Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Série(5) / Epizody(31)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Recenze uživatele molcan2 k tomuto seriálu (31)

Temný případ (2014)

Zrýchlený dych, ohrýzanie nechtov, studený pot. Tak presne to sprevádza tento úžasný seriál. Matthew McConaughey (detektív Rust Cohle) je v hlavnej úlohe intelektuálneho narcistu ktorý je vo svojom okolí prinajmenšom nie veľmi obľúbený. Obzvlášť u jeho partnera Woodyho Harrelsona (detektív Marty Hart). Títo dvaja detiktívy sa snažia riešiť prípady sériových vrahov, pedofilov a dokonca príde aj na voodoo aktivitu. ()

Dlouhá jasná tma (2014) (S01E01)

Skutočný pesimista so zväčšovacím kyklopím okom pre neľudskú presnosť a jeho kompromitujúci pridelený partner prerušia džungľou dýchajúce ticho louisianských močiarov. ()

Vidění (2014) (S01E02)

True Detective je jeden temný seriál. Vidieť epizódu Things odhaľuje temné stránky postáv Harta a Cohlea. Hartove aktivity na uvoľnenie stresu či prefíkané aféry a nahromadený hnev pustošia Hartovu manželku. Hartova manželka vyzerá, že by mohla mať oči pre Hartovho partnera Cohlea. Myslí na pomstu! (Môj odhad). Cohle je neveriaci v Boha, pesimista voči ľuďom, ktorého temná povaha by mohla byť dôsledkom smrti jeho malej dcéry. Cohle je závislý od drog, aby mohol spať a fungovať. Cohle je prázdny človek, ktorého celý život zahŕňa policajnú prácu. Cohleov byt nemá žiadny nábytok len fungujúce holé potreby, čo predstavuje Cohleov prázdny život. Obaja detektívi dokonale spolupracujú pri riešení prípadu. Cohleova slabosť všetkej práce analytickým/psychologickým spôsobom vytvára stopy, zatiaľ čo Hartove sociálne schopnosti pracujú s vnútropolitickou politikou. Jediným temnejším dejovým zvratom je, že čím viac sa o sériovom vrahovi dozvedajú, tým je seriál temnejší. Ak k tomu prirátame strašidelné kulisy vidieckej Louisiany, vzniká temný mix zla pre True Detective. ()

Zamčený pokoj (2014) (S01E03)

Ďalšia naozaj dobrá epizóda. Opäť bola plná filozofickej geniality Rusta. Takmer každá veta, ktorá vyjde z jeho úst, je citovateľná a je pravdou o živote. Je to skutočne fascinujúca postava. Marty top o sebe odhalil viac a rozdiel medzi nimi je v tom, že Marty má sám seba presvedčeného, že nie je zlý človek, zatiaľ čo Rust si naplno uvedomuje, že je. Martyho úplné pokrytectvo je skutočne zábavné sledovať. Úplne stelesňuje typického neistého "alfa" samca, ktorý verí, že nerobí nič zlé. Záver tejto epizódy bol mrazivý a určite predznamenáva veľký vývoj v prípade. Doteraz sa prípad vyvíjal pomaly a jediné postavy, ktoré skutočne poznáme, sú dve hlavné. Ako sa bude prípad vyvíjať, budú sa vyvíjať aj oni, a preto ma tento záver veľmi teší. ()

Kdo chce kam (2014) (S01E04)

