Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

route60

Tak jsem to konečně zkouknul a už chápu proč to nadčení je to dokonalé vtipné a urazí to jen snad magorského puritána, Duchovny je ve své roli parádní dokonce bych řekl lepší než v Aktech X ale to je jiný druh serialu, Califonication má 100% jinak to nejde. ()

Idealista

Sex zbožňuji , mluvím sprostě ale i tak mi to nesedlo . Nehodnotím proto že jsem viděl jen 6 . epizod a to ještě ne celé . ()

SB

Seriál založený především na hovadismech hlavní postavy, nutno říci, že tak nevkusných, až vtipných. ()

warpcore

Excelentný David Duchovny, možno v životnej role. Samozrejme, navždy tu bude agent Fox Mulder, ale Hank Moody je tak skvelo napísaná a zahraná postava,že budete len neveriaco krútiť hlavou alebo sa smiať až vám potečú slzy. Californication je top zábavné, zvrátené dielko, plné bizardných situácií, excesov, humoru a nahoty. Vyváženosť týchto prvkov "zábavy" robí z tohto seriálu fantastickú jazdu, na ktorú určite nezabudnete.......tak skoro :-) ()

koza3

Tak změna je život a já se rozhodl poprvé o snížení hvězdičkového hodnocení. Z 5 na 4 hvězdy proto, že třetí série je přežvýkávání toho samého tématu pořád dokola. Pořád se udržuje kvalita seriálu a gegy tady pořád jsou, ale Hank se chová pořád stejně a popravdě idealizovaný pohled na Kalifornii, že všichni jenom šu**jí mě začíná trošku štvát a kouzlo se vytvácí. Ale! Dávám pořád šanci dalším dílům... pokud to takhle půjde dál ani 4 hvězdy si u mě neudrži... doufám, že si tvůrci uvědomí, že v nejlepším je potřeba přestat, ale zisky asi pořád mají, tak rýžují a rýžují... Update: Tak po shlédnutí sedmé série koukám, že už jsem jednou hodnocení snížil. 4 hvězdy asi ponechám, ale to jen z důvodu, že první dvě série a mám pocit, že pátá, byly boží, ale jinak to mělo sestupnou tendenci a píchání na různé úhly a úchylky už prostě nezabírá. Je potřeba vypnout senzor reality, protože kdyby se z rozhovorů vystřihly diskuze o sexu, tak se jedná o němý seriál. Celkově si ale nenechte zkazit chuť, pořád se jedná o perlu mezi aktuální hollywoodskou tvorbou ;-) ()

taft

Tak tohle mě fakt baví!!! Po Dexterovi nejlepší seriál. Já toho Hanka fakt žeru:-) Nevím teda jestli bych chtěla zažít to co prožívá on, lépe řečeno celým životem se prochlastat, prošukat a prohulit (i když v některách chvílích by to asi nebylo k zahození). Dokázala bych za den sjet všechny série a ještě bych měla málo, škoda že na pátou řadu si budu muset zase chvíli počkat, každopádně hodně povedený seriál, ale především díky skvělým hercům v čele s Davidem Duchovnym, kterej čím je starší tím je víc a víc šukéznější!!! Jako dala bych si říct né že ne:-D ()

Demoiselle

Já nevim, jestli má vůbec smysl něco psát. Pro mne již kultovní seriál. Duchovny se postaral o to, aby mu už nikdo neřekl jinak než Hank Moody /taky mi přišlo, že hrál více méně sám sebe/ a ukázal pozlátku L.A. v trochu jiném světle. Od sexu /to ani nejde,ne - tolik?/, alkoholu, zhrzené lásky, drog, knih, filmů a vynikající hudby, po to nejduležitější - rodinu! 5*. ()

Dextwer

Tohle byl seriál podle mého gusta. Kombinace Kalifornie, Hollywood, alkohol, sex, drogy a rock´n´roll. Vynikající David Duchovny alias Hank Moody ztvárňuje Hollywoodského hezouna, který si plnými doušky užívá toho, co mu nabízí Holywoodské prostředí. Jen tak dál, viděl jsem 4 série a už se nemůžu dočkat další. Věřím, že si ji brzo pustím. Zajímavosti: * Názvy Hankových knih jsou 'South of Heaven', 'Seasons in the Abyss' a 'God Hates Us All'. Všechny tyto názvy jsou jména alb skupiny Slayer * Seriál čelí žalobě od americké skupiny Red Hot Chili Peppers, která Californication obviňuje z ukradení jejich identity. Californication je totiž také název jejich alba z roku 1999 a jednoho ze singlů. Podle žaloby se název váže k Red Hot Chili Peppers a tak to vnímají i spotřebitelé * David Duchovny získal za svůj herecký výkon Zlatý glóbus (2008) * Název Californication je odvozen ze dvou slov: California - název státutu v USA & fornication - sex dvou svobodných lidí * V Epizodě "Blues From Laurel Canyon" ukončí Hank rvačku žen výstřelem z brokovnice a slovy "What we have here, is failure to comunicate". Obdobnými slovy začíná píseň „Civil War“ americké hardrockové kapely Guns N' Roses * Seriál je silně inspirován americkým spisovatelem Charlesem Bukowskim - Bukowského pseudonym v jeho knihách býval "Hank Chinaski", zde je to "Hank Moody"; Bukowski strávil téměř celý svůj život v Los Angeles, často pobýval ve Venice (jako Hank Moody); stejně jako Hank Moody strávil svůj život psaním románů, povídek, básní (a jednoho scénáře), stejně jako Hank Moody měl vždy po ruce svůj psací stroj, spoustu alkoholu a cigaret. Když Mia v jednom díle odpovídá na otázku „Kdo je její vzor", řekne: „Charles Bukowski a Hank Moody" - v podstatě jedna osoba; a mnoho dalších narážek. Hlavní rozdíl mezi Bukowskim a Moodym je, že Moody je "hollywoodskej hezoun", zatímco Bukowski byl spíš "hollywoodskej odpad". Zhlédnuté série: ▐ 1.série ▐ 2.série▐ 3.série ▐ 4.série▐ 5.série▐ 6.série▐ 7.série▐ Hodnocení: 75 %▐ "dokončeno" ()

