Shazam! Hněv bohů

• USA Shazam! Fury of the Gods (více)

Billy Batson a jeho nevlastní sourozenci se stále učí skloubit životy teenagerů s kariérou superhrdinů. Když na Zemi ale dorazí trojice prastarých pomstychtivých bohyň, Billy a jeho rodina jsou vrženi do boje nejen o superschopnosti, ale i životy jich samých i celého světa. (Vertical Entertainment)

Dolby.130

Na Shazama dvojku som sa pomerne tešil pretože jednička bola celkom zábavná s dobrým príbehom, ktorý nenudil, neurazil ba naopak pobavil v dobrej atmosfére. A dvoja sľubovala to isté a myslím, že to aj splnila. Áno príbeh bol odlišný a viac CGI bolo použitých ale to problém nebol aj tak som sa bavil. Dvojka ma veľmi bavila opäť raz to bola rodinná pohodová komédia s dobrým a funkčným humorom. Hlášky postáv skvelé bavili rovnako ako rôzne vtipné narážky na iné filmy a pod. Veľmi sme sa na tom nasmiali a kino s nami. S kina sme šli s dobrým pocitom, že DC spravilo niečo funkčné čo by relatívne mohlo aj v budúcnosti fungovať tak snáď sa nám ešte rodinka "Shazamovcov" ukáže niekde. ()

ER

Nechtěná parodie? Zatímco dětští hrdinové jsou o něco starší a měli by být o něco chytřejší, tak film se vydal opačnou cestou. A i když to čaroděj ve scéně na střeše řekne, že Billy má hloupý mozek,ale chrabré srdce, tak tady jen srdce nestačí. Jediné, co mně pobavilo, byla verze "ChatGPT" ve starobylém hávu. ()

Maximilianus

Dvojka nemala waw efekt ako prvý diel, a nebola ani taká dobrá, ale aj tak to bolo relatívne fajn. Postavy sú sympatické, či už mládežnícky tím, alebo ten dospelácky, akcia tam nejaká bola a záporáčky ušli. Páčilo sa mi, ako sú hrdinovia nevyspelí a ako nie úplne správne z toho dôvodu uvažujú a riešia veci. Inak je to taký komiksový priemer, ktorý ničím neohúri a príbehovo je jednoduchý. 6,7/10. ()

Likan7

Jednička se dala v klidu přežít jako rodinná blbina. Dvojka na první pohled vypadá stejně, ale je ve všem horší. Někdy až tak moc, že je vážně k nevydržení. A to myslím ve všem. Od hnusných triků, scénáři, humoru, kde se nevede fakt i nejzákladnější vtip, až po akci a příšerně otravnýho Zachary Leviho, kterýho doufám už nikdo nedá práci. Má tohle Lucy Liu a Helen Mirren zapotřebí? Marvel má krizi, o tom žádná, ale DC se matlá vyloženě v ho*nech. ()

Kritik.

Slabá, teenegerská akčná rodinná komédia. O deťoch. Pre deti. Známy digibordel, ktorým je DC preslávené, k tomu rádoby easter eggy a ešte aj Narnia (nielen grécke potvorky, na tie Narnia patent nemá. Ale tiež hudobný motív, detskí hrdinovia žijúci v dvoch svetoch, množstvo efektov a aj scenár). Dal by som asi tak 2 hviezdy, ale pridám tretiu len pre Rachel Zegner. ()

Nemmonn

Klasická superhrdinská pičovinka pro mladý. Na druhou stranu jsem čekal horší a náramně mě to překvapilo, ikdyž pár problémů to má (postavy nejsou dobře napsaný, cringe humor, milkování známých postav, CGI taky není dokonalý). Pořád je to ale lepší než co Marvel vyprodukoval za poslední rok. Za mě v pohodě ale pokračování nutný opravdu nebylo. 6/10 ()

Demonic189

Od odpadu to delí snaď len prenádherná Rachel a vcelku dobre efekty. Inač je to navoňané, ultranevtipné a až otravné hovno. Samozrejme nemohol chybať rasovo VEĽMI vyvážený team deciek, ktory vyčnieval maly tučny buzerant. Ten za cely film predniesol jednu jedinu hlašku - jsem gej. Vďaka páni scenáristi!!! ()

Psycho.R

Je to zhruba na stejné příčce jako jednička, ale příběh je tuctovější. Drak je podle mě velký přežitek a Bill Murray měl u natáčení Charlieho andílků pravdu, Lucy Liu opravdu neumí hrát a čím je starší, tím víc je to znát. ()

Flory14

Jedinička byla fajn od dvojky jsem toho moc nečekal. Ve výsledku jsem asi spokojen ale film má určitě dost problémů. Začátek je fajn, rodiná dynamika funguje, možná i o něco lépe než v jedničce. První akční scéna je svěží a dost těží z potenciálu že děti mají superschopnosti. Hlavní záporáci jsou tedy tucotový, šablonovití a víceméně nenabízejí nic nového jen jsou tři pohromatě(zakomplexovaný záporák, záporák co chce jen "spravedlnost" a záporák proti své vůli). Svěží, vtipný snímek který zabavil. Až na poslední třetinu film která už je opravdu mega úlet a dost sráží vše dolů. Pět proslovů o rodině, třikrát vyznání o laskavosti dobrého srdce a dva úplně zbytečné twisty. Tam je opět škoda že snímek "musel" mít tak obrosvké finále. Ono by možná stačilo ho zrkátit ( vykštnout jednorožce), nekomplikovat ho a ubrat proslovů. Herecky jsem spokojen. Zachary si roli užívá byť podle mě jednička mu nabízela mnohem více možností. Lucy Lio mám rád a zde ukázala že na to stále má a Rachel Zegler mě opět dost bavila byť je její postava jedno obrovský klišé. Pokud se vám líbila jednička asi nebude zklamání, pokud máte rádi hodně odhlečené akční komiksovky nebudete zklamání a pokud hledáte něco nového/převratného budete zklamáni. Já dávám tři slabší hvězdy, zkrátka někdy úplná blbost nevadí. PS: Vtip s dopisem je teda mega povedený a takhle dlouho jsem se v kině nezasmál. ()

HERGImanCZ

Jednička ve velmi podobném kabátku. Ono v podstatě není moc o čem vás přesvědčovat. Pokud vás bavil první díl, druhý vás nezklame. Pokud šla jednička mimo vás, dvojka to nijak nevylepší. Je tu sice více akce, ta je ale spíše průměrná a CGI navíc často hodně vázne. Přesto je ale druhý Shazam jeden z těch poctivějších superhrdinských filmů za poslední dobu. Není tu totiž opomíjeno to podstatné. Vidíme tu záchrany civilistů, každá postava tu má alespoň nějakou příběhovou linku a hlavně to vše dohromady tvoří příjemnou podívanou, která mě zkrátka bavila. Za sebe tak mohu návštěvu kina jedině doporučit. Uteče to jako voda a osobně raději uvidím třetího Shazama, než pokračování většiny filmů od novodobého Marvelu. ()

crashy

Zase sa mi potvrdilo ze DC ma nenutený humor a krásne sada do deja filmu ...ako u väčšiny marveloviek musím sklopiť oči a hanbím sa za nich (napr. strážcovia galaxie). Prichádzala som do kina s pocitom ze to bude priemerný rodinný film .....a ono ma to milo prekvapilo. Veľa - krát som sa z chuti nasmiala ...držalo ma to v napätí ...a nenudila som sa ani minútu. Určite za mňa lepšie ako jednotka ;).Hviezdu strhávam za "dúhu"  A áno počkajte si na podtitulovú scénu. ;) ()

MERKATtv

Je mi veľmi ľúto, že také mozgové výplachy ktorými sú Venom 2, Morbius alebo Aquaman, sú komerčne úspešné a takýto príjemný rodinný film je prepadák. Shazam 2 je super, dej na nič okrem Shazam 1 nenadväzuje takže je to fajn oddychovka, od začiatku sa to na nič nehrá a je to proste zábavná komédia s pár fajn nápadmi. Hej miestami je to generické ale ak ste videli trailer mohli ste to očakávať. Úprimne si oveľa radšej pozriem Shazam 3 ako hocijaký Marvel film 4. faze lebo toto bolo celkom fajn. ()

RAFT

Režisér nám natočil druhý díl.A o proti prvnímu dílu se druhý díl zlepšil a povedl.Už to nebyla taková trochu nudný příběh.Tady nám to dobře odsejpá.Záporáci konečně něco nebýdli ne jako Strong v prvním díle.Hlášky,humor nechybí.Finále filmu povedené.Za mě 80% ()

Milda003

Tak to je masakr.. :-).. Lucy Liu a Helen Mirren jako dvě sestry záporačky ve sci-fi .. To snad ani nejde vymyslet .. natož uskutečnit .. Ale evidentně lze v dnešním světě opravdu vše.. Člověk už pak jen čeká jestli je to jedinej úlet, nebo... A pak se to stane.. Souboj mezi bohy a dětmi a jednorožci a jízda na nich a já nevím co všechno... Opravdu vše na co si vzpomenete - v představivosti se meze nekladou.. ()

oldy

O dost horší jak první díl. Jsem se musel smát jak je to trapné...Ani amazonka na konci tomu nepomohla. 4/10 ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)