Překvapivě to bylo lepší než jsem čekal. Smlsnul jsem to v podstatě na jeden zátah, což se mi třeba u Luka Cage nestalo. Za mě rozhodně druhá nejlepší netflix-marvelárna, která mě navíc chytila a pustila až v závěrečných titulkách. Danny Rand je dost zajímavý charakter a bavilo mě se dovídat, jak přišel ke své moci a jak měl zajímavou minulost v Kchun-Lunu. Rozhodně tu máme i adeptku na nejvíc sexy sidekicka ( Collen Wing <3) a celkově to bylo prostě skvělý, ačkoliv kaňky se určo najdou ( mrkám na vás některé bojové scény!). Těším se na Defenders, jelikož až se dá parta dohromady , to se teprve začnou dít věc ! I'am Danny Rand and Iron Fist at the same time! (2.4.2017)

• Mleako

Postava Iron Fista byla odpovědí na tehdy populární vlnu kung fu filmů a seriálů a je tedy dost poplatný době svého vzniku. Od seriálu by tedy člověk očekával jednoduchý příběh o sirotkovi, kterého v K'un-Lunu x let učili soustředění, vyrovnanosti a boji, a snaží se opět najít svoje místo v moderním světě, který bude prošpikovaný souboji se skvělou choreografií. Bohužel se nekoná ani jedno. Prvních pár epizod ještě šlo, ale pak se z toho staně rozplizlá kravina, děj přestaně absolutně dávat smysl, Iron Fist se chová jako emocionálně labilní děcko a ne jako člověk, kterého x let trénovali v klášteře, většina postav je naprosto nekonzistentních a lítá z jednoho extrému do druhého a jediný, kdo tam dává smysl je Night Nurse. Navíc tu chybí pořádný záporák, který by táhnul děj kupředu. Choreografie soubojů je taky odfláknutá a oproti Daredevilovi o několik úrovní horší. Za mě obrovské zklamání a doufám, že Defenders zase zvednou laťku podstatně výš.(31.5.2017)

Poměrně rozporuplný seriál, podobně jako Jessica Jones a Luke Cage po dvou sériích (Daredevil je výjimka, kvalitativně je na tom skvěle ve všech sériích a dokázal si mě získat). PRVNÍ série: Prvních pár epizod se táhne podobně jako celá první série Lukea Cage, ale v průběhu se to naštěstí zlepší. Postavy fajn, opět platí, že bez pár z nich by se seriál obešel, ale nikdo mi tam vyloženě nevadil. Co se týče záporáků, tak ti z Daredevila (všech sérií) a Jessicy Jones (pouze první série) zůstávají nepřekonáni. Bitky se opět téměř všechny odehrávaly ve tmě, ale na to jsem si od Daredevila už nějak zvykla, aspoň že je hrdinova Železná pěst občas osvítila :). Čtyři hvězdy s odřenýma ušima proto, že ta story není moc extra a chtěla jsem vidět víc z K'un Lunu. DRUHÁ série: Díky za zkrácení počtu epizod a moc, moc díky za účast Simone Missick alias Misty Knight. Hlavně naprosto skvělá Misty je tím, co zachraňuje nejen druhou sérii (u všech epizod, ve kterých byla, zajistila hvězdičku navíc) ale i celý seriál od snížení hodnocení na 3 hvězdičky. Sice se zlepšily souboje (někdy byly i za světla, Good job!), ale ten příběh mi to zase kazil. Snad až na tři epizody docela nuda, Sacha Dhawan se mi už v první sérii nelíbil a udělat z něj hlavního záporáka podle mě nebyla ta nejšťastnější volba, a Alice Eve nakonec taky celkem zklamání. A kdy konečně uvidíme Shou Laa? A nakonec, co sakra byla ta poslední epizoda? Teď už se nedivím, že byla v modrých číslech, tři hvězdičky hlavně za poslední scénu s Dannym a Wardem a za teaser na třetí sérii Daredevila. A jo vlastně, Ward a Joy se aspoň zlepšili, to je tak vše. Byla bych pochválila znělku seriálu, kdyby tak výrazně nevykrádala soundrack z Tron: Legacy! (konkrétně skladbu The Game Has Changed - myslím, že kdo skladbu už někdy před tím slyšel, pozná to ve znělce na první poslech). V případě první série se to navíc netýká jenom znělky, asi ve čtyřech různých epizodách jsem zaslechla další různě upravené, přesto stále rozpoznatelné motivy ze soundtracku druhého Trona. P.S.: Tak třetí série překvapivě nakonec nebude, pokud v tom Disney nebude chtít na své streamovací službě pokračovat. Hodně zvláštní, čekala bych to spíš u Jessicy, Tak třeba budou Heroes for Hire. 7/10(13.12.2017)

• Yoda sama

Toto bolelo. Daredevil mal všetko, Jessica aspoň znesiteľný príbeh, Luke aspoň atmosféru. Ale Iron Fist postráda elementárne veci a každým momentom bol seriál viac a viac na smiech. Zlyháva na poli toho, čo by mu malo ísť najlepšie a to bojové scény, príšerná choreografia a strih, každá jedna postava je otravný idiot a najsmutnejšie je, že tá hlavná najviac, príbeh je zmes na seba náhodne naskaladaných liniek ktoré do seba smiešne nasilu zapadajú a z diváka nevytiahnu žiadnu emóciu. Neviem a ani asi nechcem vedieť, kde sa to celé pokazilo, vydržal som to len z číreho záujmu o Defenders. Druhu sériu, ak vznikne, obídem oblúkom.(18.7.2017)

Asi nejméně fungující seriál o členovy budoucích Defenders. Nekonzistenní, naprosto mizerný záporák, nebo spíše seriál kde záporák prostě není. Hlavní hrdina je sice docela sympatický, ale to je všechno. Pozitivní je, že docela dobře fungují vedlejší postavy. Asi největší zklamání je pro mě bojová choreografie! V úvodních titulcích je to paráda, ale během seriálu to to otřes a děs. Nechápu, jak mohlo studio, které má na svědomí Dardevila vytvořit takovouhle trapárnu.U Irona bych čekal bojové scény jako u filmu "Raid". Ale to se nekoná.:-( Takže za mě slabší 3 hvězdy.(27.3.2017)

• - Do hlavní role byli zvažování herci Alain Moussi, Christian Howard a Luke Bracey, ale nakonec se jí zhostil Finn Jones. (Spidey3)

• - Když Mika (Julee Cerda) mluví o starodávné misce, zmíní celou kolekci artefaktů Dr. Ernsta Erskina. V komiksech je pod jménem Abraham Erskine známý vědec, který vytvořil sérum, po kterém se Steve Rogers / Captain America stal supervojákem. (NiWi)

• - V epizodě řekne Claire (Rosario Dawson) větu: „Trust me, our criminal justice system sucks.(„Věř mi, náš trestní systém nestojí za nic.). Tato věta je narážkou na předcházející seriál od Netflixu, Luke Cage (od r. 2016), kde byl hlavní hrdina neprávem odsouzen a kde hrála Claire Temple (Rosario Dawson) opět jednu z důležitých postav. (Koldyn)