Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Roper

Dalsia spickova zalezitost, uz to snad ani vsetko nestiham pozerat... Co je Family Guy pre animovany serial, to je Californication pre komercny hrany serial, sex, vulgarizmy, alkohol, cigarety, drogy, nostalgia, cierny humor, miestami az zvrateny a nechutny, ale napriek tomu je to v celku super, Duchovny sa naozaj nezda, predpokladam, ze k tomuto serialu mu znacne pomohla "podobna" uloha v Denniku cervenych crieviciek :-) pozera sa nato dobre, ale nie az tak, ze by som si pozrel 10 casti za sebou a stale bol spokojny, preto 80 ()

Kurňa

Po první serii a čtyřech dílech druhé, dávám 5 hvězdiček. Úchylně vtipné, originální a zábavné. Nejlepší serial poslední doby. ()

MiSHeC

Mile, cynicke, ciernohumorne, sarkasticke, ironicke, detinske, vtipne, nechutne, ale "kolem a kolem" výborný seriál, 5/5* ()

Turtle

Jeden z nejlepších seriálů jaký jsem kdy viděl. Plný dávka sarkasmu a humoru jako takového. David Duchovny (Fanoušci X-Files prominou) zde podává asi nejlepší výkon svého života. Je to vtipné, nebere si to servítky a nepůsobí to uměle ani křečovitě. Některé momenty se vryjí do paměti na hodně dlouho a pobaví (například když je Hank přistižen na záchodě s nosem v pytlíku kokainu) nebo naopak chytnou za srdce (jako smrt Lewa Ashbyho). S pribývajícími sériemi se nevkrádá stereotyp a seriál má pořád šťávu. Perfektní soundtrack. ()

SedRicK

Velmi drsný, ironický a zároveň pravdivý seriál. A navíc neskutečně vtipný. David po roli volnomyšlenkářského a snílkovského agenta FBI přešel do role naprosto realistického až surealistického erotomana, který bych řekl je velmi podobný jeho reálné povaze. ()

Tobby47

Námětem poněkud netradiční seriál. Celý se točí kolem ústřední postavy a jeho životní a profesionální krizi. Sarkasmů a životního cynismu je vskutku dost, na mě ovšem nepůsobí tak jak by měly. Nedokáži se ztotožnit s žádnou s postav, celé mi to přijde moc umělé a moc...ehm...pozérské. Formou mi to poněkud připomíná seriál Sex ve měste, či spíše jakýmsi ústředním dějištěm, na němž se pohybují postavy finančně zajištěné a řešící své zdánlivě veledůležité problémy. Toto by se dalo ještě prominout, ale postava 12leté dcery hlavního protagonisty, pronášející věty jako "Tvá kniha je cvičením v nihilismu a je pevně vkořeněná v romantismu". Promiňte, ale co je moc, to je moc. ()

Romanko99

Takyto druh humoru mi uplne najlepsie spociatku nesedel, ale v Californication to funguje uzasne. Serial dokonca postupne nabere na kvalite a v sucasnoti ho povazujem spolu s How I Met Your Mother za najlepsie v zanri. ()

towlee

První série je totální nářez. Hank se vždycky ožere, sbalí nějakou buchtu,sem tam utrousí nějakou tu piču. Nic moc vážnýho, skvělá oddechovka, u který můžete vypnout a jen se smát řízně napsaným dialogům. Jenže s druhou sérií je tady změna. Začínají se řešit problémy (vztahy, drogy, nemoci), seriál se najednou bere tak nějak až moc vážně, čímž se defakto sám pohřbívá a zapadá do šedého průměru. Už to není taková sranda a Lew Ashby to sám nevytrhne. Jinak potom, co jsem viděl upoutávku na třetí sérii (Hank Moody jako otec, jenž sám vychovává svoji dospívající dceru, jak to zvládne...brrrrrr), jsem ještě nenašel odvahu se na to podívat. ()

Jasmín

Nijak zvlášť vtipné, proložené sexem, osud hlavního hrdniny mi byl po pár dílech celkem jedno a ostatních už úplně... jo a nejhorší úvodní píseň k titulkům, co jsem kdy zažil. Přesto občas pošimralo a tak aspoň 3 hvězdy dám. ()

triscimy

Tak to je bomba... přicházel jsem tomu na chuť postupně, nakonec mě to pohltilo a Hank Moody je pro mě bůh, kéž bych měl život jako on. :) První díl mě tolik neoslovil, pokud jste na tom podobně, dejte tomu ještě šanci, a pak to přijde. Silně cynický, občas erotický, ale hlavně nesmírně zábavný seriál. Jeden z nejlepších! Ale nesmíte být suchar a příliš konzervativní. PS: narozdíl od některých jiných si určitě nemyslím, že by kvalita seriálu postupně uvadala, pro mě možná spíše naopak! pořád se to ale drží mezi 85 a 100 %. PPS: V Americe prakticky (alespoň soudě dle IMDB, kde má padesátinu hodnocení oproti ČSFD:) neznámé, což je pro mě trochu záhadou, každopádně doufám, že to neodradí tvůrce od točení dalších sezon, protože kvalitu si to dle mého drží standardně vysokou ve všech dosavadních třech sériích. ()

JUX

Season 1: 4* Season 2: 3* Paradni dialogy, vtipny, ale ty lidi, az na dceru, jsou vlastne chudaci - sice to o sobe nevedi, ale jsou ;-) Jedina real vec na tom vsem je Hankuv vztah k Becce. Season 3: 4*. Mnohem vydarenejsi nez dvojka. Uz me ty postavy tak nesrali. A je to mnohem vic komedialnejsi. Pak ovsem zaver pusobi jako pest na oko, bohuzel, protoze je dobrej. Stejne tak blbe pusobi dil s Hankovym kamosem z mladi, co je chudinka strasne nemocnej... Season 4: 4*. Hank stale nenapravitelny. Tentokrat na nej ale malem dojde. A ve finale je pussy, co omdli :) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis