Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvůrci:

Scott Buck

Předloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (více)

Série(2) / Epizody(23)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

animario

Omfg! Vzdávám to u 4.dílu.Po skvělým Daredevilovi jsem nedoufal,ale přesto se těšil na další možnou komiksovou hitparádu ze stáje Marvelu,ale tohle jednoduše neustojím. Každej díl mám pocit,že sleduju novej Dallas nebo podobnou ukecanou píčovinu,pže 90% z každýho dílu tvoří tlachání v kanceláři ohledně majetku a zákulisní intriky,čas od času nám hlavní hrdina (mimochodem pubertální naivní mamlas,kterej není schopnej udržet nervy na uzdě,takže mu horkotěžko věříte,že trávil posledních 10 let v Himalájích mentálním i fyzickým tréninkem u mnichů válečníků) poví,že je válečník Iron fist z Kuun'lunu abychom jakože nezapomněli na co se díváme,ale ve světle dění okolo a jeho slaboučkýho charakteru to působí spíš komicky, takže si ho v tý léčebně měli možná nechat..Sem tam se objeví,na seriál jehož hlavním tahounem má bejt kung-fu,slabá bojová scéna a to je zlý.Možná tomu dám ještě šanci ze sympatií k tématice a postavě,ale scénáristicky to má tak zoufale našlápnuto,že pochybuju. ()

Qeo

Iron Fist má charisma, tomu nejde upřít, ovšem divný, rozvleklý a nesoudržný děj mu odpustit nelze. Snaží se si vytvořit vlastní identitu v rámci Defenders, bohužel mnohdy padá do průměru. Má šanci ale uspět ve větší bandě, pokud nebude řešit svoje nicotné problémy a začne se chovat jako dospělý hrdina. ()

johnywalker

Velice těžká pozice, ve které se seriál nachází, se na něm dost podepsala. Kvalitou navázat na strhující Jessicu s božím Tennantem nebo bombastického Daredevila s bezkonkurenčním Kingpinem nebo Punisherem se zdálo nemožné, což nám (více, spíše než méně) dokázal už Luke Cage. Nebudu se však Iron Fista snažit porovnávat se svými předchůdci, i když je poměrně obtížné vyhnout se tomu. Seriálu chybí jedna velice důležitá věc a tou je dobrá hlavní postava. Nebýt vedlejších postav, asi bych to ani nezvládl dokoukat. Můžu se jen dohadovat, kde se stala chyba, zda v předloze, herci nebo v hlavě nějakého z pisálků, ale Iron Fist je prostě jedním slovem tragickej!! Necharismatický spratek, který zná jedinou věc a i tu vlastně dělá špatně. Jako celek vše drží pohromadě rodina Meachumových. Tenhle trojúhelník mi hodně přirostl k srdci, až jsem nakonec nevěděl, koho jsem chápal nebo komu jsem fandil víc... Ve výsledku beru seriál za zklamání, ale rozhodně jde pořád o nadprůměr. ()

zelda82

Musim priznat, ze z prvni serie si toho uz moc nepamatuju - v podstate jen to, zze za moc nestala. Ta druha byla o dost lepsi a dost ji prospelo, ze mela 10 dilu misto 13. Nemluve o velmi silnem support castingu (hlavne Alice Eve jako Mary Walker). A ten trik na uplnem konci me nalakal na treti sezonu. ()

Dm1tr1j odpad!

Takto sa to nerobí. Celý čas je zápletka jasná, a hlavný hrdina je len staršie dieťa. Hlúpe aby prekuklo lži ostatných a overilo si fakty, ktoré riadia jeho život. Je neustále prekvapený, že ho niekto z 5 ľudí, s ktorými sa stretáva ako s jedinými, oklame. Buď sa scénar nepodaril alebo bola takto detsky dementná aj predloha alebo je ten takzvaný "režisér" až taký babrák. ()

