Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

lehkoživka

K tomuto seriálu mám zvláštní vztah. Po každých 2 - 3 dílech měním hodnocení. Většina postav je mi nesympatická, necítím vlastně žádné spříznění ani s jednou z nich. Vadí mi dabing. Sexuální scény mi připadají zcela asexuální díky prkenným hercům (vč. Duchovnyho) - nejspíš by tam měl být velký kus parodie, ale na to jsou málo vtipné. Všechny ženské postavy kromě Hankovy ženy jsou naprosto STEJNÉ. Stejná vizáž, stejné ambice, stejné slepičí strategie. Co se mi líbí: vystižení atmosféry velkoměsta. (Nechtěla bych tam žít ani za nic). Postava Hanka Moodyho. Pomalu přicházím na chuť i jeho ženě. V porovnání s ostatními jednorozměrnými sexbombami vykazuje jistou dávku šarmu. Prozatím - po 1. sérii - 59 %. ()

mouzi

Duchovnyho zivotni role. Genialni postavy 12lete metalistky Madeleine Martin a zfetovaneho smouly Pamely Adlon :))) Kazda postava je naprosto jedinecna a ma v serialu sve misto. Dokonalost. ()

christiene

Joo, s Hankem Moodym musí být fakt zábava :) Co se dá podělat, to prostě podělá... Ale dá se říct, že to vlastně podělá vždy s jakousi noblesou. ()

mFranta

Docela se divím, že tento seriál ještě není v USA zakázaný. Spisovatel, který neustále kouří, hulí, chlastá a objíždí každou ženskou, která se připlete do cesty. Snaží se(?) vyřešit problémy s jeho životní láskou a dospívající dcerou. Jeho neustále masturbující agent (který si zahrál náhradníka v pornu) má manželku, která si často a ráda šňupne lajničku. Atd., atd. Sprostých slov je tam nepočítaně, ale rozhodně je to větší zábava, než Ordinace a spol. ()

filip333

Geniální, geniální, geniální. Davida jsem již kdysi odepsal, ale tato role mu sedne jako hrnec na pr.... Ke konci třetí série musím snížit hodnocení na 80% - geniální byly první dva díly a osmý z třetí série. ()

Infalín

Takhle to prostě dneska chodí a basta, tváří se scenáristé tohoto seriálu, a komu se to nelíbí, je out. Kurva, my určujeme, jak vypadá moderní život. Když já ale na tuhle povrchní vykalkulovanost moc nejsem. Čekal jsem, že se najím, ale místo jídla jsem dostal jen přílohu skládající se ze sexu, který je tu vzrušující asi jako projíždějící rychlík, a drsné mluvy, která je místy, to uznávám, docela vtipná. Hank je totálně neschopný hovado, který si svý komplexy hojí na ostatních. Stejně nevěřím, že kdy něco napsal. Nechápu, proč se na něj všichni nevykašlou. Vlastně u těch ženských, co jsou zde redukovány na vaginu a kozy, to docela chápu. A taky u loserů, kteří se v Hankovi shlédli. Ale mně je ze seriálu hořko. Zajímavé komentáře: gudaulin, zdenny, Tom Riddle, KASUGI ()

gruzdej

Sice jednoduché, ale geniální. Zápletky, dějové linky, dialogy... Funguje to, je to vtipné a neustále to dokáže překvapovat. Zatím životní role Davida Duchovnyho. ()

Andre.w

Tak todle je luxus. Tak dobře napsaný dialogy sem v žádným seriálu, kterej není apriori komediální dlouho neslyšel. Seriál si drží zatím skvělou úroveň a David D. je pekelnej mrdač. ()

