Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Morholt

To je tak. Spousta tvůrců se snaží do vyčpělého duchařského žánru přijít s nějakou novotou, ale jejich díla až na výjimky upadnou do zapomnění. A nutno přiznat, že většinou právem. Wan dělá pořád všechno stejně a pokaždé mu to vyjde. Jeho úspěch ale nespočívá jen v tom, že se jedná o mainstreamového režiséra. Ten chlap to prostě umí a třeba jeho lekačky jsou pojmem. Pokaždé si říkám, že tentokrát mě nedostane a pokaždé pochopitelně nadskočím. Další věcí je skvělá kamera, která nedá vydechnout a nelze vynechat ani parádní bubáky. Především o jeptišce se mi asi bude zdát. Je sice pravda, že film je o fous delší než by měl být, čimž vytváří prostor pro pár hluchcých míst, ale to vem čert. Já se bavil královsky. 95% ()

Handle

Totální pecka, moje triko po odchodu z kina by se dalo ždímat... :) Takhle dlouho jsem se vážně nebál, výborný! ()

ScarPoul

Pre mňa absolútne dokonalé. Nerád používam to spojenie, ale som stále rád, že sa ešte nájdu filmy od ktorých niečo očakávam a oni to splnia do poslednej bodky. James Wan servíruje to najlepšie zo svojho hororového pokrmu. Lakačky, divný duchovia a zároveň krásny priestor pre emócie ( funkčné podotýkam). Akákoľvek intímnejšia scéna je podaná z nadhľadom a zároveň veľmi decentne. Emócie fungujú a je viac ako jasné že aj miera sympatií. Manželom Warrenovcom držíme prsty a rodine väznenej démonom rovnako. Pritom to má pár prvotriednych lakačiek a atmosféru ktorá by sa dala krájať. Na poli súčasného hororu bezkonkurenčné. Jediné v čo strašne dúfam, je trilógia a posledný diel pod Wanovou taktovkou. Je to možno rovnaká vec ako v prípade Insidiousu a prvého Conjuringu, ale mňa takéto príbehy bavia. Majú happyend.. zlo je vždy porazené. Ale v nás zostane pocit ktorý si budeme niesť v sebe ešte pekne dlho. A nič nie je lepšie ako po dopozeraní kráčať dažďom a počúvať soundtrack k Witcherovi 3. ()

BoPo

Pokračovanie už nedisponuje tou správnou atmosférou. Zlo je menej tajomné. Často sa derie do záberu. V tomto smere V zajetí démonů 2 dosť pripomína prvý Insidious (vrátane prítomnosti jedného rozprávkovo pôsobiaceho bubáka). V rámci hororového žánru si film zaslúži 3*, no v rámci Wan žánru sú tie 3* s odretými ušami. Čo má však dvojka s predchodcom spoločné, tak to sú záverečné titulky. Vychytané, skvelo sediace a hlavne nedajúce sa zrýchleno pretáčať či nebodaj vypnúť. ()

Tommassi3

"Nemusím hledět na měsíc, abych věděl, že není z nezralého sýra.." Další slabší Wan, jakkoli v jednotlivostech precizní, byť parafrázuje klasiky a opisuje od nich, kde může, často je dokonce předčí, když nezřídka vykouzlí scénu takřka geniální.. Zvláště práce s mizanscénou v souvislosti s kamerovými kejkly jednoho musí naprosto uchvátit, což však tenhle biják jako celek v důsledku i dík té lavině zbytečného a dramaturgicky nefunkčního patosu nezvládá ani náhodou.. ()

Litsarch

Vcelku těžko hodnotit film, kde první půlhodina je skoro strašidelnější, než zbytek filmu. Víceméně. The Conjuring 2 je stejně jako první díl skvěle zpracovaný film bez falešných lekaček, s dobrými efekty (masky ale na druhou stranu přijdou až béčkově) a dalšími věcmi jako je dobrá kamera s hudbou, herecké výkony apod. Samostatně by jistě působil lépe. Srovnání se ale s jedničkou u diváků neubrání a tam prohrává. Stejný problém měl i snímek The Haunting in Connecticut 2, který ale s jedničkou nesouvisel vůbec, což zde není ten problém. V The Conjuring 2 postrádám nějaký náznak gradace atmosféry. jelikož děj je dosti kolísavý z důvodu vysvětlování "co a proč" se vlastně děje, byť uznávám, že bez toho by dosti diváků netušila souvislosti. Časté střídání napětí a klidu ale snímku škodí nejvíce a jelikož v něm nestane nic extra zajímavějšího, než v úvodní půl hodině, je divák k dalšímu průběhu již skoro laxní. U Křivého muže se skoro až zasmějete a s koncem to skoro vypadá, jak když film chtěl někdo rychle ukončil. Takový odfláknutý. Valak měl potenciál, kterého podle mého nebylo moc využito, byť scéna s obrazem byla atmosférou skvělá. Objektivně jde sice o trochu nadprůměrnou duchařinu na slabší 4*, jen se obávám, že lidé na The Conjuring 2 za čas zapomenou a budou si opakovaně pouštět jen jedničku. ()

