Tudorovci (TV seriál)

• Irsko

The Tudors

Tudorovci: Sex, moc a intrigy

Historický / Drama / Romantický / Válečný

Irsko / Kanada / USA / Velká Británie, 2007 - 2010, 33 h 19 min (Minutáž: 38x55 min)

Michael Hirst

Ousama Rawi

Trevor Morris

Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Anthony Brophy, James Frain, Sarah Bolger, Natalie Dormer, Max Brown, Nick Dunning, Sam Neill, Jeremy Northam, Gabrielle Anwar, Callum Blue, Henry Czerny, Kris Holden-Ried, Rod Hallett, Steven Waddington, Maria Doyle Kennedy, Sean Pertwee, John Kavanagh, Barry McGovern, Anatole Taubman, Hans Matheson, Robert Sheehan, Emma Hamilton, James Gilbert, Geoff Minogue, Aaron Monaghan, Jonathan Byrne, Anita Briem, David Alpay, Brendan McCormack, Peter O'Toole, Tamzin Merchant, Simon Ward, David O'Hara, Joss Stone, Joanne King, Torrance Coombs, Lothaire Bluteau, Joely Richardson, Annabelle Wallis, Selma Brook, Diarmuid Noyes, Aidan Turner, Ruta Gedmintas, Colin O'Donoghue, Matt Ryan, Anna Brewster, Paul Ronan, Perdita Weeks, Alan Van Sprang, Sebastian Armesto, Katie McGrath, Fiona Ryan, Colm Wilkinson, Jamie Thomas King, Ned Dennehy, Emmanuel Leconte, Serena Brabazon, Ian McElhinney, Lee Williams, Stephen Hogan, Andrea Lowe, Lochlainn O'Mearain, Michael Winder, Eoin Macken, Sonya Macari, James Flynn, Andrew Greenough, Patrick Gibson, Gabriella Wright, Maude Hirst, Sonya Cassidy, Moe Dunford, Amy-Joyce Hastings, Max von Sydow, Gerry O'Brien, Ian Beattie, Nicholas Blane, Andy Kellegher, Jake Hathaway, Philip Desmeules, Barry John O'Connor, David Michael Scott, Mark Coney, Marcus Lamb, Jonathan Ryan, David Coakley, Aiden Condron, Steve Wilson, David Sheehan, Wesley Murphy, Stephen Swift, Michael Grennell, Terry Byrne, Michelle Costello, A.J. Kennedy, Pat McGrath, Ciaran O'Grady, James McHale, Michael Condron, Dylan McDonough, Alison Lintott, Philip O'Sullivan, Donna Dent, Eric Higgins, Des Braiden, Nathan Gordon, Martin Phillips, David Ryan, Peter Gaynor, Simon Coury, Gary Murphy, Alexander Downes, Hilary Rose, Kevin Doyle, Raad Rawi, Liam McMahon, Frank McCusker, Noni Stapleton, Eve Macklin, Jane Brennan, Duncan Duff, Marcello Magni, Gunnar Atli Cauthery, Paul Brennen, George Anton, Ben Price, Padraic Delaney, Donncha Crowley, Will Irvine, Bosco Hogan, Michael Patric, Gordon Sterne, Des Nealon, Alan Stanford, Gerard McSorley, Charlotte Salt, Mark Hildreth, David Wilmot, David Bradley, Roger Ashton-Griffiths, Patrick Murphy, Catherine Steadman, Allen Leech, Michael Elwyn, Jody Latham, Daniel Caltagirone, Bronson Webb, Marcella Plunkett, James Frain (a.z.), Sam Neill (a.z.), Jeremy Northam (a.z.), Joss Stone (a.z.), Laurence Spellman, Jason Healey, Geoffrey Beevers, Emma Stansfield, Nika McGuigan, Andrew Constantini, Natasha Quirke, Bryan Murray, Krystin Pellerin

Scénografie:

Tom Conroy

Kostýmy:

Joan Bergin

Seriál, který nemá s historií rodu Tudorovců absolutně nic společného(většinu rozhodně ne).Ale pro mě pastva pro oči zejména kvůli Jindrovi v podání Jonathana Rhyse Meyerse, který byl ve skutečnosti tak odporný, že by se na to nikdo nedíval.Taky je to až moc plné sexu i když uznávám, že v dnešní době na to slyší uplně každý ale zdaleka málo šlechticů pokud teda nebyli nemocní bylo tak vypracovaných a krásných jak jsou tito herci ale budiž.Takže jako takový okrajový rámec pro zasvědcení jaké historické postavy se ve skutečnosti kolem Jindřicha VIII. motaly dobré.(19.7.2011)

Po dopozeraní posledného dielu môžem povedať, že som sa bavila. Film sa síce nedrží presne historických faktov, a občas som sa strácala v množstve vedľajších zápletiek, ale je mi ľuto že už skončil. Podnietil moju zvedavosť o histórií Tudorovcov a čo som sa nedozvedela z filmu, prečítala som si inde. Väčšina hereckých výkonov na výbornu, obzvlášť záporaci boli veľmi presvedčivý. A piata hviezdička za nádherné kostýmy.(25.6.2010)

Velmi dobrý dramatický seriál, který si ovšem s historickými fakty a daty pohrává trochu volně. Hlavně příběhová linie královy sestry Markéty mě trochu zaskočila. Nejenže změnili reálie (byla vdaná za francouzského krále, ne portugalského a o konci toho manželství nemluvě), ale hlavně ji zaměnili s její mladší sestrou Marií. Nicméně, výuka dějepisu není posláním této produkce a tak divák, který má rád historické dramata si přijde na své. Výborný je v hlavní roli Jonathan Rhys Meyers, který dokázal skvěle zahrát mladého prchlivého krále, který je v jednu chvíli laskavý a okouzlující společník a vzápětí je zuřivostí bez sebe.(7.7.2008)

• Morien

Příliš sprosťáren a málo politiky na padesát pět minut. A jak čas postupuje, zdá se mi to jako čím dál zoufalejší nuda. Pořád jsem doufala, že se to spraví, ale asi je čas pod tím podtrhnout židli. Nedaří se sehnat dostatek charismatických herců, aby to utáhli, a to se žádnými kostýmy ani ničím jiným nedožene.(7.6.2008)

__Tudors: kompletná 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,141,299 //počet predaných kusov 85,858║ __The Tudors: kompletná 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $5,718,372 //počet predaných kusov 248,733║ __The Tudors: 4.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $6,896,390 //počet predaných kusov 272,271(18.1.2011)

• - Veškeré kulisy postavilo 50 lidí za 10 měsíců. (Lynette)

• - Charles Brandon, Vévoda ze Suffolku (Henry Cavill) měl ve skutečnosti jedenáct dětí, z nichž osm bylo manželských a tři nemanželské. Vyjma dvou synů z manželství s Mary Tudorovnou jej všechny přežily. (Arachneuss)

• - Neexistují žádné historické doklady, že by hudebník Thomas Tallis byl bisexuální. (Morien)