercu, hrozne natahle sceny, mizerna hudba, me to zklamalo. I pri statni karantene se daji z nudy delat lepsi veci nez cucet na tyto serie. Ach srdicko me zabolelo. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (více)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (více)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (více)