Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Isfio

Tuctový scenár - vyšetrovanie vraždy, by až tak nevadil, ale tá nenormálne natiahnutá dĺžka, toľko zbytočných dialógov, zbytočných scén, naťahovanie príbehu do 13 epizód, to je veľa. Neustále seriál stráca tempo, zbytočne rozťahané a tam kde ostatné seriály prilepia diváka na stoličku a nemôže sa dočkať ďalšej časti, The killing pomaly plynie svojím slimačím nezáživným tempom. ()

yuuko

The Killing som začala sledovať hneď ako začal vychádzať...to som ešte netušila, že bude ešte 2. séria...a ja dlhé seriály z duše nenááávidííím. ALE... Keď som si pustila prvú časť seriálu, naplno ma pohltila, vizuálne i dejovo. V končekoch prstov som cítila, že to bude konečne po dlhej dobe nejaká dobrá detektívka a zároveň som sa obávala, že to isto nejak pokazia (Pravda). Do upršaného Seattlu sa skvelo hodila hlavná postava detektívky Sarah Linden, ktorá podtrhla pochmúrnu atmosféru seriálu. Keď sa na scéne objavil Holder, prebudila sa vo mne frustrácia, Ale nie, ja nechcem žiadneho priblblého narkomana! Ale nakoniec ma fakt tento neopakovateľný hrdina dostal a s každou časťou som sa na neho tešila viacej ako na celé rozuzlenie. Joel Kinnaman to zahral fakt dobre a stal mojim obľúbeným hercom. Veľmi pozitívny v mojom vnímaní je i vzťah medzi týmito hrdinami. Hoci Linden sa stále snaží podkopnúť svojmu nechcenému parťákovi nohy, Holder je "ako šváb" nezničiteľný, zachováva si v každej situácii čisté svedomie a Sarah nakoniec dokáže, že práve on je ten, ktorému by mala veriť...Seriálu fandí i originálna pochmúrna atmosféra, napätie a samotné vyšetrovanie, ktoré núti diváka pohltiť sa do deja. Aká som vďačná, že tu nie sú žiadne CSI-ovské sci-fi forénzne metódy, ale klasická stará dobrá "ala Christie" detektívka. ALE... Čím viacej som sa blížia ku koncu série, stále nič...a potom som si to so silným sebazaprením priznala, bude ďalšia séria...a bola. Našťastie dejovo - detektívne mi prišla ešte lepšia ako prvá. Až na to zbytočné niekoľkonásobné zavádzanie pri hľadaní záporáka a umelé naťahovanie deja. Čo sa týka vedľajších postáv, a to Lasenovcov a Richmondovcov, môžem ich zhodnotiť ako celkom prijateľné obohatenie deja. ALE ... Larsenovci celkom vhodne a citlivo vykreslili citové rozpoloženie vraždou zasiahnutej rodiny, ALE, po niekoľkých častiach mi začali intenzívne liezť na nervy, ku koncu série a celú druhú sériu som ich oslnivé citové výjavy pretáčala a verte mi o nič som neprišla. Pani Larsenová bola asi najhoršia postava, akú som v poslednej dobe videla. O, čo jej akože išlo?! Doteraz mám nočné mory z jej gumákov. A potom pán Richmond! Keby ho bolo menej, bolo by to lepšie. Akože, citlivý, spravodlivý, nezištný atď. politik? Na zamyslenie. Po tomto neviem, či len v S. Kórei gumujú ľuďom mozgy. Dosť ma rozladilo i záverečné rozuzlenie. Po úpenlivom napätom sledovaní dvoch sérií, som mala pocit: To len toto?!!!!! Kvôli týmto všetkým ALE, by som seriálu dala tak 25%. ALE...odpustím im to, lebo by som nemala to svedomie takto ublížiť Lindenovej a hlavne Holderovi, vďaka ktorým sa Larsenovej gumákov už nebojím. Takže dávam až 75%. ()

TONYNKO

Kdo zabil Rosie Larsen ? Táto otázka mi nedala spať. Pôvodne som išiel do seriala s tým že to v 1.serii vyriešia. Keby som vedel fakt ako to je tak by som sa do seriala nepúštal. Ale ked som to zistil bolo neskoro prestať. V ten den som bol niekde v polke 1.serie a v ten den som ju dopozeral na raz. Cliffhanger na konci bol vážne luxusný. Na 1.serii mi možno vadilo to že tam toho moc nevyriešili. Vadila mi dejova linia s učitelom ktora nikam neviedla a bola dosť rozťahaná. Ale inač super. 9/10. 2.seria ma v prvych častiach doslova prinklincovala k telke. A ked som bol v 6 časti som si povedal že si pozrem štyri časti a dopozeram to na další den. No v ten den som naozaj dopozeral celý serial čo bolo 8 epizod za sebo. 320 minút a ja som sa ani na chvílu nenudil. Takže ma to asi bavilo. Zvlášť keby ste sa ma teraz opýtali kdo bol vrah nevedel by som presne určiť :D 2.seria 10/10 a celý serial detto. PS: JoJka zle dabuje. To je jasne! Ale aby mi SK dabing liezol na nervy hned v prvej vete to sa nestava často. Odporúčam originál. 3.séria: Odporúčam pozerať naraz. Už v prvom dieli vás zaplavia tuny záhad ktoré vám nedajú spať ešte viac ako prípad Rosie Larsen. Tentokrát je príbeh drsnejší, záhadnejší a napínavejší. Tvorcovia sa v 10. epizode odhodlajú ku kroku ktorý jedných divákov naštve a znechutí a druhý budú z neho nadšený. Rozuzlenie poteší ale všímavejší divák odhalí vraha skor ako Lindenová s Holderom. Aj toto DUO je velké plus. Postavy žijú na začiatku série nový život a je zaujímavé pozorovať čo ím nový život prináša. Séria uplne iná ako predchádzajúce ale jasne najlepšía. 10/10 ()

Cabotin

I. SEZÓNA - Brilantní psycho-detektivka! Nechtělo se mi zprvu uvěřit, že by mě vyšetřování případu vraždy jedné dívky udrželo v napětí po všech 13 dílů první sezóny. Nyní bych si za své pochybnosti nejraději vrazil pár facek. Zejména, že jsem váhal, navzdory faktu, že v režisérském týmu byla i Agnieszka Holland - záruka, že půjde o něco víc než jen seriál. Znovu se mi potvrzuje, že seriály jsou dnes kvalitnější než celovečerní film o stopáži tří hodin bez pauzy, který vydrží jen nějaký geek, zvyklý sedět hodiny u počítače a ignorovat tělesné potřeby. Volné, řekl bych skandinávské tempo, přináší nečekané napětí a krásné obrazy upršeného Seattlu a exteriérů. Pečlivý výběr herců nechá zaznít každé postavě naprosto uvěřitelně a autenticky. Mireille Enos propůjčila své roli oduševnělou tvář a vnitřní energii nevídané síly. Hraje minimalisticky, ale škála emocí, kterou je schopna zahrát je nevídaná. Protipól, v podání Joela Kinnamana, je dynamický a kontrastně nervní s přídechem "schmutzig" frajerství. Společně tvoří jedny z nejzajímavější parťáků krimi žánru. A tak bych mohl pokračovat u všech ostatních herců, vybraných typově přesně a odvádějících výkony naprosto špičkové. Co mě však zaujalo, a co je do jisté míry hojně používáno v ikonických seriálech, je zručná manipulace scénáristů se sympatiemi diváků k postavám. I ta nejsympatičtější a kladná postava se náhle začne pod tlakem emocí či událostí chovat naprosto nepřijatelně a vice versa postava záporná (poprvé jsem si toho výrazně všiml v Six Feet Under). Je to jednoduchý trik jak zlidštit a zároveň dynamizovat charakter postavy, zvýšit divákovu pozornost a zvědavost, něco, co se tvůrci českých seriálů dosud nenaučili a obávám se, že se tomu do budoucna nenaučí. Postavy českých seriálů jsou schémata, archetypy jako z komedie del arte. Pantalone, Kolombína, Pierot atd. První sezóna The Killing je pro mě uhrančivým zážitkem z kriminálního dramatu vyšperkovaného výsostnou filmařinou, profesionalitou a přehlídkou hereckých koncertů. Těším se na 2. sezónu! _____2. SEZÓNA – V Seattlu je stále více deštivých než slunečných dnů. Detektiv Lindenová začala znovu hulit jako fabrika, včetně půvabného zvyku brát kolegům cíga s odůvodněním, které od mnoha svých přátel znám „nechci si na to zase moc zvykat“. Což jí parťák Holden nezbaští a ještě tu a tam přidá suchou hlášku, a mě se na chvíli v tom dusnu vyšetřování lépe dýchá. Není nutné znovu vysoko hodnotit to, co jsem již hodnotil a na čem si trvám. Jen mě napadlo, že jsem viděl 26 vyšetřovacích dní v kauze zavražděné dívky, to znamená 26 dílů, to znamená cca 18 hodin. 18 hodin strhujícího příběhu, neupadajícího napětí a překvapení. Kolik tříhodinových blockbusterů by v této stopáži bylo natočeno? A kolik by jich vůbec stálo za vidění, aniž by se divák připočůral? Sayonara, Hiawatha! ()

NOX.DEL.RIO odpad!

NESYMPATICKÝ HERCI, NEZAJÍMAVÝ, OTRAVNÝ POSTAVY, NUDNEJ DĚJ PODLE UTAHANÝHO SEVERSKÝHO RÁDOBY DRSNÝHO KONCEPTU. OPRAVDU BY MĚ ZAJÍMALO, PROČ JEŠTĚ NEEXISTUJE MINISTERSTVO ŠPATNĚ ZABITÝHO ČASU, KDE SE PROPLÁCÍ ČAS ZABITEJ SLEDOVÁNÍM TAKOVEJCHLE CHUJOVIN. ()

HowHighest

S klidným svědomím mohu dát plných 5*. Potěšili mně obě série, kdy tedy celkově tento velmi napínavý séroš hodnotím za 93%. ()

brondy

prečo sa do boha nedá hlasovať percentami? keď chcem dať niečomu 90%, lebo 100% to nieje ale 80% by bolo neférovo málo... ()

Anniem

Třetí série hodně ztrácí na kvalitách oproti první a druhé, pasáže z vězení příliš dlouhé, rozvláčné, napětí také veškeré žádné, první série pět hvězdiček, druhá dvě a půl. ()

Martazoe

Perfektní, napínavý detektivní seriál, který mi vzdáleně připomněl můj kdysy oblíbený seriál Městečko Twin Peaks. Hltala jsem díl za dílem, dala všechny série a kdyby byly ještě další, tak je zkouknu taky. Líbilo se mi, že je tam hodně věcí jen naznačených, ale neztrácí to na temné atmosféře a psychologické hloubce postav. ()

sanjozko

top medzi krimi serialmi, fantasticka tajomno-depresivna ponura atmosfera a vynikajuce obsadenie hlavnej dvojice detektivov, nutne vidiet v orginalnom zneni, 6* ()

DeRoyce

První 2 řady seriálu, týkající se Rosie Larssen, jsou, až na pár dějových nepřesností, dokonalostí samou. Dlouho jsem neviděl tak pěkně natočené krimi s promyšleným scénářem. Obě dvě dějové linie, prolínající se těmi 26 díly, jsou zajímavé a téměř jsou si vyrovnané. Seriál v sobě nemá ani moc hluchých míst, na to, že je někdy možná až zbytečně moc natahovaný. Jde o velice chytlavý příběh s dokonalým obsazením. Více než sympatický pár - detektiv Lindenová a Holder u mě na plné čáře vystřídali substanci s přívlastkem "detektivní pár" v podobě legendárního Dempseyho a Makepeacové... :-) I ostatní postavy jsou pro mě více než sympatické. Za 1. dvě řady dávám plný počet a pouze je zde hodnotím. Momentálně sleduji třetí řadu seriálu, z které už tak "odvařený" nejsem. Rosie Larssen zkrátka nasadila laťku hodně vysoko. ()

felipe81

Nejdříve jsem si dal Bron/Bridge a říkal jsem si, že tenhle seriál bude těžko někdo překonávat. No a ono se skoro stalo. The Killing je naprosto komplexní krimi-psychologicko-dramaticko thrillerový seriál, který vás všechny, jestli jste ho ještě neviděli, nenechá ani epizodu v klidu. Výborná hlavní představitelka, vedlejší postavy to samé a série 1 - 2 jsou opravdu maximální. 25 dílů v podstatě nevíte, kdo je vrah a to je na tom to úžasné :-) Výborný seriál a sám jsem zvědavý, jak dopadne série 3 :-) ()

macko3uska odpad!

13 častí a v každej stopercentne nepriestrelné dôkazy proti podozrivému, ktoré sa ukážu ako nepodložené. Skutočne hlúpi vyšetrovatelia v kriminálke, ktorá nemá vraha (aby seriál mohol pokračovať donekonečna). ()

exaven

zo začiatku sa mi nepáčila hlavná postava (Sarah Linden), no svojou snaživosťou a dynamikou s partnerom (Stephen Holder), vytvorila duo ktoré je zaujímave a dá sa sledovať aj keď sedia po odpracovanej 48 hodinovej šichte v aute a rozprávajú sa o niečom úplne nepodstatnom ako zdravá strava :D Seriál sa snaží dat divákovi kopu možností no neprezrádza ani nenaznačuje kto je vrah a ak hej spletie vás tak, že ku koncu nemáte už aj tak šajnu a ste presvedčený, že to nebol nakoniec nik, je to asi najpútavejší a najzaujímavejší krimi seriál tejto doby. | 90% | 5* | ()

NEO27

Výborný seriál. Prvá a druhá séria mala toľko twistov, koľko má Seattle kvapiek dažda. Podozrivý som už nebol asi len ja. Ale aj tak sa na konci podarilo prekvapiť. Tretia séria ok. Záver ako zo "sedmičky". ()

chevronman

Pokud mám seriál hodnotit jako celek, tzn. všechny tři řady, rozhodně tomuto seriálu musím jednu hvězdičku ubrat kvůli třetí řadě, která byla hodně slabá. Mé doporučení pro všechny, kteří se na tento seriál chtějí podívat, je takové, že klidně můžete po druhé řadě skončit. Koneckonců po druhé řadě to všecko taky končí a není třeba pokračovat. Třetí řada zazdívá původní koncept seriálu a ani se ho nesnaží kopírovat nebo nahradit konceptem zajímavějším, proto je třetí řada jenom další nudnou a utahanou detektivkou, která se potácí od ničeho k ničemu. Seriál samotný je dobré vidět hlavně kvůli dvěma prvním řadám, které jsou prakticky dechberoucí a jakmile se do nich zakoukáte, neodtrhnete se od nich. ()

Upswing

Oproti dánskemu originálu je to príliš rozťahané a domotané. Zachraňuje to pár dobrých momentov a výborná posledná časť. Fakt, že vrahom je tu niekto iný, poteší ... Celkovo som ale dosť prekvapený, že scenár písal aj Pizzolatto (Temný prípad), som bol zvedavý čo vlastne napísal spolu s ďalšími "scenáristami", keď dánska predloha bola super ... no a teraz už viem. To, čo si na napínavom Forbrydelsene ani nestihnete všimnúť, príliš veľa podozrivých a neustále zvraty vo vyšetrovaní, tu bije do očí a unavuje, aj vďaka o 6 dielov dlhšiemu "deju", napr. 11 diel v prvej sérii je fakt na zabitie. Po výbornej 3. sérii musím hodnotenie zdvihnúť! Asi pomohlo odpútanie sa od nedostižného dánskeho originálu. ;-) Po finálnej 4. sérii upravujem hodnotenie na maximum a to aj napriek tomu, že si ma Mireille Enos ako herečka nezískala a ani jej postava ma nenadchla. ()

tiwanaku

První série je nekoukatelný odpad. Druhá série se ještě hrabe z předchozího bahna - 2 hvězdy. Třetí série je asi nejlepší, společně se solidním 4. závěrem - 3 hvězdy. ()

Lazy87

Osobně jsem docela zklamán. Mám za sebou 1.řadu a čekal jsem nějaké rozuzlení, ale ono to končí stylem musíte se dívat dál. Za mě zatím 65 ze sta. Ale recenze to má stále dobrý, tak šanci tomu možná ještě dám. Jinak best postavy jsou asi jasné: Polmgren a Lindenová, či jak se jmenovali. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)