Seabeast

Byť James Wan stále umí navodit správnou hororovou atmošku a ví, jak pocuchat vaše nervy, tak v pokračování V zajetí démonů 2 jsem se nemohl ubránit dojmu, že tak trochu přešlapuje na místě. Koncepčně se jedná o tentýž model, který se snaží být rozmáchlejší, děsivější, epičtější než jeho předchůdce, ale v tomto případě se dle mě nejedná o jeho pokoření. Bohužel došlo i na místa, kde to moc záživné nebylo a docházelo ke stagnaci atmosféry. Popravdě nejsem zklamán, ale ani kdovíjak nadšen a dojem zůstává tak někde mezi. Čekal jsem trochu víc. ()

JohnCZ

Takhle si představuju dobrý horor. Parádní kamera, dlouhé záběry a hravé pohyby. I sem se dostávají předvídatelné lekačky, ale nepůsobí většinou až tak lacině. První půlka je supr, druhá ve strachu polevuje, ale jde na to trochu jinak. Jak postavy, tak divák tak nějak zhruba tuší, proti čemu stojí a přichází na řadu thrillerový boj. Wan to má zmáknuté a je to nadmíru zábavné a to i přestože jde nakonec o dost banální zápletku. Yeah, dneska budu zase usínat se zapnutými světýlky. ()

corpsy

Wan wie! Pre mladšiu (+20-) generáciu predstavuje niečo ako vyššiu moc, pravdepodobne aj pre veľkú väčšinu mojej (+30-) skupiny. Ale Wan wie aj to, že pre tú moju skupinu predstavuje len niekoho, ktorý sa pokúša dosiahnuť levelu ,,gods of horror,, a tuší, že bude ťažké takéhoto prímu dosiahnuť. Nechcem a nebudem ho, v tomto prípade príznačne zvoleným termínom zneuctievať, pretože robí pre tento žáner naozaj veľa a snaží sa v skutku redefinovať pojem horor. Je opäť škoda, že to nerobí maximálnym možným spôsobom. Naozaj, na miestach pri ktorých sa niekto poseri€ od strachu, sa vďačný diváci len pousmejú, ako to na nás James opäť vybalil. Takže moja rada - preč so štúdiovými žvástami, že toto nieje vhodné pre toho a tú, preč s ostýchavosťou a sem z nadupaným hororom, z ktorého si budeme mí otrlí lízať rany ešte mnohé roky dopredu ( viď KRUH ). ()

liquido26

Londýn, 70. léta, skvělá hudba, skvělá atmosféra a to jak dobová tak hororová. Filmy s touto tématikou mě sice už nemůžou moc překvapit a asi ani vyděsit, ale občas se nějaká ta lekačka povedla a démon jeptišky byl super. ()

Marsik

Kino Lucerna (ČSFD projekce) - Hned po uvedení filmu do českých kin, zaujal The Conjuring 2 na ČSFD pozici více než příznivou. Hodnocení oscilovalo mezi 80%-82 a nyní, více než týden po premiéře, se pyšní 85%. Tomu já ale moc neholduji. Ano, James Wan je poctivý režisér, opravdu nic nenechá náhodě a neodflinkne. Nicméně, jak už jsem tu psal u prvního dílu, přijde mi jeho styl zkrátka uhlazený a dnes se mi to opět potvrdilo. Už jen ty exteriéry a oblečení postav + do toho ta přes kopírák budovaná atmosféra, která vrcholí (údajně) grandiózním finále. Já prostě víc slyším na ty různé Paranormály, kde podle mě je předvídavost obtížnější, což je dobře. V Conjuring prostě víte a čekáte toho bubáka, ale ruku na srdce...kolikrát byste se opravdu lekli, nebýt těch lekacích zvuků, kde se decibely rozhodně nešetří? Za mě tedy mírná nespokojenost, ale...do budoucna radikálně nezavrhuji. 70% ()

