Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Jurij

David Duchovni v roli spisovatele, co jen flámuje, podělá co může, nepíše a je schopen wojet i dámské kolo - skvostné... ()

onde

Absolutní vrchol americké seriálové tvorby a zároveň jedno z největších překvapení roku, co se týká seriálu & filmů. Dlouho jsem si myslel, že David Duchovny už je někde zapomenut, ale po tom co jsem teda zkouknul první řadu, tak již pomalu zapomínám na nějakého Foxe Muldera. Tam mu třeba šlo, byl charismatický a byl pravý pro roli detektiva FBI, ale v Californication mi prostě přijde jako ryba ve vodě. Těžko říct, jestli je tak dobrý herec nebo jestli je takový ve skutečnosti, ale skoro každé slovo, gesto a situace, ve kterých se ocitá jsou v jeho podání neuvěřitelně uvěřitelné. Nutno podotknout, že i volba ostatních postav seriálu byla docela dobrá, ani jeden tam není iritující svojí přítomností... Hank Moody je top!:) ()

Sheepy93

Tak tohle je konečná! David Duchovny ukázal, že se rozhodně zvládne odpoutat od postavy agenta Muldera. Už žádné UFO, kruhy v obilí ani jiné záhady, teď na scénu přichází Hank Moody pan "někdo". ()

kondomxxl

Nemá zmysel nejako komentovať tento geniálny seriál. Zcela originální, velice zábavný a taky i pravdivý obraz života. Prvá séria bola skvelá a našťastie aj tá druhá. Čo ma ale mrzí, je koniec Lewa Ashbyho ktorý sa stal nekonečnou súčasťou Hanka Moodyho a bude veľmi chýbať :-( ()

reload24

Kurevsky cynický spisovatel, který si prošukává cestu skrz Venice a přitom se svérázným způsobem snaží získat zpět svou bývalou přítelkyni. Je snad možnost sledovat něco zábavnějšího? ()

BorisBlade

Už po scéně v kostele jsem věděl, že tohle je serál podle mého gusta."Totaly fucken hot nun"! David Duchovny jako Hank předvádí jeden excelentní výkon za druhým. V třetí sezóně mi bohužel chybí Lou Ashby. Skvěle se s Hankem doplňovali, težko říct kdo byl ten bláznivější. Každopádně třetí sezóna je ze všech nejvíce povedená, ale druhá je hned v závěsu. Na tomto seriálu mi přijde nádherné, že v jakémkoliv okamžiku se pořád něco děje a nejsou zde nikde hluchá místa. Jedna ku*evsky brutální scéna za druhou. Velká škoda že sezóna má jen 12 epizod. Jo prostě seriál, kde člověk, jak říkal Charlie Runkle, "fuckin' whole campus", se jen tak nevidí. 98% ()

Mesmeric

Neskutečně krutě realistický podaný seriál o tom jak se dá absolutně dokonale promr... celý svůj život a to jak v dobrém tak ve špatném smyslu. Dialogy jsou absolutně ušetřeny jakékoliv cenzury a kdo má co na srdci to má okamžitě na jazyku. ()

kolby

Zo zaciatku mi ten typek neskutocne liezol na city. Po nejakej chvili (kratkej chvili) som prisiel na to, ze kazdy z nas chlapcov v kutiku duse tuzi byt takym istym adolescentom, ktory dokaze s neskutocnou graciou vzdy nejako preplavat svojimi vlastnymi srackami. Po dalsej kratkej chvili som sa prichytil pri tom, ze mi este ziadna serialova postavicka nebola taka sympaticka ako Hank Moody a jeho problemiky. Zabavne, poucne (LOL), prijemne, vyborny Duchovny, absolutny soundtrack, G E N I A L N E. 160% a zmena v rebriku oblubenych serialov. ()

alfadur

Odporúčam úžasný seriál plný vtipného humoru a skvelý výkon Davida Duchovného niekedy mám pocit že ani nehraje a žije si svoj život.Dávam plných päť z piatich ()

Mangus

Nejak sa zo mňa v poslednom čase stal milovník seriálov, a to som ich kedysi nenávidel. Davida Duchovneho som tiež nikdy nemusel a Akty X za Béčkový seriál s Béčkovými hercami. Californication zmenil môj názor aspoň ohľadom Davida, ktorý tu fakt exceluje. Nikdy som netušil, že môže hrať niekoho, kto je tak nad vecou, ako Hank, ktorý je taký neskutočný sukničkár a darí sa mu (aspoň v tých zvádzacích záležitostiach). Californication nie je odrazom skutočného života, skôr malej skupinky ľudí. Fakt neviem, kde na svete sa takéto orgie dejú, ale nevravím, keď neviem. Chovanie hlavných postáv tiež nie je vždy logické, najmä teda Karen, ktoré to ale vynahrádza svojou sympatickosťou. A Mia the bitch, neznášal som ju. Ok, tak či tak 10/10 ()

max cady odpad!

Naprosto strasny.Nesnasim filmy o frajircich,kteri opi... kazdou.Akorat to zveda sebevedomi nakym blbcum.Handler je nechutny.3dily a dost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

blackperseus

POZOR, KOMENT MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY! 1. séria: Tak som sa na to konečne odhodlal a očakávania to nesklamalo, ale ani nejako nepredčilo. Californication totižto (podľa môjho názoru) "kapku" zaostáva za svojou povesťou, ale aj tak je to seriál presne podľa môjho gusta! ;-) Pár vecí, ktoré som zaznamenal počas sledovania Californication: 1. V Californii nikdy neprší. 2. V Californii sa navštevy nikdy nevyzúvajú. 3. V Californii aj keď sa zotnete ako doga, stále zrozumiteľne artikulujete. ;-) Špeciálny hviezdičkový bonus za postavu Marcy a jej parádny sexi chraplák ;-), takže... 85% 2. séria: Trochu nudnejší úvod, ale to som sa možno len ťažšie "vpravoval" do toho, že Hank Moody je späť. A navyše čoskoro dostane geniálneho parťáka v podobe Lewa Ashbyho! Táto dvojka sa scenáristom fakt vydarila. Jediné, čo ma rušilo, bola pornohviezda Daisy; to už tam nemohli vybrať nejakú poriadne kozatú blondínku? A Runkle ňou nahradí sexi dračicu Marcy? EPIC FAIL! ;-) 85%. 3. séria: Celý čas som si hovoril, že je to akési príbehovo roztečené, spomalené, ovatované... Veľa postáv, veľa vzťahov, žiadna súvislejšia línia... Ale whatever, účel to plnilo dokonale, navyše prišli epizódy ako napr. 3x08 - The Apartment a hlavne finále 3x12 - Mia Culpa, pri ktorom som od emócií tajil dych... Takže zatiaľ 80%. 4. séria: Klasika, nič iné sa na to nedá povedať. Charaktery stoja už štvrtú sezónu na mieste a okrem drobných odchýliek ("Musím to dostať na stovku!") sa to nikam neposúva. A načo aj? Vieme si vôbec predstaviť Moodyho ako vzorného tatínka a manželíka? Tie noci v base mu predsa len sedia lepšie. ;-) Nebyť niekoľko epizód, pri ktorých vám príde na um legendárne slovné spojenie "scenáristický kŕč" (4x03, 4x09), šlo by to aj vyššie... Takže ostávam s pozdravom a s 80%... 5. séria: Tak toto naozaj nebolo, nebolo dobré. Kým doterajšie série mali aspoň náznak vnútorných príbehových línií (Hankov vzťah k rodine v jednotke, Lew Ashby v dvojke, Hankova univerzitná kariéra v trojke, vyvrcholenie patálií s Miou v štvortke), teraz, dovolím si povedať, o nejakom scenáristickom koncepte nemôže byť reči. Celá séria je poskladaná z epizód (v pravom zmysle slova), ktoré absolútne strácajú nielen vzájomnú náväznosť, ale aj vtipnosť - a tým i celý zmysel. Epizódy, zápletky, dialógy vyznievajú skôr trápne, spontánny výbuch smiechu ako v počiatkoch skutočne nehrozí (ak teda práve "neujíždíte" na transvestitoch a drsnom "nigga" slagnu). Hank skrátka prišiel do L.A. a ide z problému do problému (čo by bolo v poriadku), ale keď aj niekoľko tých problémov (=epizód) premeškáte, nič sa nestane, pretože príbeh ako celok sa vôbec nehýbe (čo som písal už aj pri štvrtej sérií, ale piata to vybičovala do extrému, ktorý drví gule viac ako Eddie Nero). Jedinými motívmi, ktoré (podľa môjho názoru) mohli seriálom ako-tak pohnúť, bola pološialená Carrie a nadrzlý týpek Tyler - lenže to by Carrie museli autori rozpracovať na viac ako tri epizódy a Tyler by musel vyznievať pre diváka aspoň kvapku sympatickejšie. Takto to bola len dvanásťdielna kaša zbytočných kecov, zbytočných postáv, zbytočného ...Californication. Vidieť sa to dá, ale vyslovene len ako zabijak nudy (a aj to by ste si určite našli sto lepších spôsobov). Na šestku sa pozriem, iba ak bude skutočne posledná, ako som niekde zazrel. Dávam 20% a celkové hodnotenie nemením, pretože túto sériu odmietam považovať za plnohodnotnú súčasť seriálu. ;-) 6. séria: Nakoniec som slovo nedodržal a túto sériu som dopozeral, aj keď bolo už po pár epizódach jasné, že sedmička bude. Určite to bolo lepšie ako predchádzajúca sezóna, aj keď tú prekonať nebola práve herkulovská méta. Minimálne sme sa od hip-hopu premiestnili do príjemnejších rock´n´rollových vôd, femme fatale v postave Faith bola celkom v poriadku, aj keď som si na ňu musel chvíľu zvykať. Vadila mi opäť prehnaná rozkúskovanosti, kde sa jednotlivým motívom len zriedka venuje viac ako priestor jednej epizódy; kde je krásna zápletka s ukradnutým románom, kde je príbeh Lewa Ashbyho, ktoré udržali pokope celých 12 dielov, možno viac? A vadila mi aj nie úplne zvládnutá postava Attica Fetcha. Keď už problémový rocker, tak, prosím, aspoň trochu charakteru by to chcelo! Takto len za slabých 45% 7. séria: In January 2014. Maybe. () (méně) (více)

