Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

tulen

Uplně jiný než jsem čekal a musím říct, že lepší. Pod drsnou slupkou je něco hlubšího a ze života. Vulgární, ironický, ale ze života a vyvolávající úsměv, který má na pozadí smutek a vede k zamyšlení ... Příjemné překvapení. ()

Mar_Mar

Asi budu patřit mezi menšinu, koho tento seriál neoslovil. První série se ještě dala, sem tam vtipné dialogy a David Duchovny jako Hank Moody mi přišel sexy a vtipný. Ale je to pořád dokola, sex, egoismus, snobství, sex, sex a trapný sex. Hank Moody jakožto umělec, který žije z jedné knihy a šoustá nezletilé obscénní dívky. Prostě ne, nemohu. Jedna hvězdička za první sérii. ()

Zizou_

Vynikající, nekonvenční drama. David Duchovny je skvělý a Hankův charakter snad nepotřebuje komentář. 90 %. Se zakončením jsem spokojen. ()

Nemesis odpad!

Seriálu stačili 4 diely na "premrdanie sa" na úplné dno môjho hodnotenia. Nie som žiaden puritán ale taká zmeska samoúčelných nechutností, nadávok, žvástov a vulgárneho sexu sa len tak nevidí. Seriál nie je o ničom inom, ako taký je bezduchý a jeho všeobecný úspech poukazuje na súčasnú morálnu krízu v spoločnosti. Objektívne hodnotenie (s ohľadom aj na technickú stránku) by bolo vyššie, ale pojem "odpad" tento počin dokonale charakterizuje. ()

macoslavek

první řada byla legendární, pak kvalita s každou další sezónou klesá do hov*n.. škoda no.. potenciál to má, Duchovnemu je ta role snad šitá na míru.. ale je to klasický showtime, překombinovaný do nesmyslna. ()

salokin

Seriál, který jsem zpočátku vnímal jen jako osvěžující komedii si mě nakonec naprosto získal a ne jenom díky bezchybnému Duchovnymu, které stvořil kult v podobě Hanka Moodyho. Vysvětlit člověku, který Californication nikdy nesledoval, co mám přesně na mysli, by asi nebylo jednoduché, protože to, co se dere na povrch 90% procent času je "jen" cynický humor, chlast a sex. To je sice paráda a je to tady uskutečněno úžasným způsobem, ale já osobně si hlavně užil těch zbývajících 10%. A abych mohl vystvětlit, co že mám přesně na mysli, budu muset citovat Eddieho Nera a říct:“Because now I know what it’s about. It sure the fuck isn’t about warm, wet pussy. It`s about a guy trying to keep it together while falling apart. It’s about life. Love. Sex. And the ever-loving presence of the grim fucking reaper. It’s about men. Husbands. Wives. Daughters and fathers. It’s Cassavetes meets Judy Blume! It’s about the motherfucking dark side!” ()

mxtusko

az na tu predposlednu seriu s rapperom, ktory sa nevie ovladat, genialny serial. Taka moderna adaptacia Charlesa Bukowskeho. ()

Smerfito

Bál jsem se že prudkost mé ejakulace ti způsobí vnitřní zranění... tak tyhle hlášky a spousta jiných mě dostávají do kolen. Pokud nejste puritáni nebo urputní výchovní poradci tak tenhle serial je to pravé oříškové. ()

LilyHobbit

Nejoblíbenější seriál. A čím? Pravdou, skutečností, realitou, pícháním, chlastem, trablům, napětím, vtipem, sarkasmem... ()

Trageeed

Bylo by boží, zažít aspoň jednu pitku s Hankem. A Karen je nejvíc sexy máma v historii všech pohyblivých obrázků! ()

BlackVelvet

Ma to byt asi cool, ale je to proste boring, nemuzu si pomoct. Hank je proste starej osusta, co akorat tak s**e na vsechny kolem sebe a v realnem zivote by asi hodne ublizil kde se da. Takovej hajzlik mne proste nebere. Cele to Californication je uz take trochu vycpele jako tema. ()

Verulinek13

Láska na celý život existuje. Jen někdy velká láska potřebuje pomoc malých lásek na jednu noc. A Hank to ví. USA mě neláká, ale podívat se jednou na Venice Beach, dát si sklenici whisky a upálit jointa, bych chtěla zažít. Nedočkavě čekám, snad, na poslední sérii, protože už to ztrácí ten správný šmrnc. Každý člověk zná sex s jednou ženou, případně mužem, nemusí se na to dívat i v "TV"! ()

F600

Naprosto super, takhle si představuji význam slova Californication v praxi. Seriál v zásadě o lásce k jedné ženě, o el. kytarách a další lásce ke spoustě buchtiček, které ho nakonec stejně vždycky svedou na scestí. ()

Meon

Čierny humor,trápne momenty, perfektne nahláškované dialógy, krásne ženské a kopa kopa sexu. S tým všetkým možete počítať v každom diely tohto pohodového seriálu. Okrem toho tu však cítiť aj niečo viac, a práve to ma na tom tak baví. Seriál má srdce, čoho si všimnete hlavne pri Hankových neustálych pokusoch vrátiť sa k bývalke a byť dobrým otcom. Hank je veľký sympaťák(podobne ako Charlie Sheen) a rýchlo si naňho zvyknete. Vedľajšie postavy majú zaujímavé charaktery a každá má čo to do seba, aj keď Madeleine Martin mi tam príde jaksik otravná a stále som jej neprišiel na chuť. Celý seriál je dopĺňaný skvelými soundtrackmi ktoré dopomáhajú atmosfére. Na záver musím podotknúť že po výborných 4sériach to už ide pomaly dole vodou. Ani Hank mi tam už nepríde ako taký frajer,menej hlášok, silných momentov a zápletka je o dosť slabšia. Práve preto musím znížiť 1 hviezdu, ale dúfam, že posledná 7.séria ma znovu utvrdí o starej kvalite a Hankov príbeh skončí tak, jak si zalúži :) ()

weca

6. série - Tohle má bejt jako co?! Přestože jsem hodnotil první dvě řady 5*, tak šestá už balancuje někde mezi odpadem a jednou hvězdou, takže teď babo raď. Hlavní věc, co ze 6. série dělá poměrně extrémní sračku, je zejména výběr postav. Jsou buď absolutně nezajímavý, nebo totálně nesympatický. Dialogy jsou ještě o 100% víc perverznější než kdy jindy, problém ale je, že už nejsou vtipný. Buď už jsme je jednou slyšeli, nebo jsou prostě trapný, někdy dokonce obojí. Nejsem rozhodně žádnej puritán, ale sere mě taky do očí bijící snaha nacpat za každou cenu nějakou sexuální scénu i tam, kam se absolutně nehodí. Jasně, většina seriálu má postupem času sestupnou tendenci, ale takovej sešup jako u Califorication jsem snad nikde jinde neviděl. Mrzí mě to, protože jsem si ze začátku Hanka Moodyho oblíbil a tohle si nezasloužil. // Po dokoukání 7. série zvyšuju na 4*, zase mě to baví! ()

vladi3

Skoda, ze sa neda zohnat sk dabing, ktory sa vydaril... David je neokrochany, ozraty, stale nadrzany, ale neodolatelny... ()

Mr.Orange

Niekto by si možno pomyslel že tento seriál bol taký populárny len vďaka tomu že zobrazuje bezstarostný život na západnom pobreží USA a skazenosť továrne na sny, je však za tím oveľa viac. Sarkastické a vtipné poznámky tu z každého monológu hlavnej postavy len tak sršia a divák môže len bezstarostne sledovať a výborne sa baviť. David Duchovny ukazuje že zvládne zahrať naozaj čokoľvek a že právom patrí medzi najlepších seriálových hercov, vlastne je to on ktorý ťahá celý seriál na svojich pleciach. Jeho postava nieje v každom ohľade vyslovene pozitívna ale aj tak je takmer nemožné si ju neobľúbiť. Seriál je návykový a vždy je takmer nemožné ostať len pri jednej epizóde takže po veľmi rýchlom zhliadnutí prvých dvoch sérií môžem s kľudným svedomím dať 5* ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis