Reklama

Reklama

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

  • USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
Trailer 3
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Hrají:

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)
(další profese)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

(více)

Diskuze

 (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Zajeď si pár příspěvků dolů vysvětluju tam motivaci Luthora a už mě vážně nebaví lidi kteří zrovna tohle nechápou.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

ta scéna byla užasná jak si Lex podmanil Supermana a jak na něj házel ty fotky, to jsem se málem posral, fakt dábelský....zahrál to výborně

doporučuji koupit knihu Lex Luthor: muž z oceli....výborná kresba a je přesně o tom proč Lex nenávidí Supermana a myslim že film odtud hodně čerpal

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Ratemus

Jojo už jsem něco takového četl, že tohle byl Alexander Luthor Jr. a až fotřík bude ten pravý Lex.

 

A vůbec bych se nezlobil, protože i při scéně na heliportu se Supermanem tam prostě absolutně bylo cejtit, že tam stojí hrdina a jeho nemesis

na příspěvěk reagoval Ratemus

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Mám jednu otázku, už si tu část moc dobře nepamatuju - když Luthor chce po senátorce povolení na dovoz kryptonitu, tak se ohání tím, že experimentoval s tím malým kouskem co měl na Zodovi (dokonce tam pouštěl video), ale jak to provedl, když to tělo dostal od vlády až potom.

 

A Luthor je fakt slabej - jeho chování a motivace nedávají absolutní smysl a i Joker by si klepal na čelo. Navíc Eisenberg hraje Zuckerberga a Hackman si ho dává k snídani

na příspěvěk reagoval Ratemus

FanKalEl

FanKalEl (hodnocení, recenze)

Ratemus

Všetko pekne krásne stíhal ale ked mu vonku zavadzali dvaja či štyria grázli tak ich brutálne odpálil s Batwingom, lebo už nestíhal a nemal čas pre iné riešenie. Podľa mňa to nie je Earth 1, Batman ktorí vraždí je z inokadiaľ :D

na příspěvěk reagoval Ratemus

 (hodnocení, recenze)

Bluntman

Podívej se na film ještě jednou, ten přístav kde se řezali nebyl kilometry daleko. A scéna kde Lois vidí Doomsdaye tam je. Osvětleno to bylo. Jen to tam nebylo ukázáno a mě tenhle druh vyprávění vyhovuje. Samozřejmě nemužu vědět jak k tomu došel mužu si jen představovat, ale vzhledem k jeho osobnosti bylo jasné, že se určitě někdy snažil zjistit kdo je Batman a Superman. Ale taky to třeba do té doby nevěděl. Je pravda že tohle už je jen moje teorie a pokud to tak není tak to stejně dává smysl, až na to že musel vědět kdo je Batman, takže toho dopátral určitě. A já si těch ,,mezer" nevšiml dokud sem si na internetu nepřečetl že to jsou mezery :D

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

BackPa

dobrý je i to, jak Martha má deset minut než zemře a Batman jde hezky domu, sundá si brnění nasadí oblek a letí letadlem pro MArthu a to vše tak nějak prostě stíhá a proč? BECAUSE I AM BATMAAAN

na příspěvěk reagoval FanKalEl, BackPa

FanKalEl

FanKalEl (hodnocení, recenze)

POZOR ........SPOILERY   Som jediný čo si myslím, že justice league bude čerpať z Injustice komiksov? Nemyslím si to len kvôli tej vízie či snu s flashom ale aj kvôli koncu, kde sa zvihol piesok z hrobky. Nebol to náhodou ten jav, možno známy aj ako Flash Particle Effects? Stúpajúce častice? Akonáhle naskočili záverečné titulky tak ma to napadlo.. 

BackPa

BackPa (hodnocení, recenze)

Bluntman

Já vám nevím, ale takovejhle výbuch určitě nešel přehlédnout. A už prostě logicky, celé město se bavilo o tom, jak se ta loď začíná nějak divně chovat. Tak se prostě rozhodla pro to kopí vrátit, kdyby ho náhodou bylo potřeba. Byla k němu nejblíže, Supermana to oslabuje, tak si nemyslela, že by pro něj letěl a Batman byl taky daleko, tak jim chtěla jít naproti. Jako já už takové prkotiny vůbec nevyhledávám, pokuď si to nějak dokážu z toho filmu odůvodnit.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Čistě z logiky věci, pokud něco v tom filmu není osvětleno, pak to v něm jednoduše není. BvS má velkou spoustu mezer, které se spoléhají na obeznámenost s komiksovou historií postav, s prequelovými komiksy, s domýšlením si věcí, které nejsou dostatečně zdůvodněny (viz Luthorova - nikoliv Lexova, btw - znalost identity Supermana ještě před získání informací z lodi; Lois vidící na kilometry daleko a spojující si různé věci, aby mohla hledat kopí atd.). 

na příspěvěk reagoval BackPa

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

BackPa

však já vím, na film jsem se hrozně těšíl, čtu hodně komiksy taky natěšenost byla veliká, tak to vypadá že bych se na to dnes na Letnany ještě dostal....uvidím ještě...

jo tak to máš blbý, ale slyšel jsem že dabing není výjimečně tak špatný

 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Já byl dvakrát na dabingu a dnes du na originál :D Dabing není špatný, vlastně se mi dost líbil. Čas si snad někdy najdete, protože tenhle film je vážně potřeba vidět dvakrát a nejlépe v kině.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

BackPa

závidím,  já už se na to do kina asi nedostanu, práce je práce

na dabing bych v životě nešel....originál, byl jsem na předpremieře a to už je tři dny takže takové detaily už si nepamatuju právě....

na příspěvěk reagoval BackPa

 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Já jsem si taky nebyl z počátku jistý jak to bylo, ale jakmile jsem to viděl po druhý, tak jsem přestal pochybovat o všem co do mě pochyby po prvním shlédnutí nasadilo v různých diskuzích. :D

na příspěvěk reagoval CCCPrincess, Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

já jsem právě celou dobu myslel, že neřekl Martha ale jen to slovo jméno ,,proč jsi řekl to jméno?" S měl přece celou dobu nohu na hrdle.....potom jsem zjistil že Batman řekl přímo Martha a tak se to vysvětlilo

na příspěvěk reagoval BackPa

 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Byl jsem předběhnut :D Ale viděl jsem to už dvakrát takže to mám v živé paměti.

 (hodnocení, recenze)

Ratemus

Zajímalo by mě co se dá vysvětlit na scéně kde je Lois tak 50m od S a B a Batman zařve: ,,Proč si řekl to jméno? Martha." :D To už je vážně moc dneska na mě :D

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

BackPa

já si právě myslel celou dobu že jen ptal ,,proč jsi řekl to jméno,, a ne ,,proč jsi řekl Martha?,, ale prej řekl Martha tak tim se to vysvětilo právě

BackPa

BackPa (hodnocení, recenze)

Ratemus

Však jak tam přiběhla, tak se Batman ptal, proč Superman řekl to jméno "Martha", snad není hluchá ne :D

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

přeju pěkný zážitek...já už to bohužel znovu nestihnu i když bych chtěl

Související novinky

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce

12.07.2023

Režisér James Gunn pokračuje v obsazování svého nadcházejícího snímku Superman: Legacy, v němž si hlavní role zahrají nedávno oznámení David Corenswet a Rachel Brosnahan. Ve filmu, jenž má sloužit… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Reklama

Reklama