Shazam! Hněv bohů

• USA Shazam! Fury of the Gods (více)

Billy Batson a jeho nevlastní sourozenci se stále učí skloubit životy teenagerů s kariérou superhrdinů. Když na Zemi ale dorazí trojice prastarých pomstychtivých bohyň, Billy a jeho rodina jsou vrženi do boje nejen o superschopnosti, ale i životy jich samých i celého světa. (Vertical Entertainment)

ondraondra

Bohové viděli pokračování Shazama, což je pravděpodobně důvod proč se hněvají. Jiný důvod jsem ve filmu nenašel. První polovina je ukrutně nudná a zbytek filmu je jenom nezáživná, sterilní akce. Kde se vytratila ta hravost jedničky? Humor tady taky moc nefunguje, až na Freddyho, který je naštěstí pořád stejně vtipný. Vždycky jsem se snažil tenhle DC propojený vesmír obhajovat, ale poslední dobou to nemá cenu. Už aby tu byl ten restart. ()

blackJag

"OCHUTNEJTE DUHU, VY ZMR..." Předražená reklama na Skittles? Určitě jeden způsob, jak se na film dívat :-) Vidět film jako 8leté dítě, asi z něj seru magi v kostkách, takto nezbývá než konstatovat, že jde o průměrný komiksový film, jehož největší slabinou je jeho hlavní hrdina, respektive jeho představitel - Zachary Levi je téměř nesnesitelný. Hodně je to dáno tím, jak je postava špatně napsaná, jak se jejím prostřednictvím nedaří profitovat z potenciálně komediální úrovní námětu a to je určitě selhání (jediný zábavnější moment hlavní postavy přijde v mezititulkové scéně (!), kdy se vtipně otře o Avengers). Jinak lavírování kolem upravené antické mytologie určitou zajímavost má, jednou to přežít jde :-) 55% ()

V.Silver

“Taste the rainbow, motherf…” Myslím, že tahle hláška to téměř dokonale vystihuje. Nikterak komplikovaná zápletka a hromada pubertální zábavy včetně generické akce a záporáků. Chápu ta nízká hodnocení, ale mně se prostě série Shazam jako jediná z DC univerza nějak dostala pod kůži a baví. Velice baví. Jenže pokud vám nesednou ty gagy, nemá smysl se dívat. Já se budu těšit na třetí díl, snad přijde :-) 75 % ()

LizianShaw

Fakt mě to neustále udivuje, jak si dokážu na 100% užít film, jenž má zde potupné hodnocení (např. i Morbius) a naopak usínám u těch, které jsou oslavovány jako filmy dekády (Guardians Vol 3). Možná jsem měl nízká očekávání, protože mimo hodnocení, Shazam nevypadal nijak významně, ani trailery tomu nepomohly. Avšak první Shazam mi připadal jako pohodový vánoční film pro celou rodinu (což k dětinskému charakteru v komiksu prostě patří) a od druhého jsem čekal tak nějak to samé. A to se i tak nějak splnilo, ale polepšili si se skvělým humorem, větším rozpočtem, dost originálními padou...šicemi (s twistem) a nebyl zde ani tak kladen moc důraz na nějakou love story, či "rodinné" city. Zkrátka film rychle odsýpal, a byl jsem rád, že se vrátil i Djimon Hounsou, jehož postava sršela elánem každou vteřinu, takže mi vůbec nevadilo nějaké "zmrtvýchvstání" (které je u ostatních poměrně unavující). Jediné, co mi možná tak vadilo byla přítomnost jisté JL postavy, která ve filmu nemá žádnou roli, ale ve finále dost ovlivní příběh, což není moc organické. Ale jinak se jedná o skvělé Dc osvěžení a moc mě mrzí, že už Zachary Leviho nejspíš neuvidíme (a ani Marka Stronga), i přesto, že potitulkové scény naznačují opak. Kam se na něj hrabe Black Adam. ()

Hollohlaway

Nejdebilnější parta superhrdinů co jsem kdy viděl. Navíc nudné, dlouhé, nevtipné, nelogické a ve výsledku ne-zá-bav-né! Navzdory tomu je to slušně obsazené, minimálně pro oko, plno hezkých holek, to musím uznat. Ale záporačka Lucy Liu byla prkenná a nezajímavá, zápletka prostě divná a super človíčkové se chovají jako pitomci, navíc jednou jejich schopnosti stačí a uletí, o pět minut později dostanou naopak nakládačku a podobně. ()

blackkocour odpad!

já myslel, že ty idioty Friedberga a Seltzera už dávno někdo vycpal a uchoval si je na poličku v garáži, nebo kdo jim to dovolil režírovat? Rock totálně pohřbil celého Shazama do hajzlu, tak není ani divu, proč tohle nikdo nebere vážně. Snad nás Jakubko Kullka vykoupí ze zatracení nekonečného koloběhu sraní do držky, a vymete všechny hovada velkým smetákem! Tenhle Shazam mi po Linkin Park vyhledá jen SpiceGirls.. odinstalovat. ()

jefff

To prostě nejde dokoukat. To je tak stupidní a nefilmařský film, až to bolí. Technicky rutinní, bez jakékoliv snahy o to být alespoň trochu originální. Je tohle nutné? Druhý díl Shazama si zasloužil být propadákem a je mi líto Mirren, že se toho musela účastnit. A Lucy Liu si návrat na velké plátno asi také představovala jinak. ()

kenkaku

Přesně takhle to vypadá když tabulky převálcují rozum… ve světě povinné diverzity totiž mohou být sestry 3 různá etnika - Angličanka, Číňanka a Kolumbijka kdy jejich otcem je Atlas (ano TEN Atlas) a ještě mohou být věkově každá 30 let od sebe (jistě… 20-50-80 plus mínus pár let). Takže do toho spláchli i ageismus. Někde jsem četl, že role Helen Mirren byla původně The Rocka. Ale protože jim do toho hodil vidle, improvizovalo se. Prostě majstrštyk. A když už jsme u toho štykování, celý scénář je taky slušný gulášoidni slepenec (plný hloupostí) co drží pohromadě jen s vypnutým mozku (to jako tu superrychlost na hůlku nemohl použít hned?). Recyklují se beze smyslu náhodně všechny možné postavy (smrt už není co bývala) a ta snaha slepit děj dohromady s dalšími tituly DC universa (ale Adama se štítí jako čert kříže) je neskutečně křečovitá. Za mě tohle prostě nefunguje. Když k tomu přidám zcela debilní (a nikde nijak nevysvětlené) přeobsazení Michelle Borth, nemám ani více slov. ()

sedm.1

Shazam 2 stavím prakticky na stejnou úroveň jako první díl a jelikož ten mě nikterak výrazně nenadchl, tak ani Hněv bohů mě zrovna na zadek neposadil. Co tu možná oproti jedničce, v pozitivním smyslu myšleno, ubylo, tak trapného a vážně infantilního humoru, na druhou stranu je ale i fakt, že ono toho humoru zde ubylo celkově dost, tvůrci se tu na místo toho o to víc ale pak snažili tlačit na otřepané rodinné hodnoty a emoční notu, což ale také nepovažuji za úplně nejšťastněji zvolenou cestu, jelikož tu tím pádem ubylo právě na zábavnosti, kterou navíc bohužel nedokázali vyvolat ani tížené efekty a ani akce, kdy je tedy oboje zpracováno ve velmi ucházející kvalitě, nicméně v rámci ostatních komiksových filmů to zde i přesto působí jako chudí příbuzní, kteří by se rádi dostali do první ligy, ale jednoduše na to nemají. Celý ten film každopádně stále obsahuje i nedůstojné množství naivních scén, které celou tu podívanou zbytečně shazují, zamrzí i fakt, že se tvůrci vůbec nedokázali vypořádat s jednotlivými postavami, ke kterým jsem si vůbec nedokázal najít žádnou cestu, a vesměs je lze navíc považovat za nezajímavé a především nevýrazné, a za nefunkční musím zmínit i styl filmu a jeho atmosféru, jelikož ani nic z toho nepůsobí jakkoliv záživněji. Co se ještě týče zápletky, to je tuze tuctová záležitost, a jelikož tu chybí i nějaký ten opravdu parádní WOW moment, tak já musím Shazam: Hněv bohů ohodnotit ve výsledku jako veskrze průměrnou podívanou, která nenadchne, neurazí, což ovšem zrovna v rámci těchto filmů bohužel považuji za jasnou prohru. ()