Skvelá epizóda televízneho programu. Ani nie tak posledné minúty, aj tak to bolo výborné. Marty a Rust si v tejto epizóde istým spôsobom vymenili pozície. V tejto epizóde skutočne vidíme Martyho, ako vykonáva nejakú policajnú prácu, samozrejme, po svojej dráme, a Rust sa vracia k starým zvykom, hoci zrejme nie z vlastného rozhodnutia. Filozofických vtipov z jeho strany bolo menej, hoci časť o mužovi a žene, ktorí nemôžu pracovať, rozhodne utkvela. Každopádne, čo mi na epizóde naozaj utkvelo, bol samozrejme dlhý záber. Šesť minút skutočne mrazivej, výnimočnej kamery, akcie, hereckých výkonov, na čo si len spomeniete. Som si istý, že si to vyžiadalo tvrdú prácu stoviek členov štábu a výpravy, a tak dobre sa to podarilo. Nechcem ani pomyslieť na to, aké ťažké by bolo to zvládnuť, ale zvládli to. Tejto sérii doteraz chýbal len "wow" moment a táto epizóda ho určite priniesla. Na celej tejto sekvencii bolo najlepšie to, že pre Rusta naozaj zmazala hranicu medzi dobrom a zlom. Už teraz je vyhláseným záporákom, ale ide veľmi hlboko, aby tohto chlapa chytil. Predpokladám, že ako povedal, svet potrebuje zlých chlapcov, aby udržal iných zlých chlapcov od seba. Ak by som mal niečo hnidopichsky vytknúť, tak by som povedal, že by som si prial, aby tam bolo menej úderov, pretože niektoré údery boli očividne falošné lmao. Inak brilantná televízia. ()

Tajný osud veškerého života (2014) (S01E05)

Zápletka sa zahusťuje! Postavy Harta a Cohlea sa viac rozvíjajú a hlavný dejový zvrat posúva príbeh novým smerom. Divák zisťuje, že chytenie sériového vraha je vedľajšou zápletkou, rozbuškou hlavného príbehu. Hart je krytý Cohlom. Existujú obmedzenia toho, čo Hart môže povedať alebo urobiť, pretože má dlh voči svojmu partnerovi. Cohle je ľadovo chladná osobnosť. Podozrenie sa obracia ku Cohleovi ako k vrahovi. Scenár, réžia a herecké výkony sa spájajú do plynulého, strhujúceho seriálu, vďaka ktorému chce divák sledovať ďalšie diely. H B O zdvihol latku televíznej kvality. "Tajnému osudu všetkého života" dávam 10 z 10. Uvidíme, či sa naplní proroctvo podozrivého, že všetko v živote sa točí v kruhu. Epizóda, ktorú si musíte pozrieť. ()

Strašidelné domy (2014) (S01E06)

Prvá sezóna True Detective, amerického antologického kriminálneho seriálu, ktorý vytvoril Nic Pizzolatto, mala premiéru 12. januára 2014 na prémiovej káblovej sieti HBO. Hlavné herecké obsadenie tvorili Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts a Tory Kittles. Sezóna mala osem epizód a jej prvé vysielanie sa skončilo 9. marca 2014. Ako antológia má každá sezóna True Detective svoj vlastný samostatný príbeh, ktorý sleduje rôznorodé postavy v rôznych prostrediach. Prvá sezóna, vystavaná ako nelineárne rozprávanie, sa zameriava na detektívov z oddelenia vrážd louisianskej štátnej polície Rustina "Rusta" Cohlea (McConaughey) a Martina "Martyho" Harta (Harrelson), ktorí v roku 1995 vyšetrovali vraždu prostitútky Dory Langeovej. O sedemnásť rokov neskôr sa musia k vyšetrovaniu vrátiť spolu s niekoľkými ďalšími nevyriešenými zločinmi. Počas tohto obdobia Hartova nevera ohrozuje jeho manželstvo s Maggie (Monaghan) a Cohle sa snaží vyrovnať so svojou pohnutou minulosťou. Prvá sezóna True Detective sa zaoberá témami filozofického pesimizmu, mužskosti a kresťanstva; kritici analyzovali zobrazovanie žien v seriáli, jeho autorskú citlivosť a vplyv komiksov a podivných hororových fikcií na jeho rozprávanie. Pizzolatto pôvodne koncipoval True Detective ako román, ale cítil, že je vhodnejší pre televíziu. Epizódy, ktoré režíroval Cary Joji Fukunaga, sa natáčali v Louisiane počas troch mesiacov. Kritici seriál ocenili a označili ho za jednu z najsilnejších drám roka 2014. Bol kandidátom na mnohé ocenenia vrátane nominácie na Primetime Emmy Award za výnimočný dramatický seriál a Zlatý glóbus za najlepší miniseriál alebo televízny film a získal niekoľko ďalších ocenení za scenár, kameru, réžiu a herecké výkony. ()

