To je teda pěknej fisting, uplně ironickej fisting. Mělo by se tady ale víc střílet. A mělo by se ubrat těch flashbacků z padajícího letadla. Přehnanost a nesmyslnost bojovejch scén můžu překousnout, protože přece jen se ukáže, že kromě lidského kung-fu má i nějaké ty superschopnosti. Ale že je moc nevytahuje... Dost zklamali záporáci, kteří jsou až k ukousání nudní. Ruka ještě celkem šla, ale Meachumovic rodinka moc nenadchla. A takhle je to vlastně s celým seriálem. Finn Jones takovej průměrňáček, moc se tam řeší korporátní záležitosti a moc se tam kecá... a Danny Rand je často hrozně rozporuplnej. Nevěřil jsem mu to, lidově nežral. Ale úplně zatracovat to nemůžu, zatraceně. Něco to do sebe má.(4.11.2018)

Asi som sa na to po prvých dieloch dosť namlsal a ostal možno ku koncu trošku sklamaný, ale rozhodne si nemyslím, žeby "Iron Fist" bol zlým seriálom. Naopak si myslím, že zvládli veľmi dobre spracovať postavy, vytvoriť opäť celkom kreatívny koncept a musím povedať, že to dobre zapadá aj do sveta Marvel seriálov. A úprimne sa teším na to, čo prinesú "The Defenders". Kým ale predošlé seriály boli relatívne jednoducho spracované a mali dobrý a dej, ktorý sa jednoducho sledoval a mohli sme jednoducho pochopiť ich postoje a celkovo to bolo jednoducho sledovateľné. "Iron Fist" však všetko miestami neskutočne komplikuje, posúva na všetky možné strany a miestami to funguje, no inokedy sa to podľa mňa skomplikuje do takej miery, že človek musí pozerať na detaily, aby mu náhodou niečo neuniklo. A ja osobne nie som proti detailom, len niekedy je ich moc. Plus keď sa konanie postáv neustále mení a celkovo to miestami nedáva úplne zmysel, viem prečo kritici tento seriál až tak neprijali. Mňa asi najviac iritovalo posledných pár minút posledného dielu, ktorý podľa mňa skutočne nedával žiadny zmysel a som zvedavý, či nám objasnia ako sme sa k tomu dopracovali a či sa to nejako zmení, lebo mi to prišlo úplne mimo všetého, čo som videl v minulých dieloch. Ale celkovo hodnotím seriál pozitívne. Mal zaujímavé postavy, zaujímavé nápady a kreatívny príbeh. Dúfam len, že Danny v budúcnosti využije svoju železnú päsť viac. Hodnotenie: B(24.3.2017)

• SonGokussj

Danny mě moc nepřesvědčil... Znám trochu Iron Fista z komixů a animovaných seriálů a zde je bohužel úplně jiná osoba. Začátek seděl, ale jak se seriál vyvíjel, bylo to horší a horší. Celá série by se dala shrnout jedním výkřikem: Proč spolu víc nemluví!!! Snad každý rozpor by se vyřešil jen tím, že by si lidi říkali, co se děje, z čeho mají obavy, v jakých kruzích se nacházejí, co plánují... Protože tam nikdo nikoho prakticky na začátku nechce ani podvést, prostě jen tím, že se tam neříkají fakt, přesvědčivé věty, tak se příběh vždy stočí do nějaké blbosti a Danny se třepe víc a víc, bohužel to ani nedotřepe do konce a série najednou skončí. Posledních 30 minut bylo urychlení a nacpání 2 dílů do pár finálních myšlenek, které nikomu nic neřekly... A tak parádně to začínalo. Danny byl opravdovým Iron Fistem. Do té doby, než se začal třepat, nikomu nevěřit, všechny podezřívat a klepat se. Pivo v konzervě bych mu na konci série rozhodně nesvěřil... Další poznatek: snad všichni ve městě (ať už je to barman nebo babička přecházející silnici) umí Kung Fu... VŠICHNI... Zklamání :-/ Ani ten bratr-sestra nebyli moc přesvědčiví. Samé příběhové díry, nesmyslná rozhodnutí. A ten bratr snad ještě horší jak Danny. @Sydonai to zhodnotil na 2 řádcích naprosto konkrétně. 40 %(22.3.2017)

Iron Fist se vůbec nerozebíhal špatně a do světa multimilionové korporace v područí Ruky nás (snad až prostoduše dobromyslný) Danny Rand uvedl patřičně. Roztáhlá zápletka však vybírala podivné zákruty a na povrch čím dál zřetelněji vyplouvaly dva největší nešvary: podfinancovanost (viz třeba idiotský výlet "do Číny", z níž jsme viděli zezadu jedno skladiště, nemluvě o nule záběrů z tajemného K'un Lunu) a především bídné přízemní fighty, definovatelné jen svou nemohoucností, dřevěností a nenápaditostí (ať už je snaživě simuloval Finn Jones, nebo jeho dublér v kapuci).(2.2.2018)

Mytologie kolem Dannyho funguje, Meachumovci správně šáhlí a nevyzpytatelní, Colleen nádherná a tajemná Ruka dost zajímavá. Když Iron Fist vyšel, tak jsem četl hodně kritiky na slaboučké souboje..no myslím, že to je to poslední, co by mi tady vadilo. Snad jen ten soundtrack mi mnohem víc sedl u Luka Cage.(1.12.2017)

• - V epizodě řekne Claire (Rosario Dawson) větu: „Trust me, our criminal justice system sucks.(„Věř mi, náš trestní systém nestojí za nic.). Tato věta je narážkou na předcházející seriál od Netflixu, Luke Cage (od r. 2016), kde byl hlavní hrdina neprávem odsouzen a kde hrála Claire Temple (Rosario Dawson) opět jednu z důležitých postav. (Koldyn)

• - Ve scéně, kde Joy (Jessica Stroup) ukazuje svému bratrovi Wardovi (Tom Pelphrey) kompromitující fotografie členů rady společnosti Rand, se Joy mimo jiné zmíní i o tom, že si na členy rady najala soukromou detektivku, která když byla zrovna střízlivá, tak stála za každý cent. Z toho můžeme usoudit, že onou detektivkou byla Jessica Jones, která je hlavní hrdinkou stejnojmenného seriálu Jessica Jones (od r. 2015) taktéž od Netflixu. (Koldyn)

• - Do hlavní role byli zvažování herci Alain Moussi, Christian Howard a Luke Bracey, ale nakonec se jí zhostil Finn Jones. (Spidey3)