Reklama

Reklama

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

  • USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
Trailer 3
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Hrají:

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)
(další profese)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

(více)

Diskuze

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Injustice mě z pochopitelných důvodů zajímá,jen 2 a u té mám komplet Kařin story před hrou,takže tady mám už nějakou dobu splněno. A Vertigo je prostě dospělá odnož DC,což neznamená,že se postavy z Vertiga nemohou někdy objeviti i v DC. Taky se to už párkráte stalo.:) Já už jen čekám,až dokončí Doomsday Clock a vydá ho s  velkou pompou,bbart (doufám,jinak jdu do orig.) a rovnou ve 2 knihách,aby si narazili cenu,jako u Superman:unchained,zmetci. Ještě,že to mám dávno v sešitech. Ale cz verzi bych bral. Ale to má čas a navíc,občas se to zjeví v antikvariátu. Předpokl. ale,že když se jedná o přímé pokr.Watchmenů,tak by to mohli vydati v jedné knize. No...uvidíme. A teď měl vyjíti ten DCKK Flashpoint a místo toho dva zelenáči,kurňafix. A teď zjistím,že má býti až 72. Achjo.A ty další Krize stále nic. Oni si fakt dělají ze mě prdel,nebo co?!

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Jo to je pokračování akorát se to jmenuje jinak, asi jako že Avengers je pokračování solovek...jj capova trilogie je asi nejlepší na MCU ale uvidíme co série Avengers ale tam se mi nelíbí dvojka zatímco u Capa cela série... mně se teda líbí i série Thora...ale mám pocit že jsi chválil i Spidermana...líbí se mi ale tvůj komentář k Cap 2 a 3 kde píšeš že tohle nemají dceu šanci nikdy dohnat

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak pro mě je vrcholem cpt.USA trilogy a jedinný Hulkův film...takže tak.:) A u DCEU se dá spíše mluviti o fragmentu či fragmentech,i když...MofS má přece pokr.v BvS a pak v JL. Nebo mi něco uniklo?:-) Pokud jsi nemyslel to,že vyloženě stejný název,jen s jinou pořadovou číslicí,či podtitulem. A v Aquamanovi je zmíněn děj JL,ale to je jasné,že to není pokr. To jsem jen tak hodil do placu.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Já se nedávno posral blahem jelikož konečně vyšla Injustice souborně v pevné vazbě, sice to bude po rocích ale i tak...takže to prostě musela být povinnost, jinak Rebirth jsem přestal číst a Dc celkové už jen na vyjímky nečtu stejně jako Marvel...tedy mluvím o superhero (vím že nemáš rád termín pláštěnky) Vertigo je jiná to je takové Dc neDc

na příspěvěk reagoval PKD

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

No naštěstí v mcu si prostě můžeš vybrat a pokud ti nesedne Iron Man no tak si prostě nepustis jeho trilogii a nic neřešiš, takhle to dělám já, jeho sérii moc nemusím tak na ni nekoukám..i dceu se o tom zatím mluvit nedá tam nic nemá zatím pokračování

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak s jeho solo filmem je tolik problémů,že by to vystačilo na seriál. Já už ho dávno nečekám. A pokud tam nebude Ezra tak na to asi prdím. Jsem unaven. I když jsem díky Doom Patrol pookřál,ale to není kinofilm. Tam jsem po JL zase trochu uklidněn Aquamanem,tož tak. A navíc,jsem po 2 letech začal zase kupovati (tisk zadara,jak jsme se o tom kdysi bavili v poště už nejde),Karu v sešitech (teď tam běží story: Killers of Krypton,které navazuje na prequel k tomu MofS od Bendise z Ac 1000) a je to bájo pocit (taky je tam po 14 letech silnější a pevnější papír,ne jako ten hazlpapír v new52),jako za starých časů,kdy nebyla tuna MCU,pár DC filmů,seriálů,animáků a filmů a byl klid. Člověk si prostě snadněji vybral,páč velký výběr plodí nerozhodnost a to jsem měl na mysli,když jsem zmiňoval to neudržitelné množství MCU etc.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Ano a to je důvod proč teď vznikají komplikace s Flashem neví zda to bude legrační nebo vážné...naopak ten z CW běhá jako člověk a ne jako retard a blesky jsou klasicky žluté..ale jinak ano, i pro mě je flash to nejlepší na filmu

na příspěvěk reagoval PKD

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

higuain

Ano jde vidět že jedna z hlavních věcí inspirace je Injustice, kdo ví jak by to dopadlo ale je to škoda. Já říkám ať to natočí jako animák...jde vidět že Warner se posere z prvního neúspěchu a hned i v půlce vize dělá radikální změny a restarty...ano sice to dalo přes 800 milionů ale jen bez reklamy film stál 250 milionů a proto se neda mluvit o finančním úspěchu