Jakmile jsi odešel (2014) (S01E07)

Ďalšia výborná epizóda, ktorá veľmi pekne otvorila cestu do finále. Ten mrazivý záver mi nevyvolal o nič menšiu husiu kožu ako pri prvom sledovaní. Vlastne teraz asi ešte viac, keďže už nie som taký hlúpy ako pri prvom sledovaní. Ten človek, ktorému nikto nevenoval pozornosť. Detektívova kliatba, o ktorej sa hovorilo na začiatku sezóny, ale určite nie o tejto. Posun kamery, ktorý odhalil jeho zjazvenú spodnú časť tváre, bol majestátny. Bolo pekné vidieť trochu novú dynamiku medzi Rustom a Martym. Zdá sa, že medzi rokmi 2002 - 2010 sa Rust jednoducho úplne poddal svojmu naprogramovaniu. V roku 2012 je svojím spôsobom dospelejší ako kedykoľvek predtým, akoby sa zmieril s tým, že toto je ruka, ktorú dostal, a bude sa musieť s tým vyrovnať. Marty je v pomerne smutnej scéne ukázaný ako samotár, ktorý v podstate nemá žiadny život, ale ťažko ho ľutovať. Ani Rust nemá veľa života, okrem svojej dosť posadnutej práce súkromného detektíva. Keď už sme pri tom, TÁ scéna bola strašidelná. Páči sa mi, že z toho, čo sa na tej nahrávke dialo, neukázali veľa, pretože to zvýrazňuje tú hrôzu. Nech je to akokoľvek zlé, akokoľvek temná je naša predstavivosť. Desivá myšlienka. Celá konšpirácia bola po celý čas zručne napísaná a akýsi nadprirodzený prvok v nej rozhodne je. Ako napríklad stará žena, ktorá akoby sa zbláznila už pri zmienke o Carcose. Spomína "toho, kto žerie čas", a Rust v jednom momente počas jazdy autom poznamená, že "nič nerastie správnym smerom". Predchádzajúcou zmienkou o raste je jeho prirovnanie k času a smrti, čo znamená, že toto miesto akoby bolo voči času imúnne. Tieto príšery terorizovali veľké množstvo ľudí počas veľkého množstva rokov a seriál to dokonale zachytáva ()

Pusto a prázdno (2014) (S01E08)

Absolútne dokonalé zakončenie možno najlepšej televíznej sezóny, akú som kedy videl. O tejto sezóne som počul veľa skvelých vecí a nesklamala ma. Najmä táto epizóda bola úchvatná od začiatku do konca. Len za približne jednu epizódu, počas ktorej sme videli postavu Errola Childressa, sme sa dozvedeli všetko, čo sme si predtým mysleli, že o perpetuite vieme. Nechutné životné podmienky, spôsob, akým hovorí, a to, ako sa správa k svojmu psovi, nám prezradí všetko, čo potrebujeme vedieť o tom, aký je Errol "chlap". "Je najhorší z nich," hovorí jeho manželka (ktorá sa zdá byť rovnako skazená ako on). Okrem jednoduchého záveru príbehu antagonista vs. protagonista máme možnosť vidieť, ako Cohle prechádza skutočnou zmenou zmýšľania po tom, čo sa priblíži na pár centimetrov od smrti. Počas celej sezóny nám Cohlea ukazovali ako zlomeného muža, ktorý je nahnevaný na krysí závod, ktorým je život. Keď je však všetko povedané a skončené, Cohle získava miernu nádej, že jeho dcéra je v srdci stále s ním. Spolu s jeho otcom. Vidieť niekoho takého prísneho, ako bol Cohle, ako sa zlomí a rozplače, dojalo k slzám aj mňa. Táto sezóna má len 8 epizód, no napriek tomu som mal pocit, akoby som Cohlea a Harta sledoval celé roky. Celkovo krásny seriál a fantastická posledná epizóda, ktorá skúma hĺbku našej najzaujímavejšej postavy. ()

Západní kniha mrtvých (2015) (S02E01)

Aká skvelá premiéra, panebože. Bolo to naozaj pomalé, ale páčilo sa mi to. Kontroloval som, koľko zostáva do konca epizódy, čakal som tak 30 minút a vidím len 2. Bolo to celé také skvelé! Najprv herecké výkony: všetci odvádzajú úžasnú prácu, najmä Farrell. Postavy: Každú som si zamiloval, všetky sú zlomené, možno Semjon nie až tak ako ostatní. Zápletka: toto nebola epizóda s dejom, bolo to pomalé a miesto činu vidíme až na konci. Táto prvá epizóda je tu v podstate na to, aby nám predstavila postavy. Vďakabohu, že postavy boli úžasné. Pre mňa sa to všetko vyplatilo v posledných 15 minútach, keď sa dali dokopy a všetko sa to spojilo. Justin Lin tiež odvádza dobrú prácu, nie takú úžasnú ako Fukunaga, ale to sa dalo čakať. Fukunaga je ako boh! Celkovo som za! Nemôžem sa dočkať ďalšieho dielu. ()

Noc si tě najde (2015) (S02E02)

Po zhliadnutí tejto epizódy som sa nad ňou musel zamyslieť a došlo mi to - možno bol koniec náhľadom na to, aký HONORNÝ býva Vince Vaughn, postava Franka Semyona, keď ide o to, aby dostal, čo chce. Jeho posledné stretnutie s Rayom Velcorom (Colin Farrell) malo rôzne podtóny. A Ray si nevzal peniaze, ako sa mu snažila pripomenúť čašníčka, ktorá mu ich nechala. Náhoda? Ray sa chystal hrať so svojím tímom (t. j. s ostatnými detektívmi) namiesto muža, ktorý nedávno prišiel o všetko kvôli Casperovej vražde (nehovoriac o tom, že je presvedčený, že Ray je mu dlžný). Len moja teória, keďže čakám, čo sa, dočerta, stane ďalej a prečo. True Detective je hodný svojho mena. Ak z neho príliš skoro čítate /alebo ho porovnávate s minulou sezónou, potom ho naozaj nesledujete. Pokračujte v peknej práci podpísaný, Verný fanúšik ()

Snad zítra (2015) (S02E03)

Akoby si Pizzolato uvedomil, že kúzlo Cohle/Hart je nenahraditeľné, a namiesto toho sa rozhodol urobiť z TD2 poctu Davidovi Lynchovi. Strata Fukunagovej réžie je skutočne zúfalá. Justin Lin neurobil sezóne žiadnu službu, tak dlho sa hral so žltým a modrým svetlom a dlhými akordmi a detailnými zábermi, že aj keď sa v tretej epizóde konečne niečo pohne (neviem, či v tejto chvíli ešte režíruje, pretože sa dejú veci a zdá sa, že tento chlapík je zásadne proti akcii), má to pocit škrípania, mučivého a pomalého. Pointa sa tu stráca. Toto je zlatý vek televíznej drámy, však? Postavy sa osvetľujú svojimi reakciami na dej. Napíšte postavy a hýbte, hýbte, hýbte dejom a diváci sa k nim pripoja. Zátišie nie je televízia. V tomto prípade je to sotva umenie. Naháňať chlapa v maske kaonashi nie je dráma. Preboha, veď stačí, aby si páchateľ zložil masku, a naši nešťastní policajti by nevedeli, kde ju majú hľadať. Už teraz čelia problémom pri prechádzaní cez cestu. Spomínam si na Harta a Cohlea a pozerám ďalej, ale keby to bola prvá sezóna, nie som presvedčený, že by Pizzolato dostal druhú šancu. ()

Všechno k zemi (2015) (S02E04)

Tretia epizóda bola miernym sklamaním, ak vezmeme do úvahy celkový priebeh seriálu. Iba 7/10 - a to je zatiaľ najnižšie hodnotenie za akúkoľvek epizódu spomedzi 1,2 sezón. Veľa dejových línií, bohužiaľ nič sa nikam nedotiahlo. Viem, príbeh je stále v procese budovania, ale aj tak, trochu zmätočné a na chaos. Epizóda 4 je bezpochyby najlepšia epizóda doteraz v 2. sezóne. Je tu skvelá akčná scéna, síce nie taká geniálna ako v 4. epizóde 1. série s tým jedným záberom hypnotizujúcim záberom, ale stále veľmi tuctová a realistická. Ale nielen za túto scénu dávam 4. epizóde 10/10. Tak trochu mi to vrátilo vieru v túto sezónu celkovo. Po polovici sezóny sa mnohé dejové línie a nesústredený scenár (štýlový alebo nazvime to akokoľvek) začínajú vyplácať. Herecké výkony boli veľmi solídne a niektoré ďalšie hlavné postavy dostali šancu zažiariť, a to nie v najlepších farbách. Scenár bol dotiahnutejší ako inokedy a ľahšie sledovateľný, ale stále nie ten najobyčajnejší, čo je dobré. Celkovo 7/10 za 3. epizódu a 10/10 za 4. epizódu. Do konca tejto sezóny ostávajú 4 epizódy a tento príbeh ma stále viac a viac chytá. Zaujímavé je, že to isté sa mi stalo v 1. sérii, od 4. epizódy som bol úplne zaháknutý a nakoniec odfúknutý, takže možno 4. epizóda bude skvelým začiatkom "True Detective" mágie. ()

Jiné životy (2015) (S02E05)

Budovanie je skutočné. Veľmi sa mi páči aj smer, ktorým sa Frankov príbeh uberá. Oveľa lepší ako v tretej a štvrtej epizóde. ()

Kostel v troskách (2015) (S02E06) odpad!

Ľudia sedia. Rozprávajú sa. Tomuto seriálu som dal šesť epizód. Skončil som. Je toľko výčitiek, že ich jednoducho nemám čas všetky vymenovať. Ale po prvé, herecký výkon Vincea Vaughna je taký jednoliaty, taký zlý, že jeho postava pôsobí zbytočne. Ale sedí. A rozpráva. Občas sa v týchto šiestich epizódach niečo stane, zvyčajne až na konci. Už dávno som vedel, kam to smeruje, a predsa je toľko dlhých scén, všetko je také nekonečne vážne, v pozadí maudlí hudobník, strih na ďalší rozsiahly záber z helikoptéry, strih na Colina Farrella, ktorý sa správa ako morous, alebo vypije pätinu whisky, dá si osem guľôčok kokaínu, potom vedie jasný, triezvy rozhovor so svojou bývalou manželkou. Potom ďalšie posedenia, ďalšie drevené rozhovory, ďalšia divná hudba, ďalší Nic Pizzolato v amoku. Čo sa, do čerta, stalo. Tento seriál sa berie tak vážne, až sa láme. ()

Černé mapy a pokoje v motelu (2015) (S02E07)

Prvá sezóna sa pri rozvíjaní príbehu spoliehala na interakcie medzi postavami namiesto skutočnej kriminálnej drámy, čo fungovalo dokonale. Táto sezóna, a viem, že by som nemal porovnávať, sa o to snažila, ale nepodarilo sa jej to. Mnohým ľuďom sa táto epizóda dokonca páčila, ale ja som bol jeden z mála, ktorým sa naozaj nepáčila. Jednoducho sa tu odohráva príliš veľa dejových línií bez toho, aby ma niečo skutočne zaujímalo. Teraz poviem, že epizóda sa nám snažila poskytnúť oveľa viac expozície, než mali predchádzajúce epizódy. Takže v niektorých veciach bolo trochu viac jasno, ale nie vo všetkom. Postava Vincea Vaughna sa zrazu zmenila na Hulka a epizóda pridala viacnásobné zbytočné použitie spomalených záberov, hm, prečo? Opäť sa nesústredíme na zloducha alebo zločiny, o ktoré ide, a keď sa k nim konečne vrátia a zamerajú sa na ne, bude už pravdepodobne neskoro. Potom tu máme príbeh matky Taylora Kitscha, ktorý je už zrejme vyriešený a postarané oň. Nehovoriac o z ničoho nič vzniknutej romanci medzi Valcorom a Bezzeridesom, ktorá je bolestne divná. Naozaj sa nechcem rozplývať ani nenávidieť seriál, pretože mám naozaj rád všetkých hercov a dokonca aj niektoré ich výkony, len mi tento seriál nesedí. Občas je to brutálne sledovanie. 4.5/10 ()

Konečná stanice (2015) (S02E08)

V poslednej epizóde sa hrdinovia vydajú na prehliadku skorumpovaného mesta, kde sa snažia všetko ukončiť a dúfať, že sa im podarí uniknúť bez ujmy. Je to akčnejšia ukážka, ktorá trochu pripomína 24 z lietajúcich guliek či naháňačiek. Vince Vaughn aj Colin Farrell podávajú hviezdne výkony, manévrujú v chaose a konšpirácii, ale hlavne podávajú zaslúžené osobné závery svojich postáv. Po vizuálnej stránke vyzerá záverečný akt čisto napriek tomu, že beží po prašnom meste. Zásluhu na tom má aj kamera, pretože vykresľuje scenérie s podmanivou atmosférou. Stále dodáva drsný noirový nádych, ale pre väčšinu dramatických častí seriál silne končí filmovým spracovaním. Samotný prípad je dosť zamotaný, je v ňom veľa podzápletiek a tie vedia byť neprehľadné. Uznávam, že to môže fungovať zámerne, ale bolo by fajn vidieť viac podzápletiek alebo iné postavy, ktorým by sa venovalo viac pozornosti. Všetky veci sa točia späť k hlavným predstaviteľom a našťastie scenár a herecké výkony týchto unavených mužov sú efektívne. Frank a Ray nakoniec skúšajú, aké posledné záchranné prostriedky dokážu zahrať. Seriál pracuje s vyhliadkou, že by sa im to mohlo podariť. Obaja hlavní herci podávajú obdivuhodný výkon, rovnako podávajú emotívne a osobné scény. Či už je to možno zúfalstvo alebo zmierenie, postavy takmer pôsobia, akoby prechádzali katarznými pohybmi, aj keď sa zdá, že vykúpenie je strašne ďaleko. Diváci by s najväčšou pravdepodobnosťou dobre reagovali, keď sa dostanú na koniec svojej cesty. Druhá sezóna je iná ako prvá, ale v konečnom dôsledku, a pravdepodobne paradoxne, sa všetko točí okolo dvoch antihrdinov. V tomto ohľade sa uzatvára veľkolepým záverom. ()

The Great War and Modern Memory (2019) (S03E01)

Sklamanie zo záveru mizernej série. Jednoducho sa nevyrovná prvej sérii ani v najmenšom ()

Kiss Tomorrow Goodbye (2019) (S03E02)

Dlho sme čakali a privítali sme epické pokračovanie. Jednoducho výberom hercov až po celý tím za kamerou, všetko je (zatiaľ) dokonalé. Očakáva sa od aHBO ()

The Big Never (2019) (S03E03)

Dostali sme sa teda k tretej epizóde novej sezóny a práve teraz nechávame veľa vecí otvorených a vytvárame niekoľko veľmi zaujímavých dejových línií, ktoré, dúfajme, budú mať uspokojivé závery. Záverečná scéna sľubuje (dúfajme) trochu viac akcie a napätia pre nasledujúce epizódy, ak si pamätáte, True Detective S1 začal v E4&5 naberať na obrátkach, takže nás určite čaká niečo zaujímavé. Najdôležitejšie je, že sa nám ukáže, aký vplyv má a mal tento prípad na Haysa, ktorý sa naň stále snaží spomínať a pozerať sa naň, keď má 70 rokov. Mahershala Ali opäť podáva fantastický výkon vo všetkých troch životných obdobiach. Filmové spracovanie je nádherne šedivé a štýlové, vedľajšie postavy fungujú v kontexte seriálu veľmi dobre a teraz rozpletáme všetky rôzne záhady prípadu. Teším sa na ďalší týždeň! ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)