Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

hrona

Při sledování prvních dílů jsem měl pocit, jako by se hrála nějaká počítačová hra, co díl jedna mise - obstarat potravu, zachránit kluka, najít dopravní prostředky, benzin, atd. a když se objeví mission completed, je konec dílu. V celku je tento seriál rozdělen na dvě fáze, první - kde vystupují robotíci, a pak takové ty ještěrky (plíživci), je dobrá, akční, chvílemi by i to napětí převládalo. Druhá - typická těžce proamerická, rodinná, stavějící na opěvování hrdinských činů, bušení se v prsa, objímání se atd. - toho je zde klasicky přehršle a to mě zkrátka ničí. Herci jsou jinak sympaťáci. Ale upřímně se přiznám, čekal jsem více. Jak už zde kdosi poznamenal, konec je otevřen, má dobře vykročeno a sám jsem zvědav na druhou sérii, kam se vrtne. Ve skrytu duše doufám, že bude povedenější a trošku více akčnější. ()

jonyyy

Je pravda, že srovnání s Walking Dead se přímo nabízí. Falling Skies mají mnohem slabší rozjezd a s nějakou výrazně stoupající tendencí nepočítám. Tak jsem zvědavý, jak to dopadne. Tyhle post-apo seriály (Falling Skies, Walking Dead, Survivors) mají jeden razantní problém. Největším nepřítelem je člověk a řeší se furt jiné problémy, než přímý boj se zlem, které to způsobilo. Při vyšším počtu dílů je to nezbytné, aby ten děj něčím zaplácli. Ale to, co bylo shrnuto v prvních asi dvou minutách, byl materiál pro celou první řadu. Klidně bych si dokázal představit deset dílů nekompromisní akce a vyhlazování lidské civilizace. Třeba i úplně bez hlavních postav, jen např. přístup jednotlivých zemí k této katastrofě a jak se brání a v druhé řadě by klidně mohli pokračovat, na začátek by dali tradiční hlášku "půl roku poté" a jelo by se v těchto odbojových kolejích. Jenže ne, ono je dneska moderní začít téměř bez pořádné akce a za dva díly ukázat dva ufonky. No uvidíme dál. Po první řadě 60%. Díky těm humanoidům v posledních dvou dílech dám šanci druhé řadě. UPDATE: asi jsem se spletl a stoupající kvalita je s dosavadním vývojem pravděpodobná. 2. řada - 70% a moc se těším na novou rasu. Dokoukáno - S5 - 55-60 % celkem. ()

Kailo

Produkce S. Spielberg a přes to zklamání na celé čáře. Špatný výběr herců, převážně jen kulisový seriál s hodně nízkým rozpočtem, takže většinu času nic neuvidíte, jen jak střílí do "něčeho". ()

AlfaNumerO

Celkový dojem -3*, Jsem milovník sci-fi >4*, hlavní postavy nikdy neumírají <3*, občas šílené kiksy a nudný děj <2*, přežijí všichni Masoni <1*, Will Patton >2*, Pope >3*, efekty -3*, zhovadilost s měsícem <2*, občas zajímavý nápad a rozšiřování řad mimozemšťanů >3* no a na těch třech hvězdičkách zůstanu, protože to ve srovnání s jinými seriály na 4* o prsa nedosáhne. 64% ()

ARI50

Velmi povedené na sci-fi, jednoduše natočeny serial který má slabší triky, ale přesto má v sobě nádech úžasného příběhu. Někdy mi prostě vadí že něco dobrého je zároveň krátké ale spokojenost s příběhem je velká a to je důležité. ()

Lacike

1. seria: serial trpi podobnymi neduhmi ako serial Walking Dead. Slusna vyprava, ale omacka medzi akcnymi scenami je dost nudna. Akurat oproti postavam vo Walking Dead, su tieto vdaka hercom sympaticke a to aj napriek tomu, ze ich scenaristi pravidelne aspon raz behom dielu nutia urobit taku koninu, ze iba neveriacky krutite hlavou. Prve dva diely ma to sralo. Potom som to akceptoval a zacal sa tym bavit. Finale bolo zabavne a som zvedavy ako ho rozvinú v druhej serii. Je to proste sracka na ktorej sa bavim tym aka je blba, ale zaroven ju mam preto rad. ()

MoiJe

S1: Velmi slusne postavy, prostredie, emzaci i vobec. Minusom je tak trochu nuda. I ked to bolo len 10 epizod, akoby to nemalo dostatocne tempo a moj zaujem o problemy jednotlivych postav i celeho pozadia okupacie rychlo klesal. // Po S1 som videla len časť s2 a pilot s3 a nesledujem ďalej a klesám s hodnotením. ()

Terva

POZOR, NĚKTERÉ MÉ POSTŘEHY MOHOU VYPADAT JAKO SPOILER, ALE JSOU VYTRŽENÉ Z KONTEXTU A TAK SNAD MOC NEUŠKODÍ :-) PRVNÍ ŘADA - - - - - DESET DÍLŮ - - - - - CITÁT - Byly jsme ve škole, když ty lodě přiletěly.......... Executive producent - Steven Spielberg. Celkem mě naštvalo, že ta úvodní sekvence o přistání a invazi mimozemšťanů je kreslená. Asi jsem čekal víc. Děj mi připomíná několik seriálů, nejvíce však Walking Dead, akorát místo zombies jsou tu mimozemšťani. Jinak průběh a scénář je skoro totožný. Mimíci zde mají hlavu jako Brundle z Mouchy, ovládání lidí je již také použito ve filmech a tak jsem zatím spíš skeptický. CITÁT - To jsem přiletěli, aby tu sbírali staré topinkovače a měděné dráty?........ Tak tedy první řada je průměr, spíš podprůměr a tak jsem zvědav, jak se bude příběh dále vyvíjet. Uvidíme v druhé řadě. DRUHÁ ŘADA - - - - - DESET DÍLŮ - - - - - CITÁT - Přiletěli sem ve vesmírných lodích a přeměnili naše děti v otroky........ Události se posunují o tři měsíce později, od doby, co Tom dobrovolně vstoupil na vesmírnou loď. A protože je jeho jméno v úvodních titulcích, je jasné, jak to dopadlo. Nevíte? Podívejte se. Bohužel, celá ta rodina okolo Toma je hodně zranitelná a tvůrci na nich založí skoro celý příběh. Tak že, když nevyšiluje Tom, vyšiluje Ben, pak zase Hal, no a když už je toho dost, začne vyšilovat jejich třetí bratr. Ostatní postavy nedostávají moc prostoru a převážně prostě jen umírají. Trikově je to celkem povedené ale i tak jsem si myslel, že to touto řadou ukončím a dál se nebudu dívat. Jenže konec desátého dílu druhé řady mě pořádně navnadil na další, třetí řadu. Z Mass 2 se stala velká změna a doufám, že ve třetí řadě, konečně dojde k nějaké pořádné bitvě. Steven Spielberg to umí a protože už je na světě čtvrtá řada, určitě se něco stalo. Tak hurá na trojku. TŘETÍ ŘADA - PILOT + DEVĚT DÍLŮ - CITÁT - Vyženeme je z naší planety!!....... Vidět mimozemšťana jezdit na koni, je zážitek. Děj v třetím díle je posunut o sedm !!!! měsíců dopředu. (Kam se těch sedm měsíců ztratilo?). Charleston má stále víc a víc obyvatel a to znamená vícero nebezpečí. Jak obrana z venku tak i vnitřní nepokoje a špionáž tu vřele bují. K obraně teď slouží zbraně dodané novým spojencem, který se objevil na konci druhé řady. CITÁT - Chybí mi, být na cestách, kde mě naháněj Skitteři.......... Pope si otevřel rockový bar a ikdyž se zdá, zatím usazený, věřím, že toho ještě spoustu provede. Neustále se mu něco nelíbilo a tak určitě nezůstane dlouho klidný. CITÁT - Rundu, na účet podniku....... Třetí řada je rozvláčnější, ale hlavní děj se opět motá kolem Masonovi rodiny, dětí a milenek jeho dětí. Nějak moc lásky a žádná sranda. Nějak mě ta Ma(n)sonovic rodina začíná nudit, řeší pořád to samé a všichni kolem nich, jako vždy, umírají. Žádná jiná dvojice nebo jedinec, nedostanou pořádný prostor. CITÁT - Má dcera je napůl mimozemšťan............ Opravdu je na příběhu, zatím, nejlepší Pope. Mám tuto postavu rád a doufám, že mi jí tvůrci příběhu, nějak moc nepokazí. CITÁT - Myslím, že nemusíme furt koukat na Masonovic drama......... Seriál by se měl opravdu spíš Jmenovat Masonovic drama, místo Falling skies. A ikdyž, zdánlivě zmizí s Charlestonu, stejně jdou tvůrci stále za nimi. Jediný, který se vymyká přírodě je opět Pope, v této třetí řadě, dostal slušnou dávku prostoru a to mě drželo celou dobu u sledování. CITÁT - Nic nekončí, dokud není konec.......... ČTVRTÁ ŘADA - 12 DÍLŮ CITÁT - Charlestone, domove, sladký domove....... Hned úvodní pasáž této řady je divná. Poté se zase, a opět, jak je zvykem tvůrců, přesuneme dále. Tentokrát o čtyři měsíce. V celkovém vyznění příběhu už chybí celkem dost času a film, tak má strašně moc černých míst. Celé se to dějově posouvá, trochu někam jinam, než by divák očekával. Vlastně je to stále uměle prodlužované. Opět tu nejvíce řádí Ma(n)sonova rodina, na kterou se nabalují další nové postavy a přebírají jejich zvyky a názory. Jen Pope zůstává stále stejný a stále se stará o vzrušení v ději. V této řadě dokonce potkává dívku, která má skoro stejný životní styl a myšlení, jako Pope. Možná by si zasloužili svůj samostatný příběh. Ale zpět k ději. Paní Sklenička se tu začíná chovat jako gestapák a vyčerpává všechny kolem sebe, včetně diváků - tedy mě. Alexi se mezi tím zakuklila a možná z ní bude krásný motýl. Čtvrtá řada už mě moc nebavila. CITÁT - Svobodná vůle může být nebezpečná........ Bohužel Skitteři tu dostávají až moc lidské rysy, což není dobře. Příběh začíná stagnovat a to tak hluboko, že jsem se rozhodl ubrat jednu hvězdu a snížil jsem tak své hodnocení na 40% Bezkonkurenčně nejhorší řada celé série. CITÁT - Miluju vůni mrtvého Skittera......... Ještě než to ukončím, vyzvednu opět humor Popa. Jeho narážka na Hvězdné války mě rozesmála. CITÁT - A co máme dělat? Unést Millenium Falcon a letět na Měsíc?.........Nejlepší hláška této řady. Pátou řadu už snad raději ne. () (méně) (více)

PanCitron

Směs klišé a patetických momentů splácaná do 10 epizod seriálu o invazi mimozemšťanů. No aspoň jsem se něco dozvěděl o nových sportech, pedofilní emzáci byli celkem originální, postavy zase kolem mě projely jako v rychlíku. A cliffhanger relativně dobrý, snad i donutil, že bych se na tu další sérii i podíval. S2:Proč to pořád sleduju? seriozně mám pocit, že scénář napslai dva lidi. Jeden vymyslel perfektní zápletku a druhý tam přidal hromadu kýčovitých dialogů. No snad v cliffhnageru třetí řady nebudou další noví mimozemšťaniS4: Když to porovnám s ostatními sériemi, tak tato "nebyla tak zlá". S5: Tak toto už zase bylo opravdu zlé. Na to že šlo o finálovou sérii se tam asi 8 dílů nedělo absolutně nic, předposlední díl objevili superzbraň a finále samotné napsalo asi desetilété dítě. Jinak si nedokážu představit, co jsem to právě viděl. nejlepší epizoda: 1x08 - What Hides Beneath, 4x07 - Saturday Night Massacre ()

JohnCZ

--- 1. SÉRIE --- Po rozpačitém startu se z toho vyklubalo velmi zábavné, ale ne moc originální sci-fi. Nahoru to táhnou hlavně herecké výkony a zajímaví emzáci. Po první sérii jsem spokojený, naděje do toho vkládám veliké. Hodnocení série: 4/5 --- 2. SÉRIE --- Zvyšuju hodnocení na 5 hvězd, protože jsem si Falling Skies dočista oblíbil. Největší síla seriálu tkví v dobře napsaných postavách a sympatických charakterech - ať už je to Tom Mason a nebo kapitán Weaver či Pope nebo Margaret. A právě to je i pro mnohé zápor, protože Falling Skies je více zaměřen na dialogy a interakci postav mezi sebou, než na samotné emzáky. Ano, jsou tu. Ano, jsou zlí a mají veliké a nebezpečné lodě. Avšak tito vetřelci fungují spíš jako jakási kulisa. Hlavní jsou lidé a jejich touha přežít a vrátit se do normálního života. A o tom postapo je především. Závěrečný dvojdíl nakopl však sci-fi laťku tak vysoko, že jsem velmi zvědav, jak bude vypadat příští série. Minimálně se tak máme opravdu na co těšit. Hodnocení série: 5/5 --- 3. SÉRIE --- Třetí série je velký strmý propad dolů v kvalitě. Skvělý závěr druhé série byl naprosto zabit. Méně je prakticky všeho - boje, mimozemšťanů, emocí, efektů a hlavně DĚJE. Celou třetí sérii se prakticky nic neděje, řeší se vztahy jako mezilidské, tak mezi lidmi a Volmy. Děj se táhne jak utahaná hajzlbába a zvraty bych napočítal na prstech jedné ruky. Od této chvíle mám obavy, že to Falling Skies moc dobře nedopadne, ději začal zoufale chybět směr, kterým by se měl ubírat a pokud bude i další série, chtělo by to pány scénáristy pořádně nakopnout. Hodnocení série: 2/5 --- 4. SÉRIE --- Úvodní epizoda 4. série naprosto mění pravidla hry (a výrazně mění charaktery některých postav - Lourdes zejména), působí nelogicky až zmateně a prakticky pohřbívá logiku předchozí řady, která díky tomu působí naprosto zbytečně. Po prvním dílu jsem se seriálem na pár týdnů demonstrativně sekl, ale nakonec se přeci jen odhodlal sérii dokoukat v rámci dvou dnů. Ačkoli je pořád jistá utahanost znát, ve výsledku čtvrtá série funguje mnohem lépe, jak série předchozí. Občas tvůrci přehání v patosu, občas scénář hodně skřípe, ale obsazení FS táhne už od prvního dílu a nejinak je tomu tady. Čtvrtá řada se mi zdála i o něco drsnější, o život přichází celá řádka vedlejších postav. Druhá polovina série překvapí snahou přinést něco nového - konečně se podíváme do vesmíru. Škoda jen, že finálový díl končí opět monstrózním cliffhangerem, který jistě za těch pár měsíců naprosto vypustím z hlavy. Hodnocení série: 3/5 --- 5. SÉRIE --- Hodně akční úvod sliboval epickou jízdu až do konce, která se bohužel nedostavila. Seriálu podlomil kolena především scénář, který pořád něco slibuje, pořád se čeká na nějaké odhalení nebo pointu a ono pořád k ničemu nedochází. Je to takové nekonzistentní a polovičaté, což je škoda, protože Falling Skies má hodně sympatické postavy a vzhledem k rozpočtu velice slušnou audiovizuální stránku. Bohužel finále zklamalo na plné čáře jak svou odbytostí po stránce děje, tak efekty, kde se naplno projevil nízký budget. Na druhou stranu oceňuju fakt, že je seriál nadobro ukončený a plně uzavřený a 2. Mass tedy došla do vytouženého cíle. A to si moji oblíbenci především z řad Masonovic rodiny zasloužili od samotného počátku. Hodnocení série: 2,5/5 () (méně) (více)

yakoob

A to jsem čekal něco ve stylu Jericho...Dobrý nápad, ale nápaditost už horší...Je vidět, že i sami tvůrci si nechávají 10 dílů a pak jako já, uvidí... ()

draggo

S01: Zajímavý seriál, který poslední dobou populární postapokalyptické téma pojímá zase z úplně jiné perspektivy. Jinde jde zejména o onu akci či samotné přežití, zatímco Falling Skies se zaměřuje spíše na vztahy mezi lidmi na pozadí celosvětové katastrofy. Ukazuje i životy běžných lidí, jejich starosti a problémy, které nesouvisí s tím, kolik mimozemšťanů zastřelí. Tenhle "lidský" rozměr je mi na seriálu hrozně sympatický, jen je trochu škoda, že spousta z těchto scén je až přehnaně patetická, což trochu sráží jejich výsledný efekt. Příběh je v první polovině spíše epizodický, kromě představování světa naši hrdinové řeší docela běžné věci, jako shánění jídla, vody, či dopravních prostředků. Později to celé začne být ucelenější a nakonec se před námi vyjeví docela působivé finále, které dokáže slušně nalákat na další sérii. MImo jiné se začneme dozvídat i střípky ze záhad obklopujících mimozemšťany, což přichystá spoustu docela zajímavých odhalení. Falling Skies je docela ojedinělé i tím, že nepřítelem jsou zde skutečně ti chapadlatci z vesmíru a lidstvo samotné je docela idealizované - když už dojde na konflikt, tak je obvykle rychle vyřešen a žádný lidský záporák zde nevydrží déle než jednu epizodu (po které se buď odebere do věčných lovišť nebo se napraví). Na jednu stranu bych to mohl seriálu zazlívat jako nerealističnost, na tu druhou ale musím i pochválit za krásnou vizi, která by nám snad i mohla být v podobné situaci příkladem. Je hezké vidět, že si lidé vzájemně dokáží pomáhat a bojují ne proto, aby se pomstili nepřátelům, ale aby skutečně ochránili to, co je jim nejdražší. Je škoda, že tenhle motiv nedokázal vždy úplně vyznít a seriál se místy topil v ne moc věrohodných dialozích a kolísajícím tempu. Dialogy obecně vyplňují většinu stopáže, i když to neznamená, že by zde chyběla akce. U té docela zamrzí slabší úroveň efektů a možná i absence výraznější a masivnější akční scény, která by se mohla stát ikonickou. I tak si ale dám další sezónu, protože tahle ufounská sága mě i přes různá zaškobrtnutí bavila. /70% a 4*/ Oblíbené epizody: The Armory, Sanctuary (Part 1), Mutiny --- S02: Oproti první sezóně je ta druhá již daleko lepší. Zachovává si to dobré, nicméně přichází s daleko zajímavějším, emotivnějším a více strhujícím příběhem. Ubylo schématičnosti i "rodinných" radovánek, které podle mého možná trohu zbytečně rušily jinak pochmurnou atmosféru postapokalyptického světa. Zato se podařilo rozjet hned několik zajímavých zápletek, držených pohromadě díky hlavní linii o hledání štěstí na jihu, která dokázala v závěru velice slušně vygradovat. Ty vedlejší tentokrát nejsou jen "epizodami", ale táhnou se celým seriálem a ve výsledku se splétají v docela působivé finále. O zvraty a emočně silnější situace tu není nouze a působí mnohem věrohodněji než v první sérii. Jednotlivé postavy přestávají být plochými figurkami a stávají se více nejednoznačnými a vyvíjejí se. Tleskám. Jen škoda, že kvalita efektů a akce se moc nezvedla - střílí se sice více, ale stále to působí docela lacině a seriálu to ve výsledku docela ubližuje. Ale i tak si tvůrci za tuhle sérii zaslouží pochvalu, je ve všem lepší než ta předchozí a zajímavý cliffhanger na konci mě nutí se docela těšit na sezónu třetí. /85% a 4*/ Oblíbené epizody: Worlds Apart, Young Bloods, Homecoming, The Price of Greatness --- S03:Tak dobře to na konci minulé sezóny vypadalo... a tak neskutečně blbě to dopadlo. Vážně, jakkoli jsem zvedal u druhé sezóny palec nahoru, ta třetí mě hrozně zklamala. A to už hned na začátku, kdy téměř každý očekával přímé pokračování sezońy druhé, která končila příletem záhadných strojů. Také byste čekali, že první epizoda se bude zabývat tím, kdo že to přiletěl a jaké má úmysly? Smůla. Z pro mě nepochopitelného důvodu děj pokračuje asi až o půl roku později, kdy jen mimochodem zjistíme, že z těch lítajících talířů vylezla nová rasa ufounů, který jsou jakože přátelský. Žádná představovačka, nic, prostě jako kdyby tam někdo něco vystříhnul. A i když bych se přenesl přes tohle, tak to co následuje také není žádná sláva. Příběh se tentokrát vleče jako smrad, přičemž jsem se celou dobu nemohl ubránit pocitu, že těch epizod mohl být klidně poloviční počet a já bych se z nich dozvěděl úplně to samé. Vrstva nechutného amerického rodinného patosu je tentokrát ještě daleko silnější než v řadě první a úspěšně tak zabíjí jakoukoli snahu o napětí nebo zábavnost příběhu. Ten nijak zázračný není, vyjma docela povedené závěrečné pointy je místy celkem přihlouplý a docela předvídatelný. S pokračujícími epizodami se také prudce snižují moje sympatie k hlavnímu hrdinovi Tomu Masonovi, jehož snaha o vylíčení jakožto nejspíš nejdokonalejšího, nejctnostnějšího, ale zároveň i nejdrsnějšího (přičemž tohle zrovna vypadá dost nedůvěryhodně) člověka na zemi mě začíná dosti silně štvát. To ovšem začíná platit i pro velkou část dalších postav, tvůrcům opravdu děkuji za Popea, který tam snad jako jediný ještě má rozum a trochu charismatu. Bohužel moralizující slovní průjmy mnohých postav si ukrojily z vysílacího času takovou část, že oproti minulé sérii i dost ubylo akčních scén, což tomu všemu taky moc nepřidá. Ale aspoň můžu chválit, že u těch několika málo co tam jsou došlo určitě k jistému kvalitativnímu posunu a je celkem radost se na to dívat. Ale když vezmu tuhle řadu jako celek, je to bída, velký zklamání a budu hodně rozmýšlet, jestli si příští rok dám další sérii. /50% a 3*/ Oblíbené epizody: The Pickett Line, Brazil --- S04: Po zpackané třetí sérii jsem měl sto chutí se na seriál nadobro vykašlat, ale tvůrci se naštěstí poučili a čtvrtá série je překvapivě velmi povedená. Už od první epizody v koncentračním táboře je jasné, že celkový tón téhle série bude o poznání temnější, což kvituju s povděkem a útěk z něj ve třetí epizodě považuji za jeden z vrcholů celého seriálu. Místo stupidního tlachání o ničem se rozjíždí několik docela zajímavých příběhových linek - třeba tajemství obklopující krásnou mutantku Lexi nebo Matt v převýchovném táboře Espheni. Tentokrát nechybí větší množství akce (včetně největšího masakru z celého seriálu) nebo ne vždy očekávaných příběhových zvratů, tempo seriálu je mnohem rychlejší a zábavnější než minule. A i "měsíční" finále je docela povedené, zakončené nečekaným a mnou dosud nepochopeným cliffhangerem (další mimozemská rasa?). Celkově u mě i přes pár zaškobrtnutí vládne spokojenost a doufám, že tentokrát tu kvalitu tvůrci udrží a i závěrečná pátá série bude stát za to./80% a 4*/ Oblíbené epizody: Exodus, Saturday Night Massacre, Till Death Do Us Part, Shoot The Moon S05: Pátá série začala neskutečně nadějně. Už první díl byl napěchovaný docela drsnou akcí a začal zajímavě rozplétat záhadu z konce čtverky. A další díly pokračovaly v podobném duchu - hlad, útoky skitterů, Popeovo šílenství, několik docela ošklivých úmrtí, spousta akce a vůbec seriál nabral neskutečný tempo a začal vypadat tak, jak jsem si vždycky přál - tedy jako drsné post-apo drama o boji proti obrovské přesile mimozemšťanů. Tenhle směr ale bohužel vydžel seriálu sotva do poloviny, kde zcela nelogicky příběh přestal gradovat směrem k velkému finále, ale celé epizody byly místo toho věnovány úplným podružnostem - viz úplně zbytečný díl o rodince, co v klidu žije mimo nebezepečí nebo 1,5 dílu strávenýho na vojenský základně s trochu moc paranoidní velitelkou - což byla sice dobrá zápletka, ale sakra, tohle se nemělo řešit, když zbývají dva díly do konce seriálu, který to s námi táhne už 5 sérií! Ale bohužel, to nejhorší přišlo s posledními dvěma díly, které se už definitivně propadly do bahna scénáristické bezradnosti. Zcela zbytečné memento s Lexi, Popeův 30-vteřinový útok na základnu (wtf?) a samozřejmě "deus ex machina" řešení, které se z ničeho nic objevilo a v předposledním díle tak ukázalo vlastně neskutečně snadný způsob, jak celou invazi ufounů ukončit. Blbějc to vymyslet nemohli. Závěrečná epizoda sice začala na docela zajímavou notu, ale pak bohužel dopadla tak, že hlavního bosse jsme si užili asi 5 minut, jeho/její vysvětlení, proč vlastně likvidujou Zemi bylo akorát na pár facek a scénáristé nedokázali najít koule k tomu, aby nechali zemřít byť jen jednu jedinou hlavní postavu, což působí krapet málo uvěřitelně, když uvážíme, že byli ve válce s naprosto likvidační přesilou. Plus kromě slibného začátku jsme se taky nedočkali skoro žádné pořádné akce, což shodou okolností platí o většině druhé poloviny páté série. Korunu celému tomu divadlu nasadilo posledních 5 minut a naprosto nechutně patetický, sluníčkový, multikulti NWO závěr, který ve mě vyvolal akorát chuť zvracet. Je to škoda, protože byť měl tenhle seriál svá slabá místa, vydržel jsem to u něj od začátku až do úplného konce. Štve mě, že když už se seriál dokázal na začátku páté série zmátožit a začal servírovat jednu skvělou epizodu za druhou, po času znovu upadl do hnoje a na tuhle notu i skončil. Pátá řada se mi celkově těžko hodnotí, protože její kvalita je skutečně nevyrovnaná - první půlka by byla za jednoznačných 5*, ta druhá tak za 2*. Výsledné hodnocení je nutným kompromisem, zohledňujícím fakt, že jsem se u seriálu stále většinou docela bavil. /70% a 4*/ Oblíbené epizody: Find Your Warrior, Hunger Pains, Pope Breaks Bad, Non-Essential Personnel () (méně) (více)

MartinezZ

No tedy, 1. a 2. dvojdíl který by měl nalákat a donutit těšit se na další pokračování, spíš odradil. Efekty levné, hudba nesedne na nic a ta ochránkyně civilistů mi hodně připomíná asiatku ze Stargate Universe - vlastně mi to celé připomíná SGU, čehož se velice děsím. Zbytek postav, až na "padoucha", nijací. Prozatím bych to tedy popsal jako klon SGU, Battle: Los Angeles a částečně Skyline. ~~~ 3. díl jen potvrzuje bídu. Stále to vypadá jako nějaký projekt studentů filmové školy. Zatím mi tu nefunguje lautr nic. Prostředí mi nijak nenavozuje stav po nájezdu ufounů, spíš navštívili nějakou starou továrnu, kde se natáčí na několika jejich různých místech, osudy postav jsou mi ukradené, je mi i jedno, jestli někdo umře nebo ne a úplně i to, jestli se Noahovi podaří syna zachránit. Epizoda se šéfkuchařem mě donutila dávat oči v sloup a "probuzení", při němž jsem otráveně máchnul rukou, snad ani nebudu hlouběji rozebírat. Ještě, že z toho udělali jen 10. dílnou minisérii, mínit tohle za seriál, který by mohl mít i více sérií, nahlas bych se zlomyslně smíchy trhal. ~~~ 4. díl Z prstu vycucaná nuda bez jakéhokoliv, byť sebemenšího, překvapení. Jedna předvídatelná pitomost vedle druhé. Takhle tedy ne. Snižuji hodnocení a na další díly plýtvat pozorností nehodlám. Tečka. ~~~ Hodnoceno po čtvrté, pro mě finální epizodě. ()

phoebess

Když jsem u seriálu četla jméno Spielberg, tak jsem se jako jeho fanynka potěšila, že to bude úžasné. S odstupem (a několika odvysílanými díly) musím říct, že první dva díly nasadili poměrně dobrou laťku, byly ale rázem zazděny dalšími dvěma třemi. :( Obrovská škoda. Ale pořád věřím, že se to ještě zlepší a že mají tvůrci na finále připravenou nějakou monstrózní bombu, která nám způsobí spadnutí čelisti až na zem, jinak nevím nevím, jestli se odvážím i do 2. série (která je, mám ten dojem, už nějaký čas odsouhlasená). ()

mysiak

Ako celok Falling Skies pôsobí ucelenejšie ako Walking Dead, taktiež je tu mix akcie, vzťahov a emócií. Príšerky vyzerajú fajn, ale pôsobia počítačovo ako napr. príšerky z Battlestar Galactica a efekty sú na lepšej úrovni ako väčšina TV seriálov, ktoré momentálne bežia. Samozrejme Falling Skies má čo dobiehať, aby sa stal kvalitným seriálom, ale pilot dokázal, že tvorcovia začali správnou cestou. Postavy sú väčšinou sympatické, aj keď sa stále nemôžem zbaviť dojmu, že Noah Wyle mi ostane vždy v pamäti ako John Carter (ER). Celkovo Falling Skies je celkom slušný seriál, uvidíme akou cestou sa rozvinie ďalších 9 častí z 1.série. ()

italka63

Po shlédnutí druhé série jsem velmi spokojená, zvedám na plný počet bodů, mimozemská invaze z pohledu přežívajících obyvatel ještě schopných odporu, ne však fanatiků. Jeden kapitán, snažící se dát odbojové jednotce řád a disciplínu, profesor historie Tom se svými třema syny, parazitující organismy, které vám na páteř skitteři nasadí vám zostří všechny smysly, telepaticky změní osobnost...a proč? Skvělé triky, herecké výkony, mě se tohle sci - fi zkrátka líbi:-) dávám v tahu čtvrtou sérii a u mně pořád dobrý :-) souhlasím ve všem s uživatelem monolog. ()

Helo

Slabší 4*. Není to sice špatné, ale chybí tomu nějaké to tempo a více emzáků. Samotná akce (občasná) není špatná a triková stránka je také ucházející. Zřejmě nejzajímavější příběhová linka se znovuzískaným děckem, které nosilo postroj, je nehorázně zazděná v desáté epizodě. Dalo se z ní vymáčknout daleko víc. A proč tam sakra nění vidět jak mimozemšťani masakrují důležité skupinky lidí? (např desátá epizoda při rozdělení na čtyři útočné skupiny!! žádný masakr, přitom by to epizodě dodalo tolik potřebný náboj) Pokud se další řada trošku nevytáhne, zřejmě to shodím na 3* Update:Druhá řada o něco lepší než první. Epizody měly lepší spád a celkově byly zajímavější, ale poslední epizoda vcelku zklamala. A něco mi říká, že ještě pár řad a z post-apo seriálu se stanou Hvězdné války :D Update2: Tak třetí řada o nic horší než druhá ale zároveň o nic lepší. Děj zajímavý, akce opět fajn, ale měli by vyměnit scénársty, páč jim tam občas ujíždí do očí bijící nelogičnosti a stejně nelogociky se občas chovají i postavy. Update3: Ne, ne a ne. Snižuji na 3*. První polovina čtvrté řady o ničem a nudná s minimem zamíjavých, ale nedotažených nápadů (přeškolovací zařízení, ghetta,...) a druhá půlka asi taková jako předchozí řada + další tuna dementního chování postav, přičemž z těch dementních postav zabijou jen jednu a těch normálnějších postav zabijou spoustu, včetně jediné, která tam měla jakýsi svůj charakter a člověk jí fandil. A ani ten navnazující závěr to nezachránil. Update4: Strašně moc bych chtěl zvýšit zpátky na 4*, ale ono to prostě nejde kvůli debilním scénaristům, který jsou schopný všechny dobrý dějový linky totálně zabít kravinama, klišoidníma věcma a milionem nepravděpodobných děj posouvajících náhod . ()

Thomassi

Kvůli Stevenovi Spielbergovi a motivu mimozemské okupace Země jsem byl hodně zvědavý, jak Falling Skies dopadne. I slušný poster mě dokázal navnadit, že by to mohl být sci-fi nářez roku. Ale tak nějak mi nešlo do hlavy, proč se to tu drží na hranici nějakých 60%. Po dokoukání všech deseti dílů jsem měl ale spíše rozporuplné pocity. Co se týče příběhu, tak ten byl na můj vkus slušný. Sice se tam pořád řešily nějaký pitomosti, ale pořád mě to nějakým způsobem dokázalo upoutat. K postavám jsem si dokázal vztah vytvořit, takže i zde seriál boduje. Co je ale horší (možná hrozné), je vizuální stránka. O efektech raději pomlčím, ale co mě setsakramentsky štvalo, bylo to, že jakoby tvůrci nenašli nějakou lepší a růzrorodější lokalitu. Vše se totiž s drtivé většiny odehrává na samých místech a tím to pak vypadá dost lacině. Jinak jsem si seriál užil, poslední dva tři díly byly nejlepší a konec? Nechte se překvapit, ale kdo zdá Spielberga, může tušit. Jsem hodně, ale hodně zvědavý na další řadu. ()