Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

S.Quentin QUALE

Předem říkám, že můj názor může být zkreslený kinosálem plným pubertálních retardů, což bych nechal bez dalšího rozvádění, a díky čemuž zvážím domácí repete (kurva, proč já na ty horory do těch kin vůbec lezu...???). Asi se nubráním srovnáním s hejtovanou jedničkou. Tu tento prequel poráží na úrovni příběhu, kde jednička působí jako přeblaflá tuctovka, navíc se scénáristům podařilo pěkně (prvoplánově) oba díly spojit. Co se strašení týče, ujde to, ale koncept záporáka (logicky) zůstal stejný, takže přidaná hodnota ve vztahu k panence nula, zbytek typu haunted house, krypl na scéně, krucifix jsou klišé všech klišé, navíc je film neúměrně dlouhý, takže i když jsem rád za vysvětlení kořenů zla Annabelle, nadšený nejsem, spíš jsem čekal víc, přičemž ve vztahu k atmosféře v sále svých peněz docela lituju. Jednička se mi líbila víc. 65% ()

Allien.9

Dvojka i trojka jsou překvapivě lepší než jednička, i když nevím, jestli je "lepší" zrovna to správné slovo; dobrým hororem totiž není ani jedna část této panenkovské trilogie. Upřímně, zajímalo by mě, proč se kolem Annabelle dělá takový humbuk, když se její úspěšnost (co se počtu úmrtí týče) pomalu rovná nule. Štěká, ale nekouše a já bych ten kousanec ráda. ()

misterz

Podľa mňa je to lepšie ako jednotka, aj keď príbeh nebol žiadne terno. Uvítal by som trocha menej banálnejšie vysvetlenie ako to celé začalo, hlavne k záveru, ktorý bol trocha postavený na hlavu. No ale čo sa týka hororových prvkov tak celkom spokojnosť, našlo sa tu pár solídnych ľakačiek a pár vydarenejších hororových scén. Škoda len, že na tú prvú človek pomerne dlho čaká. Lepší priemer. 65/100 ()

pornogrind

Sandberg se dočista posral a kvalitativně padá dolů. Kdyby zůstal u kraťasů, udělal by mnohem líp. Jelikož utáhnout celej film evidentně nedokáže. Annabelle pro mě byla odpadovou záležitostí. Proto jsem šel do pokračování s obavama, které se postupně taky naplnily. Sice je to o chlup ( hvězdu ) lepší než jednička, ale i tak to pro mě bylo utrpení. Nuda s přepálenou stopáží. ()

Vančura

Stejně dobré jako jednička, bavilo mě to moc. Výskyt klišé je zde sice téměř už neúnosný (postavě v kritický moment zhasne baterka, ležící postavu cosi zatáhne pryč, posedlá postava křupající končetinami, bubák v záběru za postavou, která ho nevidí...) - ostatně ani sám scénář žádnou velkou originalitou zrovna neoplývá a děj je vyloženě postaven na základním žánrovém předpokladu, že postavy lezou kam nemají a celkově se chovají zcela v rozporu s tím, jak by na jejich místě jednal každá normální člověk - a herecké výkony většiny castu jsou dost mizerné (s výjimkou úchvatné T. E. Bateman, která mě už loni okouzlila ve snímku Já, Simon a které předpovídám velkou budoucnost) a celkově mi byly ty holky dost nesympatické - ale má to prostě super atmosféru, mnohokrát mi u toho běhal hrůzou mráz po zádech, a pak již zmíněná oslňující Talitha Eliana Bateman, v době natáčení teprve 15 letá, coby hlavní klad). Rovněž se mi hodně líbilo závěrečné navázání na jedničku, kdy je zde vlastně vysvětleno, co jejímu ději bezprostředně předcházelo. A soundtrack a kamera nemají chybu. Za mě rozhodně super dojem z povedeného hororu. Btw. ta základní myšlenka filmu - rodiče zdrcení ztrátou dítěte překročí tabu, aby ho dostali zpět, ale místo milovaného potomka se vrátí jen čisté zlo - mi připomněla Řbitov zviřátek. ()

mzss1

|35%| Viděno v kině. Na tuto novou Annabelle resp.prequel k filmu Annabelle z r.2014 jsem se nesmírně těšil. Tyto novodobé duchařské horory beru všema deseti. James Wan je pro mě otec těhle hororů. No, ve finále musím konstatovat, že jsem nesmírně zklamán. Určitě jsem nečekal pecku Conjuring 1,2 nebo Insidious 1,2, ale i tak jsem nevěřil, že to dopadne tak nezáživně, nudně a já nevím co všechno ještě. Annabelle z r.2014 se celkem povedla, udělil jsem slabší 4* (70%), ale i tak se to drželo toho, co Wan sestavil. Tohle mě prostě vůbec nebavilo. Dokonce bych to přirovnal k dalšímu nevydařenému hororu a sice: Insidious 3: Počátek (prequel k Ins.1,2). To mě také vůbec nebavilo. No nic, dost k srovnávání. Tato nová panenka postrádá jakékoliv napětí, atmosféru, nápady, scénář atd atd. Možná je to trochu i mnou, nesedlo mi to, fajn. Ale vzhledem k tomu, že mám tento subžánr ve velké oblibě, tak se divím, že mě toto minulo a to opravdu velkým obloukem. A červené hodnocení? Uf, to snad radši ani ne. Režisér Sandberg na to evidentně nemá. Už jeho loňský horor ZHASNI A ZEMŘEŠ se nepovedl. Úvod mě moc nezaujal. Do ½ filmu nás tu provází nuda, téměř nic se neděje a když už, tak je to nudné a hororové už vůbec ne. Lekaček tu pár je, ale bohužel jich moc není. Finále se dá už pochválit. Zhruba posledních cca 30 minut je už svižných a něco se aspoň už děje. Není to teda nic převratného. I mi nějaké scény přišli spíš trapné než děsivé. Trochu krvavé to je a scéna, kdy malé holčičce křupou kosti v těle je výborná + lámání prstů otce oné rodiny. Poslední scéna je scénka z předešlé Annabelle, takže nám to hezky propojí příběh. Hudba je obyčejná. No, po technické stránce to zlé není, kamera je ok, ale víc jak 2* z toho vyždímat nemůžu. Podprůměr ve všech ohledech. A to má vzniknout Conjuring 3, Insidious 4, možná další Annabelle a i jiné spin offy. Ach jo, snad budou ty další snímky lepší, jinak je to na prd, takto ničit pecky, které Wan započal. Mimochodem, zmiňuju furt to samé, pro srovnání: Conjuring, Annabelle je jedno odvětví z vesmíru těchto filmů. Insidious je zas jiné filmové dějství. No nic, film mě zklamal – kino mě zklamalo – tak snad příště. ()

kingik

Příznivci strašidelných panenek, vládnoucích méně bohatým pohybovým aparátem než má třeba Chucky, mohou být spokojeni. A když reparát po mdlé jedničce, tak je jednou z možností panenku Annabelle představit pěkně od začátku. Ta do svého teritoria, kterým je dům manželů Mullinsových, kde byla vyrobena, přivítá početný dívčí křesťansky založený sirotčinec, který zde bude trvale přebývat. Ale nadpřirozené a paranormální aktivity, které zmítají rozlehlým domem plným temných zákoutí, nechtějí do svých řad víc než jen jednu vyvolenou dívku, která věnuje svoji duši prokletému démonu. Hodně kritizovaná jednička dojela na špatného režiséra, jenže upřímně řečeno, ten jen těžko mohl navařit něco lepšího, když vařil z totálně béčkového scénáře. Prequel se ale nepoučil z béčkového scénáře a scenárista Gary Dauberman dostal důvěru zhmotnit Zlo podruhé. A právě scénář disponuje podobnými neduhy a béčkovými postupy jako předchozí výletování s Annabelle a je jednoznačně nejslabším článkem. Ještě že má film k dispozici režiséra Davida F.Sandberga, který oproti svému režijnímu kolegovi vládne daleko větší jistotou ve vedení příběhu a má nesrovnatelně větší cit pro práci s hororovými aspekty i je obdařen potřebným kvalitním režijním umem. Vyčíst mu lze určitě jen jeho nízkou krvelačnost, když už film dostal nepřístupný rating. Film má velmi trefný cast. Vedle zkušených herců, k nimž patří Anthony LaPaglia a Miranda Otto v rolích manželů, je hlavní devizou dívčí soubor sirot, jež má v kvalitě vyvolání děsu i strachu z neznámého citelně navrch nad nadpřirozenem. Hra stínů a temných koutů v baráku zde má nemalý prostor, tudíž napínavé slídění dívek po tajemnou aurou obdařeném domě a nezřídkavé pátrání v temných zákoutích, kdy se čeká, co za potvoru odtud vyskočí, je zahráno od všech účastnic věrohodným způsobem. U Lulu Wilson to není nijaké překvapení, ta už má zkušenosti s hororem, ostatní už tolik známé nejsou, ale vedly si neméně zdatně. Film sází na infarktové lekačky, intenzivně si vyhrává s pozorností diváka, když po něm chce, aby si všímal i věcí, které se odehrávají na pozadí snímaného obrazu, na výskyt entit ploužících se domem v čele s dvanáct let mrtvou dcerou manželů Bee, která je najednou až moc živá. Nechybí i hutnější finále eskalující v propojení tohoto prequelu s prvním filmem. Scénář, kdysi nenápadného Gary Daubermana, který na sebe strhl veškerou pozornost až scenáristickou prací na "To" , mě ani tentokrát nepřesvědčil svojí kvalitou. Nově povolaný režisér se naštěstí činil řemeslně precizně, strašil intenzivně, s velkou vervou, i když nepřeřadil z nastaveného kolovrátkového módu. Ve výsledku tahle Annabele jeho zásluhou nepoměrně převyšuje Leonettiho nevýrazné extempore. 8/10 ()

dr.horrible

Nie sme už nejak moc zhýčkaní? Pred prvým Insidious by sme za takýto horor predali obličku a dnes sa tu veselo trojkuje. Akože wtf? Je to neoriginálne ako napríklad Conjuring. A to je všetko, možno ešte zopár klišé. A osraté trenky. Jeden z najlepších hororov posledných rokov, s prvým dielom totálne neporovnateľný, asi tak skoro 5 hviezd. Ešte pár filmov a Sandberg bude lepší jak Wan. ()

InJo

Velmi zručně zrealizovaná standardní lekačková duchařina. I když je to v podstatě jen řetězec převážně povedených hororových epizodek postavených na tisíckrát omletých klišé, Sandberg evidentně umí a předvedl nadprůměrné řemeslo, které šlape na paty i Jamesu Wanovi, jakožto hlavnímu tvůrci tohoto "Conjuring univerza". 70 % ()

hladass

Annabelle 2 je ve všech směrech lepší než jeho starší sestřička... A je třeba říct, že toho vzhledem ke "kvalitě" prvního dílu nebylo zase tak těžké dosáhnout... Sandberg si opravdu dobře nastudoval Wana, sehnal pár slušných dětských hereček, vybral starou farmu umístěnou v americké pustině a pustil se do x-té variace Wanových filmů... V některých případech opravdu dlouhé napínaky působí opravdu nepříjemně, skvělá práce se tmou dokáže vyvolat husí kůži, ale samotné zvukové efekty, kdy je hlasitost vytočena na maximum snad už dneska nikoho vyděsit nedokáží... Slušný průměr... ()

Frajer42

Spoilery! Druhé pokračování ubohé jedničky mi bylo nezávisle na sobě doporučeno hromadou důvěryhodných přátel. Byl jsem vůči filmu velmi skeptický, neboť první díl byla jedna z největších píčovin, co se na hororové scéně za poslední roky objevila. Tvůrci se tentokrát vydali výrazně odlišnou cestou a právem sklízejí ovace. Nestrašidelnou dřevěnou panenku vystřídal o poznání hrozivější démon z pekel a tento démon byl, na rozdíl od prvního dílu, středobodem veškerého dění. Soupeřky mu tentokrát dělali nezletilá děvčátka a nezvykle půvabná svatá sestra, o kterou nejenom že by si člověk opřel kolo, ale dokonce by se opřel i do ní. Příběh je sice malinko retardovaný, ale tomu rozumný člověk nevěnuje u hororu až takovou pozornost. Démon velmi brzy rozpoutá příjemnou dívčí válku. Snad jen si snímek žádal více mrtvol. Na poli hororů ovšem patří k tomu nejlepšímu, co za poslední roky vzniklo. David F. Sandberg je evidentně velmi šikovný člověk a rád uvidím jeho další hororový počin. Jináč musím zvlášť pochválit herecké výkony zejména dětí. Mimořádně dobře zde fungují lekačky a budování atmosféry. Přesto jsem měl v závěru pocit, že se napětí nestupňuje a naopak jaksi upadá. Proto "jen" lepší 3 hvězdy. Od předchozího paskvilu obrovský skok kupředu. ()

Kothy

Obrovský skok oproti prvnímu dílu. Zřejmě pomohla výměna režiséra. Děj se posouvá do minulosti (zřejmě 60. léta) a ukazuje nám původ Annabelle. Ta se přiživuje na slabých a to se jí daří. Zabíjí kolem sebe lidi hlava nehlava. Atmosféra je super, dokonce i lekačky fungují. Víc už se z toho asi vytáhnout nedá. Konec nás láká na spin-off zvaný Nun. Tak uvidíme. Zbytek obsazení není moc zajímavý, leda Miranda Otto v roli matky. "Víš, co mám na Zuzance nejradši? Že vypadá jako ty." ()

MikeCool

Mnohem originálnější, než první splašený počin. Tvůrci si konečně dali záležet a alespoň malinko se podívali na scenáristickou stránku, kterou bylo nutno dosti vylepšit. Příjemný horor s dobrou atmosférou. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

AllShallFall

Lepší než první díl každopádně. Jen zkrátka nerozumím tomu, kde a proč se tam vzal démon, když zemřela holčička. A proc vždycky se věci  musí obalit svatým  hajzlpapírem z bible a uzamknout v domě, kde bydlím 😄🤷 ()

Campbell

Říkejte si co chcete ale tohle nefunguje. Tohle je přesně typ hororu který nesnáším. Snaží se vyděsit zvuky. Stejně jako Insidious v kterým to ale není tak časté. Tady je hlasitý zvuk každých 5 minut a po čase je to neuvěřitelně ohrané. Tohle dělají filmy které nemají atmosféru což Annabelle rozhodně nemá. A herečky? PRostě špatné. Hlavně hlavní představitelka které byla na přes držku. Ale pokavaď máte rádi neustále slyšet křik 12 letých holčiček je film pro Vás. Já se nudil a film mě spíše zklamal. Ještě jsem neviděl Lights Out ale bojím se už teď že to dopadne stejně. ()

silentname

Ako to vyzerá, zmena režiséra vie filmom niekedy veľmi pomôcť. Ak toto budú čítať ľudia, ktorí milovali film "Annabelle", tak sa za svoj názor nebudem ospravedlňovať. Ten film bol absolútna katastrofa. Mizerne napísaný, otrasne zrežírovaný a celé to pôsobilo ako film, ktorý sa chcel priživiť na značke "The Conjuring". Ten film doteraz neznášam a je to jeden z najhorších hororových filmov, čo som mal možnosť vidieť. A možno tomu dosť prispel fakt, že to bol film, ktorý som naozaj chcel vidieť spracovaný po tom, čo sme tu mali "The Conjuring." A keď sa ohlásilo pokračovanie, tak som nadobudol obavy. No keď som zistil, že režisérom už nebude John R. Leonetti ale David F. Sandberg, skrsla tu iskra nádeje, nakoľko roku 2016 priniesol skvelý horor s názvom "Lights Out". Veci začali vyzerať lepšie. A budem úprimný, podarilo sa mu opätovne natočiť skvelý, atmosférický a aj strašidelný film. Myslím si síce, že "Lights Out" malo viac momentov, kde sa dokázala atmosféra aj trošku uvoľniť. Tu však rozhodne nie. Film by som rozdelil na dve polovice. Prvá je predstavenie hrdinov a situácie, do ktorej sa dostanú. Je tu pár creepy momentov, ale nič absolútne desivé. V druhej polke sa to spustí a začína to naberať grády. A veci začnú byť oveľa viac desivé. Z kina som odchádzal skutočne spokojný a dokonca som sa miestami otáčal, či je všetko v poriadku a náhodou nemám za sebou nejaké strašidlo. To už niečo znamená. Dievčatá boli vo filme vynikajúce a rovnako aj Anthony LaPaglia. A hoci to najprv vyzeralo, že toto je skutočný prequel a všetko čo som videli v minulom filme sa vôbec nestalo, tak to na konci filmu dobre prepoja a dozvieme sa niečo viac aj o tom, čo sa vlastne reálne stalo v dome zavraždených susedov. A dokonca v tomto filme uvidíme aj skutočnú bábiku Annabelle. Keď som v roku 2013 dúfal, že bude film o bábike Annabelle, toto je film, ktorý som chcel vidieť. Takže som rád, že konečne som sa dočkal toho spin-offu, ktorý mal prísť už 3 roky dozadu. Ale občas si treba len trošku počkať, a človek sa dočká dobrého hororu. Hodnotenie: A- ()

Yoshitsune

Každý výtvor, má svého tvůrce, T-800 měl Skynet, Pinocchio má zase Geppetto a i panenka, která zatím nenesla žádné jméno a byla prostě jen panenkou i ta má svého stvořitele, který ji sice vytvořil, ale život ji dalo něco jiného. Ale první Annabell, ode mně dostala dvě ušmudlané hvězdičky, takže sem na dvojku pohlížel s mírnou skepsí, s tím že bude film rád za další dvě ušmudlané hvězdičky. Ohhh jak sem jenom pletl, víte jak sou ty horory, které vás lákají na strašení, démony a hrůzu, třeba takový V zajetí démonů 2, tak přesně tohle neni ten případ. Zatímco v démonech se stěhuje nábytek a krká se, tak tady se strašení dostává na novou úroveň. Né že by Sandberg nepoužil staré osvědčené zhasínání světel, otevírání dveří, levitujících věcí, to on tady dělá straší tím, ale tohle všechno je příprava, na to co se začne dít potom. Sandberg totiž dokáže z tmavé chodby, udělat to nejděsivější místo na planetě a stále stupňuje napětí, tam kde ostatní horory, nechají diváka vydechnout, tam Sandberg naopak šlápne na plyn a nepoleví. Hned po první noci, začne démon útočit a jeho útoky, se stupňují a pomalu všem přítomným začne docházet, že je něco v nepořádku. Což je další skvělá věc na filmu, opět se postavy chovají adekvátně k situaci, sekyra, auto, růženec a další věci, které by napadli člověka, kdyby byl v jejich situaci. Studna a strašák si žádají o vlastní film, odkaz na Jeptišku geniální. Ano, ano úmrtnost mohla být sice větší, ale každé úmrtí, stojí za to. Tenhle film je vlastně až neskutečně geniální a konec tomu dá grády, staré kamarádky se opět setkali po letech. Mohl bych vypsat spoustu dalších věcí, co zde stojí zmínku a zaslouží si pozornost, ale to už by bylo moc dlouhé, takhle jeden z nejlepších duchařských hororů, který né a né polevit v děsu, zasloužená pětka. https://www.youtube.com/watch?v=Ux0_h8fzcT4> ()

PetrPan

Kvintesence moderního pojetí hororu. Schematické, nenápadité a všední bubákování po domě i mimo něj a žádnému dítěti se zase nic nestane, tedy kromě úvodního rendez-vous s mřížkou chladiče, které spolu s mitózou ženského těla a jedním hezkým strašením pod prostěradlem patří k tomu nejlepšímu, a pohříchu téměř jedinému, za co se dá druhá Annabelle pochválit. Tři šedivé. ()

Ratemus

Pěkné, moc pěkné. Mnohem lepší než ten předešlý tuctový hnůj. Samozřejmě tu máme opět barak se sto plus jednou místností, klišé ve tmě ale i tak pěkné. Postavy sympatické a vysvětlení původu nebylo špatné, ale co je naprosto perfektní je závěrečné propojení s prvním dílem, to bylo úžasné. ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017