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Proste..Jana

V comicsech se to vyřešilo tak,že Clarka zastupovala matrix Supergirl,páč byla něco jako měňavec. A v nedávné adaptaci Reign of Supermen ho zase zastupoval Martian Manhunter,který jest též tvaroměničem.:) Tož tak. Tak,na nějaké vysvětlování,kde se vzal tu se vzal i Clark Kent prostě za 110 čistého času u JL,nebyl čas. Stejně jako na spoustu dalších věcí. Ale scénu,jak jde Barry navštíviti otce aka dr.Manhattana,haha,a počmárá toho chlápka,nikdo nikdy nepřekoná,páč u té se tak nehorázně řežu smíchy,že to nemá snad obdoby!:))))) I když jsme v menšině (což je mi u zadnice),tak prohlašuji,že Ezra Miller je 1001x lepší Flash,než ten tragéd z cw,který vůbec nehláškuje,nevtipkuje a vůbec. Flash byl vůbec hodně u JL filmu chválen a právem. On byl tím v podstatě the best bodem celého filmu.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

No neudržitelné to rozhodně není kdyz dělají tolik filmů, odkoupili F4 a mutanty, začnou miniserie s filmovým rozpočtem a seriálů je mnohem víc z MCU...a docela si věří takže neudržitelné to asi přijde jen někomu...já mám rád filmy u kterých vypnes a bavíš se ale to je pro mě třeba Hvězdná pěchota, ale ne něco co má historii 75 let a když to navíc působí tak debilně že Superman absolutně udělá Ligu zbytečnou, že holka s pálkou a její tým je určen pro bytosti se sílou Supermana což zaznělo ve filmu tak se musím placat do čela...mám rád Batmana a Supermana ale prostě to že jsou na plátně mi nestačí...to je rozdíl mezi MoS a Superman se vrací.. hele jak říkám pokud neplánují univerzum tak chápu jeden film ročně plánovaně ale dnes je doba univerzí a každý studio chce mít své, takže je jasný že Dceu prostě budou plánovat hromadu filmů....ano ty originy jsou podobné, však to píšu...ale uvidíš že podobnosti najdeš i na Shazamovi, MoS a dalších až budou...já nějaké podobnosti neřeším to je doména zdejšího schizofrenika hrdehomyman mana...ovšem někdo by mohl říct že struktura BvS a Aquamana je naprosto klasická stejně jako zbytku Dceu...takže ve výsledku Is nevyberes

na příspěvěk reagoval PKD

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Proste..Jana

Clark Kent byl na konci BvS normálně pohřben, navíc tam byl i záběr na článek v Daily Planet o tom, že reportér Clark Kent zemřel. A tvůrci to dál nijak nezaonačí a to už jen proto, že se vlastně neví, jestli vůbec další Superman s Cavillem někdy bude. A i kdyby byl, tak tohle se tam stejně řešit nebude, ale takových logických berliček, které tvůrci radši přejdou mlčením, je v podobných filmech spousta.

Proste..Jana

Proste..Jana (hodnocení, recenze)

PKD

Ano, docela jsem se bavila, v několika případech jsem vyprskla smíchy a pokaždé mě pobavil právě ten červený chlapec. 

Jedna věc mi tam ale chyběla, nebo jsem ji nepostřehla. Že se ze záhrobí vrátil Superman budiž, nikdo nemohl vědět, jestli je mrtvý jenom trochu nebo úplně, přeci jenom to nebyl člověk. Ale společně s ním se ze záhrobí vrátil i Clark a jak tohle tvůrci hodlají zaonačit? Jakože byl prostě nezvěstný a pak se našel a oni ho mezitím nevědomky prohlásili za mrtvého? 

na příspěvěk reagoval higuain, PKD, Ratemus

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Proste..Jana

Konečně!!!! někdo další. Konečně! Je jedno,že to Superman rychle ukončil,mě to dojem nikdy nekazilo a aspoň,že tam je a o to jde. Prostě,dobrý relax. Vypnu mozk a bavím se. A nehledám v tom pořád něco. Je to jen zábava.:)

na příspěvěk reagoval Proste..Jana

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak zrovna IW je výjimečný film, to sis nevybral moc dobrý příklad. Na druhou stranu se prostě nedá popřít, že většina originů z MCU jsou podle podobný (jakkoliv funkční) šablony a obecně většina sólovek z MCU působí dojmem zbytné výplně mezi mega eventama typu IW. 

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Ne,že v tom mají bordel,to jsem vůbec nemyslel. Jde o to,nehorázné množství,které je už teď neudržitelné. Toť vše. Ale když si člověk jako já vybere pár filmů,tak mu to může býti jedno.:) Stejně ten záměr u WB tvořiti to jednotné universum přece už neplatí co já vím,takže je to už jedno,jaký je který DCEU film. Pokud by se to povedlo a DCEU by už mělo např.11 filmů,tak by mi to už dnes lezlo krkem. Ne stejná šablona nebo tak,ale to množství. Všeho,včetně DC a Marvelu,moc škodí. Platný ovšem jen pro ty,co sbírají doslova všechny MCU zál. včetně seriálů,jsou-li nějaké. Tuším,že Shield má býti v MCU,ale víc nevím.

na příspěvěk reagoval Ratemus

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Ratemus

To jo, ale tak byla vymyšlená dost hutná (nebo by se dalo říct epická, ale tohle slovo tady od jistých expertů padá často úplně mimo kontext, tak se mu radši vyhýbám) story na celou trilogii (resp. pentalogii, když k tomu přičteš MoS a BvS) a třeba celá JL3 odehrávající se na Zemi ovládané Darkseidem (viz Bruceova vize z BvS), to by byl dream come true. Nevím, jestli jsi to Smithovo video už viděl, vyšlo to někdy v lednu, takže většina fanoušků to asi zaregistrovala a sám si nejsem jistý, jestli se to tady v některé z diskusí řešilo, ale každopádně je mazec, jakou vizi dokázalo studio odepsat prakticky jen kvůli tomu, že BvS udělalo "pouze" 860 mega.

na příspěvěk reagoval PKD, Ratemus

Proste..Jana

Proste..Jana (hodnocení, recenze)

Takže jsem dokoukala Ligu spravedlnosti.

Abych pravdu řekla, je to o několik úrovní lepší film (pro mě) než Batman vs Superman. 
Osobně velmi oceňuji humor, který film oživuje a role Jasona Momoi není zas tak nanicovatá. Taky se mi líbí ta "legenda" o těch krychlích, sice mi to (můj osobní pocit) poněkud připomíná rozdělení prstenů mezi Elfy, lidské panovníky a ještě někoho, ale to nic nemění na tom, že se mi to zalíbilo. 

A ten mladíček v červeném (nějak mi neutkvělo jeho jméno) je roztomilý. Bojí se hmyzu, velkých lidí, že se utopí. Zábavný chlapec. 

Ale fakt je ten, jak zmiňuje kolega Ratemus, že oni se mohli rozervat, pak nastoupil Superman, vlepil padouchovi jednu výchovnou a bylo po boji. 

na příspěvěk reagoval PKD

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Ale já neříkám že množství vypovídá o kvalitě..jen říkám že mcu na tolik filmů že to přijdou vesměs až na vyjímky podobné, zatímco Dceu jich má teprve šest tak ti podobné nepřijdou ale stejně se k tomu taky dostanou až jich bude hodně...a i tak je třeba BvS podobné MoS, Aquaman a ww podobné Lize, navíc mají klasickou šablonu co jsi už viděl několikrát takže ani dceu není nijak originální...tyhle věci já vůbec neřeším protože i přesto že je Strange a iron man např podobný origin, jsou tam prostě pěkné okamžiky a své vlastní věci...pro mě je např Cpt Marvel podobně v pohodě nic moc příjemná věc jako Thor 2 ale to stejné WW třeba...jeden film ročně by byl fajn ale to by potom nesměl byt záměr tvořit univerzum...no a že v tom mají mcu fanoušci bordel? Asi jen ty které znáš, já znám zase normální lidi co neřeší mcu a mají v tom přehled...co teprve Dceu fanoušci, najednou bude nový Batman, SSq bude restart, WW má být bez návaznosti na první díl, konec BvS který nemá opodstatnění v Lize, změna Deadshota, nový Joker který s Letovým nemá nic společného..já ti nevím ale v dceu je těch přešlapů na můj vkus víc a to mají jen šest filmů

