Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

vitac.

Tímto seriálem se bavím cca od listopadu 2011 až do dnešních dní, kdy se mi konečně přibližně daří dohnat USA premiéry:) A slovo "bavím" myslím v nepřeneseném významu, neboť je to skutečně velmi zábavný a vtipný seriál, sic s malým důrazem na věrohodnost děje, leč s vypilovanými a mazanými dialogy. Z mého pohledu nejvydařenější byla zatím čtvrtá série, to jsem často smíchy padal z křesla (např. golf s právníky) a oprávněně se obával rozlití mého milého a k pořadu téměř nutného společníka - chlastu (většinou vína či ořechovky), čehož bych v přibližně minutových intervalech (tak nějak často Hank pije) musel setsakramentsky litovat:) Čtyři a půl. P.S. U téhle famfárové záležitosti se budou během své buznalásky kurvasticky bavit i kulojedi:P ()

McMastamind

S Californication jsem za poslední měsíc strávil nemálo krásných hodin a mohu si dovolit tvrzení, že jsem se do některých charakterů bez přehánění zamiloval. Není to ani tak Hank Moody v podání výborného Davida Duchovnyho, ale hlavně jeho agent Charlie Runkel, v jehož roli Evan Handler překonává sám sebe takovým způsoem, že se chvílemi až zdá, že nehraje, ale žije příběhem a vlastnostmi své postavy. Ale tak bych mohl pokračovat dál, prakticky každý objevivší se člověk vnáší do příběhu něco nového a díky scénáristům se nestane, že by vám z toho bránice smíchy nepraskala. Dialogy váznou jedině ve chvílích, kdy se mluví o vážných věcech, ale nebojte, to se stává jednou za uherský rok. Abych to uzavřel: pokud nejste zrovna lesbická feministka nebo osmdesátiletá zapšklá důchodkyně, Californication si rozhodně nenechte ujít a vězte, že se tu stal zázrak v podobě stoupající kvality humoru s každou serií, takže se máte pokaždé na co těšit. ()

Ajka1

První dvě série jsou fajn, postupem času ale začíná koncept nudit, nemá nic moc dál co nabídnout a propadá se do nemilosrdného průměru. Existují i mnohem lepší seriály. ()

N3O

První dvě série měly šťávu. Třetí sérka nadprůměr a pak pád do průměru a místy až k debilitě ale pořád se na to dá koukat. ()

Themilhaus

Pro mě je to určitě jeden z mých TOP komediálních seriálů, není lepšího pobavení než u Californication s Davidem Duchovnym, který tuhle roli hraje opravdu famózně!.. Navíc se mi líbí, že je to zase jiné pojetí komedie než je u těchto seriálů zvykem ale na druhou stranu není to seriál pro každého díky trochu více sprostému pojetí. Z mé strany určitě nemám seriálu co vytknout... Obsazení a pojetí rolí je skvělé, styl humoru mi taky naprosto vyhovuje a i když seriál už bude teď mít 6 sérii, nepřijde mi že by klesal na kvalitě což se nestává až tak často u seriálu :) Prostě tenhle seriál s Davidem Duchovnym si zaslouží určitě plný počet!! :) ()

Anagram

Postava Hanka dokazuje, že Duchovny nepatří do starého železa. Pátou řadou jde seriál docela do kopru, ale stále je to jeden z nejlepších serošů co znám. ()

srncek

1. séria - 98% - GENIÁLNA / 2. séria - 84% / 3. séria - 81% / 4. séria - 76% / 5. séria - 70% / 6. séria - 42% / 7. séria - 67% 8. séria - 80% s kvalitnou bodkou na záver. CELKOVO 84% ()

Mire

Je to dobrý seriál, ale že by to bola vyslovene bomba alebo nejaká genialita, to určite nie. Videl som všetkých šesť sérií naraz a ťažko povedať, ktorá z nich bola najlepšia, alebo najhoršia - všetky mi prišli také rovnaké. Seriálu kraľuje borec Hank Moody v podaní Davida Duchovneho, ktorému tú charizmu večného zvodcu žien verím oveľa viac ako takému Barneymu (N. P. Harris) z HIMYM, ktorý je oproti nemu úplný trapák. Ďalší pošuk na pohľadanie je Charlie Runkle (Evan Handler), ktorý ma často vytáčal lebo sa správal ako kretén a doslova som si želal aby si zavrel hubu :D Moodyho dcéra je v seriáli v podstate úplne zbytočná a jej herecká predstaviteľka mi nie je nijak zvlášť sympatická. Natascha McElhone by sa už mohla konečne rozhodnúť čo chce lebo v šiestich sériách riešiť či sa dať či nedať dokopy s Moodym je už fakt otravné a smiešne. Páči sa mi že v podstate každá séria má nejakú súvislú dejovú linku a má obsadených určitých hercov ktorí sa už potom v seriáli neobjavia. V prípade takých ako Kathleen Turner to aj vítam, vrcholne úchylná a odporná ženská (už len na ten vek...). Keďže seriál beží len na káblovke, je povolená uzda pre rôzne veci ktoré normálne vídať/počuť nemôžeme, teda extrémne vysoká koncentrácia vulgarizmov, odhalených kôz (Eva Amurri ruuuuulz!), dokonca aj zobrazení takých nechutností ako zvracanie alebo exkrement :DD A to sa mi páči, ostatné seriály sa s tým ich trápnym grrrrrr ktoré ani nevidno môžu ísť schovať do prdele :D Takže zhrnuté a podčiarknuté, dobrý seriál na pozeranie popoludní alebo po návrate z práce, ale na tú štyri a viac hviezdičiek mu niečo chýba. Siedmu sériu si ale ujsť nenechám, hádam sa im to podarí zmysluplne uzavrieť predtým ako sa z toho stane karikatúra (ako istý nemenovaný seriál uvedený vyššie...). ()

DaweForeman

No tenhle počin je opravdu těžký popsat - kdo neuvidí, nepochopí. Najednu stránku se to může jevit jako sexismus, ale nejlepší je snad na to všem ten sarkasmus. Z Hanka ale vyzařuje taková správná aura, i když je mu naprosto všechno jedno, užívá se prostě života takového, jaký je a z ničeho se prostě extra nestresuje. Sice je to takový dospělý puberťák, ale když už něco pronese, tak si člověk řiká, že to tak prostě je. Jako jeden z mála se snaží dostat z klasického smýšlení ovcí společnosti a poukazuje tak na mnoho absurdností v životě. ()

oasismanik

Keď som pred 6-7 rokmi videl prvý krát Californication (vtedy bola tuším len prvá séria), netušil som, že sa z takéhoto typu seriálu môže stať kult. Nechápem prečo som to netušil, Hank má všetko, čo na seriálových postavách ľudia milujú a v reálnom živote nenávidia: sarkastický, cynický, samodeštruktívny zmrd, utápajúci sa v sebaľútosti, v chlaste a v drogách, rozdávajúci hlášky všade kam príde. Na moje seriálové chvíľky viac než dôstojná náhrada za Gregora Housa (na neho ale predsa nemá ani zdaleka) alebo Sawyera z Lost. edit po poslednom dieli: tak nám skončil další velikán na poli televíznej zábavy, posledná séria už bola naozaj slabá a strašne som dúfal, že to neskončí tak ako to skončilo (už som si tak nejako zvykol na sračkoidné konce mojich obľúbených seriálov), ale jebať..bolo to kvalitne ujebaných 7 rokov s Hankom a všetkými tými idiotmi, na ktorých počas svojej púte natrafil. ()

ilias

Skvělej seriál, má atmosféru, Hank je dobře napsaná postava a DD ho hraje báječně. Ale poslední sérii fakt nechápu - jako by do ní chtěli nacpat všechna trapná klišé. Ztracený syn, autonehoda, odhalení něčeho znepokojivého na konci epizody - ach jo... Nedává to smysl, třeba taková Karen jako by navíc za ten jedinej den, co uplynul mezi koncem šestý a začátkem sedmý série, prodělala osobnostní přerod - stala se z ní podivná ženská s poněkud přehnanou zálibou ve věcech karmy a s přepjatými gesty. ()

rezistence

Od seriálu Red Dwarf první seriál, který mě v roce 2007 uvrtal do kontinuálního koukání se na sériály, z kterého se jen tak nedostanu. Hank Moody je pojem, životně nedostižný pojem. Marcy a Charlie Runklovic, to je moje rodina, v zástupu s Karen a její snad nereálnou osobností dneška. Tenhle seriál se prostě nemohl vyhnout scénaristickým břečkám, naopak některé díly beru jako dokonolé sociální veledílo. Vedlejší postava Faith, bezkonkurenční. Proměnu Kathleen Turner jsem chvíli rozdýchával, a ona skvělá. Dobré srovnání jsem měl zrovna letos, S7 vs GoT S4, sledoval jsem oba seriály souběžně a pro mě je Californication vítěz, po každém díle naladěn na extra notu. 90% ()

carodejb

Po piatej dávam 4*. Prvé dve najlepšie (vlastne keby to po prvej skončilo, nesťažoval by som sa). Pointa sa už trochu zmenila, stále je to prirodzene napísané avšak kvalita už skáče. Psychicky sa pripravujem na zlé finále. ()

tombarider

Po 3. serii velmi sestupná tendence. Ale furt dobrý. První série je geniální a geniálně i skončí. Je to vlastně přes všechnu tu prdel okolo děsně smutný. Jako český Pelíšky. Duchovny mi tu teda sedí víc než jako agent FBI. Gilian asi čumí:D A to jeho starý auto si měl nechat do konce. ()

DassemUltor

Už je to dýl, vzpomínám si, že první sérka a obzvláště druhá se mi líbila. Třetí snad taky byla fajn. Potom mám pocit že to nějak kolísalo a že jsem snad dokonce i nějaké díly vynechal. Prostě a jednoduše je to pecka, ale kazí to trapný, tuhý, vážný, rodinný momenty. Ke konci to sláblo no. Prostě první díl je legendární, kuřba od sestry a fucking and punching od 16 letý zmrdský zkažený LA kurvy, co víc si přát? ()

Xpojntman

David Duchovny je hodně hustý týpek a jako role Hanka Moodyho mu sedla jako ušitá. Dokonce víc než agenta Mulder z FBI. ()

kubilov

Californication byl můj dlouhodobý dluh sám k sobě, takže když jsem se k tomu konečně dočkal, bingenul jsem to za nějakých 7-10 dní prakticky v kuse. Jelikož mám rád Dva a půl chlapa, hrozně se mi líbily i životní příhody Hanka Moodyho, které jsou ale o to působivější, že na sebe více navazují, jsou depresivnější a v životě promiskuitního muže ve středním věku uvěřitelnější. Ostatně také Californication hned putoval do oblíbených. Hlavní schéma, kdy se Hank kurví, zatímco neustále miluje matku své dcery je vynikajícím způsobem vyřešené a celých sedm sérií má co nabídnout, byť místy je vztah Hanka a Karen hrozně mimo, což vychází z toho, že Karen je z jejich vztahu-nevztahu hrozně bipolární a jeden díl je na něj k smrti nasraná a další díl už se na něj zas usmívá. Docela mě otravovalo i chování Beccy, ale v rámci toho, že byla v pubertě a rodiče jí prováděli tohle, jsem to ochoten odpustit. --- Lew Ashby oblíbená vedlejší postava, Hankův mamvpičismus smíchaný s nihilismem a romantismem je neuvěřitelná kombinace. --- V prvních dvou sériích jsem se smál hodně, ty jsou hodně na humornou notu, dál díl S03E08 je hrozná sranda, stejně jako S06E06 a S07E10. --- 1. série 5*; 2. série 5*; 3. série 5*; 4. série 4* (ta je hodně na vážnou notu, ale i tak mě moc bavila); 5. série 4*; 6. série 5*; 7. série 4,5* (obecně nejhůře hodnocená, chápu, Levon je retard, ale Julia je moc fajn a celkově je to dost feel good série). ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis