Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

Spiker01

Jedničku si opravdu pamatuji jen matně, ale vím, že největším plusem filmu byla Annabelle Wallis, která mi tu citelně chyběla. Z logických důvodů tu ale být nemohla a tvůrci vlastně udělali nejlepší možný krok, když se vydali cestou prequelu. Navíc s poměrně slušně napsanými a zahranými postavami. Prequel má každopádně mnohem lepší atmosféru, lekačky taky fungují mnohem lépe a je celkově vidět, že schéma poloopuštěného strašidelného domu kdesi v zapadákově pořád funguje. Žádný zázrak to není, zkrátka dobře natočený horor z producentské Wanovy dílny, která jede pořád na plné obrátky a pokud bude takto fungovat i nadále, jednou max dvakrát za rok mě to neomrzí. PS : Potěšila mě úplně poslední scéna, cameo a potitulková scéna. Hororový svět ve Warnerech zvládli na jedničku a nyní sklízejí zasloužené ovoce. ()

bestlama

Na prvním filmu jsem byl v pražském kině a tehdy jsem chtěl ojet kámošku, tak jsem tam tu svini vzal zadarmo. Jelikož se mi to podařilo, tak jsem šel na pokračování s novou ženskou. Tuhle jsem ojet nechtěl. Jen přece je to má žena už nějakou dobu a tak mě povinnosti už tolik nebaví. Nenapumpovaný adrenalinem, jestli dnes vztáhnu ruku na ženský klitoris či nikoliv jsem vyrazil do lokálního kina plného pubescentních rádoby vtipných frajírků a ukřičených kráv. No, ti frajírci ve výsledku řvali víc. Každopádně jsem trailer viděl jen jednou a musím konstatovat fakt, že jsem udělal dobře. Nakonec jsem plný adrenalinu zažil skoro dvou hodinovou jízdu, která v dnešním hororovém světě nemá konkurenci. (pozn. frajera: "Doufám, že Sandberg dostane šanci natočit novou Elm Street.") Byl jsem nadšen, jásal jsem uvnitř jako za starých časů a k dokonalosti filmu chybí málo. Kvalitní obsazení, kvalitní lekavé scény a neskutečný nářez. Doporučuje 12 panenek z 10. Jen příště bych chtěl upozornit, aby ty svině z UH kina držely hubu. Neslyšel jsem film. ()

helljahve

Zo začiatku sa to síce trochu naťahuje, ale posledných 40 minút nedá divákovi vydýchnuť. Dobrá práca po všetkých stránkach. Horrorový znalci určite neprehliadli súvislosti s Insidious, alebo budúcoročnou The Nun (2018). ()

castor

První Annabelle jsem neviděl. Ke dvojce mě přesvědčily docela slušné recenze. A je pravda, že tvůrci místy nabídnou solidní momenty, nějaký ten nápad a vykřesají sympatickou atmosféru. Ale skutečně jen místy. Celkově jde o rutinu, která se postupně omezuje na samovolné bouchání dveří, zhasínání světla nebo vřískot dívek. Řádová sestra a právě skupinka osiřelých děvčat se dostává do velkého domu/sirotčince manželů, kteří před lety tragicky přišly o dceru. V jednom z pokojů je přitom uzamčená mnohým dobře známá panenka a my se postupně dozvíme, že s jejich dcerkou je to krapet jinak. Jenže tvůrci si pouze odškrtávají položku po položce, určitě jim nepomáhá poměrně předvídatelný scénář, mnoho scén je delších, než by mělo být, a v druhé polovině jsem se už docela často díval na hodinky. A často jsem s několikavteřinovým předstihem věděl, odkud bubák vyskočí. A to zrovna není dobrá hororová vizitka. Zapomenu rychle. Takže k jedničce se vracet nebudu a o chystanou trojku zrovna tak nestojím. ()

*CARNIFEX*

Napriek tomu, že Sandberg stojí za zrodom atmosferickej pecky "Lights Out", skutočne som nečakal, že svoje kvality potvrdí aj v prípade pokračovania Annabelle. Niekedy je totiž úspešný snímok, len akýmsi výstrelkom, teda skôr výnimkou, potvrdzujúcou pravidlo. Lenže toto, po pól hodinke šliape na plné obrátky až do úplného záveru. Veľmi silné, atmosferické pasáže v kvalitnom šate prevedenia, to sú všetko atribúty, ktoré tento počin zaslúžene vedú k zaslúženému oldomášu. Ja milujem duchariny, je to môj najobľúbenejší hororový subžáner (aj keď to tak asi občas nevyzerá), takže z mojej strany obrovská spokojnosť!! ()

Davies182

Úplně jiný film oproti laciné jedničce. Strach v míře větší než hojné, atmosféra se dá krájet, lekačky fungují i na horory ostřílené borce, no a retro nádech taky ničemu neuškodí. Je to vážně s podivem, ale těším se na trojku. A na jeptišku taky. ()

Xmilden

Sandberg děsit umí. Je vidět že má hodně nasledovanou Wanovu práci a tak se divák dokáže dlouho konstatně bát. Souhlasím s názorem, že Annabelle 2 je oproti slabé jedničce zábavou minimálně o dvě úrovně výše. Bohužel dějově se žádná extra hitparáda nekoná, máme zde vyděšení dívenky, kterou ovšem pro mě zcela záhadně, to že v době straší nijak vzlášť s nikým neřeší. No mě potkat taková lekačka jako je tady scéna pod schodama, tak beru kramle a už mě v tom domě nikdo nikdy neuvidí. 65% ()

darkrobyk

,,Bože, to bylo naivní. Co nás stály lístky?",,Nic.",,Ještě že tak." Tahle replika z Pane, vy jste vdova mě napadla během filmu několikrát. Proč jsou duchařiny posledních let hloupé a bez fantazie moc nechápu. Pokud jsem u jedničky chválil, že se tvůrci vyhnuli lekačkám, tak zde na nich postavili strašení. Nu, to je trapné a ubohé. Nejlepší je místy výtvarná kamera, nejhorší hudba a zvukové efekty - fakt, třískání do hrnců, aby se divák skutečně lekl, mi přijde notně přežité. Nejlepší je vpodstatě úvod až do autonehody. Dobře, přibitá ženská na zdi a jeden podříznutý krček. Což je ale dost málo na film, který má člověka postrašit. Autoři bez tvůrčí invence předkládají jednu mizernou scénu za druhou a průměrně inteligentní divák si je domýšlí snadno a rychle. Duchařiny už nechci hodně dlouho vidět. Tedy ty současné. Zlatí Jason, Freddy a spol. ()

cheyene

Výborně zpracované, patřičně děsivé a celkově působivé. Při sledování jsem se však také u některých scén, jež měly být hrůzostrašné, od srdce zasmál a nenabyl jsem dojmu, že Annabelle 2 bude nějakým budoucím kultem. ()

juta

Annabelle neztrácí dech a v pokračování se vracíme na samý začátek, kde to všechno začalo. Podobně nastartovaná jako jednička. Dokázala si udržet úroveň a samotnou atmosféru, kterou chválím. Sandberg umí točit horory a ani tentokrát nezapomněl obsadit svoji Lottu :D Sice jsem z toho neztratil boty, ale i tak slušné pokračování, které rozšiřuje "rodinku" a ani tentokrát nebyla vynechána Nunka, která získala také vlastní stage a bylo nám krásně naservírováno navázání na Annabel z roku 2014. ()

Fiftis

Tvorcovia si na stopáži 109 minút hrajú pomerne vydarene so základnými hororovými prvkami. Pomalé zábery cieliace na našu predstavivosť podkreslené hudbou vydarene budujú ťaživú atmosféru, ktorá nás drží v neustálom napätí. Pravdaže, záleží samozrejme len na nás, ako veľmi popustíme uzdu fantázii a budeme sa báť. Ak poznáte horory V zajatí démonov a prvú Annabelle, nebude pre vás Annabelle 2: Zrodenie zla veľkým prekvapením. Režisér David F. Sandberg určite vie pracovať s atmosférou a prvkami prekvapenia aj na pomerne predvídateľnom scenári. Vzhľadom k tomu, že je nám naservírované takmer všetko, čo k hororom patrí, dostáva sa nám nielen toho, čo sa nám páči, ale aj bez čoho by sme sa obišli. Rozhodne ale poteší prepojenosť s predchádzajúcimi stretnutiami sa so zlovoľnou bábikou a chytro nastavený záver. ()

Shakers

Sandberg vie pracovať s napätím aj atmosférou, ale zo slabším príbehom veľa nespraví. Postavy sú viac menej iba mäso do mlynčeka, príbeh vysvetlí pár vecí, ale v podstate zas nič neponúkne. Na jedno pozriete fajn. A počkajte si na scénu za titulkami. 65% - 3* ()

lamps

Sandberg je borec. I když příběh jako takový nic nového nepřináší, talentovaný žánrový tvůrce ždíme z jednotlivých scén tu nejpoctivější dávku strachu, jakou jsme mohli v žánru Jamese Wana kdy zažít, hraje si s nervózními kamerovými úhly, bezchybně propojuje náhlé střihy s nervydrásajícím zvukem a přináší zajímavé nápady, které nedovolují strkat Annabelle do stínu slavnější příbuzné značky The Conjuring. Naopak - díky drásavějšímu tempu, chvílemi až překvapivé brutalitě a charakteru zla, které nepřestává ani na moment děsit a fyzicky se zjevuje jen minimálně, považuji tenhle horůrek za dosud nejlepší část vznikajícího duchařského vesmíru. P.S. Napodruhé efekt bohužel hodně zeslábl a projevila se narativní prázdnota stylisticky dominujícího díla, které umí bavit jen jednotlivými atrakcemi na úkor udržení souvislé zvědavosti a napětí. Příště prosím nekompromisně a bez dětí.. ()

filmfanouch

Tak jsem jednou zase viděl kvalitní film. Šel jsem totiž na Emoji ve filmu a bylo to........ Počkat cože? Annabelle se vrací. A vrací se kvalitně. Pokračování/Prequel Annabelle je totiž neuvěřitelně krásná horrová práce. Annabelle 2 je neuvěřitelně kvalitní horror. Při čemž trvá než na ten horror dojde. Ale i to co se děje před ním je prostě a jednoduše super. Začíná se opravdu se zrozením panenky. Následně najede krásný život rodiny Mullinsových jejíž harmonie končí po havárii dcery. A následně začíná o 12 let později kdy přijedou dívky a řadová sestra. Ty dívky jsou neuvěřitelný. Mají neuvěřitelný herecký talent a všechno co se dělo jsem jim věřil. Série V zajetí démonů si holt umí pohlídat dětskou část obsazení. Annabelle 2 ani tak netlačí na lekačky kterých je ve filmu minimálně ale spíše na atmosféru která je správně mrazivá, depresivní a o v ohrožení opravdu mohou být i malé holčičky. Celou dobu tak film jede než začne finále které.... hrozně tápe oproti zbytku, nemá úplně stejnou atmosféru jako všechno předtím a i luze o naprosto dokonalém horroru jsou pryč. Závěrečná scéna odkazující na Annabelle 1 je ale fajn (a odkaz na Valaka naláká na příští léto) Jedna se prostě o další fajnovou část univerza V zajetí démonů. A celkem se těším na další části. Přece jenom takových horrových sérii držící si svojí kvalitu není moc. Viděno v kině: 2x ()

Pepinec

Zlá panenko Annabelle, dalas tomu na prdel. Kdo tě ruší v noci temné, bez pardónů bídně zhebne. Snad přežiju celičký, když dám jen dvě hvězdičky. Na příští díl Zlo se vrací přeju větší koncentrací. (Hele, vážně. Nejsem žádnej Nebojsa, rád v kině prdím strachy do židle, ale tady mě vylekala až uklízečka, když na konci rožla) ()

JohnnyD

5/10 Po väčšinu času je to generický horor, kde je už na rámcovaní obrazu a polohe kamery zrejmé, čo sa stane o desať sekúnd. Ukazuje sa tak, že čaro Lights Out nebolo ani tak v režisérskych schopnostiach Sandberga ako skôr v geniálnom nápade, ktorý mal. Annabelle: Creation má ale na rozdiel od predošlých dielov franchisu Conjuring dva fakt skvelé momenty a to flashback o vzniku démonickej bábky a úplný záver filmu. ()

Nin

Vizuálně pěkný horor. Opuštěná krajina, kde se střídá silné světlo a ponurá tma. Filmu dominuje obrovský dům, ve kterém si staří manželé vytvořili ve spolupráci s jeptiškami dětský domov pro malé holky. Už první film se odehrával v minulosti, konkrétně v 60. let, takže Zrození jde ještě o deset let hlouběji do minulosti. Té si ale není nijak zvlášť neužijeme, protože jsme na venkově, který se přeci jen tolik nemění. Stejně jako jednička je druhý díl Annabelle solidně natočený, ale také je zde průměrný příběh. Není příliš zajímavý a nemá moc zajímavé postavy. Možná jsem necitlivý, ale chápu, že manželé přišli tragicky o dítě, ale takové to, že jsou permanentně nabroušení a zdeptaní mi připadá hodně hollywoodské... a hodně otravné. Taky mi přišlo nelogické jak - když to scénář potřebuje - dítě nekřičí, když ho v noci něco vystraší. Dům je totiž sice velký, ale i tak by ho někdo uslyšel a přiběhl. A příběh potřebuje chvilku tu fázi, kdy ještě nikdo nevěří tomu, že se zde děje něco strašidelného a nebezpečného. Jediné, co se v příběhu opravdu povedlo, je úplný konec, který spojuje tento film s předchozím. Celkově ale solidní. (6/10) ()

Pilda17

O třídu lepší než první díl. Po hororové stránce zvládnuté dokonale. Slušná práce s kamerou a hudbou, tomu se nedá nic vytknout. Pár solidních lekaček, ale místy předvídatelné. Atmosféře se nedá také moc vytknout. Divák čeká na noc, ale ani přes den nemají dívky vyhráno. Místy hodně brutální, což je u duchařiny neobvyklé. K úplné dokonalosti něco málo chybí, ale odborné prupovídky expertů na CSFD jsou mimo chápání. Pokud jste hororový fanoušci, neváhejte a kino navštivte. Tento rok kromě IT nás nic lepšího pravděpodobně nečeká .. 8/10 = 87% ()

Cappuccino

Sandberg ma so svojím hitom Light Out príliš nedostal, ale povedal som si, že mu dám v prípade druhého pokračovanie Annabelle (jednotka nestála za moc, ale to asi všetci viete) ešte šancu. A neľutujem. Rozbeh filmu je síce pomerne pomalý a chovanie postáv často krát nelogické (no na čo do tej izby stále behali?), gore scény však vcelku potešili a atmosfericky si na tom stojí pokračovanie Annabelle veľmi dobre. Tých 70-75% si snímka určite zaslúži. Nebol som po kine natešený tak ako pri Conjuring 2ke, ale aj tak hlásim slušnú spokojnosť. ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017