Luckyboy

Fucking and punching in L.A... a taky spousta drog, alkoholu, rock'n'rollu, cigár, litry kafe, několik rvaček, podvádění, zatýkání. Sen spousty chlapů. Hank je projekce dospívajících, vyplněné sny, které většina z nás měla v dospívání a spoustě to nejspíš vydrželo napořád. No a pro ty, kterým (třeba mně :) ) tohle nikdy moc neříkalo, kromě alkoholu a rock'n'rollu, to je výborná zábava. Na co být spořádaný a politicky korektní, když můžete být spisovatel a žít v Kalifornii? Bohužel, poslední série mají trochu sešup dolů, ale i tak to je pořád zábava.***** Seriál skončil (u mne s mírnou pachutí v ústech) a nic zásadního se nestalo. Ne, že bych čekal extrémně přeslazený happy end, anebo nějaký katastrofický konec alá Shakespeare, ale nemůžu se ubránit pocitu, že si seriál zasloužil promyšlenější konec, ke kterému by lépe směřoval. je to škoda, ale takto už to u "natahovaných" seriálů bývá. Každopádně byl jsi cool Hanku Moody. ()

PólBulva

Tento seriál si mně získal svojí drzostí, nechutností a sprostostí. David Duchovny alias Hank Moody zahrál svou roli na jedničku. Alkoholik a děvkař bez zábran, který když se vylíže z jednoho bláta, tak hned musí šlápnout do louže a někdy do hovna. Nicméně jako otec je fakt super. Pro svou dceru Beccu by se rozkrájel. Ne vsechny dily jsem sledoval s otevřenou pusou a s úsměvem na tváři, proto dávám 4 hvězdičky. ()

Kapka68

David Duchovny aka Hank Moody se představuje ve fámozní roli ve famozním seriálu - Californication. Seriál o sexu, dorgách a zase sexu, ve kterém nechybí hodně zábavy, ale často i smutné chvíle. (100 procent) ()

Prechytraly odpad!

Viděl jsem všehovšudy 1. díl V. série. Možná, že je to jako se Sexem ve městě, a i tady jsou pozdní série už jen bolestně trapným dojezdem něčeho originálního a dobrého. Já říkám prozatím to, že je to velice primitivně vulgární - kde chybí myšlenka, hodí se sprostý slovo, případně se to okoření záběry na souložícího humusáka. Je to tím nejhorším způsobem sexistický = ne s nadhledem, ne s ironií a sarkasmem, ale s prvoplánovostí nehodnou myslící bytosti. Víc už se v tom hovně šťourat nebudu :) ()

simoneo

Zaujímavý seriál s veľmi sympatickým hercom Davidom Duchovným, ktorý pre mňa tvorí podstatnú časť seriálu. Nielen, že celý seriál je viac menej o ňom, no mojím osobným názorom je, že ostatní herci okrem neho sú dosť slabí. Vôbec neverím ich hereckým výkonom. Prvá séria bola výborná, druhá ju už trochu kopírovala v zmysle, že komplexne sa stalo zhruba to isté ako v prvej(podobne 3.,4.). Až 5.séria prináša väčší zásah do deja, no v podstate sa celý kolobeh začína odznova. ()

Raptile

Velice dlouho jsem se odhodlával než jsem se přiměl k tomu abych se podíval na tenhle seriál, ale již po pilotním díle mě mile překvapil. Duchovny je dobrej kanec jen co je pravda a ty jeho hlášky taky stojí fakt zato ;) ()

VanBradley89

Po první sérii za 4*. Finále třetí série, perfektní. Hank je prostě borec. A čtvrtá série si udržuje stále stejnou kvalitu. A začínám mít čim dál tím radši Charlieho. Mám za sebou půlku pátý série. Tady jsou moje dojmy. Bates je frajer a Becca je strašná píča. Sere mě už od třetí série a fakt jí nenávidím. Celá pátá série byla taková poslabší něco mi tam chybělo, ale celej poslední díl pobavil. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis