Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Sparhawk68

Hodnotím po pátém díle ... i když jsem dal 3 hvězdy, nevím, jestli se na seriál dodívám. Irituje mě postava hlavní vyšetřovatelky (nebo samotná herečka, nevím jistě). Ta ženská jenom chodí, pak se zastaví, udělá nacvičený obličej a jde dál. Ano, občas na něco přijde, protože má svůj šestý detektivní smysl a současně velkou porci štěstí, ale nejdou z ní žádné emoce. Jinak je všechno perfektně rozehrané, každý tady má nějaké to "malé tajemství", jednotlivé postavy se vyvíjejí a poodhalují ... a pak je tu zase ONA :( . Doporučuji se na seriál podívat, třeba jsem jenom tak nějak zaujatý. ()

draxus

Poprvé když jsem se díval na pilot tohoto seriálu, řekl jsem si, že je to strašná nuda. Dal jsem mu však i druhou šanci a neprohloupil jsem. Po poměrně nudném, avšak potřebném pilotu mě seriál začal vtahovat čím dál víc a víc do svého spletitého děje a já hltal dál a dál plnými doušky. Zápletka se stále prohlubuje, zvrat střídá zvrat, když už se zdá, že děj trochu upadá, objeví se něco nového a nečekaného. Psychologie postav poměrně dost propracovaná, jediný, kdo mě po čase začal vážně štvát, je Rosiina matka Mitch. Pro shrnutí - první série perfektní, druhá pokračuje ve stejném tempu. Už se těším na závěr. ()

Valetol

První série skvělá ta druhá s lehce táhne, ale ten konec, ten byl unikátní a posledních 10-15 minut, mě mrazilo jako nikdy. ()

VanThomass

Zajímavých kriminálek není nikdo dost, a tak The Killing byla výzva. Seriál jde jinou cestou, než většina ostatních. Celé dvě série se táhne vyšetřování jedné vraždy. To je bohužel ovšem spíše slabší stránka. Od druhé poloviny první sezóny totiž bylo jasně znát, že tvůrci, aby jim něco zbylo do další série, příběh natahují. Do té doby vynikající hutná atmosféra byla pryč a nezbývalo, než čekat, co se bude dít v sérii následující. Ta sice celkem potěšila, ale závěrečné odhalení u mě vyvolalo mírné zklamání. Takže sečteno podtrženo, zajímavá kriminálka s vynikající atmosférou a prostředím, která bohužel ale doplácí na rozdělení do dvou sérií. ()

nervana

První série luxus ! Trochu mě to pochmurnou atmosférou připomíná Twin Peaks. Druhá řada už taková stereotypní... ()

numan

Svobodná matka vychovaná pasťákem a momentálně abstinující feťák, co se oblíká jako Justin Bieber, v šestadvaceti dílech seriálu společně vyšetřují vraždu sedmnáctileté holky. Všechno je takové obyčejnsky obyčejné a v Seattlu pořád prší. Typicky skandinávskou depku se podařilo do US verze překlopit opravdu řádně. Kdybych si jen někde (třeba tady :o)) přečet obsah, minul bych tenhle seriál z úctyhodné dálky, protože čistě kriminální žánr moc nemusím. A přišel bych o hodně, protože je to dokonalý napínák s dokonalým koncem, dokonalými hereckými výkony (castingem, režií, scénářem...), hutnou atmosférou a dějem, který dokáže nejenom rozdráždit vaše emoce na maxxximum, ale doslova vás přiková před obrazovku a udrží vás tam až do výtečného rozuzlení. Jen drobounká výhrada - člověku, opráskanému moderní seriálovou tvorbou musí některé zlomy připadat poněkud klišovité, ale je jich naštěstí jen pár. Tedy pár těch přitažených za vlasy, jinak dokonalá jízda!!! Pokud se The Killing dá k něčemu přirovnat, tak v jistém směru k Twin Peaks nebo z úplně jiných důvodů ke 24 - ale přesto je to úplně jiná planeta. Žádná epizodní příběhová skládanka jako ve všech těch Kriminálkách, Housech, Bafuňářích atd, atp. - tohle je typický seriál s jednolitým dějem, který vás celé 2 série táhne trojitou dějovou linií až do geniálního konce. Výborná hudba Franse Baka už je jenom takovou třešničkou na dortu. Mrzí mě, že k původnímu dánskému originálu zatím nejsou české titulky. Vidíš, blbče, kdyby ses víc učil.... Údajně je totiž ještě lepší, čemuž se mi ani nechce věřit. The Killing je nejvíc. ()

leopoldina

Nevím, jak to ti amíci dělají, ale já ujíždím na jejich seriálech a v originále. Jsem zarytý odpůrce dabingu a kdybyste tento seriál neviděli v originále, tak přijdete o skvělý přízvuk i hovorovou angličtinu Joela Kinnamana v roli svérázného policisty. Atmosféra nepřestávajícího deště dodá na mysterióznosti a už už si myslíte, že je pachatel odhalen a vždy vyjde něco nového najevo. Zbožňuji konce dílů, kdy se v dynamické hudbě poodhaluje vždy něco nového. A konec 2 série - jak jízda na lyžích po nádherně upravené sjezdovce - takový zážitek. The Killing právem patří mezi skvosty detektivek. Baví mě i obsazení, já nevím, mají snad amíci lepší herecké školy? Já těm hercům prostě fandím a to jsem si nejdřív říkala, že se mi hlavní představitelka nebude zamlouvat. Vám se zamlouvat bude a jak! Těším se na její nový film s Bradem Pittem. ()

tixi

Vynikajúce herecké výkony,inteligentne napísaný scenár,zvraty na tých správnych miestach a nečakané završenie robí s tohoto seriálu najväčší seriálový fenomén tejto doby(teda aspoň podľa mňa) kiež by bolo takýchto seriálov viac 100%,tretia séria 100%,4 séria 100% táto dvojica my bude veľmi chýbať. ()

blackperseus

Po prvej sérii: Posledné dva diely ma síce donútili uvažovať o štvrtej hviezde, ale reku, radšej počkáme na pokračovanie... 70 %. Po druhej sérii: Tak toto áno, uvažujem o piatich, dokonca. ;-) Tým, čo hovoria o varení z vody, neverte. Dvojka je takmer po všetkých stránkach silnejšia ako jednotka. Kým prvá séria plávala od jedného "suspectu" k druhému, dvojka už odhaľuje o čosi viac zákulisných konšpirácii, vidíme oveľa viac tlaku na ústrednú dvojku, chýbalo mi ešte trochu viac zatlačiť na pílu v druhej polovici a bolo by to skoro dokonalé... Skutočne si myslím, že príbeh bol vymyslený od začiatku, bolo dosť náznakov, ktorým sa v prvej sezóne takmer nevenovala pozornosť a v dvojke sa ukázali byť dosť podstatnými. Takže odo mňa "spokojenost" za 85 %. Po tretej sérii: Koment písaný s istým časovým odstupom. Áno, videl som aj trojku, s miernym zamyslením by som nemal problém vyhádzať jednotlivé dejové linky, ale ten uponáhľaný záver s trochu rýchlo nahodenou "šokantnou" pointou to mierne zráža na kolená. Holt sa asi do poslednej chvíle netušilo, či sa tento nový príbeh utne teraz, či až po štvrtej sezóne... Nie úplne plnohodnotný Killing, ale hviezdičky zrážať, myslím, netreba. Trojka za 65 %. ()

revere

Mimořádně sugestivní. Nikde žádná kladná postava a vlastně ani žádný úplný baddie. Krásná ukázka toho, jak strhující dokáže být film i bez explicitní řemeslné akce. Těžko se od toho odchází. Za těch pár dní jsem toho moc nenaspal a když už, tak se mi o tom zdálo. ()

mcclane412

Jeden z nejlepší krimi seriálů současnosti? Ani náhodou. Jen obří kolotoč podezřelých, který na konci vyplivne skutečného vraha a tím vrahem není nikdo jiný než... aaaale opravdu jste si nemysleli, že vám to povím ne? Jsem svině, ale takhle velká ne... BYLA TO ROSIE LARSENOVÁ!!! Ukázalo se, že spáchala sebevraždu tím že se nasoukala do kufru pomalu jedoucího auta, které pak vjelo do té louže. Tomu říkám šokující rozuzlení, což by mělo být ovšem samozřejmostí u takovéhoto seriálu, takže ani nestačí na to, abych zvýšil hodnocení na čtyři. Škoda. ()

w.w.

Začínam pozerať 2 sériu a som prekvapený že ešte neobvinili maloletého syna vyšetrovateľky, inak už bol podozrivý každý kto si v tom seriály zahral. ()

pepca72

Jsem u třetí série, a dávám za 5*. Perfektní atmosférický thriler. Vše je postaveno na dobrém příběhu, výborných hercích s postavami na tělo napsanými. Herecký projev Mireille Emos je famózní a její hrdinku Linden zvládá parádně. Parťák Holder má taky své charisma. Třetí řada vypadá moc dobře, návrat ke starému případu Lindenové byl logickým krokem scénáristů. Prostředí kde se děj série odehrává, v ruku v ruce s pomalým lehce tajemným způsobem vyprávění celého příběhu, je famózní. Celkově nemám žádné výtky, jeden z nejlepších krimi seriálů. Proto za mně plný počet. ()

sudruh sustruh

Po dlhej dobe vynikajúci noir detektívny seriál, miestami som mal pocit silnej inšpirácie z Twin Peaks (avšak bez tradičného Lynchovho rukopisu a hororovo-fantasy prvkov). Prvú sériu som doslova zhltol. Seriál rozpráva tri paralelné dejové línie, ktoré sa navzájom prelínajú - predvolebnú kampaň na starostu mesta, vyšetrovanie vraždy Rosie Larsen a rozvrat rodiny Larsenovcov po vražde ich dcéry. Nebyť drobných časových nelogickostí v prvej línií (ako určite, že predvolebná kampaň v USA prebieha určite inak než u nás, ale nech mi nikto nevypráva, že v USA sú schopný behom 24hod navrhnúť, vytlačiť a vylepiť veľké bilboardy), dal by som 5 hviezdičiek. Teším sa na druhú sériu. EDIT: kvalita druhej série trochu klesla. Zatiaľ čo prvá séria šplhala k piatim hviezdičkám, druhá séria je čistá štvorka otáčajúca sa k trojke. Vytráca sa z nej precízny severský rukopis, a seriál sa začína podobať na typické americké dieťa produkcie made in USA. ()

Hoffmanos

Po během pár dní zkouknuté první a druhé sérii, tvořící jeden dlouhý nepopsatelný filmový zážitek, můžu s klidem napsat - takhle si představuju dokonalý seriál na pokračování. ()

marhy1992

Tento seriál sa dá vyjadriť jedným slovom: EPIC. Od prvej po poslednú časť prvých dvoch sérii je je všetko dychvyrážajúce neopísateľne napínavé a pri poslednej časti kde sa vaše hľadanie vraha končí, sledujete s otvorenými ústami. Ešte nikdy som nesledoval seriál, ktorý vás núti pozrieť si celú sériu a drží vás v takom napätí. Tento seriál určite stojí za to, aby ste ho videli, bez ohľadu na žáner seriálu alebo filmu ktorý preferujete. Hodnotenie : 100% ()

mirushbiatch

Tak som sa pustil po Broen do dalsieho podobneho serialu.. Tento ma vsak zaujal okamzite od prvej ,,dvojcasti,,.Viem,ze Forbydelsen je povodny serial,tu som sa vsak odhodlal na americku verziu a myslim,ze nemusim lutovat...Velmi fajn zatial...Este nehodnotim..Update: Po 1. a 2.serii veelka spokojnost,v celku realne zamotane,vyborne herecke vykony neopozeranych hercov,ma to atmosferu,neustali dazd mi tentoraz nevadil,tesim sa na dalsie serie.Konecne moj oblubeny zaner a zvladnuty na vybornu.Juhuu..3. seria...Killing posuvam na najvyssiu uroven serialoveho neba,Linden/Holder su skveli, vedlajsie postavy proste zaujimave,mozno v tretej serii trocha pritiahnute za vlasy,ale rozhodne zaradujem medzi moje TOP serialy.Update po dopozerani 3. serie!! : Naposledy som bol takyto upset,ked skoncila 1. seria Black Donnellys, ja som ten serial zboznoval a oni mi ho zrusili,kreteni...Ako mohli takto nechat serial v 3. serii a zrusit ho? Alebo aspon 13tu cast keby spravili? A co ten koniec? Preco? Vrah od veci, zaver komplet skopirovany z mojho najoblubenejsieho filmu.Aach..Seru na vas,du domu..FUCK AMC :D A tak som sa dopocul,ze bude dalsia seria a som happy.Not AMC a len 6 casti..Ale aj tak hura! ()

tuctovychlap

seriál, ktorý ma: a) niekoľkokrát rozplakal (ak máte dcérku, nemusím vám nič vysvetľovať..); b) presvedčil, že v Seattle (takmer) neustále prší..po dopozeranej druhej sezóne dávam 90 %..P.S.: tretia sezóna síce nedosiahla (subjektívnu) úroveň predchádzajúcich, ale ostávam v hodnotení celku na 5 * a 90 %.. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)