Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Hadrian

Je to prasárna největšího kalibru...stačí zmínit plešatého starého úchyla Charlieho Runkla a každý ví o čem mluvím. Třetí a čtvrtá řada byla dle mého názoru nejlepší. Nezapomenutelné scény jako návrat Richarda Batse k alkoholu nebo jak se všichni nahrnuli do Hankova bytu. Na druhou stranu je to dost smutný příběh o chlapovi, který se snaží vrátit ke svojí lásce (vážně nevím, co na Karen vidí) a lehce nevyvedené dceři a přitom spí úplně s každým. I přes některé slabší momenty jako byla poslední řada a lehce neukončený konec, který ale závěrečným songem ve mně probudil silnou nostalgii si myslím, že toto je jeden s nejlepších seriálových počinů současnosti...ale není pro každého.. ()

kuri-noha

Parádní zábava se skvělým Duchovnym. Za spoustou veselých příhod a vylízaných kund se skrývá láska k rodině. Nenechte se splést jmenovaným počtem dílů - seriál má pouze 3. série, po kterých přichází hezká pointa. 4. série je umělé nastavení, další 3 už nejsou Californication, ale samoúčelná úchylárna o ničem, kde sperma a fekálie létají vzduchem ve společném gejzíru. Kvůli tomu jsem nucen srazit hodnocení. 1. - 3. série: 5/5... 4. série 4/5, 5.-7. série 2/5. ()

Gyl

Co mi ze začátku připadalo celkem zajímavý, mi po sérii a půl připadá prostě a jednoduše vypatlaný. Všichni (ale Hank nejvíc) chlastaj, fetujou, šukaj..všechny ženské v seriálu jsou nadržené nymfomanky, které by ojely i požární hydrant..nikdo nemá žádnou práci a přitom má každý vilu a porsche. Přestože Hank je největší kozomrd ve městě, tak jeho bývalka ho miluje tak, že opustí relativně spořádaného chlapa, který je na tom stokrát líp i finančně, a vrátí se k němu. Dvanáctiletá dcera chce sama od sebe bydlet s fotrem, kterej je věčně ožralej a byt mu smrdí kurvama....TO PROSTĚ NECHÁPU!! Netvrdím, že se na to nedá vůbec koukat, to docela dá, ale je to spíš scénáristická onanie než cokoliv jiného. ...oprava: je to fakt hnusný. S každou další sérií je tam míň jakéhokoli příběhu a víc šukání, fetování, sraní, blití a debilních postav. ()

MARLENE.DAFT

První série udělala ze seriálu kultovní záležitost, která se jen tak nebude opakovat, je to zábavné, trochu ujeté, Duchovny a jeho jiskry v očích fakt sexy a celé to tak nějak dobře šlape a člověk občas dostane záchvaty smíchu jaké dlouho neměl. V dalších sériích se kouzlo a magie ztrácí. Do čtvrté to ještě jakž takž funguje, ale další tři a zejména poslední dvě už jsou nepovedenou parodií na původní seriál a jeho myšlenku. Dokoukala jsem jen pro to, že jsem chtěla vědět, jak to celé dopadne. ()

ZOUi

dnešná spoločnosť je tak skurvene prehnitá a tento seriál na to vie "bez servítky" nádherne poukázať ()

StanleyVanH

Jeho život bych teda chtěl mít, říkat celí život jedné ženě jak ji miluje, přitom chrápat s jinýma, ona se k němu stále vrací,co víc si přát. ()

Supremit

Celému svetu na známosť sa dáva, že Californication je klenot v seriálovej truhlici pokladov. Čaro a jeho glóriu mu zaisťuje impozantný scenár, preto mi dovoľte autorom vzdať hold. Nečudo, že zaujíma miesta v najvyšších priečkach kinematografického rebríčku. Moje srdce si vydobyl právom! Vďaka pán režisér, milí scenáristi a celý produkčný tým. Raz a opäť som pochopil, čo je to vzácnosť, zmyselnosť a pôvab vo filmovom svete. Toto dielo zahŕňa všetky uvedené faktory a rozhodne stojí za vašu pozornosť. Nečakajte, siahnite po ňom a poddajte sa jeho šarmu. ()

slamic5

Bavilo mě to, první řady víc, ale jinak si to jaksi taksi kvalitu udrželo. Trošku mi vadilo, že každá rada má nové herce, zrovna vždy když jsem si herce z řady předchozí oblíbil. Podruhé už to ale sledovat nebudu. ()

pekarekoto

Seriál je zjavne inšpirovaný Charlesom Bukowským. Samozrejme David Duchovný a celkovo Californication je o dosť "estetickejšou" verziu Bukowského. Vrátane jazdenia v porsche 911... Seriál je urobený pomerne univerzálne a myslím že takmer každý, ak nie každý, si v ňom nájde to svoje. Runkle-ovci sú silne vulgárny a sexuány. Majú trochu jednoduchší humor.... Samotný Hank Moody/David Duchovný drží "latku" vysoko. Často velmi kvalitná a trefná kritika spoločnosti a mnohého iného. Tiež odkazy na hromadu kvalitnej kultovej hudby a iných intelektuálnych záležitostí... Nakoniec samotná osoba Hanka/Duchovného ktorá rozhodne nie je čiernobiela. Je lahké vidieť sa vo všetkých jeho radostiach a depresiách zároveň. Nakoniec to krásne prostredie Kalifornie, Los Angeles. Žlté teplé slnko, palmy a samotný charakter Kalifornie. Občas nejaky ten bordel a bezdomovec pretože nič nie je dokonalé. Tento seriál som videl tolkokrát že mnohé pasáže viem citovať takmer doslovne. Pripájam asi môj naoblúbenejší. "Říká se že analog/vinyl je jiný, takovej teplejší." "a ty seš analogovej muž v digitální době" ()

tekedozai

Videl som zatial prvych 11 casti (z 12tich) a musim povedat ze tak skvelu kombinaciu medzi Foxom Mulderom a typkom z Dennika Cervenych Crieviciek som si nevedel ani v najtajnejsich predstavach vybavit. Pilot neprekonatelny, dalsie casti medzi 4mi a 5timi *. Takze uvidime co prinese finale grande, snad sa priklonim, a verte tomu ze velmi rad, k tej 5ke... (december 2007) tak po zhliadnuti celej prvej serie sa nakoniec bohuzial musim priklonit k 4 hviezdickam, ako som uz naznacoval, prvy diel nasadil latku prilis vysoko a ostatne vyvoje deja sa len ledva dotahovali... ()

Drzy_orel

Jak jsem zmiňoval už u Dextera, Showtime opět ukázala že se nebojí vypustit seriál s pro někoho kontroverzní tématikou. Hank se propíjí a prošoustá*á životem, aby vyřešil svoji tvůrčí krizi a rodinné problémy. Dělá to ale takovým způsobem, že vás to vtáhne do jeho života a budete ho chápat, fandit mu, možná i závidět, ale hlavně se dobře bavit. ()

vicha.k

Kdybych mohl tak tomu dám deset hvězdiček. Celou serii jsem zhltnul během 24 hodin a docela toho hořce lituji, že jsem si to nevychutnával delší dobu. Trocha nahoty, arogance, skvělí humor, postavy i hudba..."Carpe mother fucker diem, baby." ()

marocco

Perfektne napísaná postava Hanka Moodyho a výborne a charizmatické hranie Davida Duchovnyho. V každom diely sa vyskytne množstvo super cynických či sarkastických hlášok, ktoré ma dostanú. Showtime začal robiť v poslednej dobe slušnú prácu, len tak ďalej. ()

majrou-

Seriál roku 2007. Tolik geniálních hlášek co tady zaznělo z úst Hanka Moodyho se jen tak nevidí. Skvělá zábava od prvního do posledního dílu, ani vteřinka nudy. Vřele doporučuji. Season 1 - 90% / Season 2 - 90% / Season 3 - 90% / Season 4 - 90% (so far) / Overall - 90% / hor or not? +++ ()

ZzB

Další seriál, kde zazářil David Duchovny. Tentokrát to nemá nic společného s UFOny, ale opět je to skvělá podívaná. David se představí v roli životem deprimovaného spisovatele, který je zároveň mistrovský svůdník. Krásných žen se v seriálu protočí bezpočet, humorem se také vůbec nešetří a je dokonce i vtipný, což rohodně nebývá pravidlem. Bohužel pouze po první tři díly. Poté se Californication zvrhne v sentimentální vzpomínkovou jízdu a už to prostě není ono. Jsem zvědav na další řady. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis