Reklama

Reklama

Iron Fist

(seriál)
  • USA Marvel's Iron Fist
Trailer 2
Akční / Sci-Fi
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvůrci:

Scott Buck

Předloha:

Gil Kane (komiks)

Hrají:

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(23)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (183)

Adasin 

všechny recenze uživatele

Poměrně rozporuplný seriál, podobně jako Jessica Jones a Luke Cage po dvou sériích (Daredevil je výjimka, kvalitativně je na tom skvěle ve všech sériích a dokázal si mě získat). -------------------- PRVNÍ série: Prvních pár epizod se táhne podobně jako celá první série Lukea Cage, ale v průběhu se to naštěstí zlepší. Postavy fajn, opět platí, že bez pár z nich by se seriál obešel, ale nikdo mi tam vyloženě nevadil. Co se týče záporáků, tak ti z Daredevila (všech sérií) a Jessicy Jones (pouze první série) zůstávají nepřekonáni. Bitky se opět téměř všechny odehrávaly ve tmě, ale na to jsem si od Daredevila už nějak zvykla, aspoň že je hrdinova Železná pěst občas osvítila :). Čtyři hvězdy s odřenýma ušima proto, že ta story není moc extra a chtěla jsem vidět víc z K'un Lunu. ------------------- DRUHÁ série: Díky za zkrácení počtu epizod a moc, moc díky za účast Simone Missick alias Misty Knight. Hlavně naprosto skvělá Misty je tím, co zachraňuje nejen druhou sérii (u všech epizod, ve kterých byla, zajistila hvězdičku navíc) ale i celý seriál od snížení hodnocení na 3 hvězdičky. Sice se zlepšily souboje (někdy byly i za světla, Good job!), ale ten příběh mi to zase kazil. Snad až na tři epizody docela nuda, Sacha Dhawan se mi už v první sérii nelíbil a udělat z něj hlavního záporáka podle mě nebyla ta nejšťastnější volba, a Alice Eve nakonec taky celkem zklamání. A kdy konečně uvidíme Shou Laa? A nakonec, co sakra byla ta poslední epizoda? Teď už se nedivím, že byla v modrých číslech, tři hvězdičky hlavně za poslední scénu s Dannym a Wardem a za teaser na třetí sérii Daredevila. A jo vlastně, Ward a Joy se aspoň zlepšili, to je tak vše. ---------- Byla bych pochválila znělku seriálu, kdyby tak výrazně nevykrádala soundrack z Tron: Legacy! (konkrétně skladbu The Game Has Changed - myslím, že kdo skladbu už někdy před tím slyšel, pozná to ve znělce na první poslech). V případě první série se to navíc netýká jenom znělky, asi ve čtyřech různých epizodách jsem zaslechla další různě upravené, přesto stále rozpoznatelné motivy ze soundtracku druhého Trona. P.S.: Tak třetí série překvapivě nakonec nebude, pokud v tom Disney nebude chtít na své streamovací službě pokračovat. Hodně zvláštní, čekala bych to spíš u Jessicy, Tak třeba budou Heroes for Hire. 7/10 ()

okkac 

všechny recenze uživatele

Poslední hrdina do partičky Defenders a hned nejslabší článek. Přitom dle komiksu by to měl být už vyškolený mistr bojových umění, tady je ještě naivní floutek, který se do většiny situací vrhá bezhlavě. Finn Jones nebyl úplně podařený casting. Hlavně, když nemá vůbec žádné zkušenosti s martial arts a dle rozhovorů byl obsazen jen 3 týdny před začátkem natáčení, což je dost vidět. Ty souboje jsou dost špatné. Kde se provádí už komplikovanější chvat, tak je vidět stunt double. marvel chtěl mít týmovku Defenders brzo a Iron Fist dost dlouho dobu se potácel v předprodukci, že jeho realizace byla udělaná velmi narychlo a jde to vidět. Pokud chcete super souboje, podívejte se na Into the Badlands. Naštěstí mne tento hrdina moc nebere, ale jestli zmastí Punishera, tak to se teprve naštvu. V Defenders snad Iron Fist zapadne lépe. ()

