Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

reypal

Duchovnymu role sarkastického děvkaře/alkoholika kupodivu sedne, i ostatní herci jsou dobře obsazeni, autoři si sice s nějakou nahotou a sprostým slovem hlavu nelámou, ale hlavně díky skvělému humoru to nepůsobí podbízivě nebo rušivě. Jen mám trochu obavy, že se stále stejné schéma každého dílu, kdy se Hank opije, přefikne 2 -3 ženy , urazí přítele své bývalé a pokusí se ji získat zpět, může časem okoukat...ale zatím to tvůrcům vychází a bavím se výtečně, asi nejvíc ze současných seriálů, tak doufám, že děj časem přeci jen rozvedou. ()

Genesis

Úžasně vtipný seriál, postavený na patáliích Hanka Moodyho, spisovatele, který si pro*oustává život od jedné holky k druhé. Taky k tomu má důvod. Jeho vztah s bejvalkou se rozpadá, stejně tak kariéra spisovatele. Celých 12 epizod je postaveno právě na těhle věcech. Sex, získání manželky a Moodyho nálady. Musím říct, že postelové scény jsou dost odvážné. Nemůžu si vzpomenout, v kolika amerických filmech nebo seriálech jsem viděl to, co v Californication. Skoro to hraničí s pornem, které má příběh. Bohužel můj zájem a nadšení upadlo uprostřed seriálu, kdy se všechno zdá už otřelé a nudné. Naštěstí, zase ke konci seriál nabere dech. Zaslouží si 9/10 a doufám, že v druhé řadě už nebude Duchovny, jinak se to změní v nudný nekonečný seriál o tom samém. ()

swoulen

Hanky Panky Moody. Nejdřív jsem se divila, jak může mít tenhle chlap tolik pussies, potom tomu, jak je možný, že jen co s nějakou ženskou prohodí pár slov, tak ona má hned kalhotky u kotníků (sama sobě si:). No po druhé epizodě jsem začla chápat a musím říct, že u čtvrté bych je u těch kotníků měla i já. Tenhle seriál se hodně rychle vpije pod kůži, asi proto, že umí být jaksi "opravdový". ()

elCarda

Opravdu geniální seriál, který před vámi neskrývá téměř nic. Přisprostlé dialogy jsou neskutečně vtipné. Davidovi sedla role Hanka jak "prdel na mísu" (abych se držel laťky seriálu), rozhodně se mi zde líbil nejvíc ze všeho co kdy natočil. Samotný příběh je neobyčejně nápaditý, plný zvratů s překvapivým zakončením. Přesto však strhávám jednu hvězdu a sice kvůli přeci jenom občas extrémním situacím, které ve mě asociovaly americké rádoby komedie navazující na úspěšný American Pie.Obecně tento seriál vřele doporučuji naprosto všem, neb každý si zde něco najde. Inteligentního člověka zaujme nápaditost a vtipnost dialogů, inteligentně méně nadaní lidé si užijí bujná poprsí (či dle libosti holé pozadí Davida) a sprosťárny tvrdého kalibru. ()

lektvar

Aj napriek tomu, ako ten seriál na prvý pohľad pôsobí, polemizuje o rovnakých veciach ako Step by step, len realistickejším spôsobom. ()

Mr.Shock

Hank Moody je větší kurva a sexista než Hawkeye Pierce. A to už je co říct. [] Fakt, který mě odboural, když jsem se na info o Californication díval na IMDb - víte, kdo hraje tu malou couru Miu? Madeleine Zima ~~ Alias Grace Sheffield z Chůvy k pohledání.. No mazec jak to děcko vyrostlo! ()

Goodmen

Ještě, že má Hank po ruce vždy nějaké to moudro: "I may not go down in history, but i will go down on your sister." 100%. 1. série: 100%, 2. série: 95%, 3. série: 92% ()

jamoje

uff... tolko cynizmu a sarkazmu na jednom mieste som uz davno nevidel ale je to skvele :)) EDIT: po zhliadnuti tretej serie zdviham este o jednu hviezdicku a uz sa neviem dockat stvrtej :) ()

jjimmy

jediné, čo k tomuto môžem napísať je: MUSÍTE VIDIEŤ!!!!! UPDATE 31.1.2010: Po prvých 4 častiach 4. série sa hnevám len na jedno a to je to, že to nemôžem dopozerať hneď... ()

Filipes

,,Možná nevstoupím do dějin, ale vstoupím do tvé sestry" Tohle rozdávání hvězdiček opravdu nebylo příliš těžké. Pokud znáte Davida Duchovnyho pouze jako agenta Muldera, tak vám Hank Moody vytře zrak, rozhýbe bránici a ještě stačí strčit úd do všech ženských pohlaví v okolí. Ale jen o tom to samozřejmě není. Hank je hluboko v srdci samotář (či ironickej ochlasta jak chcete) a i přes svojí bohatou sbírku "obtáhnutých" miluje svoji bývalou ženu a hlavně dceru. Tom Kapinos, Gina Fattore, Daisy Gardner, Eric Weinberg- nevím, kde se to ve vád lidi bere, ale jste geniální. LOL ()

pasqviL

Seriál v kterém si David Duchovny zahrál trochu jiného agenta. Jeho postava, hlášky, celkově co provádí celé 2. série je prostě geniální. Sesílám džihád na tvoji pí*u!!!!! :) ()

Juri-Sai.

Jeden z mála seriálů, který bez servítek ukazuje jak zku*** život může být. Bez obalu, bez růžových brýlí a s dávkou sarkastického až černého humor a s dávkou vědomí toho, že co si člověk neudělá to nemá a co si podělá to si vyžere se tenhle film blíží k pomyslnému skvostu mezi seriáli. Pokud tenhel seriál shlédnete máte zarušené dvě věci. Přehodnotíte ve svém životě pár choulostivých věcí a váš slovník se lehce "zvulgaruziuj" což není nikdy na škodu ve správné míře. ()

Lucie27

"Hank hates you all. A few things I've learned on my travels through this crazy little thing called life. One, a morning of awkwardness is far better than a night of loneliness. Two, I probably won't go down in history, but I will go down on your sister. And 3, while I'm down there it might be nice to see a hint of pubis. I'm not talking about a huge 70's Playboy bush or anything. Just something that reminds me that I'm performing cunnilingus on an adult. But I guess the larger question is why is the city of angels so hell bent on destroying its female population." Seriál se vším, co Správný Seriál s velkým S, má mít... vtip, sarkasmus, ironii, životní tragédie či potěšení, slast, sex, alkohol a velkou dávku životního nadhledu. Tento seriál má tak vysoký sex-apeal, že snad i ten největší moralista, nejtvrdší feministka či nejprudernější rodič u jeho sexistických a vulgárních hlášek pookřeje a nevybouchne vztehy. :-) Hank Moody každého diváka vtáhne do svého života, pustí ho s otevřenou náručí s whisky v jedné ruce a cigaretou v druhé... Budete mu fandit, budete ho chápa, budete ho litovat, bude vás bavit, možná v něm najdete kousek svého JÁ. Hank je inspirací snad pro každého diváka. ()

Gladi

Asi to Duchovny naozaj nehraje ale v skutocnosti asi taky je :-) Skvely serial s vtipnymi dialogmi a skutocnymi problemami zo zivota. ()

gotham

Tak tenhle seriál mě úplně dostal ! Prakticky celou první sérii jsem dal na jeden zátah, takhle mě naposledy uhranula první série Útěku z vězení. Skvěle napsané postavy, ještě lepší dialogy, fantastické herecké výkony, půvabná Natascha McElhone, rozumná délka, absence nudných a trapných scén! Opravdu vynikající práce, jen se bojím těch pokračování, aby kvalita neklesala. Ale ten cynický sarkasmus je opravdu vynikající, černý humor jak má být !!! David Duchovny už není agent Mulder, ale Hank Moody !!! 100% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis