Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

venca206

Nejlepší seriál vůbec! Momentálně po shlédnutí šesté řady, která opět gradovala jako blázen, se budu opět těšit na sklonek roku, abych už sedmý ročník mohl prožívat s Hankem Moodym! ()

dj_kure

Hank je brutální magnet na průsery. Californication sleduji s přítelkyní (teď už bývalou, přepisovat to nebudu :D), ale kolikrát si říkám jak se jí může líbit tak nehorázně vulgární seriál. Víc než jednou jsem si připadal "pohoršen" i já a to mluvim jak dlaždič :)). II 1. série: 85% II 2. série: 90% II 3. série: 90% II 4. série: 95% II 5. série: 70% II 6. série: 82% II 7. série ?% ll ()

Chasida

Do tohoto seriálu jsem se jednu dobu beznadějně zamiloval. I když původní vzplanutí opadlo, stále k němu chovám silné city. Někdy přijde čas, kdy nepotřebujete další romantické komedie pro svou utrápenou duši, ale pořádnou dávku brusného papíru. David Duchovny naprosto skvělý, seriál se veze na jeho průserářském charismatu. Skvělý humor, skvělá hudba a skvělý David! ()

rottik-cb

„Schovám se ti pod klitoris, tam mě nenajde.“ Jedna z vůbec prvních vět tohoto špičkového seriálu přesně vystihuje podstatu a atmosféru celého Californication. Asi to nebude pro každého. Hank Moody je chlap, kterého bych v běžném životě zabila do dvou minut, ale v seriálu ho naprosto žeru, je perfektní. Sarkasticky vtipný a velmi dojemný ve vážných momentech. Davida Duchovnyho jsem nikdy nevnímala jako sex-symbol, ale v téhle roli mě dostal. Sice je trochu únavné sledovat někoho, kdo se v životě nepoučí ze svých chyb, jak se o to stále snaží, a jak mu jeho okolí pořád dokola dává ještě jednu šanci, ale jak říkám, v televizi je to zábava. Jsem ráda, že tu dostal větší prostor Evan Handler, který se mi jako herec líbil už v Sexu ve městě. Naproti tomu Natascha McElhone (Karen) je sice krásná žena, ale její postava je místy dost na pěst, trochu mrcha se sklony k hysterii. V Californication mi nevadí množství nahých těl, ale hodně mi vadí vulgární slovník naprosto všech postav (včetně dětí). Jinak zábavný seriál s překvapivě chytrým scénářem, který ženám zas o trochu přibližuje mužské uvažování. Hodnocení za první 3 série. „Musíš ho milovat takovýho, jakej je. Ne takovýho, jakej má bejt.“ ()

klochy

Pije všetko a všade, preťahuje všetko a všade. Nepoznám väčšieho hajzla a zároveň romantika, ktorému fandím všetkými desiatimi. Od Hanka „Chinaski“ Moodyho sa ale sem tam dozvieme aj pekné životné múdra. Prvé 3 série the best. ()

Kozy9

Californication je unikát a zároveň predstavuje najvyšší vrchol kvalitnej televíznej zábavy pre dospelých. Je stelesnením realistickej rozprávky moderného sveta a problémov ľudí, ktorí si to neuvedomujú ale sú tak povediac za vodou. Tým som chcel naznačiť, že nepoukazuje na existenčné problémy ale na nepríjemnosti spôsobené márnivým životom ľudí, ktorí sa dokázali kvalitne zabezpečiť, vytvoriť si určité istoty a potom sa dostali do fázy, kedy nevedia čo od dobroty. Hlavná pointa je poprepletaná mini príbehmi a príjemnými vsuvkami, nič nepôsobí zložito no napriek nespočetnému množstvu sexuálnych a satiricky provokačných scénok, som bol schopný nájsť v tom víre geniality hlbší zmysel. Duchovny totiž exceluje v potvrdení pravdy, že to čo máme si nevážime pokým to nestratíme. Každá časť je dotiahnutá do konca, herci sú ohromne presvedčivý a atmosféra by sa dala niekedy krájať. Tam kde zlyhal Sex v Meste, tam Californication exceluje a dostáva sa ešte ďalej. Californication si možno nezíska srdcia zarytých puritánov, no v mojom srdci bude vždy číslo 1. 100% ()

sunfreedom

Seriál, který ze začátku určitě přinesl do stagnujících seriálových vod něco nového. Nicméně s přibývajícím časem ztrácí drive a čím dál tím častěji se objevují nelogické zvraty. Ubírám tedy jednu hvězdu, protože v šesté sérii se neustále sjíždění každé druhé herečky a permanentní neschopnost se sebou něco udělat už ohrávají. A tečkou je dcera, jejíž herecké vsuvky využívám k chození na záchod, případně do lednice. ()

s_c_o_r_p odpad!

