Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

6thSun

Ty čtyři hvězdy jsou nostalgický, páč v době vzniku filmu jsem neměl načuměno a dostalo mě to tak, že jsem pak kolem studny na dvorku a holčiček s černou dlouhou kadeří chodil velkým obloukem. Druhé zhlédnutí po 12 ti letech už mě spíš nudilo. ()

adamo_znk

Tak přesně takhle má vypadat opravdové filmové napětí a hrůza protknutá celým filmem od začátku až do konce. Kruh vám nedá vydechnout dokud ho nedokoukáte. Film jsem už viděl několikrát a vždycky jsem jak na jehlách, přimrazenej k obrazovce a sebemenší vrznutí nebo skřípnutí kolem mě mi způsobí skoro srdeční zástavu. Když sem ho viděl poprvé, tak při scéně, kdy hrdinka najde v pokoji na židli Samaru a ta jí chytne za ruku, tak přesně v tenhle moment mi zazvonil telefón ... no co si budem povídat, málem jsem se posral. Skvělá Naomi Watts, brilantní režie a děsivý příběh. Super super ! ()

Terva

Remake filmu režiséra Hideo Nakaty z roku 1998. Scénář : Ehren Kruger. Kamera : Bojan Bazelli. Hudba : Hans Zimmer - Na tomto soundtracku se nachází hudba jak k filmu Kruh režiséra G.Verbinskeho, tak i k jeho pokračování z roku 2005. Jednotný soundtrack k filmu Kruh vlastně nikdy nevyšel... CHYBY VE FILMU - 1 - Na pohřbu, když je Aidan v pokoji Katie, zavřené dvěře se opakovaně otevřou a zavřou mezi záběry. 2 - Rachel pronásleduje Richarda Morgana v jeho domě ke schodům a ve světle majáku je na zdi vidět stín jednoho člena štábu. 3 - SPOILER - Na konci, když Samara vyleze z televize u Noaha, tak on umírá na zemi. Rachel ho ale objeví mrtvého na křesle - KONEC SPOILERU. 4 - Když Rachel hledá černé šaty na pohřeb, obléká si bílé tílko. Ale když vchází do domu pod černými šaty žádné bílé tílko nemá. CITÁT - Je po všem zlato, pomohla jsem jí......... ()

moviesfan

Na tento horor se mi vyplatilo zajít do kina. Kruh má výbornou atmosféru, která nemá vážnější nedostatky. Příběh na tento žánr je vysoce kvalitní. Když se ovšem k těmto plusům přidá ještě závěr, který překvapí, tak z toho vyjde horor téměř na jedničku. Dávám 4*, jen těsně pod pět. ()

Folpa

Na film jsem šel s tím, že to bude další normální horor kde se párkrát leknu a bude konec, ale rozhodně jsem nečekal, že se téměř od začátku až do konce budu bát jedné malé holky! Ale celkově opravdu pěkný film. Teď to asi schytám od jedné slečny :))) ()

ambron

Samara je kultová. Celý dej je vykreslený v správnej chmúrnej atmosfére, ktorá pribije diváka do sedadla. ()

JohnCZ

Pro mě je The Ring základním kamenem pro všechny moderní horory a zároveň ukázkou toho, jak by se moderní horor měl dělat. Jednak atmosféra, jednak zajímavý příběh a hlavně nelaciné lekačky. Kruh staví především na atmosféře, která je tvořena obrazem, zvuky a výbornou hudbou. Je fakt, že scénář by chtěl po stránce logiky ještě více dotáhnout, ale přesto je pro mě Kruh jeden z nejlepších mysteriózních hororů vůbec. ()

svik

Na tento Ring jsem již nervy měl né jako u japonské verze. Nevím proč ale mne se zdál snímek poněkud slabý. Chybělo mi více emocí . Možná to bylo tím, že jsem byl natěšen právě z té japonské verze. Naomi každopádně jako vždy perlila a já se jen divil, ale to bylo asi tak všechno. ()

corpsy

Zrozumiteľnejší, ako jeho japonský predchodca, so svižnejším pochodom a ešte viac za gule mačkajúcim napätím. Film, ktorý vás zovrie do kliešťov menom STRACH a vy sa nebudete vedieť ani pohnúť od toľkej intenzity hrôzy a desu. A to vďaka gradujúcemu príbehu a jeho šokujúcemu koncu, výbornej hudbe Hansa Zimmera, réžii Gore Verbinskiho, ktorému ide komorne ladený príbeh viac ako veľkorozpočtový spektákel a hlavne malému dievčatku menom Samara. Možno to bude znieť prehnane, ale u mňa je to jeden z najlepších filmov v histórii, bez ohľadu na žánrove zaradenie. Čo iné si zaslúži film, ktorý už navždy poznačil moje videnie tmy a tieňa za nesamozrejmé a naveky sa postaral o to, že tmavé miesta už nebudú pre mňa príjemne strašidelné, ale kruto desivé a drsne znepokojujúce. ()

Marek1991

Ja vám neviem, ono to bolo veľmi pútavé, herecky zvládnuté, no tá téma, to už bol des. Nedivím sa, že to parodovali, ono tomu ten dej skrátka neverím, je tam príliš veľa nezmyslov, hlúpych náhod a musím uznať, že sa horor robí ľahko, ak takmer všetky postavy sú arogantné alebo neochotné, majú tajomstvá, klamú, či majú iné zlé alebo podivné vlastnosti. Naomi Watts je síce pekná, ale postupne sa stáva herečkou depresívnych filmov. Tiež nemám rád filmy bez odpovedí, proste také s nedokončením dejom, kde si ani my nevieme veci úplne domyslieť. Kruh sa zaradil medzi klasiku tohto žánru, pritom ani vo veľa veciach nie je strašidelná, je skôr nepríjemná. Pre mňa nič výnimočné, je to len jeden z mnohých, ktoré si môžem pomyselne odškrtnúť, že som videl a páčil sa, ale nič viac. ()

liquido26

Okamžitě teď půjdu a hodím do krbu všechny videokazety, co doma máme, včetně Kocoura Mikeše, protože i ten nikdy nespí a chce, aby mu bylo nasloucháno. Opravdu úžasný horor. Mrazení, které mi způsobil bylo tak silné, že jsem měl pocit, že se každou chvíli změním v rampouch (nebo poseru strachy:-)). Jeden z nejlepších hororů, jaký jsem kdy viděl. ()

Ajinka126

Kruh je legenda! Vynikající film, u kterého jsem měla už od první chvíle pocit, že musím vědět víc a víc. A přímo jsem toužila po pátrání, důkazech a informacích. Skvělé! :) Tohle je pro mě ukázka skvělého mysteri filmu! ()

DDT

Kruh je po delší době pěknou výjimkou z pravidla, že američani zprzní každý remake. V rámci žánru určitě nadprůměr, narozdíl například od přeceňovaného "Znamení". A Naomi Watts (Mulholland drive) je zase výborná... ()

Astaroth12

Prvýkrát som sa s týmto filmom streto v kine, potom nasledovalo druhé, tretie, štvrté stretnutie a vždy som bol spokojný a pri piatom som spokojný taktiež.. Film vie neskutočne narábať z napätím a aj s depresívnou atmosférou. Remeselne je bravúrny, kamera sa postarala o dosť strašidelné momenty a príbeh je veľmi prepracovaný. Film ma najväčšiu silu v pár scenach, ako napríklad na lodi scéna s koňom, ta bola pôsobivo mrazivá a to takých podobných scén je tu viacero. Nieje čo riešiť v tak mrazivej snímke nemôžem dať iné hodnotenie ako najvyššie. ()

Marsik

Ale tak jo, dalo se. Možná chyba, že jsem tento téměř kultovní horor (80%, 289. nejoblíbenější film) viděl až nyní, protože to na mě tolik nefungovalo. Jsem přece jen už přehororovaný :) Naomi to táhla dobře, ale já se prostě moc nebál. Avšak kamera, hudba a zpracování to celkem napravilo. 70% ()

draggo

Musím říct, že s podobným filmem jsem se ještě nesetkal. Nejlépe se to dá charakterizovat na větě z asi prostředku filmu: "Co vy víte?". V tu chvíli jsem si uvědomil, že nevím nic. Kruh byl po většinu své délky filmem zahaleným v jakémsi plášti nevědomosti, který mu dodával neopakovatelnou atmosféru. Skutečně děsivý film, od kterého jsem zároveň chtěl odběhnout pryč a zároveň to dokoukat, abych to konečně celé pochopil. Velmi podmanivé, skvěle obsazené, podbarvené pěknou hudbou. Kruh zařazuji mezi nejlepší horory, co kdy vznikly. Skutečně neopakovatelný a unikátní film. /viděno na DVD: 100% a 5*/ ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006