papaguy

IF slibně rozvíjí prostředí Kitchen Hell o legendu vycházející z bojových umění. Chování hlavního hrdiny je mimózní - do všeho se hrne, pak dostane na p***l. Dobře rozjetá akční stránka i přes občasné citace odjinud bohužel postupně uvadá. Za to se dobře rozjíždí temná linka kolem Wardova otce. Defendery i pro svoji občasnou brutalitu mám zapsané jako dospěláčtější zábavu s dobrými herci. Ale teď už si s tím nejsem tak jistý. S přibývajícími díly přibývá průřezově i wtf momentů, které kouzlo seriálu zbytečně pohřbívají a "dospělejší" divák si začne připadat hloupě... např. tak trapácky zpracovaný fajt s tou pavoučí ženštinou... to už nemůže snad bavit ani děcka... Zábavnost však naštěstí stále převažuje. Příchod Claire Temple z Daredevila nejprve potěšil, ale aby efekt chvíli vydržel, museli by jí ta scénaristická střeva dát do huby pořádné dialogy. To je asi nejhůře napsaná postava seriálu. Morris okatě vykrádá Daft Punk a hudba silně připomíná skvělý soundtrack z Trona. ()

Urukhaj98

S01: Myslím, že člověk, který přišel s nápadem vzít hláškujícího superhrdinu inspirovaného Brucem Leem a který získá nadlidskou sílu tím, že udělá pěstí díru do drakova srdce, a dát mu sólo seriál, který celou dobu hraje na rádoby temnou notu, bere se příliš vážně, má absolutně sterilní a nezajímavé souboje a jehož jediný výrazný fantasy prvek je svítící ruka titulního hrdiny, by si zasloužil nějakou slušnou finanční odměnu. Vskutku geniální nápad. P.S. Ta scéna se zmrzlinou je asi největší WTF moment, který jsem kdy v televizi viděl. A opravdu ne v dobrém smyslu. 5/10 ()

Sweat55

Je to doma! Netflix a Marvel opět spojili své síly a nadělili nám další parádní zářez. Abych se přiznal, po výblitkách zahraničních recenzentů a trochu slabší sérii Luke Cage jsem byl celkem na pochybách, zdali nám opět přinesou parádní zážitek. A jak už jsem naznačil, přinesli. Není to lepší než Daredevil, ale pořádně to na něj dotahuje. Hodně zajímavej příběh, který na druhou sérii DD volně navazuje, je skvěle napsán a má spoustu zvratů a parádních momentů. Postavy jsou parádní, sympatické a hodně zajímavé. Akce je ok. Rosario Dawson je tu opět skvělá. Je to skvělý! Spokojenost jako prase! Každopádně čekání na The Defenders se už nedá vydržet! Ale blíží se to bejby, blíží se to. ()

DarthFailord

Jestli jsem Daredevilovi dal pět, tak Dannymu Randovi aka Iron Fistovi musím dát pětku taky. Je to jenom o fous horší než DD. Co je důležitější - hlavní charakter je o dost lepší, než ďábel z Hells Kitchen. Na druhou stranu nenajdete zde tak vychytané protihráče jako Fiska nebo Punishera. Zápletka je skvěá a zejména díly 6-11 stojí za to. Narážek na budoucí Defenders je tady nespočet. Akce opravdu baví a je dobře natočená. Hudba je naprosto skvělá!! Osobně musím vyzdvihnout výkon Warda. Ten zahrál par excelaaaaanc. Fakt frajer. 85% ()

Briggus

Z Luka Cage jsem byl poněkud zklamán? Z Iron Fista jsem možná ještě víc. Zpočátku najetej, pak slabej jak čaj, nevyrovnanej, hlupák. Odpočítával jsem epizody do konce, protože mě to každým díle začalo více a více nudit. To nasadil Daredevil tak vysokou laťku nebo na to už Netflix s Marvelem hážou bobana? *Hvězdičkové hodnocení bezprostředně po epizodách, slovní hodnocení po kratší rozjímání* ()

Parm1

Po seriálu Jessica Jones jsem se odvážil na další "Defenders" seriál, ale neměl jsem to dělat. Pro fanouška bojových umění je tohleto naprostý děs běs. Pro ostatní nuda, nuda a zase jenom nuda. ()

