Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

ScarFace_V8

This is Sebastian. Say hello, Sebastian.“ ... „I'm not shaking the rat's hand.“ Čekal jsem všechno možný. Už od prvních ukázek na DC Fandom se to zdálo jako slušná šílenost. James Gunn má na to prostě patent a už jenom GotG dokázal, že je skvělý na práce v komiksovém prostředí. The Suicide Squad jsem si královsky užil. Skvělé postavy, máte o ně strach, mají výborné interakce mezi sebou… prostě chci tuhle bandu (tedy to co z nich zbylo) vidět i v dalších filmech. I na hercích samotných bylo vidět, že si to skvěle užívají. Celkově to má i mnohem blíže ke komiksům a promíchání stylizace úplných začátků Skwadry v komiksech s moderní érou tomu opravdu sedlo. Rovněž musím uznat i perfektní CGI efekty, které byly celkově i na celé DC movies snad jedno z vůbec nejlepších co jsem viděl. Dávám pět blesků z pěti. ⚡⚡⚡⚡⚡ ()

J.Mayen

Bože za co? Jsem u 98 minuty a pochybuju, že se tu něco zásadním způsobem změní tak, aby to ovlivnilo moje hodnocení. A 72% tady na csfd? Jediná odpověď, protože csfd :). ()

Drozdo57

DC tak veľmi v prvom Suicide Squad chcelo napodobniť štýl Jamesa Gunna. A keď ho Tí idioti z Disney vyhodili za nejakú somarinu na Twitteri z pred 100 rokov, tak Warneri konečne ukázali, že nie sú úplne sprostí a hneď ho angažovali aspoň na to pokračovanie. Gunn je šialenec, úchyl, umelec a génius. A nemá s ničím problém. Ja som si taaaak dlho prial surové, krvavé Rkové komiksové pozeranie. A dostal som ho. A priznám sa, že za tie roky sterilných filmíkov pre kojencov som asi nejako vymäkol, lebo som zo začiatku filmu ostal v šoku... Ako, fakt som niečo takéto nečakal. Potom som si vytiahol zo zadku tú tyčku (naozaj iba metafora) a začal som sa náramne baviť. A hoci to ani z ďaleka nie je dokonalé, treba ceniť ak sa konečne niekto odhodlá na podobnú vec. Pretože neoceniť tento nárez extra kladným hodnotením môže asi len niekto, kto si myslí, ako je strašne moc na úrovni. A k tomu ešte je Margotka zasa chrumkavá ()

M_Bery

Konečně! Rozhodně lepší než první díl. James Gunn se vyřadil jak jen to šlo, a o to víc se mi film líbil. Ty krvavé masakry s detailní kamerou... Na mě to zapůsobilo. Kamera obecně ve filmu byla skvělá a záběry byly originální. Zápletka možná dost přestřelená, ale to v jedničce taky. Obsazení bylo zajímavé a upřímně jsem nevěděl, jestli bude fungovat, ale nakonec fungovalo a hodilo se. Scenáristicky pokulhávala Harley Quinn, chovala se odlišně, a "moc normálně" na tuhle postavu. Ale na druhou stranu jsem hodně rád že se například mihly postavy z minulého dílu, i když některé jen na chvíli. Film mě překvapil, a užil jsem si ho. Vždycky se dá najít něco, co by mohlo být lepší, ale tohle obecně bylo skvělé a lepší než jsem čekal. Skvěle odvedená práce všemi směry. 9/10 ()

Scanerior

Od tohoto filmu jsem neměl moc velká očekávání, ale možná i díky tomu jsem si film nakonec opravdu užil. Již při úvodní písní jsem z toho začínal mít relativně dobrý pocit a ten se naštěstí nakonec nesl až do konce filmu. Film dokáže celkem dobře představit velkou skupinu osob, z nichž jsem většinu ani neznal a hlavně je tu mnohem víc humoru než jsem čekal. Navíc komediální stránka tohoto filmu je vcelku povedená a to včetně černého humoru. Nejedná se sice o nějaký extra skvělý film, ale i tak jsem se bavil a je to podle mě ještě na 4*. ()

Thovt

Uuf, z nový verze Suicide Squad mám trochu pachuť v ústech. Nejspíš je chyba v tom, že že Gunn se sice nebojí temných témat a momentů, ale výsledkem je jen sice brutální ale nenáročnej a myšlenkově chudej blockbuster. V konkurenci Deadpoola a The Boys (a spousty dalších, neadaptovaných komiksů) slabota. ()

Iktus odpad!

72% ? Není to vtipný jako výsměch dnešní Hero doktríně. A vážně to snad nikdo nemyslel ne. Takže co je to ? ()

PanPyzamo

Po nadprůměrném Sebevražedném oddílu přichází nový, tentokrát od Jamese Gunna, a můžu vám říct, že je dobrý. V prvních minutách se seznamujeme s postavami. Ty jsou podle mého názoru lepší a mnohem zapamatovatelnější. Nejlepší pro mě stále zůstává Harley Quinn, kterou nemohl hrát nikdo jiný než nádherná Margot Robbie. Co se týče nových postav, tak tam se mi docela líbil King Shark. Následují výborné akční scény, které jsou na DC až nezvykle časté. Kromě toho, že jsou časté, jsou opravdu dobré a Gunnova ruka se zde podepsala i na CGI, protože takový Weasel mi lehce připomínal Rocketa ze Strážců Galaxie. Kde ještě byla cítit změna na režisérské židli je bezesporu hudba, která byla opravdu skvělá a některé scény jsem hltal, protože byly epické, ačkoliv bych dodal, že na nějakou epičnost se zde moc nehraje. Ve skutečnosti film hází jeden vtip za druhým. Pokud vám Sebevražedný oddíl z roku 2016 přišel příliš "vážný", tak mám pro vás dobrou zprávu, protože temnější atmosféra byla vyměněna za vtipnější. Abych to celé shrnul. Za mě dobrý film, který napravil reputaci filmu Sebevražedný oddíl a vůbec bych si nestěžoval, kdyby vzniklo pokračování, které by navázalo na tento Sebevražedný oddíl z roku 2021 a zapomnělo na ten z roku 2016. Nejsem haterem toho staršího. Dle mého názoru měl temnější atmosféru a menší dávky vtipu, které se mi na něm líbily. Ale jinak nám nový Sebevražedný oddíl nabídl mnohem víc a mohu ho doporučit. 7,5/10 ()

Filans

Konečně pořádný akční film ze světa DC, který stojí se na něj podívat.  Celý film si ukradli 2 postavy Lasička a King Shark. Chci je vidět ve vlastním seriálu. 85/100 ()

veverysiak

Určite lepšie ako Jednotka, veľká škoda, že na začiatku nastavený trend chlapi neudržali do konca, je to výpravné, remeselne výborné, nadmieru vtipné a režisér dokázal vytrieskať nemožné aj z inak dosť strnulých aktérov, no a Margotka je úžasná, takže 85%. ()

HellsAngel

S predošlou verziou to má našťastie spoločný len názov a zopár postáv, z ktorých najviac poteší prítomnosť Harley Quinn. Inak mal ale Gunn absolútne voľnú ruku (a R-kový rating k tomu), takže sa mohol odviazať ešte viac ako v prípade skvelých Strážcov galaxie. Jeho verzia Samovražedného oddielu je vďaka tomu film s charakterom, plný bizarných postáv, nekorektného humoru, necenzúrovanej akcie a bláznivých scén, na ktoré tak skoro nezabudnem. Konzervatívnejší diváci budú zrejme krútiť hlavou a tvrdiť, že film prekročil únosnú hranicu, no ja som šiel do kina s očakávaním číreho šialenstva a bavil som sa kráľovsky. Niežeby som potreboval viac dôvodov prečo sa tešiť na The Guardians of the Galaxy Vol. 3, ale po tomto sa už neviem dočkať. ()

Heywood

Nejprve je nutné připomenout, že vykrádání sci fi (Vetřelec a Vládci loutek) není vtipné. I ten Brusíček, co se učí, že lidé jsou přátelé, nikoliv jídlo, připomínal Hledá se Nemo. Takže trapas. Ten ale pokračuje mnoha dalšími „krvavými“ scénami, které jsou samoúčelné a zbytečně brutální. Návrh vědci, jestli-by rád, že mu do jeho konečníku pošle jedna z hrdinek krysy, a on odpovídá, že by mohl svou odpovědí překvapit, brzy napadnou LGBT+ a další. To, že americký plamen svobody je podobný spíše záchodovému prkénku je asi nejvtipnější hláška filmu. Věrna chápání filmu, že má být komiksovou nadsázkou zůstala jen Margot Robbie, ostatní své role vzali až moc vážně, takže humor byl vniveč a role Alice Bragy patřila do jiné kategorie filmů. Oproti jedničce hluboké zklamání, které perfektní triky nevyváží. 45%. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)