Protiúder

• Velká Británie Strike Back
Velká Británie / USA, (2010–2020), 57 h 25 min (Minutáž: 43–48 min)

Předloha:

Chris Ryan (kniha)

Série(8) / Epizody(76)

Lenss

no tak, je to seriál a ne film, ikdyz stopáž odpovídá celovečeráku. První díl lepší, druhej už vykazuje závažný nedostatky ve scénáři, že se obávám třetího... kterej uvidim dneska. ()

tixi

1 séria 80% tu ma naštvalo ze PORTEROV príbeh nebol ukončení preto také nízke hodnotenie,no stále dúfam ze tvorcovia sa ešte k nemu vrátia.2 séria 95% tu nastupuje do akcie nová dvojka,je viacej akčnejšia,viacej krvavá,viacej vtipnejšia(na pár hláškah som sa s chuti zasmial).3 séria 95% seriál si udržuje vysokú kvalitu a ja ho radím medzi svoju top desiatku,4 séria 100%,5 séria 100%. ()

svist10

Scénář je na úrovni kteréhokoli pozdějšího dílu Call of Duty, to je pravda. Béčkové zápletky a jednorozměrní hrdinové jsou tu taky. V podstatě je to totéž, co kterýkoli jiný akčně-špionážní seriál. Jenže. Na druhou stranu, pokud jde o akční scény, Protiúder si dává k snídani ÚPLNĚ VŠECHNO, CO V TOMHLE ŽÁNRU V TELEVIZI EXISTUJE. Boje jsou uvěřitelné, takticky přesné a dlouhé. Ne nadarmo si drží přízvisko nejakčnější seriál současnosti. Pokud se na tenhle žánr zaměřujete jako já, tetelíte se blahem. V neposlední řadě zde hojně účinkuje český samopal vz. 58. Takže ode mě odvázaných a velmi nadšených pět hvězd. ()

Nathaniel8

No. První řada nic moc... Druhá a třetí to je paráda a ... a pak už to bohužel jde opět dolů. A poslední 5. řada to už je peklo. Proto jen tři hvězdy, i když za 2. řadu bych dal v klidu 4 i 5. ()

Krupe

Prvních pět sérií v pohodě. S šestou přišel nový tým a je to v kelu. Takové Call of Duty na very low obtížnost se zapnutou nesmrtelností na maximum. Bída a nic než bída. ()

Bosh1207

Už se vám někomu stalo, že se cítíte úplně trapně při koukání na nějaký film nebo seriál? Tak tohle jsem bohužel zažíval při sledování 5. série tohohle seriálu. Jednička až čtyřka byly skvostné série (tedy oproti pokračování bez Scotta a Stonebridge). Ta nová partička dvou profesionálních diletantů a dvou vždycky dokonale nalíčených specialistek ve zbrani v čele s Edínou Dredovou, to je čisté zoufalství a casting by za tohle měl dostat přes držku! Seriál měl prostě čtvrtou sérií skončit a byl bych spokojen. Evidentní je, že se od páté série úplně změnil realizační tým a to počínaje scénáristy. Tady vidím zakopaného psa. Nelogičnost, dialogy, jako ze slohové práce žáka pomocné školy. Ubohost. Série 1 = 75%, série 2 = 85%, série 3 = 85%, série 4 = 80%, série 5 = odpad!, na další nemám odvahu :-(. ()

numan odpad!

1. série - solidní akční kovbojka - 70%. 2. - 5. série - buddy kovbojka se spoustou nonsensů - hlavně v reáliích (Rusové, co neumí rusky, Severní Korea, která připomíná spíš postkomunistické země EU atd. atp.) - 40%. Od 6. série exhibice pomatených hipsterů v režii deep-state bažiny všelikých sorošoidů a levicových zmrdů všeobecně - totálně nesledovatelná a naprosto neuvěřitelná a nestravitelná levičácká propaganda - 5%. Strike Back je typickým příkladem libero-demo propagandistické sračky, která sérii od série ještě víc a víc sračkovatí k naprosté a neúnosné nesledovatelnosti. Ale takový kvalitativní propad do pekla je v posledních letech u seriálů západní produkce naprosto běžný. Prst do krku a po první sérii zahodit. ()

Neel

Cinemax se nezapře. Sexem, krví a akcí nabitý seriál rozhodně patří k těm lepším a na TV produkci rozhodně i lepší než leckterý předražený žánrový blockbuster... Nejvíc potěšil Shane Taylor jako pomstychtivý Craig Hanson, škoda, že jen v jedné sérii. ()