Mouchal

Tak se nám postupně představilo celé osazenstvo hrdinného uskupení, které je nazýváno Defenders. A jak dopadl jeho poslední přírůstek? Iron Fist má opravdu velmi silný start. Danny se vrací z mystického místa Kchun-Lun (asi tak nějak) a ve svém rodném městě tak rozpoutává kolotoč událostí, který nekončí nijak jinak než zradou a smrtí. Bohužel tento rychlý nástup nevydrží během celého seriálu a kolem poloviny se postupně vytrácí, aby se našel zase před cílovou čárou. IF má hned několik skvělých postav, ať už se jedná o výborný charakter Warda, který zažije velice vydařený vývoj napříč seriálem, nebo třeba o dceru draka, která je prostě skvělá ve všech ohledech. Tak nějak jsem nezmínil samotného Iron Fista, ale proč ho zmiňovat, když neporazitelný bojovník s železnou prackou nedokáže ani na férovku zmydlit mladšího bráchu Boromira, který si za posledních 13 let bouchnul možná tak do boxovacího pytle? Bohužel takovýchto přešlapů hlavně co se týče nevyrovnanosti sil je zde požehnaně a celkově choreografie soubojů není nikterak valná oproti DD (což je mírným paradoxem v tomto typu seriálu). Další vadou na kráse je neustálá všudypřítomnost a otravnost Claire, která mě začíná čím dál tím víc rozčilovat a Netflix by ji neměl využívat tak často. Jako pojítko mezi seriály je to sice fajn, ale rychle se přejí a v některých scénách opravdu neměla co pohledávat. Jinak je ale IF velmi dobrým seriálem a je někde na pomezí druhého a třetího místa co se týče Defenders s Jessicou. 82% ()

neo93

Poslední člen ze superhrdinského uskupení Defenders, Iron Fist. Zhlédnutí Iron Fista jsem docela dlouho odkládal, ať už z důvodu různých pochybných reakcí a recenzí jeho kvality, tak i z časových důvodů. Nakonec po jeho zhlédnutí, musím konstatovat, že mě Danny Rand alias Železná Pěst mile překvapil. Zařadil bych ho kvalitativně jasně pod Daredevila, jinak ale asi na úroveň LC či JJ, ačkoli v některých ohledech možná i před ně. Po úvodních seznamovacích epizodách s hlavní postavou, se seriál rozjede zajímavým směrem v dalších dílech. Vše se dobře příběhově rozvíjí až do deváté epizody, kdy se pro mě z nepochopitelných důvodů, vrátí jedna z hlavních postav znovu do vyprávění. Nevím, jak je to v komixu, ale tady mě to prostě vadilo. Alespoň mi to autoři vykompenzovali návratem oblíbené postavy, již z minulých marvelovských seriálů. V závěrečných epizodách, už ale dějové linie dávají, jaký taký smysl. Bojové a akční scény, které se objevili, se mi zdály docela povedené. Uvidíme, jak se bude dále vyvíjet s otevřeným koncem. ()

holub109

Diváky i kritiky sice kritizovaný, pro mě však opět hodně vydařený počin. Mysteriózní atmosféra a návrat Dannyho do společnosti mě bavil a když přišlo na akci rozhodně bylo na co koukat. Dva až tři díly byly sice utahanější, ale já jsem opět spokojen a velmi natěšený na týmovku Defenders. 1. série - 80%/ Tak nám Netflix před pár dny vypustil druhou řadu Iron Fista, a já se musím přiznat, že mě dost příjemně překvapila. Už první série mi přišla docela fajn, i když měla spoustu chybek, ale já se u ní celkem slušně bavil. Dvojka je však kratší, a spoustu těch chyb více či méně napravuje. Tak zaprvé souboje. Ty jsou naprosto výborné, a je znát obrovský posun od první řady. Dále si dost lidí stěžovalo minulý rok na rozvlečenost, kterou však Netflix letos eliminoval zkrácením na deset epizod. A další posun vidím v Dannyho charakteru. Zatímco v první sérii byl občas trochu otravný a dělal docela nesmysly, zde působí o dost vyspělejším dojmem. Na závěr ještě příběh. Ten je relativně zajímavý, a i záporáci nejsou špatní. Pokud bych to měl nějak zhrnout na konec, tak musím říct, že tahle řada udělala docela velký krok kupředu, oproti té první, avšak letošní Luke Cage mi připadal ještě o trošku lepší. 2. série - 85% ()