salisbury

Již podruhé jsem se ocitl V zajetí démonů, kde mistr nynější hororové scény James Wan roztrhl pytel s Caspery a já občas strachy drkotal zubní protézou hlídaje si jazyk před ukousnutím. Pár lekaček mi ukázalo, že strach je můj blízký rodinný přítel z druhého kolena, visí mi na zádech a čeká na správnou chvíli jak rozkmitat můj osrdečnicový růženec. První díl se mi zamlouval víc, ač jen o nějakou tu špetku soli hozené do krevního obrazce, ale i tak jsem byl nadmíru spokojen s exorcismem, který krom filmového vymítání uklízel i bordel v mé hlavě. Doufám, že se dočkám trilogického dílu, který by to mohl svým děsem dovršit k perfekcionalistické dokonalosti. ()

F.man

Horor vidím každý rok tak jeden. Tentokrát to vyhrál Conjuring. Wan totiž baví tak, že jsem koukl i v kině. A těch peněz jsem nelitoval. Ani za popcorn. ()

sidzej

Wan sa v hororovom žánri cíti ako ryba vo vode a ja nevidím najmenší dôvod na tom čokoľvek meniť. Pokračovanie, ktoré si udržuje vysokú úroveň nastolenú prvým dielom. Opäť tu máme technicky dokonalú žánrovku ktorá síce neprináša nič nové, originálne či nevidené ale svoje remeslo zvláda so suverenitou chirurga. A tá kamera- bože keby všetky horory boli takto nasnímané asi by som umrel od štastia. No skrátka dúfam že o tri roky tu budeme mať ďalšiu časť s Wanom u kormidla. ()

ConanVJ

Přišlo mi to o dost děsivější, lekavější a mráz nahánějící, než jednička. Neberu v potaz, že to má být podle skutečné události, protože tomu nevěřím, ale jako horor parádní a atmosférický. 90% :) ()

faceboy

Tento horor je pomyslný peak v subžánru hororu " v opuštěném baráku". Wan je mistr hororu a dokáže udělat Jumpscary, které vskutku nečekáte, a navíc jich šetří, takže když už nějaký je, stojí za to a je originální. Druhý díl mi přijde i lepší, jak skoro dokonalý první, protože daleko lépe dokáže prodat rodinku, kterou ve druhém díle sledujeme, a tak si k nim můžeme vypěstovat emoční pouto. Což ve finále, kde se bojuje o jejich život vždy hodí a záleží vám na nich až dokonce. Hudba je tu velmi podvratná a dostane se vám snadno pod kůži. Wan ji vždy využívá v napjatých momentech, abyste se mohli ještě více bát, aniž byste cokoliv děsivého viděli. Herci dávají do role své maximum a můžete jim, tak věřit hrůzy, které prožívají, málo který horor tedy mnou takto pohnul. 10 z 10 ()

hous.enka

Jamesi Wane, já tě prostě miluju. Příběh, zvrat a lekačky - to umíš prostě skvěle. Jen už by to chtělo nějaký posun od prokletých domů, protože přece jen: hrací strojek, bubák za dveřmi, ve skříni, na křesle, u lednice... to vše už jsem viděla. Na druhou stranu musím říct, že to pořád spolehlivě funguje a já miluju ten pocit, kdy jsem zasunutá v kino sedačce a křečovitě žmoulám prsty. Za ten pocit a kouzlo Jamese Wana, které stále trvá, dávám čtyři hvězdičky. ()

schizmo

Ale jo, Conjuring 2 je zřejmě to nejlepší, co může současná komerčně hororová scéna nabídnout. Bohužel. Bohužel pro nás hororové znalce, kteří trpí u něčeho tolik nepůvodního s hodnocením 85%. Bohužel. Bohužel pro současnou generaci diváků, kteří neznaj většinu původních a historicky zásadních hororvých filmů a tím pádem padají na prdel u takovýchto věcí. Na druhou stranu, jeko celek to celkem funguje, jakousi taky-atmosféru to má, lekačky opět přesvědčivé, jen je to celé trochu předvídatelné (aby ne, když se opět recykluje) a zdlouhavé. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)