Katsiki

Výborný seriál, už se nemůžu dočkat druhé řady. Ano, je to místy přestřelené, ale od té doby co se ztratil Bond je tu jeho skvělá náhrada v podání R.A. Mise a akce jsou zajímavé, naráží na současné reálné problémy a doufám, že v tom budou pokračovat i dál. První díl mi přišel trochu horší, ale pak člověk pochopí vztahy a ujde to, taktéž posledních 15 minut si mohli odpustit...každopádně snad je na co se těšit, natáčení druhé řady prý probíhá letos. ()

Stingray

Neuvěřitelný. tentokráte mě HBO překvapilo.tenhle seroš je čistý devadesátkový béčko,který se sem tam snaží tvářit věrohodně.Tahle partička je ten typ agentů ,který Bourne a Bond tak rádi zešměňují zavíráním v autech,kufrech a podobně. Na konci osmého dílu,který mi hooodně připoměl Ramba a Komando jsem už jen čekal kdy se z laborky v Kosovu vyřítí banda Ninjů! Dudikoff hrával přesně v takovejch blbostech.Osmička taky vybočila z jedněch "koz" na díl!! :-) Tady navíc i pár "bobrů" ! :-)) Čekám na další díly. ()

Memoryk

1.řada: John Porter je v takový James Bond, vždycky má nějaký to eso v rukávu a to se mi líbí, ikdyž mnohdy je to dost nelogický :) 85%-------2.řada: Ještě lepší než první, obě hlavní postavy jsou sympaťáci jak se patří, spousta akce a napětí. 93% ()

SoulAsAGem

První série příjemně naladila a do druhé, jako když spadnete. 2. série v podání Michaela Stonebridge (Philip Winchester), jako jednoho z nejlepších, trénovaných vojáků SAS a Damiana Scotta (Sullivan Stepleton), bývalého vojáka Delta Force, které seskupila Sekce 20- což je název zvláštní protiteroristické jednotky. Stonebridge je zodpovědný, zásadový a skutečně velmi kvalitní britský voják, skvěle se doplňující s američanem Damianem Scottem, vášnivým milovníkem žen, který vás jistě dostane jak svým nekompromisním chováním vůči sabotérům, tak svou celkově "expresivní" povahou. Postavy jsou skutečně přesvědčivé, scény reálné a oproti "některým" filmům/seriálům i spoustu domyšlených detailů, kromě držení zbraní například tzv. svalová paměť apod. Ve 2. a 3. serii se nachází více akce, překvapení a rozhodně zde nechybí ani vtip. Snímek není o dvou "nesmrtelných hrdinech"! Kdyby se natočil díl Rockyho, kde by hlavní hrdina - pochopitelně boxer, přišel o obě horní končetiny asi by na to už taky nikdo nekoukal že...hmm, možná leda by to byla biografie o legendárním boxerovi, který nešťastnou náhodou přišel o obě ruce...Biografie 2. by už asi nebyla :) Takže na co vlastně rádi koukáte?... Super akčňák, těším se na již točící se další vlnu strhů, krveprolití a nečekaných zvratů v těch nejtvrdších terénech a nejnebezpečnějších koutů světa, které si jen málokdo z nás dokáže představit... ()

blacklist odpad!

Tak tohle je opravdu něco... Už od začátku první série jedna nelogičnost střídá druhou v těsném sledu. Nesmrtelnosti Johna Portera a nespočetně dalším „úkazům“ vévodí pravidelně plačící agent Collinson. Ty jeho slzičky a zvědavost kam až tenhle počin může zajít mě vlastně dokopaly až do druhé série. Nevěřil jsem, že je to možné, ale je... ve druhé sérii vše ještě graduje, prakticky každá scéna je tak nereálná a ...omlouvám se, ale tohle se vážně nedá napsat jinak... debilní, že to snad ani tvůrci nemohli myslet vážně. Nezkoumal jsem kdo psal scénář, ale ta dotyčná osoba by scénáře psát neměla. ()

Revelate_17

Hodnocení dávám za první sérii, ta se povedla. Sice je to místy trošku přitažené za vlasy a spíš k neuvěření, ale když si tohle odmyslíte, přestanete řešit vše možné a nemožné, zabavíte se. Richard Armitage a Andrew Lincoln se do svých rolí perfektně hodili. O to větší bylo zklamání u další série - ti noví herci už tak nějak nejsou to pravé ořechové - alespoň pro mě. ()

koubikus

**** hvězdy na 1. sérii. Nejraději bych dal *** za sérii druhou, ale zatím jsem v polovině, tak tomu dám šanci. 2. série je zatím slabej odvar tý první. ()