ER

Má to několik výrazných zjednodušení v logice,ale intriky Ruky jsou opět vydařené a casting se povedl,takže ve výsledku dobrá podívaná. Půl hvězdičky navíc dávám za odkaz na ikonického Drunken Master (Piják Sam) v 8.epizodě,ale půl hvězdičky odebírám za bojové scény, které nejsou až tak kvalitní, jak ty v Daredevilovi (zjevná topornost kun fu Dannyho je nepřehlédnutelná). Snaha o ovládnutí Randu má taky pár solidních momentů,byť linka s oživlým otcem má své mouchy a chování Dannyho jsem trochu nechápal.OK,příště se dá ledacos vylepšit. ()

Dolby.130

No musím povedať, že keby som si nepozrel The Defenders tak by som sa k Iron Fistovi nedostal. Prvá séria bola perfektná to som pozeral epizódu za epizódou. Boje, bitky a zápasy no nevedel som sa vynadívať na to čo tam predvádzajú. Danny Rand bol skutočne dobrý bojovník. Coleen je fakt super postava a bavila ma vždy. Druhá séria bola už menej zaujímavá ale nebola tiež zlá. Ako boje sa veľmi zredukovali. Danny malo čo sa snažil az na konci série sa predviedol. Word sa stal dobrákom a Joy tou zlou sa im vymenil charaktery medzi sériami. Ako záporak v druhej sérii ma až tak nebavil ale čo už. Coleen sa stala nakoniec Iron Fistom ale na konci už aj Danny mal nejakým zázrakom už obe päste železne, aj po tom ako mu ich/ju Davos ukradol. No na konci druhej série ostalo veľa príbehov otvorených a neukončených aj keď sa tvrdí, že sa seriál zrušil budem tajne dúfať že Danny, Coleen a spol ešte niekedy vrátia a uzavrie sa ich cesta. ()

Likan7

Konečně mám za sebou posledního Defendera a tak se můžu s tímhle Netflixáckým vesmírem konečně rozloučit. I když má druhý Iron Fist pouze 10 dílů, tempo a nezajímavý příběh mě nudil stejně tak jako v jedničce. Finn Jones je nesympatický pako, kterýmu snad nemůže nikdo fandit a i když se všechno snaží zachraňovat Jessica Stroup, tak příběh těch dvou řad je tak zoufale nudný, že mě to většinou ubíjelo k smrti. Akce je nezajímavá, postavy taky, záporáci jsou příšerní a já jsem rád, že mám tenhle vesmír za sebou. Daredevil a a několik střípků ostatních seriálů bylo skvělých, ale ruku na srdce, nedivím se Netflixu ani trochu, že to zabalil... ()

boo-boo

Seriál o majstrovi kung fu, ktorému to kung fu vlastne až tak nejde. On síce vždy bitku nejakým spôsobom vyhrá, ale Finn Jones je na bojové umenia proste drevo (pravdepodobne vinou krátkej prípravy) a to je hrozne cítiť v porovnaní s hociktorým protivníkom, ktorého niekedy viac, niekedy menej podozrivým spôsobom porazí. Nehovoriac o tom, že bojové scény - ktoré mali byť základom celej veci - sú tu skutočne podvyživené. Je to škoda, lebo vedľajšie postavy ťahajú jasný nadpriemer (až na tradične nevýrazných záporákov) a v dramatickej rovine to celkom fungovalo. ()

CaladanChmur

První dojem nebyl vůbec špatný,ale pak už to šlo dolů.Choreografie soubojů výrazně kolísavá a čím děj pokračoval tím větší jsem pociťoval nudu.Škoda přeškoda...slabých 50%.Od "Iron Fista" by jsem čekal suverénější projev při akci,než to co předváděl...."umění" Jessicy Henwick působilo adekvátně k bojovému nasazení Pěsťáka,takže vlastně jsem sledoval dvě Pěstičky v akci...a předvídatelná příprava na druhou sérii mě rozesmála ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (více)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (více)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (více)