poster

Borgiové (TV seriál)

 • Česko

  Borgiové - moc a vášeň

 • Kanada

  The Borgias

 • Maďarsko

  Borgiák

 • Slovensko

  Borgiovci

Drama / Historický / Krimi

Kanada / Irsko / Maďarsko, 2011 - 2013, 24 h 42 min (Minutáž: 29x50 min)

Hrají:

Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Peter Sullivan, Sean Harris, Joanne Whalley, Lotte Verbeek, Colm Feore, Vernon Dobtcheff, David Oakes, Bosco Hogan, Gina McKee, David Alpay, Sebastian De Souza, Thure Lindhardt, Steven Berkoff, Ruta Gedmintas, Ronan Vibert, Michel Muller, Luke Pasqualino, Pilou Asbæk, Simon McBurney, Roger Lloyd-Pack, Augustus Prew, Cyron Bjørn Melville, Edward de Souza, Björn Hlynur Haraldsson, Brendan Cowell, Peter Stebbings, Mickey Sumner, Jemima West, Emmanuelle Chriqui, Derek Jacobi, Attila Árpa, David Dencik, Edward Hogg, Noah Taylor, Robert Cavanah, Serge Hazanavicius, Richard Durden, David Bamber, Nicholas Rowe, Russ Bain, Matt Stokoe, Robert Demeger, Richard Bremmer, Elyes Gabel, Sarah Solemani, Ondra Dorian, Danny Midwinter, Jamie Blackley, Darwin Shaw, Matt Devere, Matias Varela, Leo Bill, Tom Austen, Ferenc Hujber, Charlie Carrick, Luke Allen-Gale, Callum Turner, Jamie Beamish, Caitlin Joseph, Nathan O'Toole, Ivan Kaye, Péter Horkay, Declan Hannigan, Noah Silver, Emily Taaffe, Melia Kreiling, Abraham Belaga, Mackenzie Munro, Sam Keeley, Edward Petherbridge, Csaba Vékes, Sarah Finigan, Giacomo Gonnella, David Dawson, Zoltán Schmied, Dermot Keaney, Donal Gallery, Patrick O'Kane, Helen Bradbury, Andrew Gower, Gabriela Dorantová, Charlie Anson, Edmund Kingsley, Anna Linhartová, Steven Hartley, Alex Lanipekun, Julian Bleach, Linda Marlowe, Montserrat Lombard, Anne Lambton, Simon Gregor, Arkie Reece, Lucy Drive, Jalaal Hartley, Máté Haumann, Richard Rifkind, Emil Hostina, Barbara Flynn, Sophie Thompson, Camilla Rutherford, Raffaello Degruttola, William Ruane, Lukács Bicskey, Iván Fenyő, Tristan Sturrock, Ana Ularu, Kevin Griffiths, Liam McMahon, Seymour Matthews, Mal Whyte, Lenka Burianová, Tom Keller, Alan Westaway

Střih:

Tony Lawson

Scénografie:

François Séguin

Kostýmy:

Gabriella Pescucci
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • insurgentes
  *****

  Na seriálu je vidět, jak přímo čeká na to, že budete šokováni (šukačka mezi mumiemi, no nekupte to), jenže tohle na mě neplatí. Šoking je tady trochu moc prvoplánový, skoro až prvosignální. Ale co už s takovým námětem, že. P.S. Jenže od druhý sérky to začalo bejt prudce návykový a jedním slovem skvělý!(26.5.2015)

 • tahit
  ****

  Pravda, tvůrci nepřišli s ničím novým, ale jako celek nepostrádá velkorysou výpravnost, podpořenou zajímavými herci a docela místy zajímavou vypravěčskou konstrukcí. Jde ale o vnějšně přitažlivou podívanou, kde se po řemeslné stránce toho příliš vytýkat nemůže. Vyjma toho, že se tu vrství fakta a fikce dohromady.(21.4.2013)

 • Matty
  ****

  Jak si udržet moc a moc se při tom nezacákat krví - Příručka pro začínající papeže. Stejně jako hrdinové Jordanových filmů, musí také Rodrigo Borgia skrývat, kým ve skutečnosti je. Pod třpytivým povrchem, pod líbivými maskami, skrývá své pravé zájmy. Aby nevypadl z role, nechá sem tam zabít nebožáka, který ho prokouknul. Stejně tak ostatní členové jeho prohnilé, krve a smilstva lačné famílie. Role jsou rozděleny jednoznačně: ženy svádí, muži vraždí. Téma těla a tělesnosti v menší či větší míře zpracovávají všechny epizody. Odosobnění tělesné schránky dosahuje vrcholu v samém závěru, kdy je lord Sforza během neskutečně ponižujícího procesu (spravedlnost v pojetí Borgiů = nástroj osobní msty) přinucen použít vlastního těla coby důkazu. S Tudorovci, jejich seriálovými příbuznými z britských ostrovů, pojí Borgie upovídanost. Postavy promlouvají i tehdy, kdy by neškodilo mlčet, a o tom, co by stačilo vyřknout/vyjevit jednou. Špetka cynismu, vlastní postavám i nakládání s nimi, Borgie nad Tudorovce povyšuje: těžko je vnímat jako rodinné drama, nevyjímaje idylický, ve svém jádru vrcholně cynický poslední záběr. Není-li uším vinou naivity dialogů (a s tím související naivity postav, měnících svá stanoviska s lehkostí, s jakou sfouknete svíci) dopřán dostatek chutné krmě, oči budou díky pompézní výpravě zaručeně nasyceny. Nádherné, vždy, žel bohu, čistočisté kostýmy a vyblýskané podlahy rozlehlých interiérů strhávají pozornost k mizanscéně. Stejně tak figury, jež se v záběr vynořují a ze záběru mizí dle významu, jež jim v zostra rozjeté hře pro pokročilé intrikáře náleží. Zvlášť v kombinaci s náboženskými chorály působí interiérové scény majestátněji než exteriérové boje tisícihlavých, očividně digitálních armád. 75% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Nefarie(15.8.2011)

 • Macejko
  ****

  1. séria: Solídna seriálová kvalitka, nasiaknutá renesančnou atmosférou. Výborná výprava, zaujímavé a hlavne životné postavy, skvelí herci (vládne objav François Arnaud). Vytkol by som absenciu výraznejšieho dramatického konfliktu (posledná epizóda vlastne žiadne "vyvrcholenie" série nepredstavuje) a taktiež fakt, že Jeremy Irons počas celých deviatich epizód dookola strieda asi tri herecké polohy bez výraznejších nuancií. Veľmi rýchlo som sa ho prejedol a prakticky ma ani raz neprekvapil. Síce ho nepovažujem za hlavnú postavu seriálu, ale zamrzelo ma to. Napriek všetkému ale spokojnosť a teším sa na druhú sezónu. (7/10)(4.6.2011)

 • Unnamed
  ****

  Skvělá výprava, kostýmy a troufám si říct, že i herecké výkony byly poměrně dobré. Na druhé straně pak ale ležely scénář a povrchní psychologie postav - málokdy člověk zažije tolik zjednodušování a momentů, které mu hlava nebere. Nejčastější situace: v nějaké scéně se TAJNĚ setkají dvě strany, nikdo je nevidí, ani oni pomalu nevěděli, že se mají setkat... v další scéně se pak o tom všichni ostatní okolo baví jako o jasné věci... nebo se něco opět beze svědků přihodí, další den o tom mluví celý Řím! Kdyby to byl seriál pro děti, mohu takové zkratky brát, tady je to ale vážně k smíchu (nebo pláči, vyberte si sami). Nedělám si srandu, není díl, kde by nebyl alespoň jeden moment, kdy bych nad tím nekroutil hlavou. Vraždy lidí se očividně taky neřeší (je to jak v nějaké old-school hře, zabiješ, schováš se za roh a vše je v pohodě). Beru, že to bylo jednodušší a pro ústřední děj by to vysvětlování nehrálo sebemenší roli, pro mne to ale vyznívalo jako lenost tvůrců dát si práci se zdůvodněním - jen chtěli aby se to stalo. První dvě série jsou i přesto dobře sledovatelné - vždy první díl a druhá polovina série, protože mezitím je spousta zbytečné a nudné vaty. Třetí série je pak už jen smutné divadlo, kde se herci snaží, ale dialogy, děj a psychologie jejich postav jsou natolik otřesné, že mi herců bylo až líto.1. série - 4*, 2. série - 4*, 3. série - 2*(27.1.2014)

 • - Tvůrce Niel Jordan předestřel, že podle původního záměru měla první série zahrnovat deset dílů, ale protože se projektu nedostalo dostatečné finanční podpory, rozhodli se tvůrci jen pro dílů devět. (Conspi)

 • - Historické prameny uvádějí, že jméno Benito nepatřilo žádnému ze synů hraběnky z Forlí Cateriny Sforza. Jejím nejstarším synem byl pak chlapec se jménem Ottaviano. (Conspi)

 • - Po príchode do Talianska si Rodrigo Borgia zmenil meno. V Španielsku sa volal Borja, ale kvôli tomu, že vo vtedajšom Vatikáne bola obrovská prevaha Talianov, nechal sa premenovať na Borgia. (vander19)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace