• Retik

Poslední člen týmu Defenders se představuje a nejednoho člověka včetně mě nechává v rozpacích z toho, jak ta týmovka dopadne. Záměrně jsem se vyhýbal všem recenzím, ohlasům a trailerům a tajně jsem doufal, že Iron Fist mě nadchne stejně jako Daredevil. Bohužel jsem v tomto ohledu udělal velkou chybu, protože bych se ušetřil několika hodin nudy, parodie na asijská bojová umění (něco ve stylu Raid nečekejte) a několika variací na frázi - Já jsem Iron Fist, já to dokážu. Zpočátku to vypadalo nadějně ale pak se začal příběh rozbíhat mnoha směry, z nichž některé dostaly až moc prostoru a ve výsledku nám zbyla jakási slepenina rodinného dramatu, romance a úvodu do managementu. 3.5/10(4.4.2017)

Je to doma! Netflix a Marvel opět spojili své síly a nadělili nám další parádní zářez. Abych se přiznal, po výblitkách zahraničních recenzentů a trochu slabší sérii Luke Cage jsem byl celkem na pochybách, zdali nám opět přinesou parádní zážitek. A jak už jsem naznačil, přinesli. Není to lepší než Daredevil, ale pořádně to na něj dotahuje. Hodně zajímavej příběh, který na druhou sérii DD volně navazuje, je skvěle napsán a má spoustu zvratů a parádních momentů. Postavy jsou parádní, sympatické a hodně zajímavé. Akce je ok. Rosario Dawson je tu opět skvělá. Je to skvělý! Spokojenost jako prase! Každopádně čekání na The Defenders se už nedá vydržet! Ale blíží se to bejby, blíží se to.(18.3.2017)

• Morholt

Naivní pohledný blboun, kterého vychovali mniši kdesi v Himalájích, se chce pomstít za smrt rodičů, porazit Ruku a přinášet světu mír a lásku prostřednictvím zděděné splečnosti. Iron Fist je tak jednou z nejnudnějších marveláckcýh postav, s jakou jsem se dosud setkal. Pokulhává i houpačkové a špatně spasované zpracování, které se tvůrci snažili zamotat do nějaké sofistikované zápletky, ale příliš se jim to nedaří, čímž vznikají logické lapsy. Akce, která to mohla trochu zachránit, byla na můj vkus příliš pomalá a navíc mi připadalo, že se zodpovědní lidé nemohli rozhodnout, jestli tomu dát erkový rating nebo ne. Kočkopes tak vznikl i v tomto ohledu. A tak jediné, co se docela vydařilo, byl casting se serem Lorasem, Písečným hadem, Kurtem Bunkerem a dalšími, ale i přesto je Iron Fist zklamánním. 40%(29.3.2017)

ze solo Defenders nejlsepší hned za Daredevilem.Zatámco Luke Cage i Jessica Jones by potřebovali o pár dílů zkrátit a místy to byla celkem nuda,u Iron Fista ačkoliv i tady je pár hlušších míst jsem ten pocit neměl.Jelikož navíc nejsem znalý komisku,fakt jestli se seriál odchyluje a jak moc mě tentokrát netrápil.Teď jsem celkem zvědavý jak budou Defenders vypadat pohromadě...70%(19.5.2017)

Poslední Defender je konečně tu! Rozjezd je sice pomalejší, ale to časem spraví. Danny Rand se po 15-ti letech vrací z Himalájí do New Yorku. Zjišťuje, že ho nikdo nepoznává a že vše je jinak, než očekával. Musí se tedy vypořádat s nepřízní osudu, k čemuž mu pomáhají i jeho schopnosti získané od mnichů. Časem začne zjišťovat, kdo je jeho spojenec a kdo ne. Postavy ale velmi často mění strany. Dannyho výhoda je jeho pěst, díky které může zničit téměř cokoliv. Snaží se získat zpět svou firmu a důvěru přátel. Jde mu po krku ale silný nepřítel zvaný Ruka. Časem se všechno dost zamotá. Nakonec se sám musí rozhodnout, kým chce vlastně být. Konec je trochu otevřený, takže je dost prostoru pro další sérii. Hodně se mi líbí bojové scény v seriálu. V srpnu se spojil s ostatními hrdiny a vytvořiil tým zvaný Defenders. Seriál je propojen se všemi ostatními seriály z této ságy. "Léky se budou prodávat za výrobní cenu." :D(29.3.2017)

• - V seriálu je hojně vidět americká značka sportovního oblečení a boxerských potřeb Everlast. (NiWi)

• - V pôvodnom komikse boli Harold (David Wenham) a Ward (Tom Pelphrey) Meachumovci bratia. V seriáli sú vyobrazení ako otec a syn. (toi-toi)

• - Poprvé se postava Iron Fista objevila v roce 1974 v komiksovém sešitu "Marvel Premiere #15". (Bube1)