OziRaziel

Opravdu chvílema nenucený, drsný a originální humor mě bavil celé dvě série (a to tak že jsem si málem párkrát roztrh hubu smíchy). 3. serie byl průser a po pár dílech mě ůplně přestal bavit. Snažení o ještě drsnější humor, (tedy nucený humor v domnění , že diváka baví hlavně kompromitující postelové scény) zničil vše co mě ke Californication právě připoutalo. Do třetí serie 5 hvězd. ()

tcheque

Po prvních čtyřech dílech jsem tento seriál nesnášela. Přišel mi trapný, obscénní, sprostý, bez významu, seriál, ve kterém David Duchovny jenom šuká jednu holku za druhou a na konci seriálu se vždycky stane/řekne něco, co nás má jako že napnout ("To musí být frustrující psát blog pro mýho otce" => Oh, ah, och, ach) Nicméně nakonec to smysl má, je to vtipné, sakrastické, drsné, ale potom vlastně i morální, hezké a dokonce i romantické. A vlastně dokonalé. HBO umí ! ()

Mr. Zero

miluju intro seriálu a hlavně ten uvodní song. seriál perfektně zychycuju všechnu tu atmosféru kaifornia,LA, Venice... už několikrát sem cítil že seriál silně upadá ale nečekaně se to zas zvedlo ()

Lukkyn

Z uhlazeného, slušného, občas vtipkujícího, ale nikdy ne netaktního agenta Foxe Muldera se stal sprostej, většinu času vožralej, neustále souložící sarkastickej sympaťák - spisovatel Hank Moody. Skvělý přeřazení herecký kariéry na úplně jinou kolej a světe div se lepší kolej. Hank je postava , která ať už se bráníte jakkoli Vám nakonec vleze pod kůži a rozleze se jako mor. První díl sem viděl náhodně a poté shlédl celou úvodní sérii během 4 dnů. Přístup Hanka a jeho snažení neustále něco kloudného vyplodit do noťasu , když při tom stíhá šukat jako králík a pít jako 4 bezdomovci dohromady pobaví každého. Mezitím by se rád vrátil k neuvěřitelně krásné ženě a ještě si zkusil hrát na tatínka. Ze všeho toho snažení je nakonec kopec komických situací, pár poblitých alejí (scéna s obrazen nemá chybu :-)) hezký kočky v záběru a zamyšlení se nad tím, že by ten jeho život nemusel bejt tak špatnej :-) Snad si seriál udrží nastavenej level, protože se těším jak malej Jarda na další sérii. ()

kacudzde

Nedávno jsem viděla úplně náhodou jeden díl, po kterém jsem běhěm 2 týdnů musela vidět všechny tři série. Určitě to není seriál pro každého - puritáni to nedají. Mě Hank Moody dostal. Bohémský spisovatel s tvůrčí krizí, který chlastá, hulí trávu, o*íchá všechno ve svém okolí a i když se zdá, že má všechno ( a všechny) totálně na háku, jediné po čem opravdu touží, je normální život s matkou svého dítěte - svou jedinou opravdovou láskou. Životní role pro Davida Duchovnyho. Po posledním dílu třetí série, který mě rozbrečel, se nemůžu dočkat další řady. ()

dweller

Duchovnemu ta rola sedi ako usita. Season 1 - 90%, Season 2 - 90%, Season 3 - 80%, Season 4 - 80%, Season 5 - 70%, Season 6 - 70%, Season 7 - ? ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis