Opět skvělý MARVELácký seriál, který ukazuje dalšího parádního hrdinu. Tentokrát je vše zaměřené na bojová umění. Příběh je pěkně vymyšlený a člověk si postupem času najde k hlavním hrdinům cestu. Akční scény jsou pěkně natočené a také se zde nešetří krví. První série pěkně graduje a doufám, že bude další. Za mě 85% :-)(11.6.2017)

Začalo to příšerně, první tři, možná čtyři díly na mě vůbec dojem neudělaly. Nejen, že se Danny choval strašně hloupě a naivně, i když do určité míry to člověk musí chápat, ale i veškeré bojové scény byly odbyté a nenápadité (oproti Daredevilovi opravdu velký výsměch). Tyto dva velké neduhy (celkově se jich našlo určitě víc) se sice nepodařilo do konce série zcela odstranit, ale aspoň je tvůrci utlumili, když vše nabralo větší spád a do hry se dostala Madam Gao. Postava Harolda byla příjemně nechutná a přitom nepopsatelně legrační, Coleen Wing s katanou mě pak definitivně naklonila na stranu Iron Fista, jehož řadím před Luka Cage. Žebříček všech čtyř hrdinů a jejich seriálů je pro mě následovný: 1. Daredevil (hlavně díky druhé sérii), 2. Jessica Jones, 3. Iron Fist, 4. Luke Cage. Tak a teď vzhůru na týmovku Defenders! Očekávání jsou obrovská.(29.3.2017)

• Retik

Poslední člen týmu Defenders se představuje a nejednoho člověka včetně mě nechává v rozpacích z toho, jak ta týmovka dopadne. Záměrně jsem se vyhýbal všem recenzím, ohlasům a trailerům a tajně jsem doufal, že Iron Fist mě nadchne stejně jako Daredevil. Bohužel jsem v tomto ohledu udělal velkou chybu, protože bych se ušetřil několika hodin nudy, parodie na asijská bojová umění (něco ve stylu Raid nečekejte) a několika variací na frázi - Já jsem Iron Fist, já to dokážu. Zpočátku to vypadalo nadějně ale pak se začal příběh rozbíhat mnoha směry, z nichž některé dostaly až moc prostoru a ve výsledku nám zbyla jakási slepenina rodinného dramatu, romance a úvodu do managementu. 3.5/10(4.4.2017)

Další povedenej Netflix/marvel seriál? Jo, pořád stejně dobrej, odškrtnuto. A jakej je? No, popravdě, pořád totéž, stejně jako u Luka Cage tu padouši poskakují jako čertíci z krabičky a snaží se navzájem překřičet v tom, kdo je víc padouchovatý, akorát jich je většina v obleku, nebo alespoň po ruce s katanou, takže působí sofistikovaněji, což je trochu v rozporu s tím, že minimálně půlce seriálu chybí nějaká pořádná zápletka a rozjede se až ve finálních epizodách (přesto je to ale zábavné). Postavy jsou zábavné (a milostná linka s majitelkou dójo roztomilá), snad jen Danny Rand (to jest Iron Fist) někdy působí jako přitroublý puberťák, ale jsem ochotnej věřit, že je to umělecký záměr ... Ale stejně, proč marvel ještě někde nevytvořil Vesmírnou Vydru s Chapadlama? Hodila by se!(30.3.2017)

Musím říct, že nechápu špatná hodnocení. Iron Fist je určitě lepší než Luke Cage a i Jessica Jones, že by lidem stoupli měřítka po druhé řadě Daredevila? Seriál není dokonalý občas tam trochu dostává na frak logika, ale i přesto se jedná o skvělý počin. Danny Rand je skvělý a ostatní postavy až na výjimky také, právě malý počet postav dává možnost lépe vyniknout příběhu. Děj je fajn a je správně kořeněný bojovými momenty, takže nenudí. Navíc je zde i nejvíce odkazů na ostatní seriály, takže to i ideálně vnadí na Defenders. Naprostá spokojenost!(7.4.2017)

• - Poprvé se postava Iron Fista objevila v roce 1974 v komiksovém sešitu "Marvel Premiere #15". (Bube1)

• - Claire Temple (Rosario Dawson) sa objavila doposiaľ vo všetkých marvelových seriáloch od Netflixu. (toi-toi)

• - V pôvodnom komikse boli Harold (David Wenham) a Ward (Tom Pelphrey) Meachumovci bratia. V seriáli sú vyobrazení ako otec a syn. (toi-toi)