HennessyVSOP

No, z Hanka Moodyho se stala spolu s Housem moje nejoblíbenější seriálová postava. Tento seriál je opravdu fajn, s nadsázkou a humorem vás protáhne životem chlapa a alespoň teda mne donutil k zamyšlení. Duchovny je v této roli dokonalý a já vážně nevím co dodat, super seriál na který rád koukám i opakovaně. 100% ()

jjjerry

Perfektní herecký výkon, Duchovny hraje tak trochu sám sebe. Doporučuju zásadně koukat na orginální znění, něco prostě přeložit nejde. edit: 7.serie, totální zklamání, ten scénář (i když stále píše Tom Capinos) tak se mně zdá nějak mimo, hlášky trapný a ne vtipný, mělo to skončit minulou serií, ten kluk mě leze hrozně na nervy. Zatím jsem viděl 5 epizod a nějak nevidim hlavní linii příběhu, nemá to šťávu. ale hodnocení neměnim, platí pro první serii =) ()

liborson

Po prvních velmi našláplých dílech se seriál dostal do průměrnosti zvláště díky scénáři, který z Hanka sice dělá big fucking boye, nicméně jeho zamilovanost a až velká snaha vrátit se k manželce v 1. sérii ho strká do průměrnosti. 2. sezóna velmi rychle vyšuměla. Taktéž nechápu příliš konec, kdy Hank zůstal v L.A. kvůli Becce a jejímu příteli, který se ve 3. sezóně ani jednou neobjevil. Oceňuji 3. sezónu za určitý nákop v Hankově životě. 3 hlavní milenky v díle, kdy se všichni sejdou v jeho bytu - brutální. Nicméně jak v případě 1. sérky, je i konec nepovedený. Na 4. sezonu se ani netěším, nejspíše dostaneme recyklát toho, co jsme už viděli. ()

punka27

seriál som začala pozerať asi pred dvoma rokmi, pozrela som jednu sériu a veľmi ma neoslovil, príliš sexu a zlých vecí. Neviem, čo sa od vtedy vo mne zmenilo, ale zistila som, že sa teší veľkej popularite a dala som mu druhú šancu. Pozrela som za pár dní tri série a s napätím čakám na ďalšie diely ()

rodier

Nejlepsi show. Ever. chlast, sex, prusery. dvojka moody a runkle jsou proste nejlepsi ;) + v kazdem dile kvalitni sukacka. ()

brodži

Chci být jako Hank Moody. S Davidem Duchovny jsem viděl naposledy Akta X ale v tomhle mě absolutně dostal. Sprostý, obhroublí cápek, co sjíždí jednu holku za druhou jak Dj gramodesky na diskotéce. Jeho slovní obraty u mě vyvolávali záchvaty smíchu a nebyli to žádné tupé spros´tárny jako z prciček, kdy se za každou cenu snaží být vtipní. Lukrativní seriálek.5* ()

popo666

Od konca druhej serie serial strasne upada. Uz stratil tu charizmu, aj scenar je horsi. Ak 5. seria zacne v takom tempe, ako 4 seria, hviezdicka serialu ubudne... ()

MFZB

Tak po prvé, na seriály nie som a ani neviem z akého dôvodu som sa pustil do tejto série, ale po pozretí prvého dielu som si povedal, že toto ma bude baviť, aj napriek skutočnosti, že to ide úplne mimo môj žáner. Videl som všetky štyri série a myslím si, že k nejakým vybraným dielom nemá cenu sa vyjadrovať, ale ako celok je to fakt perfektné. Každý diel mal niečo do seba prevažná väčšina ich bola strašne srandovných, niektoré však aj smutné, ale strašne dobre sa to pozeralo. Takže u mňa ruka hore. ()

Elvis1994

Kdyz v intru pilotního dílu jeptiška vykouří Hanka Moodyho , situace ukazuje v jakém duchu bude célý serial , nepřekonatelný David Duchovny v roli Hanka Moodyho je tak úžasný že mu věřím všechno co řekne, bezkonkurenční sarkastický humor , výborné hlášky , výborný příběh o hromádce neštěstí co si umí ve vteříne dokonale posrat celý život. Zasluhuje si plný počet *****. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis