Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Jadro

Keď mám chuť od všetkého vypnúť niekde na víkend, vždy si vytiahnem nejakú sériu tohto miláčika medzi seriálmi. David Duchovny je proste pán herec a najlpešie na tom naozaj je, že veľa scén odohrá úplne mimo scenár a tvorcovia to nechajú tak.. Toto beriem ako 75%-tný odraz života, 75%-tných aktívnych američanov. :-) ()

mikessc

SHOWTIME prekvapil velmi milo a nie prvy krat . ja az teraz som narazil na seriál a stahujem par casti . No a koniec druhej serie je uz skor viac drama ako komedia. ()

baclajean

Po pár častiach či prvej sérii je to viacmenej už prvoplánové a predvídateľné, napriek tomu si divák užíva každú jednu časť. Čo považujem za pomerne zriedkavý jav pri seriáloch, ktoré majú viac než 3 série. ()

matolos1

Tak toto bola asi jedna z najväčších naťahovačiek , aká mohla kedy vzniknúť. Tento seriál iba dokazuje to , že nedokáže zaujať niečím novým a stále sa tam musí opakovať to isté dokola ( Hank niečo pokašle , potom sa to snaží vyžehliť ale medzitým si už zase našiel novú známosť. V tomto seriáli bola pri najmenšom 80%-ná šanca , že akonáhle prišla nová postava, tak bola úplne nahovno spravená čo sa týka dialógov, zasadenia do dejovej línie, alebo aspoň pri najmenšom nejakej význačnosti. Bohužial, nie točí sa to okolo toho istého. Ale, samozrejme musím uznať, že občas som trpel menšími záchvatmi smiechu a celkovo som to bral ako oddychovku. Vskutku sa ale nejedná o prevratový seriál. Keby to možno mal celé na starosti Bernstein tak vtedy by to vyzeralo perfektne. ()

AndrewNewman

Videl som len pár epizód ale páčilo sa mi to. V každom prípade aj keď sa to zrejme mnohým nepáči Californication je revolučný seriál a je to seriál, ktorý zbúral všetky predsudky a ktorý slovo kontroverzný vyradil zo svojho slovníka. K tomu David Duchovný si tento seriál veľmi užíva. ()

Xaar

Hank je absolutní antihero. občas si šňupne, pro špeka taky nejde daleko, hází do sebe jednu skleničku za druhou, je to absolutní děvkař a má v baráku totální bordel. Ale vy mu sakra musíte přát aby mu všechno vyšlo. Samozřejmě hlavně s Karren Hank je totiž největší borec v Los fuckin' Angeles ()

johny5tka

super serial,ktory sa sice v druhej serii trochu zvrhol,ale ajtak ma velmi vysoku uroven.ma vsetko co by serial takehoto typu mal mat. 9/10 ()

ElFifo

Hank Moody je prostě Macho, dokáže stejně dobře rozdávat rány, klátit ženský, psát do blogu, mluvit jako dlaždič a pronášet svoje moudra schovaná za notnou dávku ironie a sarkasmu jako Vás seriál Californication dokáže pobavit a šokovat. ()

crow-x

Naprosto boží seriál, David Duchovny, ve své snad nejlepší roli, rozhodně po tomhle nekoukejte na X-Files, to je potom šok. Časté sarkastické hlášky mě poslali opravdu do kolen, David v tomhle seriálu "přeřízne" skoro všechno opačného pohlaví co se hýbe :). Doporučuji všem čerstvě rozvedeným .... ()

Dexter666

Po prvých dvoch sériách jednoznačne za 5*. Duchovny sa našiel a hedonistického, priamočiareho spisovateľa Hanka Moodyho hrá rovnako dobre, ako kedysi excentrického agenta Muldera. Výborne sekunduje aj Natascha McElhone a hlavne Callum Keith Rennie ako Lew Ashby čo by Hankova rocková verzia. Aj keď sa Hank správa ako hovädo, divák si ho zamiluje (to mi pripomína istého Gregoryho Housea) a s úsmevom s ním prežíva všetky eskapády jeho trafenej LA-anabázy. Nezostáva nič iné len dúfať, že na sklonku roku 2009 sa vráti pôvodná zostava v rovnakej forme a párty v meste anjelov bude pokračovať.--- Doplnenie: Ešte vo mne doznievajú silné dojmy z konca tretej série. Aj po tragédii v rodine N. McElhone a dlhšej natáčacej prestávke sa podarilo nadviazať na kvalitu prvých dvoch sérií. Californication je výborný seriál. Bol by som rád, keby skončil na vrchole svojej slávy a nie až pri odlive divákov, takže zostáva iba dúfať že 4. séria sa ponesie v rovnakom duchu ako prvé tri. ()

tuxie

Roztomilý holkař, jehož charakter je jasně nadefinován po prvním dílu, snad i po první scéně. Mulder jako neodolatelný, nepíšící spisovatel, který má svou zbraň v rozkroku vždy nabitou... Skvělý, dynamický a místy velice úsměvný seriál! ()

redalert21

Po asi 5 dilech docela zajimave, jeden díl luxusní další jemný propadák, videl bych to mezi 3-4, hodnoceni dam po 1 sezone....uvidime jak to dopadne. A jo, ani nevim co k tomu napsat, proste kdyz se neni na co divat tak je to luxus :D ()

1mikeF

5 a ani o chlup dolů. Hank Moody je tak uhrančivě sarkastický a cynický, že.... že... že ani nedokážu dopsat a vymyslet pointu toho, jak moc je úžasně cynický a sarkastický. ()

Amaranta

Hank je roztomilý, ale jeho ženský idol lítá mezi životními moudry (ta se celkem dají snést - někdy i hluboká) a naprostou nesnesitelností. Těch patálií s Karen už bylo dost! Nejlepší momenty nastávají při sledování myšlenek Beccy, která vždycky přesně ví, co si její milovaný tatík zaslouží. ()

Sláďa

Nemůžu napsat, že to byla úplná ztráta času, ale něco v tom chybělo, třeba ještě nějaká větší myšlenka. První 3 díly jsou trochu mimo a vůbec nemají čím zaujmout. Celkově by se obě série dali shrnout do jednoho večerního filmu a ne zbytečně protahovat slabý děj. Občas jsou hlášky dobrý, ale seriál musí být založen na mnohem více než sprostých slovech a ženském poprsí. ()

Jamall

Životní role Davida Duchovnyho. S postupujícími sériemi se přece jen opakuje a zábava lehce klesla, ale pod čtyři to nejde. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis