1. série Konečně přišla poslední součástka velkého Marvel/Netflix projektu Defenders. A byl jsem na ní zvědav, stejně jako na všechny části předtím. Nebylo to sice očekávání tak velké, že bych nemohl dospat dne, kdy se začne vysílat, ale věděl jsem, že tohle na mém watchlistu prostě místo mít bude. Takže jsem přišel večer z práce, naladil první díl a nechal se bavit. Když jsem ho dosledoval, tak mě zajímalo, co na to říkají ostatní a zvídavě se podíval na zahraniční recenze, které Iron Fist trhají na kusy... Až jsem se zarazil a zauvažoval, jestli jsme opravdu viděli ten samý seriál. Komiks neznám a origin nezní nijak zajímavě - bílej boháč se na pár let ztratí a pak se vrátí do svého města, aby pomocí nově nabitých sil bojoval na straně dobra. To už jsem párkrát slyšel, ale nevadí mi to. Danny Rand je pro mě úplně neznámá postava a v pilotu mám možnost se s ním setkat úplně poprvé. A musím říct, že na mě působí vcelku dobře až na to, že je často velmi naivní. Celkově považuji za velké plus obsazení. To je neokoukané, i když zároveň povědomé. Hlavně pro fanoušky Game of Thrones nebo Banshee. Osobně mě nejvíc bavila postava Colleen a pak Warda, u obou bych si přál větší prostor v další řadě. Navíc to podle mě má něco, co vás k obrazovce přilepí a naláká vás na sledování celé série. A to oceňuji, protože třeba Luke Cage to neměl. Pokud vás bavil libovolný (nebo všechny tři) předchozí kousek, který díky spolupráci Marvelu a Netflixu vznikl, tak doporučuji neváhat a pustit se i do tohohle... 2. série První série si odnesla velkou kritiku a tak se tvůrci zcela očividně snažili utlumit Dannyho a jeho naivitu. To se mi zamlouvalo, protože díky tomu dostala větší prostor Colleen, což jsem si přál. A mimochodem její linka (a hlavně bojové sekvence) jsou podle mě zajímavější než je tomu u Dannyho, alespoň v této sérii. Nejspíš neublížilo ani to, že se omezil počet epizod z 13 na 10. Navíc "nové postavy" Davos a Mary Walker jsou také příjemnou změnou oproti minulému záporákovi. Já se bavil a doufám, že podobně bude Marvel na Netflixu pokračovat.(24.3.2017)

• MatoFILM

Už dávno som nemal tak silné nutkanie napáliť niečomu odpad!, ale kvôli ako-tak slušnej prvej polovici to nespravím. Inak je Iron Fist ostudou, na ktorú sa v rámci spolupráce Marvel-Netflix tak ľahko nezabudne. Zápletka je mizerná a trápna, hlavný hrdina nevyrovnaný idiot, súrodenecké duo bezduché, otec otravný blázon, Claire už tiež pekne lezie na nervy a záporáci sa menia ako sa scenáristom zachce. Tým by som dal doživotný zákaz niečo písať, pretože to čo predvádzajú v druhej polovici je slohová práca na úrovni ZŠ. Dialógy ako od tretiaka, zvraty od druháka. Som zvedavý ako Danny zapadne do Defenders, pretože tak nezaujímavý hlupák tam v porovnaní s ostatnými nemá čo robiť. Daredevil je TOP, Jessica Jones nemá od dokonalosti ďaleko, Luke Cage bol naťahovaný a miestami trápny, ale mal atmosféru a vlastný face, Iron Fist je hnoj. PS: Rozmazávať tváre pri bojových scénach, aby nebolo vidieť kaskadéra ? Úbohosť prerazila dno.(31.3.2017)

Další povedenej Netflix/marvel seriál? Jo, pořád stejně dobrej, odškrtnuto. A jakej je? No, popravdě, pořád totéž, stejně jako u Luka Cage tu padouši poskakují jako čertíci z krabičky a snaží se navzájem překřičet v tom, kdo je víc padouchovatý, akorát jich je většina v obleku, nebo alespoň po ruce s katanou, takže působí sofistikovaněji, což je trochu v rozporu s tím, že minimálně půlce seriálu chybí nějaká pořádná zápletka a rozjede se až ve finálních epizodách (přesto je to ale zábavné). Postavy jsou zábavné (a milostná linka s majitelkou dójo roztomilá), snad jen Danny Rand (to jest Iron Fist) někdy působí jako přitroublý puberťák, ale jsem ochotnej věřit, že je to umělecký záměr ... Ale stejně, proč marvel ještě někde nevytvořil Vesmírnou Vydru s Chapadlama? Hodila by se!(30.3.2017)

• Psychor

Už jste někdy dostali železnou pěstí přímo do spánku? Ještě ne? Tak to buďte rádi a rozhodně se vyvarujte seriálu Iron Fist. Jakožto zdejší hororový expert pochopitelně vyhledávám snímky a seriály té nejvyšší kvality, takže prostoduchou marvelovskou tvorbou logicky naprosto opovrhuji. Nyní jsem však udělal výjimku a na tento nový počin z produkce Netflixu zaměřil svou odbornou pozornost. Již několik let totiž úspěšně pronikám do tajů šaolinského kung-fu, a tak mě seriál oslovil svým námětem. Osudová chyba. Místo inteligentního sci-fi, které vzdává hold asijským bojovým systémům a východnímu mysticismu, jsem se dočkal nechtěné parodie na akční komedie Jackieho Chana. Bojové scény a různá akrobatická čísla zde působí vyloženě směšně. Připočteme-li plytký děj, ledabyle vykreslené postavy či infantilní dialogy, nelze ohodnotit jinak než odpadem.(18.3.2017)

Musím říct, že nechápu špatná hodnocení. Iron Fist je určitě lepší než Luke Cage a i Jessica Jones, že by lidem stoupli měřítka po druhé řadě Daredevila? Seriál není dokonalý občas tam trochu dostává na frak logika, ale i přesto se jedná o skvělý počin. Danny Rand je skvělý a ostatní postavy až na výjimky také, právě malý počet postav dává možnost lépe vyniknout příběhu. Děj je fajn a je správně kořeněný bojovými momenty, takže nenudí. Navíc je zde i nejvíce odkazů na ostatní seriály, takže to i ideálně vnadí na Defenders. Naprostá spokojenost!(7.4.2017)

• - Claire Temple (Rosario Dawson) sa objavila doposiaľ vo všetkých marvelových seriáloch od Netflixu. (toi-toi)

• - Poprvé se postava Iron Fista objevila v roce 1974 v komiksovém sešitu "Marvel Premiere #15". (Bube1)

• - V epizodě dojde opět k malému propojení seriálu Iron Fist s Lukem Cagem (od r. 2016). Když Claire (Rosario Dawson) půjčuje Dannymu (Finn Jones) tričko, řekne: „A friend of mine left it here“ („Nechal ho tady kamarád“). O chvíli později si Danny všimne, že jsou v tričku díry po kulkách a zeptá se, zda je kamarád v pořádku, načež mu Claire odpoví, že se má nejspíš líp jak on. Z toho můžeme usoudit, že tričko patří Luku Cageovi, kterému obyčejné kulky neprocházely kůží a nemohly ho tak zabít. (Koldyn)