iXtr3m3

Chýbal tam už samozrejme wow efekt z originu v prvej časti, ale že by to bola taká tragédia, ako to všade píšu? Ale no tak, od Endgame ani jedna Marvelovka nebola lepšia, maximálne tak na podobnej úrovni. Levi si to užíval, ako sa dalo, trikovo to celkom ušlo, nebol to predsa len 200-250 miliónový megafilm, takže ja to tak tragicky nevidím. Samozrejme to nejdem vyzdvihovať do nebies, lebo Safran tomu moc nepomohol. ()

sQelle

Dost velkou nevýhodou těhle filmů je nezapamatovatelnost, těžko jsem si vzpomínal o čem byl vůbec první díl a co hůř na konci tohoto filmu, jsem měl pocit, že už ani nevím jak ten film začal. To stejné postihuje i současné Marvel filmy. A vlastně vzniká jeden slátaninový vesmír plný obepnutých obleků a vyrýsovaných pekáčů buchet. Další ukázkou je skutečnost, že do záporáka se snaží obsadit aspoň nějaké velké jména. Bohužel jejich generičnosti jména jako Helen Mirren nebo Lucy Liu nijak nepřekonají a jediné, co si člověk řekne, že nechápe, že jim za to takovéhle filmy vůbec stojí. Nehledě na to, že se neustále poukazuje na hrdiny, kteří jsou tedy součástí vesmíru, ale nikdo si snad nepřeje, aby tam ještě byli. ()

wooozie

Klasický případ filmu, u kterého si hlavouni filmového studia usmyslí, že by nebylo od věci vysypat více jak 100 milionů dolarů za druhý díl, který ale ve skutečnosti nikoho nezajímá. A po zásluze přijde v kinech totální výplach, ze kterého budou mít účetní Warnerů těžký bolehlav. Uznávám, že druhý Shazam je mnohem lepší a především vtipnější než totálně zoufalá jednička, přičemž je zde víc hlášek, frků, uvědomělých narážek a roztomilý kukuč Rachel Zegler, ale ve výsledku je to pořád odporně vypadající béčko, které celý superhrdinský žánr posouvá někam do pravěku. Některé vizuální efekty jsou skutečně příšerné a je pro mě nepochopitelné, za co tvůrci utratili ty prachy. Bohužel ani zdaleka to není tak příšerné jako herecký "výkon" Lucy Liu, kterým si hlasitě řekla o nominaci na Zlatou malinu. Celkově všechny scény s Lucy Liu nebo Helen Mirren byly tak moc cringe, až je zázrak zhlédnout celou stopáž až do konce a jejich scény nepřeskakovat. ()

Janega

Prvý Shazam fungoval aj najmä tomu, že mal peknú rodinnú tému, príbeh o chlapcovi, ktorý v živote hľadá svoje miesto a musí pochopiť, čo skutočne tvorí rodinu. Prorodinná téma je síce aj v druhom filme, no je spracovaná dosť povrchne a nezaujímavo až naivne. Zrejme aj tvorcovia si to uvedomovali, že po tejto stránke film nebude mať moc čo ponúknuť, a tak sa zamerali na akčnú stránku. Áno, ide sa na plný plyn od začiatku do konca, lenže pri toľkej akcii potrebujete aj nejaké zaujímavé a originálne prvky, aby vás to nezačalo nudiť. Zopár ich tu je, no je ich málo a slabo využité. Potitulkové scény sú najdebilnejšie, aké som v poslednej dobe u komiksových filmoch videl, už len preto že ich zmysel má len pre pokračovanie, ktoré však závisí len na (ne)úspechu tohto filmu. ()

Knowho

Snad bych i řekl že trochu lepší jak jednička. Akce a komedie je vyvážená a tak by to mělo u Shazama být, ale i vážnější chvilky fungují. Levi si to užívá. Fakt hodně jsem si užíval chemii Freddyho (Grazer) a Wizarda (Hounsou). Také propojení se zbytkem umírajícího DCEU (reinkarnujícího se do DCU) bylo dost fajn a camea pár postav bylo přinejmenším cool. 8/10 ()

Fary

Superhrdinské filmy se řítí střemhlav do p*dele! Nepotřebujete konzistenci děje ani postav, nepotřebujete myšlenku ani budovat zápletku. Prostě poslepujte hovadiny dohromady, dejte tam hispánku, asiatku, gaye, ZTP a černocha a bude to OK -> NE!!! Jasně - superhrdinské filmy nemůžou moc dávat smysl, ale i tak by nějaký smysl mít měly. Pokud pominu tohle době poplatné klišé, tak efekty jsou jak z prvního Quakea, z draka jde hrůza asi jako z Toma & Jerryho, veškeré "likvidování lidského světa" se odehrává na ploše asi 300 metrů čtverečních a v podstatě nadělá míň škody než původní sestava superhrdinů. Tři bohyně - sestry u nichž nesedí věk ani rasa (budiž - Zeus byl záletník a Atlant asi taky), které jsou tupé jako tužka po týdnu intenzivního psaní, drak, který dohromady skoro nic nezničí a téměř nikomu ani neublíží, prostě špatný, špatný, špatný! ()

SpaceOdyseus

Tak druhy Shazam je zase takova pohodova komiksovka pro trosku mensi publikum nez zbytek DCU. Sandberg nezapre hororove koreny, nezapre, ze ma remeslo v pazi, jen by to chtelo trosku propracovanejsi scenar. Vsichni maji super rychlost jako Flash, ale pouziji ji jen sporadicky, aby jim zaporak mohl ublizit, kdyz je potreba? A podobne head-scratching momenty. ()

666Carnage

Jednička byla docela vtipná a zajímavě udělaná. Zatímco dvojka je docela nuda a hlavně se ani moc nenasmějete. Jsem rád, že jsem vynechala kino a počkal až to přidali na VOD. Přitom příběh není úplně pitomej a dával celkem smysl. Škoda, Shazam patřil v DC k tomu lepšímu. Dvojka ho ale stáhla na stejné dno a další díl už neuvidíme protože Gunn čekal na ohlasy a tržby a ty jsou žalostné. 50% ()

Litvicek

Dalo by se hodně říct.. Ale DC je DC a jejich vesmír se rozpadl a já vítám Reboot v podání maestra Gunna. Shazam je sračka obřích rozměrů. První díl je ještě relativně fajn oddechovka, která už tehdy balancovala nad propastí trapnosti a hodně průměrného hodnocení. Dvojka tomu zabouchla hřebík a zabouchla v podstatě celou rakev, protože jsme se rovnou mohli rozloučit s celým universem. Takže to vlastně dobře dopadlo.. ? Pokračování příště. ()

POciSEM odpad!

Pamatuju že jednička byla celkem koukatelná blbina. Tohle ale vážně neni ten případ protože to je ještě blbější než Rockův Black Mr.Hankey. ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)