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

No,já už dnes fakt nevím,zda bych chtěl 22 DCEU filmů. Stačil by bohatě 1/rok. Jak to vidím já. A to,že jich má marvel tolik nic nevypovídá o kvalitě,což oba dobře víme. Na mě vůbec nedělá dojem,že jich má M.3x tolik,právě naopak. To souč.množství už tak nezvládá hodně marveláků,co znám a bude hůř. To raději (aniž bych ten stav obhajoval,jen mi to neva) 6 DCEU filmů různorodé kvality,než pak 30 MCUček víceméně,stejné kvality. Ale nevím,zda mi rozumíš.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Jasný já vím však jsme se bavili o tom mnohokrát...ale je třeba si uvědomit že Dceu má šest filmů zatímco mcu 22 takže tam je to trochu nepomerne ale neboj až bude mít filmů více, bude to stejné...na druhou stranu jak Aquaman tak BvS měli prostě strukturu klasickou co jsme viděli mnohokrát jinde a to samé zbytek Dceu prostě vše je to už ohrané ty struktury jen je jich málo těch filmů zatím...ovšem jak říkám dceu se teď vydává směrem Shazama, Plastic mana, Aquamana a dalších takže to bude stejné jako MCU...jde jen o to že mcu má filmů třikrát tolik

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Většina MCU filmů je střižena dle stejného vzorce,nebo ne? To není výtka,jen konstatuji. Mě je to ostatně jedno. Mě zaleží více na DC filmech,což je jistě pro tebe šok,haha.:) Ty MCU filmy co jsi uvedl jsou vyjímky. Ale nikdo nemůže popříti,že to má v podstatě stejnou hladinu,což jaksi dává smysl,když to má býti stejný vesmír. U DC je to velmi kolísavé,a já si to zatím dokážu tím pádem užít a příliš se v tom nerýpat. Rýpání bylo už dost. Jsou to jen popcornovky a tak je beru. Až na BvS. P.s.ano celá JL je zbytečná,já stále ale trvám na tom,že Aquaman ne. To je celé. Shodneme se,že se neshodnem. Ale to už oba víme dávno,co se týče ´´zbytečnosti´´Aquaman v JL. Mě to prostě tak nepřijde a tak to je. Navíc,není to vůbec podstatné. JL je tady a nikdo nikoho nenutí,se na něj koukati více jak 1x. Mě to mrzí,jsem též zklamaný,ale zase takový průser to dle mě není. Ty 3 * tomu zatím nechám. Ale to už jsem též mnohokráte na diskuzích psal. Jen to připomínám.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Nejsmutnější je že na konci Ligy zjistíš že nejenom že je Aquaman zbytečný ale celá Liga je zbytečná protože vše vyřeší za pár vteřin superman...ach jo

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

No přijde mi tam opravdu k ničemu jen pro ty hlášky...takže podle tebe je IW stejný jako antman, Strange, Cap 2 nebo Black Panther?

na příspěvěk reagoval PKD, higuain

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

higuain

Asi tak. Aquaman byl zbytečný jako drtivá většina postav,takže tady bych to té postavě rozhodně nevyčítal. Pro mě tam měl prostoru tak akorát abych ho ocenil a tady se totálně s Ratemusem od doby JL rozcházíme,neb jemu (nevím proč) pořád příjde,že tam má 2 věty nebo co (což není samoz.pravda,ale někomu to tak může připadati,mě ne). Stejně to byl hl.film WW,Flashe a Batmana. Aspoň mi to tak přijde a to jsem JL viděl asi tak 5x. A včera po 1.od kina Aquachlapa.:) Jinak rozhodně je fakt,že JL je mnohem blíže Aquamanovi než BvS,což mi ale vůbec nevadí. Naopak. Já jsem stále rád,že je BvS,takové jaké je,páč když by byl/bude/je DCEU (které už asi neexistuje,nevím),každý film atmosférou/náladou někde jinde,tak si dle nálady aspoň mohu vybrat pokaždé jiný DCEU film. Proč by měli býti všechny stejné jako je tomu (aspoň dle mého) u MCU?

na příspěvěk reagoval Ratemus, Ratemus

Související novinky

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce

12.07.2023

Režisér James Gunn pokračuje v obsazování svého nadcházejícího snímku Superman: Legacy, v němž si hlavní role zahrají nedávno oznámení David Corenswet a Rachel Brosnahan. Ve filmu, jenž má sloužit… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Reklama

Reklama