Reklama

SamVimes 

všechny recenze uživatele

V další komiksovce od Netflixu se zase povedl casting (od Lorase Tyrella přes Faramira a nácka z Banshee až po Jessicu Stroup nebo Jessicu Henwick) a pořád mě baví ten distribuční model, který dává větší možnosti než jen dvouhodinový film anebo klasický seriál. Iron Fist ovšem trpí uspěchanou produkcí a (oproti Daredevilovi) slabším produkčním týmem. Odnesl to nevypilovaný scénář a hlavně bitky, jejichž choreografii neměl kdo pořádně vymyslet a herci je neměli kdy pořádně nacvičit. Papírově největší mistr kung-fu z Defenders tak postrádá souboje na úrovni, jakou by si zasloužil. Nechápu proč znělka nepokrytě vykrádá hudbu z Tron: Legacy, jinak mě ale soundtrack míchající rap a elektroniku à la Jean-Michel Jarre baví. Mimochodem, to téma (jako bylo zneužívání u Jessicy a postavení černochů u Luka) jež zde tolik kritiků postrádalo, tu ve skutečnosti: CSR nebo-li Corporate Social Responsibility, viz všechno okolo společnosti Rand a manažerského přístupu Dannyho vs Meachumů. Jen je holt míň atraktivní a ke konci hodně ustupuje ninjům. Ve výsledku je Iron Fist pořád solidní komiksovka, která sice nedosahuje kvalit Daredevila a Jessicy Jones, ale předčí Luka Cage, o Arrow ani nemluvě. ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

S01 - Promrhaná šance. Moje první věta naprosto výstižně popisuje celou první řadu. Irona Fista v komiksech mám dost rád, ale tady je za naivního blbečka a ne za toho mistra v kung-fu. A fakt to bolí. Zatím co u ostatních seriálů příběh alespoň trochu fungoval(u JJ už hůře a Luke Cage měl taky spoustu vyplňujích dílů, přesto tam byl osvěžující prvek prostředí Harlemu), tak tady se klopýtá ostošest. Problém s příběhem bych byl ochotný přejít, pokud by mě záleželo na hrdinovi, a to se tvůrcům nepovedlo. Další problém je v tom, že se v celém seriálu mluví o Iron Fistovi s velkým respektem, ale ve výsledku Iron Fist nic nepředvede a místo toho, aby vyčníval nad ostatními hrdiny, se krčí někde vzadu. Herci se sice snaží, ale některé věci prostě nelze zahrát, když na to nemáte. Akční scény jsou nudné a chybí jim, něco nezapomenutelného co bylo v jiných seriálech viz. Punisher vs. vězni, Cage a jeho získávání peněz nebo Daredevil a záchrana dítěte. Velmi mě mrzelo, že jsme se nepodívali na výcvik Iron Fista, jeho dospívání či na důležité postavy z K'un L'un. Iron Fist je zklamání a mrzí to o to více, když si uvědomíte potenciál jaký tento seriál mohl mít ve své první řadě. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

ze solo Defenders nejlsepší hned za Daredevilem.Zatámco Luke Cage i Jessica Jones by potřebovali o pár dílů zkrátit a místy to byla celkem nuda,u Iron Fista ačkoliv i tady je pár hlušších míst jsem ten pocit neměl.Jelikož navíc nejsem znalý komisku,fakt jestli se seriál odchyluje a jak moc mě tentokrát netrápil.Teď jsem celkem zvědavý jak budou Defenders vypadat pohromadě...70% ()

Galerie (278)

Zajímavosti (25)

  • V epizodě řekne Claire (Rosario Dawson) větu: „Trust me, our criminal justice system sucks.(„Věř mi, náš trestní systém nestojí za nic.). Tato věta je narážkou na předcházející seriál od Netflixu, Luke Cage (od r. 2016), kde byl hlavní hrdina neprávem odsouzen a kde hrála Claire Temple (Rosario Dawson) opět jednu z důležitých postav. (Koldyn)
  • Všechny epizody první série nesou název podle názvů bojových sekvencí šaolinského kung-fu. (BaronMartin)
  • Ve scéně, kde Joy (Jessica Stroup) ukazuje svému bratrovi Wardovi (Tom Pelphrey) kompromitující fotografie členů rady společnosti Rand, se Joy mimo jiné zmíní i o tom, že si na členy rady najala soukromou detektivku, která když byla zrovna střízlivá, tak stála za každý cent. Z toho můžeme usoudit, že onou detektivkou byla Jessica Jones, která je hlavní hrdinkou stejnojmenného seriálu Jessica Jones (od r. 2015) taktéž od Netflixu. (Koldyn)

Související novinky

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (více)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (více)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (více)

Reklama

Reklama