• Hwaelos

Pořád je to produkce Netflixu, takže úplně blbý to není, ale s ohledem na sestupnou tendenci dosavadních čtyř "marflixů" se začínám trochu bát, jak budou vypadat Defenders. Je samozřejmě těžký točit seriál o multimilionáři, jehož schopnost je rozsvítit si ruku - v tom měl Iron Fist asi nejtěžší postavení ze všech. Myslím, že nejrozumnější cestu by představovalo, kdyby si ze sebe tenhle kousek trochu utahoval (ve stylu ironického Ant-Mana), čímž by taky mohl v budoucnu trochu odlehčovat týmovku. Tvůrci se místo toho rozhodli, že pseudofilozofické blábolení o síle čchi a neschopnost poradit si s vlastním vztekem budou ta pravá lákadla, na něž se divák chytí. Ale abych jen nehaněl - choreografie a snímání bojových scén byly na velmi dobré úrovni a Rosario Dawson, která tentokrát dostala víc prostoru, dokázala občas výše zmíněné "mystické vytržení", do kterého se dialogy občas dostávaly, celkem uzemňovat.(30.3.2017)

1. séria - 65%. Myslel som, že Marvelovky s Netlfixu si budu držať podobný ton a pokiaľ možno aj kvalitu Daredevila, ale mýlil som sa. Jessica Jones ešte ušla, Luke Cage bol slabý a Iron Fist je ešte horší. Prvá polka ma fakt nebavila a konečne sa niečo začalo diať až pred koncom. Príbeh ma nezaujal, tak som čakal, že ma vtiahne samotná postava Iron Fista, ale je to proste nesympatický obsadený pako. Nič proti Finnovi Jonesovi, ale fakt mal mizerne napísanú postavu. Až posledné diely tento nekonečne dlhy, kravatový a politický seriál vytiahol na lepšie svetlo. Nemal som to v pláne pozerať, ale kvôli Defenders som si to pozrel.(4.9.2017)

Nechápu, jak to může mít stejný hodnocení jako Luke Cage a dokonce horší než Jessica Jones. Vždyť po těchhle dvou slabších kouscích se Iron Fist zase vytahuje dost nahoru. Příběhově je to daleko konzistentnější než Jessica (ačkoli někde za půlkou jsem měl na chvíli pocit, že se jim to rozpadá, ale nakonec to dokázali zase poslepovat zpátky). Choreografie soubojů je povětšinou dost dobrá, slizskej Faramir je skvělá postavička a vůbec je tam ta psychologie a vztahy mezi postavama zpracovaný dobře a v tomhle ohledu už nedává smysl asi vlastně jen závěrečná scéna s Joy a Davosem. Jinak skvělý.(23.4.2017)

• Yoda sama

Toto bolelo. Daredevil mal všetko, Jessica aspoň znesiteľný príbeh, Luke aspoň atmosféru. Ale Iron Fist postráda elementárne veci a každým momentom bol seriál viac a viac na smiech. Zlyháva na poli toho, čo by mu malo ísť najlepšie a to bojové scény, príšerná choreografia a strih, každá jedna postava je otravný idiot a najsmutnejšie je, že tá hlavná najviac, príbeh je zmes na seba náhodne naskaladaných liniek ktoré do seba smiešne nasilu zapadajú a z diváka nevytiahnu žiadnu emóciu. Neviem a ani asi nechcem vedieť, kde sa to celé pokazilo, vydržal som to len z číreho záujmu o Defenders. Druhu sériu, ak vznikne, obídem oblúkom.(18.7.2017)

Ze čtveřice sólovek hrdinů z The Defenders je Iron Fist suverénně nejslabší. Za to divák vděčí zejména Finnu Jonesovi a jeho příšernému ztvárnění hlavního hrdiny (whitewashing úplně stranou). Je sice pravda, že scénáristé cpou Dannymu Randovi do úst hrozná hovna, ale ve Finnově podání se z nich teprve stává ta pravá sračka. Iron Fist nemá špatnou omáčku okolo a nepostrádá některé slušné momenty, když je však hlavní hrdina spíše Wooden Dick než Iron Fist, vychází nám ještě celkem slabý průměr.(30.11.2017)

• - Finn Jones (Iron Fist) se na roli připravoval každodenním čtyřhodinovým tréninkem, z něhož dvě hodiny věnoval bojovým uměním a další dvě vzpírání. Sám Jones prohlásil, že chtěl postavit svůj fyzický vzhled jako více atletický, než jako „nabušená posilovnová krysa“. (buzzwoody)

• - Spoiler: V epizodě dojde k malému propojení Iron Fista s jiným seriálem od Netflixu, a sice s Lukem Cagem (od r. 2016) . Když čte na začátku epizody Claire (Rosario Dawson) dopis a o chvíli později jej vrátí do obálky a dá ho na stůl, můžeme si v levém horním rohu všimnout jména Lucas a také označení dopisu nápisem „Uncensored Inmate Mail“. Je tedy jasné, že Claire dostala dopis z věznice od Carla Lucase alias Luka Cage, který byl v epizodě You Know My Steez (2017) svého seriálu zatčen. (Koldyn)

• - V epizodě dojde opět k malému propojení seriálu Iron Fist s Lukem Cagem (od r. 2016). Když Claire (Rosario Dawson) půjčuje Dannymu (Finn Jones) tričko, řekne: „A friend of mine left it here“ („Nechal ho tady kamarád“). O chvíli později si Danny všimne, že jsou v tričku díry po kulkách a zeptá se, zda je kamarád v pořádku, načež mu Claire odpoví, že se má nejspíš líp jak on. Z toho můžeme usoudit, že tričko patří Luku Cageovi, kterému obyčejné kulky neprocházely kůží a nemohly ho tak zabít. (Koldyn)