Musim říct, že David Wenham, jakožto Harold Meachum, byl jeden z mnou nejvíc nenáviděných záporáků. Fakt skvěle zahraný. Iron Fist má svoje mouchy, např. dialogy a blbost postav občas nezná hranic. Na druhou stranu, seriál diváka stále napíná, odhaluje další tajemství a tak jsem po každém díle hned musel vidět ten další.(21.3.2017)

Iron Fist se vůbec nerozebíhal špatně a do světa multimilionové korporace v područí Ruky nás (snad až prostoduše dobromyslný) Danny Rand uvedl patřičně. Roztáhlá zápletka však vybírala podivné zákruty a na povrch čím dál zřetelněji vyplouvaly dva největší nešvary: podfinancovanost (viz třeba idiotský výlet "do Číny", z níž jsme viděli zezadu jedno skladiště, nemluvě o nule záběrů z tajemného K'un Lunu) a především bídné přízemní fighty, definovatelné jen svou nemohoucností, dřevěností a nenápaditostí (ať už je snaživě simuloval Finn Jones, nebo jeho dublér v kapuci).(2.2.2018)

Konečně přišla poslední součástka velkého Marvel/Netflix projektu Defenders. A byl jsem na ní zvědav, stejně jako na všechny části předtím. Nebylo to sice očekávání tak velké, že bych nemohl dospat dne, kdy se začne vysílat, ale věděl jsem, že tohle na mém watchlistu prostě místo mít bude. Takže jsem přišel večer z práce, naladil první díl a nechal se bavit. Když jsem ho dosledoval, tak mě zajímalo, co na to říkají ostatní a zvídavě se podíval na zahraniční recenze, které Iron Fist trhají na kusy... Až jsem se zarazil a zauvažoval, jestli jsme opravdu viděli ten samý seriál. Komiks neznám a origin nezní nijak zajímavě - bílej boháč se na pár let ztratí a pak se vrátí do svého města, aby pomocí nově nabitých sil bojoval na straně dobra. To už jsem párkrát slyšel, ale nevadí mi to. Danny Rand je pro mě úplně neznámá postava a v pilotu mám možnost se s ním setkat úplně poprvé. A musím říct, že na mě působí vcelku dobře až na to, že je často velmi naivní. Celkově považuji za velké plus obsazení. To je neokoukané, i když zároveň povědomé. Hlavně pro fanoušky Game of Thrones nebo Banshee. Osobně mě nejvíc bavila postava Colleen a pak Warda, u obou bych si přál větší prostor v další řadě. Navíc to podle mě má něco, co vás k obrazovce přilepí a naláká vás na sledování celé série. A to oceňuji, protože třeba Luke Cage to neměl. Pokud vás bavil libovolný (nebo všechny tři) předchozí kousek, který díky spolupráci Marvelu a Netflixu vznikl, tak doporučuji neváhat a pustit se i do tohohle...(24.3.2017)

Překvapivě to bylo lepší než jsem čekal. Smlsnul jsem to v podstatě na jeden zátah, což se mi třeba u Luka Cage nestalo. Za mě rozhodně druhá nejlepší netflix-marvelárna, která mě navíc chytila a pustila až v závěrečných titulkách. Danny Rand je dost zajímavý charakter a bavilo mě se dovídat, jak přišel ke své moci a jak měl zajímavou minulost v Kchun-Lunu. Rozhodně tu máme i adeptku na nejvíc sexy sidekicka ( Collen Wing <3) a celkově to bylo prostě skvělý, ačkoliv kaňky se určo najdou ( mrkám na vás některé bojové scény!). Těším se na Defenders, jelikož až se dá parta dohromady , to se teprve začnou dít věc ! I'am Danny Rand and Iron Fist at the same time! (2.4.2017)

Začalo to příšerně, první tři, možná čtyři díly na mě vůbec dojem neudělaly. Nejen, že se Danny choval strašně hloupě a naivně, i když do určité míry to člověk musí chápat, ale i veškeré bojové scény byly odbyté a nenápadité (oproti Daredevilovi opravdu velký výsměch). Tyto dva velké neduhy (celkově se jich našlo určitě víc) se sice nepodařilo do konce série zcela odstranit, ale aspoň je tvůrci utlumili, když vše nabralo větší spád a do hry se dostala Madam Gao. Postava Harolda byla příjemně nechutná a přitom nepopsatelně legrační, Coleen Wing s katanou mě pak definitivně naklonila na stranu Iron Fista, jehož řadím před Luka Cage. Žebříček všech čtyř hrdinů a jejich seriálů je pro mě následovný: 1. Daredevil (hlavně díky druhé sérii), 2. Jessica Jones, 3. Iron Fist, 4. Luke Cage. Tak a teď vzhůru na týmovku Defenders! Očekávání jsou obrovská.(29.3.2017)

• - V seriálu je hojně vidět americká značka sportovního oblečení a boxerských potřeb Everlast. (NiWi)

• - Jak je již zvykem, ve všech filmech a seriálech od Marvelu se v určité podobě objevuje legendární Stan Lee. Zde je možné ho zahlédnout na plakátě v epizodě Dragon Plays with Fire (2017). (NiWi)

• - V pôvodnom komikse boli Harold (David Wenham) a Ward (Tom Pelphrey) Meachumovci bratia. V seriáli sú vyobrazení ako otec a syn. (toi-toi)