Po delší době jdu proti proudu a v tomto případě jsem za to ráda. Přezrálý, cynický, egocentrický, sexistický prase a naprosto prasoidní seriál, u kterého ani nestojí za to dopsat komentář. Děsivý, kolik lacinosti a póvlu lidi můžou považovat za zábavu. ()

Colchack

Seriál ktorý sa mi páči v každom smere...obsadením, romantikou, sexom, chľastačkami, medziľudskými vzťahmi, dramatickosťou, soundtrackom ale hlavne Humorom...jednoducho v skratke "K posrání dobrej seriál" :). Hank je aj napriek svojím "výstrelkom" Človek s veľkým Č. Ani si nepamätám kedy som dal celú sériu z nejakého seriálu na jeden záťah ale od Californication sa proste nedá odlepiť. Už sa nemôžem dočkať na 7mičku - škoda že sa ňou toto všetko dobré aj zlé končí...Madafakaaaa........EDIT: 7mička nie že vyslovene sklamala, ale jednoducho to nieje to čo bývalo napr. v prvých 4 sériách :-/ mierne sklamanie, aj keď samozrejme aj tu nájdeme niekoľko super vtipov, keďže Hank je jednoducho pán vo všetkých smeroch :) Californication každopádne ostáva jeden z mojích NAJ seriálov. God bless you Hank :) ()

DaweForeman

No tenhle počin je opravdu těžký popsat - kdo neuvidí, nepochopí. Najednu stránku se to může jevit jako sexismus, ale nejlepší je snad na to všem ten sarkasmus. Z Hanka ale vyzařuje taková správná aura, i když je mu naprosto všechno jedno, užívá se prostě života takového, jaký je a z ničeho se prostě extra nestresuje. Sice je to takový dospělý puberťák, ale když už něco pronese, tak si člověk řiká, že to tak prostě je. Jako jeden z mála se snaží dostat z klasického smýšlení ovcí společnosti a poukazuje tak na mnoho absurdností v životě. ()

Daginka odpad!

Muži, chcete účinně zmučit/potrestat/odpudit svou polovičku? Pusťte jí pár dílů tohohle opus magni, kterej svou kvalitou předčí snad jen Esmeralda, Rosalinda nebo Esmeralda Rosalinda Jaromíra Soukupa. Nekoukatelný, never more. 0% ()

stephano

Duchovny je kouzelnej, je to sice hroznej děvkař, a taky si absolutne nedělá s ničim hlavu. Když se ale podíváte na ostatní postavy tohoto serialu, tak vás nemůže jeho chování níjak šokovat, protože takový sou tam skoro všichni. Nejsem si jistej, ale myslim, že název je přesmyčkou dvou slov města CALIFORNIA a FORNICATION (pohlavní styk - neženatého s nevdanou). Dost by to totiž sedělo. Navíc už v pilotu jsou bez okolků komplet svlečené 4 ženské (fakt krásný). A rating to určitě nebude mít standartní. Update: mam za sebou 12 díl a dal bych i 6* kdyby to slo fakt bomba. ()

mikhail

Je to šokujúce, je to neortodoxné, ale každou sériou dávam o jednu hviezdičku dolu (pri tretej ešte stále váham...). ()

deep

tohle vás buď nadchne nebo totálně znechutí a váš vztah ke californication pravděpodobně určí hned první scéna.Podle mě je Hank prostě řízek,chlap kterej to vlastně myslí dobře,ale vždycky to tak posere...+,,životní peripetie" jeho kamaráda a zároveň literárního agenta a tak bych mohl pokračovat i s dalšími postavami.duchovnyho životní role a to říkám jako skalní fanoušek akt x.těším se na druhou sérii. 25.12.08: Pokud druhá série klesla tak já jsem si toho nevšiml. Vynikající 26.12.09: Po konci třetí série bych ještě hvězdičku přidal, ale už není kde brát. ()

glide4ever

Skvělý, skvělý, skvělý! Něco podobnýho jsem hledal a nečekal jsem, že to přijde tak rychle. 12x30 min = cca 6 hodin výborný zábavy s Hankam Moodym. Mým seriálovým "hrdinou" byl vždy Barney Stinson z How I Met Your Mother, časy se však mění, zaslechl jsem taky něco o tom, že Barney je gay a bylo načase najít si nového hrdinu. Naštěstí je tady Hank, neotřelý, rázný, nevychovaný, ... ženy milující spisovatel, který se s nikým nepáře, jak už nám to ukázal Hugh Laurie v seriálu Dr. House. David Duchovny svojí roli hraje na jedničku a můžeme se jen těšit na druhou sérii. "Wine is fine, but whiskey is quicker." 95% ()

zly.dvojce

Charlie ... Charlie!! Uz vim proc jsem ji nezavolal .. ona uplne exploduje! Na tenhle serial jsem narazil na CSFD predevcirem, dal jsem jej stahovat a vcera jsem diky nemu prisel do prace po trech hodinach spanku (ne ze by to dnes bylo lepsi), nebot jsem shlednul vsech dosud natocenych 12 dilu v kuse. A nechtelo se mi usnout ani na chvili. Je asi pravda co zminuji jini, ze tento serial bud zavrhnete, nebo si zamilujete. Ja se hrde hlasim k tem druhym a vrele doporucuji. SPOILER! Ani ten happy end mi nevadil, coz je v mem pripade co rici. KONEC SPOILERU. Vrele doporucuji vsem trosku uchylnym :) ()

Prankster

Ho ho ho tenhle pán je prostě gurmán - už v prvním díle měl tuším 3 ženské, jezdí v porsche, pije dobré pití a vydělává... no vlastně nic neděláním. Ideální bohém a docela mu fandím... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis